Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Ја сам још у горњем посту написао питање које је иза категорије логичког расуђивања:
Како то да АНТ победи по чистоћи (или ајде, нека буде трећи у тој номаниацији, да се неби качио за то), а да има све проблеме које сам навео?
Tako sto dosta ljudi koji su bili anketirani misle da je njihovo iskustvo na aerodromu Beograd bilo dobro. Mozda je nekom veliki Hitrou ostao u losoj uspomeni, neko je u Rimu naleteo na jos veci haos u wc-u itd. Ja sam naletao na dim cigareta i smrdljive wc ali sam mnogo vise puta imao normalno iskustvo. Da li treba poceti sa brisanjem glasova svima kojima je bilo dobro?

Vidim da je nekima izgleda problem sto je aerodrom Beograd medju najboljima. Niko se bre ne buni sto su tu Zagreb i Skoplje u drugim kategorijama, to je valjda normalno, ali smeta ako je Beograd dobar. Jel to boli?
 
Aha, znaci ne samo da imas dokaze kako se ACI moze potkupiti, nego sad imas i dokaze kako je Forbes korumpiran?
Placao sam forbes vise puta za sponzorisane tekstove. Da ne pricam o drugim medijima. Samo trebas da imas nekoga za buy in. To je javna tajna da mozes kupiti medijski prostor. Evo skoro smo pogurali Top 50 jednu listu u forbsu za jedan projekat.
Sutra da hocu izbacicu tekst u n1 kako je moj tolet papir bolji od perfeksa koji se trenutno reklamira.
 
Placao sam forbes vise puta za sponzorisane tekstove. Da ne pricam o drugim medijima. Samo trebas da imas nekoga za buy in. To je javna tajna da mozes kupiti medijski prostor. Evo skoro smo pogurali Top 50 jednu listu u forbsu za jedan projekat.
Sutra da hocu izbacicu tekst u n1 kako je moj tolet papir bolji od perfeksa koji se trenutno reklamira.
Da ti verujem na reč za Forbs, a ti ne veruješ da organizacija sa preko 2000 aerodroma može da objavi fer rang listu i istraživanje. :cool:
 
Svakome ko je prošao u poslednje dve godine kroz aerodrom Beograd je jasno da ove silne nagrade nemaju veze s realnošću (dodao bih ni sa zdravim razumom). Možda jednom… u nekoj budućnosti - sada ne.

Prolazio i imao poneko loše iskustvo ali većinu realno ok iskustava. Realno imao i poneko loše iskustvo na svim drugim aerodromima. Ne vidim da nagrade nemaju veze sa stvarnošču, i to samo za Beograd.

Statistike potvrđuju da se oni kojima se izgubio kofer ili imali loše iskustvo daleko više žale po društvenim mrežama od onih kojima je sve bilo u redu, pa je utisak da ima mnogo više nezadovoljnih od zadovoljnih a u stvari je suprotno.
 
Evo ja recimo nijednom ne pogodih čist wc, a leteo sam ujutro, popodne, uveče, pa ajde da kažem uveče da razumem, ali kako mogu biti neočišćeni u prvom jutarnjem talasu. I onda nagrada za najčistiji - ma ajte molim vas. Osim ako putnici u anketi ne ocenjuju objektivno stanje, već glasaju “za svoje”, onda samo glasanje više nema smisla, jer “hvalim svog konja“, bez obzira na objektivne nedostatke.
Nije ni najugodnije iskustvo sigurno - sa svim onim nedovršenim stvarima, nadrndanim i nekulturnim odnosom prema putnicima na pasoškoj, pa i prokišnjavanjem. Prosto nije.
Aerodrom obavlja funkciju, omogućio je mnogo destinacija, ali za ove nagrade, ako bi one imale smisla, bi morali da se potrude da stvari dovedu u red. Inače sama nagrada kao takva nema onda smisla.
 
Мали милион. Што неко рече раније, ко у вртићу. Сви су победници.

Ексју пише:

Belgrade, Zagreb and Skopje airports have all been recognised at the Airport Service Quality (ASQ) awards by Airports Council International (ACI). The awards highlight the world’s top 5% best airports as judged by their customers through a unique ACI/ASQ questionnaire throughout 2023. A total of 595.000 surveys were collected last year, enabling for 170 ASQ awards to be won by ninety airports around the world.


Belgrade


- Best airport in the category five to fifteen million passengers per year in Europe
- Most dedicated airport staff
- Most enjoyable airport in Europe
- Cleanest airport in Europe

Да се Пепрминт не несекира, уопште није Београд у питању, већ сам систем награђивања. А Београд коментаришемо, јер га најбоље знамо и видимо колико награда нема везе са мозгом.

Дакле 595000 испитаника је у неком моменту, прокоментарисала неки аеродром по једном или више критеријума.
ACI је то измућкао и поделио "награде"

Логичко расуђивање: како може аеродром у изградњи да буде НАЈЧИСТИЈИ у европи?
Како може најпосвећенији персонал у европи да направи онај хаос када су цео аеродром поново провлачили кроз КД? Да не причам да нису мрднули *** како би држављане Србије организовали у посебан ред како би смањивали гужве на пасошкој?

Ајде, да кажемо, гласају или залуђеници или разгневљени људи. Ови други, само ако им упадне анкета, он је измучен да би је сам тражио. Ако прође време, много се слегне, и људи обично сумирају лепе утиске. Одавде питање, колико уопште те награде имају смисла?
 
Poslednja izmena:
Posle ovih radova, biće vreme za nove. Te pločice imitacija teraca su već krenule da pucaju. A ono na dolaznoj pasoškoj, gde su samo zalepiti univer na stare kućice i ukinuli razdvajanje na domaće i strane pasoše je skandal. Vinci je prava srpska firma, sve mora polako, ali i da bude nekvalitetno.
 
Mislim da upravo jeste. Ne verujem da se bune ljudi u drugim gradovima ciji su aerodromi dobili sve ove nagrade vec su zadovoljni sto im je aerodrom nagradjen bilo to zasluzeno ili ne.
Ma da bre, Evrovizija pala u zapećak nije se spavalo širom sveta zbog dodele ovih nagrada, videćemo Olimpijada kako će proći, al bolje po nju da se ne podudara s nagradom za najbolji ground handling inače Pariz propo.
 
Mislim da upravo jeste. Ne verujem da se bune ljudi u drugim gradovima ciji su aerodromi dobili sve ove nagrade vec su zadovoljni sto im je aerodrom nagradjen bilo to zasluzeno ili ne.
Kad si poslednji put bio na BEG-u i da li si bio u WC-u? Prosecni manji aerodrom u evropi je bolji po kvalitetu usluge od beogradskog skadra koji je gradiliste poslednjih x godina.
 
Ma da bre, Evrovizija pala u zapećak nije se spavalo širom sveta zbog dodele ovih nagrada, videćemo Olimpijada kako će proći, al bolje po nju da se ne podudara s nagradom za najbolji ground handling inače Pariz propo.
Pokušaj humora da se skrene pažnja sa činjenice da aerodromi Skoplje i Zagreb ne odbijaju dobijene nagrade i da se ljudi ne bune zbog nagrada. Mislim da ni drugi nemaju gađenje prema svojim nagradama.

Ali se gnušanje za dobitak 4 nagrade u Beogradu uklapa u narativ gde ništa kod nas nas ne valja i kako smo najgori narod na svetu. Kome odgovara takav narativ?
 
Pokušaj humora da se skrene pažnja sa činjenice da aerodromi Skoplje i Zagreb ne odbijaju dobijene nagrade i da se ljudi ne bune zbog nagrada. Mislim da ni drugi nemaju gađenje prema svojim nagradama.

Ali se gnušanje za dobitak 4 nagrade u Beogradu uklapa u narativ gde ništa kod nas nas ne valja i kako smo najgori narod na svetu. Kome odgovara takav narativ?

Nema potrebe da shvataš to tako lično, mislim ne kritikujemo tebe nego korporaciju koja izvlači maksimalnu korist uz minimalan trud i minimalan realan boljitak za putnike kao i korporativne nagrade koje su smešne na svim poljima (ne samo u avio industriji).
 
Ovde se mešaju babe i žabe - niko nije spomenuo da će Aerodrom Beograd odbiti nagradu - naravno da neće. Mi samo kažemo da je nagrada čista smejurija, i pojma nemam možda se ljudi i u Skoplju i u Zagrebu valjaju od smeha svesni njihovih nedostataka, a primljene nagrade.
Ni oni što diplomiraju po kojekakvim privatnim brljotinama od fakulteta ne odbijaju tu diplomu iako im je jasno da to koliko su naučili vredi malo ili ništa.
Jedini problem nastaje kada oni umisle da su s tom diplomom stvarno važni i da znaju. E isto tako bi bilo opasno da ovi iz Vincija ozbiljno shvate ove nagrade i kažu "ma sve je super".
 
Kako isto? Skytrax je poznat po tome ali po kojoj logici to automatski onda vazi i za ACI?????

Видим да се доста разумеш у ову тематику, да ли може да се намести број путника, нпр аеродром Никола Тесла у марту 2024. има 385.000 путника они објаве да је било 512.000 и слично,
да ли је то уопште могуће или лако изводљиво, ко тачно проверава те податке?
 
-pojma nemam možda se ljudi i u Skoplju i u Zagrebu valjaju od smeha svesni njihovih nedostataka, a primljene nagrade.

Ako se valjaju od smeha onda rade u sebi. Internet se lako pretrazi, ne vidim masovno gnusanje nagradom ni u SKP ni u ZAG ni u vezi par drugih aerodroma.

-korporaciju koja izvlači maksimalnu korist uz minimalan trud

Opet kritika ACI, koja uzged nije tacna, a ne o masovnoj ogorcenosti sto se neko tamo drznuo da Beogradu da nagradu. Nije jedinstven slucaj da se tako reaguje, naprotiv to postaje usadjeno kao Pavlovljev refleks od stalnog ponavljanja da ništa kod nas nas ne valja i kako smo najgori narod na svetu.
 
Nemojte toliko da visite po toaletime na ANT, zakasnićete na let...
 
Vrh