Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

pa piše ti gore

(Zgrada će biti završena 10. oktobra 2010. godine)
to je 6 meseci pre maja 2011. e sad ovo "pre roka" je očigledno samo njihovo hvalisanje bez osnove, jer na beobuild stranici posvećenoj zgradi (http://www.beobuild.rs/read.php/365.html ) piše da je rok leto 2010. ali pošto sve kreće tek u maju, po meni nema potrebe za nerviranjem (iskreno ni ne čitam te delove kad pričaju o rokovima i opštim mestima), bitno je da se radi i da će biti gotovo na vreme da sve počne kako je planirano :)
 
zaffa":9hzh1qg4 je napisao(la):
(iskreno ni ne čitam te delove kad pričaju o rokovima i opštim mestima), bitno je da se radi i da će biti gotovo na vreme da sve počne kako je planirano :)
Zbog ovoga srbi i zaslužuju sve što im se dešava... sve je lako ćemo, niko ni za šta nije odgovoran.

Ako pročitaš tekst koji sam postavio videćeš da ISTA osoba izjavljuje:

Jul 2009: "Očekujemo da će se izgradnja ovog objekta završiti do kraja 2010. godine"
Jul 2010: "- Izgradnja nove zgrade u koju je uloženo oko 18 mil EUR je započela u martu 2009. godine i tada je planirano da radovi traju 24 meseca. Dodatnim angažovanjem investitora, izvođača i agencije zgrada će biti gotova za 18 meseci", tj. 10. Oktobar 2010

Između kraja 2010 i 10. oktobra 2010. nema 6 meseci, nego 2.5 meseca. Što znači da osoba koja se zove Nikola Stankov jednostavno besramno laže.

Pa pobogu ljudi, pa u 21. veku barem internet postoji... jedan klik je dovoljan da se proveri šta su k*njali i proveriti sa onime što sada tvrde...
 
Шта тебе мучи? Што је завршавају на време? Што се хвале због тога?
 
Da li neko zna jel airBaltic prestaje skroz sa linijom za Beograd 12. septembra ili planira da se vrati??
 
Danas piše na Aviokarti.

Air Baltic prekida letove ka Beogradu

Kako smo nezvanično saznali, letonska aviokompanija Air Baltic privremeno obustavlja letove na liniji Riga-Beograd od 12. septembra ove godine. Navodni razlog za odustajanje je nedostatak aviona kojima bi leteli. Air Baltic ima aktivnu narudžbu osam novih aviona kanadskog proizvođača Bombardier Dash 8 Q400. Već tokom leta je trebalo da u kompaniji budu svi naručeni avioni ali za sada ih je stiglo samo tri dok se ostali još uvek čekaju. Zbog ovog kašnjenja Air Baltic je bio prinuđen da iznajmi avione drugih kompanija pa je tako na redovnoj liniji ka Beogradu saobraćao avion Foker 70, rumunske aviokompanije Carpatair. Kako će ovaj avion tokom septembra biti vraćen iz najma a novi avioni još nisu stigli u Air Balticu su odlučili da suspenduju let ka Beogradu. Kako nam je rečeno u predstavništvu ove kompanije u Beogradu letovi će biti privremeno obustavljeni do januara 2011. kada se očekuje da će na ovoj ruti saobraćati novi Dash Q400 sa kapacitetom za 76 putnika.
Odluka o suspenziji linije je ipak čudna i objašnjenje ma koliko logično nije baš shvatljivo s obzirom da je Beograd jedini grad do koga će biti suspendovani letovi a pri tom je po podacima iz ove kompanije taj let veoma dobro popunjen i prilično popularan kod putnika. Popunjenost putničke kabine na letu ka Rigi, navodno, iznosi neverovatnih 88% što je iznad kompanijskog proseka.
Na liniji Air Baltica najviše je putnika koji lete ka Sklandinaviji i Rusiji koristeći aerodrom u Rigi kao tranzitni. Ovaj grad turistima iz Srbije nudi i fantastične mogućnosti za relaksirajući vikend u nekom od brojnih spa centara što bi tokom jesenjih i zimskih meseci mogao da bude pravi hit.
Izvor: http://www.aviokarta.net
 
Ja sam na njihovom website-u video od od 30 marta opet prodaju karte za BG direktno, Sto ukazuje da je ili seasonal let ili mozda ta prica sa nedostatkom aviona. Ne znam ali cini se da se vracaju definitivno u martu a mozda i ranije.
Pozdrav
 
Inshallah, ja sam sad leteo njima, i od Beograda ka Rigi nisu isli njihovi avioni vec hrvatska Sun Adria i francuski Blue Line, a cujem da su isli i neki sa Carpat Air-om, tako da iskreno se nadam da je istina ta prica da se vracaju od sledece godine
 
Inače naleteh na podatak da je u julu oko 353,000 putnika preveženo sa ANT-a, što bi bio dosadašnji mesečni rekord, od sankcija naovamo.
 
Da to sam i ja cuo, a da je "konkurentski" Sofijski aerodrom podbacio... Mada ipak Sofija ima preko 3 mil putnika... Eh kad ce ANT da dostigne 89tu :)
 
Da ne bude da iznosimo samo Jat-ov prljav veš...

Kvar odložio poletanje

Gotovo deset časova 117 putnika "Kon Tikija" čekalo da se popravi kvar na avionu ove agencije

VIŠE od devet sati 117 putnika agencije "Kon Tiki" bilo je u petak "zarobljeno" na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla". Toliko vremena bilo je potrebno aviomehaničarima "Jat tehnike" da otklone ozbiljan kvar na generatoru za pokretanje elektrosistema u "boingu 737-500".

Letilicu na kojoj je u petak primećen kvar, turistička agencija "Kon Tiki" zakupila je od makedonskog nacionalnog avio prevoznika MAT. Inače, ova letilica "Kontiki skaj" saobraća pod oznakom "Aviogeneksa".

Umesto u osam ujutru turisti su ka Antaliji poleteli tek u 17,10. Putnici su bili zbrinuti u bescarinskoj zoni beogradskog aerodroma. Dobili su i posluženje - doručak, piće, a kako se čekanje odužilo i ručak.

Među putnicima koji su gotovo deset sati čekali na beogradskom aerodromu bilo je i male dece. Takođe, na ovaj let čekao je i Nebojša Medojević, lider Pokreta za promene.

Inače, istom letilicom trebalo je u 13,30 da polete i putnici "Kon Tikija" ka Tunisu. Agencija je, međutim, obavestila klijente da je let pomeren za 20 časova.
Izvor: http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:296184-Kvar-odlozio-poletanje
 
da, ali su ipak poslužili hranu i piće. bolje su prošli nego oni Aviognex-ovi putnici koji su sedeli xy sati i nisu dobili ništa
 
Sve više putnika na beogradskom aerodromu

Kroz beogradski aerodrom je tokom jula i avgusta prošlo preko 700.000 putnika, a trend rasta nastaviće se i naredne godine. Kako navodi generalni direktor aerodroma „Nikola Tesla“, Velimir Radosavljević, sledeća godina biće još uspešnija i očekuje se da će 2011. beogradski aerodrom imati najveći porast obima saobraćaja u regionu.

69456_0804-aerodrom-foto-n-markovic_f.jpg


Prestonički aerodrom je ove godine već dobio evropsku nagradu „Euro Annie“ za najveći broj novih aviokompanija u proteklih godinu dana, što potvrđuje da je aerodrom „Nikola Tesla“ u Beogradu trenutno veoma interesantan aviokompanijama koje do sada nisu letele iz Beograda.


U julu je broj putnika povećan za 14,3 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine, dok se u avgustu očekuje povećanje od 18 odsto u odnosu na osmi mesec 2009. godine. Na aerodromu kažu da je četiri puta tokom letnje sezone obaran istorijski dnevni rekord, koji je do ove godine iznosio 12.966 putnika u toku jednog dana.


- Najefikasniji put do uspeha je da, uz letove redovnih kompanija, obezbedimo više letova niskotarifnih kompanija, čija povoljna ponuda odgovara kućnom budžetu prosečne srpske porodice. U strateškom smislu, nadgradnja svih dosadašnjih rezultata biće interkontinentalni letovi – ističe Radosavljević.


Jedan od pokazatelja uspeha bilo kog aerodroma u svetu jeste i brojnost transfernih putnika, odnosno onih koji koristeći bogatu ponudu dolete u naš grad i nastave svoje putovanje ka željenoj destinaciji. Tako je, na primer, u julu udeo transfernih putnika premašio 10 odsto od ukupnog broja putnika, što svakako nije zanemarljivo. U tom pogledu najuspešniji je bio nacionalni prevoznik „Jat Airways“, čiji je svaki četvrti putnik u redovnom saobraćaju bio u transferu kroz Beograd.


- Očekujemo s velikim zadovoljstvom i otvaranje neke nove lou kost destinacije - najavljuje Radosavljević.
Izvor: http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/204870/Sve-vise-putnika-na-beogradskom---aerodromu
 
JohnnyLee":3tpgpr3b je napisao(la):
nešto sam načuo da Wizz planira Rim, Pariz i ne znam koje još gradove
Neka, neka planiraju ;) Iskreno se nadam da će napraviti u dogledno vreme hub od aerodroma.
 
JohnnyLee":1861ldpq je napisao(la):
nešto sam načuo da Wizz planira Rim, Pariz i ne znam koje još gradove
To bi bilo sjajno! Skoro sam leteo sa njima do Lutona. Let je kasnio neka dva sata, navodno zbog oluje nije poleteo iz Lutona ka Bg-u na vreme, ali smo u povratku stigli 15 min ranije. Popunjenost i u odlasku i u povratku je bila odlična, preko 70%. Ako je takav slučaj za destinaciju gde nam je, još uvek, potrebna viza, mogu tek da zamislim koliko će biti popunjeni letovi ka Rimu, Parizu i gde sve već... Ako se to naravno obistini... Rekla mi je žena u agenciji, preko koje sam uzeo karte, da mnogo naših ljudi putuje ka Evropi preko Temišvara. Vreme je da Beograd i ANT vrati sve svoje potencijalne korisnike...:)
 
praguc":30jtakbw je napisao(la):
Iskreno se nadam da će napraviti u dogledno vreme hub od aerodroma.
bilo bi lepo, ali nije to tako jednostavno. da bi kompanija imala jeftinije slotove i ostale aerodromske usluge mora biti registrovana u zemlji u kojoj je aerodrom (pošto nismo u EU). već su pitali aerodrom da im daju jeftinije usluge, ali su dobili odričan odgovor jer bi bilo nepravedno prema ostalim inostranim avio kompanijama.
 
Rim i Malme kreću od 15. decembra, a ostali od aprila naredne godine.
 
JohnnyLee":xkl0frok je napisao(la):
praguc":xkl0frok je napisao(la):
Iskreno se nadam da će napraviti u dogledno vreme hub od aerodroma.
bilo bi lepo, ali nije to tako jednostavno. da bi kompanija imala jeftinije slotove i ostale aerodromske usluge mora biti registrovana u zemlji u kojoj je aerodrom (pošto nismo u EU). već su pitali aerodrom da im daju jeftinije usluge, ali su dobili odričan odgovor jer bi bilo nepravedno prema ostalim inostranim avio kompanijama.
Pa nek ih onda pozovu da registruju Wizzair Srbija d.o.o. i zaposle nesto domaceg osoblja, mozda i ponekog piliota. Imali bi velike koriste od toga da budemo hub jedne low cost kompanije
 
Wizz Air otvara bazu u Beogradu

Wizz Air, najveća niskotarifna avio-kompanija Centralne i Istočne Evrope, danas je saopštila je da će u aprilu 2011. godine uspostaviti svoju novu, 13. po redu, bazu u Beogradu. Na beogradskom aerodromu će biti stacioniran novi avion ove kompanije tipa Airbus A320.
Istovremeno, Wizz Air uspostavlja 5 novih linija iz Beograda prema Rimu, Malmeu, Stokholmu (aerodrom Skavsta), Ajndhovenu i Minhenu (aerodrom Memingen), pored već postojećih letova ka Londonu i Dortmundu.

Ceo tekst na: http://www.aviokarta.net
 
Vrh