Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Elem, mada se to već znalo sa raznih vlogerskih snimaka, zvanično je otpočela izgradnja pruge do aerodroma (i dalje).

Work on the new suburban rail line, which will link Belgrade Nikola Tesla Airport both to the city and the EXPO 2027 site has begun. Route surveying of the 18.3-kilometre line is now in progress, while the state is in the process of acquiring nine Chinese-made trains which will be operating on the route. The new rail track will begin at Zemun Polje station and continue to new stations Singidunum - Belgrade Airport - Surčin - National Stadium. Trains on the new rail line, which includes the airport, will run every half an hour, and up to every fifteen minutes during peak commute times. Trains on the new track will reach speeds of 120 kilometres per hour. The new rail line will run with the following stops: Prokop (Central) - New Belgrade - Tošin bunar - Zemun - Altina - Zemun polje - Singidunum - Belgrade Airport - Surčin - National Stadium. It is estimated construction work on the new line to be completed in eighteen months.



Zanimljivo, data je procena da će pruga biti gotova za 18 meseci (početak 2026, ako dobro brojim), što je solidno optimistično.

Inače, intimno, jedna od stvari za koju se zalažem otkad sam na ovom forumu, a tome je 9 godina.
 
BG:Voz, naravno.
A i ovoj raspravi je mesto tamo, zato što pruga ne ide samo do aerodroma.
 
Ja ipak mislim da ce na kraju srediti i to. Toliko su truda ulozili i sada vec sredjuju neke sitnice okolo... Treba sacekati i videti dok otvore i deo starog duty free i restorane i dok ne srede i Teslin trg... Zelim da verujem da i oni vide da plafon strci i da je zreo za promenu.

U Lisabonu su promenili te panele (isto Vinci) sa nekim okruglim panelima i to drasticno bolje i modernije izgleda. Mislim da je bio i render za Teslin trg sa tim novim krovnim panelima.
1.jpg5.jpg
 
Danas sam bio u toaletu odmah pored kafića Kapital u oko pola šest ujutru.

Ja ne znam šta se tu dešava i zašto ne možemo tu nauku održavanja toaleta da savladamo.

Scena je bila sledeća:

Pod prljav i mokar sa crnim flekama odmah od ulaza pa dalje.

Pisoari zapušeni a oko njih lete na stotine mušica kao u nekoj festivalskoj klonji.

Da doživljaj bude potpun, jedna sijalica na plafonu trepće kao u horor filmovima.

Pri pranju ruku, probaš da izvučeš sapun iz jednog dozatora i shvatiš da je polomljen pa se seliš na drugi lavabo.

Naravno sve to uz jedinstven miris neodržavanog toaleta koji koristi kliejentela koju baš briga da pušta vodu u wc-u.

Znam da je kod nas svaki prometniji toalet u sličnom stanju, ali ovo je bilo u pola šest ujutru. Kako li tek bude u podne?
 
Danas sam bio u toaletu odmah pored kafića Kapital u oko pola šest ujutru.

Ja ne znam šta se tu dešava i zašto ne možemo tu nauku održavanja toaleta da savladamo.

Scena je bila sledeća:

Pod prljav i mokar sa crnim flekama odmah od ulaza pa dalje.

Pisoari zapušeni a oko njih lete na stotine mušica kao u nekoj festivalskoj klonji.

Da doživljaj bude potpun, jedna sijalica na plafonu trepće kao u horor filmovima.

Pri pranju ruku, probaš da izvučeš sapun iz jednog dozatora i shvatiš da je polomljen pa se seliš na drugi lavabo.

Naravno sve to uz jedinstven miris neodržavanog toaleta koji koristi kliejentela koju baš briga da pušta vodu u wc-u.

Znam da je kod nas svaki prometniji toalet u sličnom stanju, ali ovo je bilo u pola šest ujutru. Kako li tek bude u podne?

Pohvala za trud da se sve opiše do najsitnijih detalja, ali je pomalo degutantno...
Ne mora baš toliko detalja... Znamo kako izgleda prljav toalet.

Zapravo ne mora toliko da se razglaba o toaletima.
Prljavo je i to je to. Nije to sada neki smak sveta, ceo grad je prljav - takvi smo.
 
Прочитајте ово...изгледа да је то европски проблем са аеродромима постао...
Svojim očima sam video te pacove u Frnakfurtu, mada ipak mislim da su bili miševi. To je bilo pre oko godinu dana, ne mogu da verujem da ih se još uvek nisu rešili.
 
Svojim očima sam video te pacove u Frnakfurtu, mada ipak mislim da su bili miševi. To je bilo pre oko godinu dana, ne mogu da verujem da ih se još uvek nisu rešili.
Ја у тоалету на Франкфурту у терминалу 1 Б прошле године. Ужас.
 
Ја у тоалету на Франкфурту у терминалу 1 Б прошле године. Ужас.
Čoveče dokle ćeš da pravdaš jedan javašluk drugim? Kakve veze ima frankfurt sa time što Tesla nije u stanju da angažuje 4 čistačice i kupi sapun???

Nemoj to više da radiš.
 
Čoveče dokle ćeš da pravdaš jedan javašluk drugim? Kakve veze ima frankfurt sa time što Tesla nije u stanju da angažuje 4 čistačice i kupi sapun???

Nemoj to više da radiš.
Уопште се то није односило на Теслу, рекох да је то изгледа европски проблем са аеродромима.
 
Ne vredi... Kako koga gde zatekne bilo gde u Evropi... To naravno ne opravdava ocajno stanje u toaletima na Tesli.

Jedino resenje je kao u Dubaiju, u svakom toaletu je cistac cistacica i nakon koriscenja kontrolisu kabine i ciste bukvalno za svima stalno.

Offtopic, kao klinac sam radio u meku i obilazili smo toalete na 15 min. Covek ne moze da poveruje sta se izdesava za tih 15 minuta, kamoli duzi vremenski period... Jezivo
 
Vrh