Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Овде већ не сме да се штеди са травелаторима ово је јако далеко за трансферне.
 
Širina hodnika, naročito na dolascima, ne dozvoljava takvo proširenje. Ono bi samo bila još jedna krpačina koja bi povukla još novih krpljenja.
 
Sinoć sam u dolasku sa gejta A7 primetio da se postavlja travelator u galeriji na dolascima. Nisam siguran ali misim da je negde iznad A3 ili A4. Žurio sam pa nisam slikao. Očigledno su tek sada shvatili da je potreban jer je hodnik prilično dugačak.
Ne znam da li je bilo reči o ovome ranije.
 
Jutros sam prvi put leteo da nije kao u Alepu. Kakvo olakšanje kad nema rsskopanih ulica, kad te car:go dovede do ulaza u terminal. 1900 Dinara sa Vračara ako koga zanima.

Sve super izgleda. Gužve su velike ali securitas odlično sprovodi sve. I tu su se popravili tako da sam čekao možda 15-20 minuta dok nisam došao do AS loungea.

Jedino šta me iznerviralo je taj AS lounge koji je kasnio sa otvaranjem 10 minuta. Letova od 6-7h ima koliko hoćeš i dosta je bezobrazno da uskrate doručak ljudima jer se eto nekom čefnulo da otvori u 5:11h.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Pa da. Ali ako voliš da spavaš i ne gubi ti se pola sata za pekarski let, platiš se kao ja :D

Inače na appu se vide slobodna mesta na P11

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Vide se, ali se na to ne treba oslanjati, kad sam ja leteo u aprilu, imali su problema zbog keš memorije na serveru, pa je danima bio isti broj slobodnih mesta.
 
Parking P11 je zakon! 900rsd za tri dana.
Posebno preporučujem fast track.
Platio sam na aerodromu 590rsd i prošao prioritetnom linijom i zaobišao par stotina ljudi. Let mi je bio u 0700h, jutarnji špic i nekih 25 polazaka od 06h do 08h. Fantazija!
 
Gde kupiš na aerodromu taj fast track. Ja sam uzimao dosad preko AS ali tamo je 7 EUR. Šteta baciti 2 EUR.

Gledao sam sad u ponedeljak nisam ga video

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
20231014_073001.jpg
 
Gde kupiš na aerodromu taj fast track. Ja sam uzimao dosad preko AS ali tamo je 7 EUR. Šteta baciti 2 EUR.

Gledao sam sad u ponedeljak nisam ga video

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
U veznom delu terminala 1 i 2.
Nakon ulaska u T1 ideš levo, prolaziš poštu, prodavnicu i kancelariju Turkish-a . Prvi sledeći lokal je mesto gde se prodaju avio karte kao i "fast track". Oni su ga krstii kao " fast lane".
20231013_045258.jpg
 
Da većina ljudi nije obaveštena o cenama dok ne udje u isti da nije upoznata koje sve opcije parkinga postoje da se nisu potrudili uopste
Da postoje ona obaveštenja kad pridjes vec ispred rampe i da većina nije upoznata sa 5 min u drop off takdoje mogli su kamerom ocitavjau tablice a ne da se gura karta pred ramom u automat
 
P11 i P7 su daleko, pre bih parkirao na P2 iako je skupo. Na aerodromu ne znaju za fleksibilnost cena. Provatni parking menja cenu za svaki dan, P11 ima istu dnevnu cenu nezavisno koliko dugo vozilo stoji na parkingu. I pored svih napora ja mislim da parkiranje na aerodromu nikola tesla još nije rešeno kako treba.
 
P11 i P7 su daleko, pre bih parkirao na P2 iako je skupo. Na aerodromu ne znaju za fleksibilnost cena. Provatni parking menja cenu za svaki dan, P11 ima istu dnevnu cenu nezavisno koliko dugo vozilo stoji na parkingu. I pored svih napora ja mislim da parkiranje na aerodromu nikola tesla još nije rešeno kako treba.
Od P7 imas 300m da prepesacis do ulaza. To je sve samo ne daleko.
P11 i nije namenjen za kratka parkiranja, to je long-term parking za ljude koji putuju.

Kako ne znaju za fleksibilnost cena ako su napravili 3 parkinga do samog terminala (P1 400din, P2 300din, P3 ?), plus je na 150m odatle garaza (300 din) i na 300m P7 (200 din)?
 
Da većina ljudi nije obaveštena o cenama dok ne udje u isti da nije upoznata koje sve opcije parkinga postoje da se nisu potrudili uopste
Da postoje ona obaveštenja kad pridjes vec ispred rampe i da većina nije upoznata sa 5 min u drop off takdoje mogli su kamerom ocitavjau tablice a ne da se gura karta pred ramom u automat
A sta je trebalo da urade da bi obavestili ljude? Jasno su na sajtu istakli cenu i stavili baner koji ne mozes da promasis i koji kaze da su cene promenjene.

Gde na primer Parking Servis obavestava o cenama u svojim garazama? Samo na sajtu. I to je u redu, ali eto nije kada aerodrom to isto uradi.

Vecina ljudi nije upoznata sa kamerama za ocitavanje tablica? Pa hajde da je to nesto novo, ali to postoji na 90% garaza i parkinga vez godinama! Svako ko je ikad parkirao na Parking Servis parkingu/garazi ili u nekom trznom centru zna da kamere postoje. Danas je to normalna stvar.
 
Od P7 imas 300m da prepesacis do ulaza. To je sve samo ne daleko.
Ne zezaj, po vrućini i kiši. To je večnost i mislim da ima više od 300 m(samo nemoj da kažeš da ima prevoz, iskustvo sa aerodromom oko prevoza mi je na 0). Ali OK, to je jeftini parking pa ti hodaj ako hoćeš jeftino da prođeš. To je u skladu sa kapitalističkom logikom.
Kada sam pomenuo fleksibilnost mislio sam na davanje popusta za više dana, na nijednom parkingu koji je vlasništvo aeerodroma to nema. JEste svaki sa razliitom cenom ali moglo je da daju popust za parkiranje u trajanju od na pr nedelju ili dve.
 
Много сам више очекивао од Вансија, првенствено су могли да реше паркинг тако што ће изградити паркинг гаражу на више нивоа директно испред зграде до које може да се дође брзо и ефикасно и кроз аеродромску зграду. Затим ме нервира што у улазном холу Т2 уопште нема ширине и спуштени су плафони, те још увек нису кренули у темељну реконструкцију зграде Т1. Надам се да ће дјути фри бити и у дизајнерском и сваком другом смислу на нивоу који Београду припада, те да ће заиста кренути да граде ту железницу до града коју сви обећавају (а у грађевинском смислу није захтевна узимајући у обзир близину станице тошин бунар и конфигурацију земљишта до Тесле). До тада нек аеродром купи 3 аутобуса и направи airport shuttle како доликује и тиме би већина проблема путника већ било драстично смањено, док Ер Србија треба да покрене своје брендиране аутобусе до Новог Сада, Златибора и неких других центара.
 
Ne zezaj, po vrućini i kiši. To je večnost i mislim da ima više od 300 m(samo nemoj da kažeš da ima prevoz, iskustvo sa aerodromom oko prevoza mi je na 0). Ali OK, to je jeftini parking pa ti hodaj ako hoćeš jeftino da prođeš. To je u skladu sa kapitalističkom logikom.
Kada sam pomenuo fleksibilnost mislio sam na davanje popusta za više dana, na nijednom parkingu koji je vlasništvo aeerodroma to nema. JEste svaki sa razliitom cenom ali moglo je da daju popust za parkiranje u trajanju od na pr nedelju ili dve.
Nema prevoz od P7, ima od P11. Treba ti doslovno 5 minuta od P7 do ulaza u terminal. Evo google maps kaze da ima 400m do terminala.
Screenshot 2023-10-18 at 2.23.00 PM.png


Naravno da ima popust za vise dana. Na P11 kada parkiras 10 ili vise dana cena je 200 dinara po danu, a za manje od 10 dana je 300 po danu. Stoga se sledeci put malo bolje informisi, pa onda pricaj nesto.
 
A sta je trebalo da urade da bi obavestili ljude? Jasno su na sajtu istakli cenu i stavili baner koji ne mozes da promasis i koji kaze da su cene promenjene.

Gde na primer Parking Servis obavestava o cenama u svojim garazama? Samo na sajtu. I to je u redu, ali eto nije kada aerodrom to isto uradi.

Vecina ljudi nije upoznata sa kamerama za ocitavanje tablica? Pa hajde da je to nesto novo, ali to postoji na 90% garaza i parkinga vez godinama! Svako ko je ikad parkirao na Parking Servis parkingu/garazi ili u nekom trznom centru zna da kamere postoje. Danas je to normalna stvar.
Nisu upoznati ovi na ANT sa očitavanjem tablica
Znaci mora se gurne kartonce da se rampa otvori plus je dupla nzm zašto
Braniš ih kao da radiš na ANT govorim ti o prosečnim korisniku u srb koji dodje da nekog odveze a takvih je mnogo koji ne izvrše detaljnu pripremu koja uključuje da se visi sta ima novo na sajtu kako su novosti spremili
Takodje njihov kružni autobus kao i A1 su sve samo ne označeni kako treba reda vožnje bez
Da su ponudili više vrsta parkinga i cena to stoji i to je dobro
Da su sve to loše označili jesu moze i mora bolje
 
Vrh