Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

dr strangelove

Higher intermediate
Učlanjen(a)
24.03.2008.
Pohvaljen
7.991
presekli kablove pa nije bilo svetla na PSS

Novoizabrani ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Goran Vesić otkrio je da je razlog obustavljanja saobraćaja sa beogradskog aerodroma prekid napajanja strujom, a koji je izazvao - bagerista.

Stihl-Chainsaw-in-Die-Hard-2-1990.jpg

mvbg1

Advanced
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Pohvaljen
5.479
presekli kablove pa nije bilo svetla na PSS

Novoizabrani ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Goran Vesić otkrio je da je razlog obustavljanja saobraćaja sa beogradskog aerodroma prekid napajanja strujom, a koji je izazvao - bagerista.

Stihl-Chainsaw-in-Die-Hard-2-1990.jpg
Da da,bagerista kriv. A nije onaj koji mu je rekao tu da kopa.

Прле

Advanced
Učlanjen(a)
29.11.2018.
Pohvaljen
5.273
Ово је скроз тачно! Колико волимо на најниже чинова да спуштамо то је просто стршно. Значи, велика плата, топла канцеларија, бонуси и бенефиције, али кад је одговорност, то је багериста.

Оов је толико неозбиљно, али показује још и пропуст у првобитном пројкету који је очигледно прастар. Данас радимо напјање писте са намјамње две стране јер ово НЕСМЕ да се деси чак и ако Багериста задене кабл. Ово бре није сеоска мрежа па ако нема стварла ништа страшно...

Весић је иначе познати грађевински релативизатор, тако да ћемо од њега у ближој будућности моћи да чујемо много таквих сувислих објшањења зашто нешто НИЈЕ урађено. Ипак је положио испит са коцкама на Тргу.

Vox91

Advanced
Učlanjen(a)
17.08.2017.
Pohvaljen
6.100
Manir kod nas, uvek je kriva najsitnija riba u lancu-bagerista na pisti, apotekarka u Frontu ili poštar u Ovčar Banji... tad su ministri vrlo hitri u nalaženju krivaca. Bože sačuvaj da je odgovornost na nekom glavešini.

ProžetVrlinom

Intermediate
Učlanjen(a)
11.10.2021.
Pohvaljen
686
Crtica sa aerodroma:
Danas sam bio u glavnom WC-u na odlascima, kod glavnog "trga". WC je odvratan, neodržavan, štrokav! Od 8 pisoara, 7 je bilo začepljeno. Mokraća do vrha! Sapuna nema. Aparati za sušenje ruku prljavi. Smučio mi se život. Ispred stoje dve čistačice i čuo sam kad jedna kaže drugoj: Nisam ja kriva što nema sapuna.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Vox91

Advanced
Učlanjen(a)
17.08.2017.
Pohvaljen
6.100
Zašto nisi slikao i poslao N1, Novoj ili na neku mejl adresu Aerodroma? Napiši-sramota kako izgleda toalet na glavnom aerodromu u državi itd... kad bi ih ljudi konstantno zatrpavali pritužbama, možda bi se i dozvali pameti.

I te čistačice je trebalo da pitaš zašto ne rade svoj posao i da im kažeš da ćeš da uputiš primedbu na stanje toaleta.

Neka se malo iscimaju..

Vox91

Advanced
Učlanjen(a)
17.08.2017.
Pohvaljen
6.100
Ne, njegov posao nije da čisti aerodromski wc, ali kao građanin treba da ukaže odgovornima na propuste u njihovom radu.

Bila bi ova zemlja bolje mesto za život da narod nije apatičan i snishodljiv. A pošto jeste, imamo javne službe kakve imamo..

ProžetVrlinom

Intermediate
Učlanjen(a)
11.10.2021.
Pohvaljen
686
Da sam apatičan i snishodljiv, ne bih pisao o tom problemu ovde. Nisam slikao, zato što nemam običaj da koristim telefon u WC-u. A, nažalost, morao sam i da koristim taj brlog, pa su mi ruke bile mokre.

Bukvalno ne pamtim kad sam ušao u WC na aerodromu a da je bilo čisto. A sa dolaskom Francuza, još je prljavije!

Vox91

Advanced
Učlanjen(a)
17.08.2017.
Pohvaljen
6.100
Da sam apatičan i snishodljiv, ne bih pisao o tom problemu ovde. Nisam slikao, zato što nemam običaj da koristim telefon u WC-u. A, nažalost, morao sam i da koristim taj brlog, pa su mi ruke bile mokre.

Bukvalno ne pamtim kad sam ušao u WC na aerodromu a da je bilo čisto. A sa dolaskom Francuza, još je prljavije!

Ne ljuti se na mene, ti si ok, nego govorim o opštem stanju većine naroda ovde. Ljudi dozvoljavaju da ih jašu razne budale, nema s njima fino, nego odmah prst u oko..

peper.mint

Higher intermediate
Učlanjen(a)
12.11.2019.
Pohvaljen
1.328
Psihologija to lako objašnjava. Kad 200 ljudi doleti Wizzom ili bilo kojom drugom firmom, i od 200 ljudi 199 dobije kofer a samo jedan ne dobije, onda samo taj jedan stavi sve najgore o Wizzu na društvene mreže itd. Ljudi čitaju i misle "nikad više tim Wizzom!". Naravno da su onih 199 koji su dobili kofer "apatični" i da nisu stavljali slike tipa "Wizz je super, nisu mi izgubili kofer" po internetu tako da onaj 1 ima veći uticaj od onih 199 iako je realno samo 0,5% kofera izgubljeno.

Ja sam leteo par puta u poslednjih mesec dana i svaki put je bilo ili prilično čisto ili na nivou sličnih aerodroma po Evropi, ali nisam slikao i komentarisao. Kao sa koferima, takva pozitivna iskustva se nigde ne broje, samo ona negativna.

Ali kad bi baš svako morao da se izjasni, na primer da je uslov za ulazak u zemlju na pasoškoj kontroli staviti sliku WC-a sa ANT na društvene mreže mislim da bi 95% slika pokazalo uglavnom normalno stanje. Ovako onih 5% (ili još manje) stvara utisak totalnog raspada. To ne znači da Aerodrom ne treba da se potrudi oko tih 5% - naravno da treba, ali tih par posto nije realna slika.

dziggy

Higher intermediate
Učlanjen(a)
05.02.2007.
Pohvaljen
1.880
Kao i onaj kostolomac što je izlečio atlas veštinom zahvata na hiljade ljudi, i onda se pojavio onaj jedan i umro mu posle zahvata.

Msc

Intermediate
Učlanjen(a)
05.06.2017.
Pohvaljen
323
Ne, njegov posao nije da čisti aerodromski wc, ali kao građanin treba da ukaže odgovornima na propuste u njihovom radu.

Bila bi ova zemlja bolje mesto za život da narod nije apatičan i snishodljiv. A pošto jeste, imamo javne službe kakve imamo..
Колико сте Ви сами допринели да,ова земља буде боља?...само примједбама???....није довољно...
Нисте ви за овај "крш" ,карту у руке и не враћајте се....мање ће бити нервозе...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока

Kokili

Higher intermediate
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Pohvaljen
887
Jedno pitanje: može li se sada sa dolazaka popeti gore na odlaske bilo kako ili mora okolo preko parkinga?

lukakaludjerovic

Higher intermediate
Učlanjen(a)
13.08.2019.
Pohvaljen
1.923
Jedno pitanje: može li se sada sa dolazaka popeti gore na odlaske bilo kako ili mora okolo preko parkinga?
Ne moze, mora da se izadje napolje, popne do bus stanice skoro i zatim udje na ulaz na Terminalu 1. Nije vise put preko parkinga, vec izlazi direktno na ulaz za odlaske, tj. na nekih 50m od njega.

Vrh