Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

mi o vuku, a Wizz Air pravi bazu u Beogradu :). anyway, kao što je Minn-i rekao, od 15.12. su Rim i Malme a od aprila su Skavsta, Ajndhoven i Memingen.
inače, nisam uspeo da nađem vest na Aviokarti, s obzirom da ga redizajniraju
 
JohnnyLee":1e9sonhy je napisao(la):
mi o vuku, a Wizz Air pravi bazu u Beogradu :). anyway, kao što je Minn-i rekao, od 15.12. su Rim i Malme a od aprila su Skavsta, Ajndhoven i Memingen.
inače, nisam uspeo da nađem vest na Aviokarti, s obzirom da ga redizajniraju
Link radi ponovo. Hvala na obaveštenju.
 
belgrey":213hrvdj je napisao(la):
JohnnyLee":213hrvdj je napisao(la):
mi o vuku, a Wizz Air pravi bazu u Beogradu :). anyway, kao što je Minn-i rekao, od 15.12. su Rim i Malme a od aprila su Skavsta, Ajndhoven i Memingen.
inače, nisam uspeo da nađem vest na Aviokarti, s obzirom da ga redizajniraju
Link radi ponovo. Hvala na obaveštenju.
hahah eto vidiš, javlja mi se (trljam prsten) :)))
 
Uradio sam veoma detaljno predstavljanje Wizz Air-a na "Aviokarti". Koga zanima može da pogleda. Nadam se da će biti od pomoći. Inače danas je Wizz poslao zahteve pravnim kancelarijama u Beogradu za dostavljanje ponuda za posredovanje prilikom registracije pravnog lica i zapošljavanja radnika. E, sad kakvo pravno lice planiraju ne znam ali znam da nigde nemaju predstavništvo. Pomislih da nije u pitanju Wizz Air Serbia. Sličnu stvar su napravili u Sofiji i Kijevu. Ako je to u pitanju eto nama puno novih linija a Jat-u puuuuno briga. Što se radnika tiče zbog otvaranja baze u Beogradu tj. zbog stacioniranja jednog aviona ovde biće im potrebne na desetine radnika prvenstveno pilota, kabinskog i zemaljskog osoblja... Super. Ovo će stvarno biti revolucionarno za aviosaobraćaj u Srbiji.

Edit: Zaboravio sam da napišem da je danas prvih dvadesetak agencija u Srbiji dobilo Wizzove akreditacije za prodaju njihovih karata online.
 
JohnnyLee":2w3ua2b3 je napisao(la):
dobio si +1 od mene za to što ste uradili

edit: airBaltic nastavlja od 27.03.2011. da leti BEG-RIX
Već sam se uplašio da neće, fenomenalna ruta, i najjeftinija konekcija ka istoku! ;)
 
Odlična linija zaista. Imali su u avgustu popunjenost putničke kabine od 94%. To nema ni Ryanair !!! Liniju dosta koriste Rusi i Skandinavci.
 
belgrey":sv35pshn je napisao(la):
Odlična linija zaista. Imali su u avgustu popunjenost putničke kabine od 94%. To nema ni Ryanair !!! Liniju dosta koriste Rusi i Skandinavci.
Belgrey samo jedan komentar na websajt. Najjeftinija karta u jednom smeru je 19.99 evra a ne 24.99. Slobodno proveri. Znam da su to prenele i ostale agencije al je netacno!
Pa nek nam ja sa srecom sa Beogradom kao hub-om! :vops:
 
zhaba":lnx5lm45 je napisao(la):
belgrey":lnx5lm45 je napisao(la):
Odlična linija zaista. Imali su u avgustu popunjenost putničke kabine od 94%. To nema ni Ryanair !!! Liniju dosta koriste Rusi i Skandinavci.
Belgrey samo jedan komentar na websajt. Najjeftinija karta u jednom smeru je 19.99 evra a ne 24.99. Slobodno proveri. Znam da su to prenele i ostale agencije al je netacno!
Pa nek nam ja sa srecom sa Beogradom kao hub-om! :vops:
Hvala na zapažanju ali to je zvanična informacija koju je wizz air objavio.Evo ga citat:

All the new and existing flights are on sale at wizzair.com. Fares are starting from as low as €24.99 -approximately RSD 2,500 - for all new routes (one way, all inclusive).
Činjenica je da može da se vidi cena 19.99 ali ako krenete da rezervišete po toj ceni automatski će biti dodato još 5.00 evra (obavezna doplata za plaćanje karticom) tako da to iznosi 24.99 kao što su oni i objavili. I sa tom cenom se može putovati. Nije potrebno ništa eksta kao što se mnogi plaše. Torbe, čekiranje na aerodromu i ostale usluge se dodaju na tu cenu.
 
nema kraja moje sreće od kad videh da će wizz leteti od 3. aprila do stokholma. <3
 
na wikipediji pise:

In August 2007, the management of the airport announced that within the next 4 years Terminal 2 gates will be expanded as well as parking spaces for aircraft. Terminal 1 and 2 would be connected as well. The management also announced that it plans to start construction of a 4,000 m (13,124 ft) long second runway in 2011.

http://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade_Nikola_Tesla_Airport
na netu nisam nasao nista o tim planovima. gde bi uopste smestili drugu pistu?!
 
Паралелено са првом... Ветрови готово увек дувају у правцу 12-30, поготово зими кад дува кошава, па ће и друга писта бити исто постављена кад се буде градила. Поента нове писте је повећање капацитета, а за сад је само на нивоу идеје. Менаџмент аеродрома је један од ретких позитивних примера дугорочног планирања ;)
 
ili crvena ili crna varijanta (kako sam ja razumeo). u svako slučaju, neće to još neko vreme

10s6azs.jpg
 
Superiska,verujem da ce da je naprave ali sigurno ne 2011te.Ipak moj profan od kada je preuzeo stvari na aerodromu sve ide uzlaznom putanjom,nema sale sa doktorom nauka :kk:
 
ne verujem da će pre 2012. da bilo šta počinju sa gradnjom (izuzev rekonstrukcije T1) jer još uvek aerodrom nema toliki obim saobraćaja da mu treba druga pista
 
ti wizzair-ovi letovi do stokholma i minhena sleću na aerodrome koji su po wikipediji 100km udaljeni od tih gradova. tako npr. putovanje skavsta (gde wizzair sleće) -stockholm busom traje 80min a povratna karta je 23e (prema http://www.terravision.eu/stockholm_skavsta.html ), tako da i to treba uzeti u obzir
 
sta ce beogradu jos jedna pista?! kad ova jedna nije ni blizu kapaciteta,(ako mislite da u slucaju vandrede situacije treba dve tu je batajnica i nis sto je blizu za komercijalne letove) Pa ceo heathrow funkcionise sa dve piste! (jeste da kod njih situacije je kriticna)
 
zaffa":2vdrdqrt je napisao(la):
ti wizzair-ovi letovi do stokholma i minhena sleću na aerodrome koji su po wikipediji 100km udaljeni od tih gradova. tako npr. putovanje skavsta (gde wizzair sleće) -stockholm busom traje 80min a povratna karta je 23e (prema http://www.terravision.eu/stockholm_skavsta.html ), tako da i to treba uzeti u obzir
jeste, ali te opet sve to izađe jeftinije nego da ideš do Arlande (koja je 40 km udaljena od Stokholma). i oba aerodroma su relativno blizu železničkim stanicama, a iŠveđani i Nemci imaju mnogo dobre vozove.
inače, seldeće beslatne akcije su akcije aerodroma.
 
Izi džet od aprila leti iz Beograda?
R. Bulatović - 16.09.2010. - 01:47
Avioni vodeće britanske avio-kompanije „Izi džet” (EasyJet) mogli bi od aprila sledeće godine da polete i sa beogradskog aerodroma...
avi-v.jpg

Naša kompanija trenutno nema letove ni za Beograd ni iz Beograda, ali sa početkom nove sezone moguće je da će se i Srbija naći u rasporedu - kažu za „24 sata” iz centrale ovog lou-kost londonskog prevoznika.
April je najraniji period kada bi avioni „Izi džeta” mogli da zaparaju beogradsko nebo, jer letnja sezona počinje 28. marta i traje do 30. oktobra.
- Letovi i nove destinacije za zimski period, koji startuje 31. oktobra, već su utvrđene. Na našem sajtu redovno objavljujemo nove akcije i destinacije, tako da će sve informacije o eventualnim letovima iz Srbije i ka Srbiji biti na vreme objavljene - kažu u „Izi džetu”.
U Direktoratu za civilno vazduhoplovstvo Srbije potvrdili su nam da su predstavnici jedne velike niskobudžetne avio-kompanije bili na razgovoru u aprilu.
- Zainteresovani su bili da uvedu letove iz Srbije. Raspitivali su se i o našoj zemlji, a naročito ih je zanimala turistička ponuda, kao i gde naši građani najviše vole da putuju. Kako su nam tada rekli, namera im je da ovamo dovode i svoje, ali i strane turiste. Kada su u pitanju niskotarifne kompanije, one svojim putnicima ne nude samo avionske karte već kompletnu ponudu za boravak u jednoj zemlji - kaže za „24 sata” Katarina Andrić-Milosavljević iz Direktorata za civilno vazduhoplovstvo.

Koliko je jeftin Izi Džet
Budimpešta - Pariz
septembar od 80.07
oktobar od 33,89
novembar od 23,46
decembar od 21,23
januar od 21,23
februar od 21,23
mart od 21,23
*sve cene su evrima

24 sata
 
Vrh