Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Da, generalni osećaj je prilično prijatan. BER je prilično lepo organizovan i materijali koji su korišćeni su prijatni. Dosta ima drveta (ili je to samo imitacija, u svakom slučaju lepo izgleda).

Ono što ne valja su radnici koji su prilično neefikasni.
 
Par slika usput,počeli su da rade pristup ispred starog terminala





A i ispred novog su se nešto angažovali



Krenuli su i sa asfaltiranjem kružnog toka kod spomenika Nikoli Tesli ali moraćete da mi verujete samo na reč za to,pošto su mi dve slike netragom nestale u digitalnom svetu
 
Tekst je tacan. Nova zgrada ce se otvoriti za nekoliko dana. Saobracajnice nece biti gotove, to je u planu da bude gotovo do kraja marta tj. pocetka letnje sezone. U novu zgradu ce se ulaziti kroz T2, a saltere ce koristiti uglavnom Air Serbia.

Hvala bgrad. Prošlo je par nedelja, videli smo da su u novom delu radili testove ali taj deo još nije otvoren. Ima li kakvih vesti kad će biti otvaranje zgrade?

Za puteve vidim da nije još blizu kraj, ne znam da li će saobraćanice biti gotove do kraja meseca.
 
Nadam se da ce saobracajnice biti gotove barem do pika sezone, negde do sredine maja. Tada krecu ogromne guzve na aerodromu.
 
Ako dobro čitam ovaj NOTAM, umetnuta pista nece barem još mesec dana:

Q) LYBA/QMRLC/IV/NBO/A/000/999/4449N02018E005
A) LYBE B) 2303171713 C) 2304200000EST
E) RWY 12R/30L CLSD. RELATED NAVIGATION PROCEDURES NOT FOR USE.
 
Hvala bgrad. Prošlo je par nedelja, videli smo da su u novom delu radili testove ali taj deo još nije otvoren. Ima li kakvih vesti kad će biti otvaranje zgrade?

Za puteve vidim da nije još blizu kraj, ne znam da li će saobraćanice biti gotove do kraja meseca.
Kasni. Mozda otvore u nedelju. Pocelo je demontiranje postojece pasoske kontrole
IMG-20230323-WA0003.jpg
 
Enigma su mi ove cerade sa slikama drveća i nezavršeni prostor koji sakrivaju, zatim ova temeljna rupa pored izgrađenog proširenja, kao i ova pristupna rampa na odlascima koja se ovako čudno završava..
 
Od danas, prilikom izlaska iz terminala u dolasku, putnici se kreću pravo ka stepenicama i liftovima. Zanimljivo je da su oba lifta u funkciji :)
 
Deonice Aerodroma na Beogradskoj berzi rastu više nego solidno.
U roku od 3 godne njihova vrednost se duplirala.

1679779460688.png


Ja sam ih kupio kad su bile na 1070 a sad su na 1865.
Mislim da ima još mesta da raste, pa ko voli neka izvoli.
 
Od danas, prilikom izlaska iz terminala u dolasku, putnici se kreću pravo ka stepenicama i liftovima. Zanimljivo je da su oba lifta u funkciji :)

Tako je bilo i u petak :)
Mnogo je kraće nego ranije i ne mora više da se viče kofer onom dugačkom uzbrdicom sa neravnom betonskom podlogom (stradaju točkići na koferu)

Još da puste kolski prilaz...
 
Laičko pitanje...zašto su dolasci u prizemlju, zar nije bilo logičnije da odlasci budu dole i da ljudi sa prtljagom koji sleću ne moraju da savladavaju ovu zmiju od uspona da bi se popeli na gornji nivo? Ljudi koji odlaze lako mogu da se spuste torbama na donji nivo..i potencijalno kasnije u terminalu eskalatorom da se popnu.
 
Laičko pitanje...zašto su dolasci u prizemlju, zar nije bilo logičnije da odlasci budu dole i da ljudi sa prtljagom koji sleću ne moraju da savladavaju ovu zmiju od uspona da bi se popeli na gornji nivo? Ljudi koji odlaze lako mogu da se spuste torbama na donji nivo..i potencijalno kasnije u terminalu eskalatorom da se popnu.
Zato što su jurili konstrukcijski najjeftinije rešenje, a ne rešenje koje najviše pogoduje putnicima. Ovako kako si napisao ima više smisla, ali to bi zahtevalo dosta veće zahvate po aerodromu.
 
Nije logično da odlasci budu ispod dolazaka, razloga je mnogo..
Tačno, a i ja sam se zaje*******o u prošlom postu u smislu da mi se ne sviđa trenutno rešenje da putnici kada stignu prvo moraju da se popnu gore na sprat iznad odlazaka, pa se spuštaju dva sprata niže. Tako sam razumeo vijuganje @Bulbulderac17 iako je on verovatno nešto drugo mislio. Daleko mi je praktičnije da se spušta odmah u dolaske ali to je očigledno ovima sa aerodroma konstrukciji to bilo preambiciozno.
 
I to rešenje bi bilo nemoguće izvesti, postojeća aerodromska zgrada to ne dozvoljava, razdvajanje odlaznih i dolaznih putnika je bilo moguće izvesti samo na ovaj način... Da se gradi aerodrom od nule, moglo je da bude drugačije..
 
Vrh