Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Belavia danas bila u BEG, i to preko EU....

Meni je zanimljivo da ih americke postanske i kargo kompanije ne zaobilaze....

Danas je TB2182 preusmeren na BEG ali nisam video info zasto.
 
Ma to mi dođe normalno, pošto se cela frka digla oko prizemljavanja putničkog linijskog aviona i otimanja putnika sa leta, avioni bez putnika i nisu problem.
 
EU je dala savet da se zabrani prelet Belavie, medjutim zavisi od drzave do drzave koja ce isto i zabraniti. Madjarska i Rumunija nisu, te Belavia ima dostupan koridor prema Beogradu. Velika Britanija je isto zabranila, iako nije u EU.

Sto se tice prinudnog sletanja danas, u pitanju je TUI sa 80 putnika, sleteo zbog kvara, navodno curenje goriva.
 
Capture.jpg

Capture2.jpg


gWeyAIb.jpeg
 
Ukrajina ih zatvorila.
Sad za BEG mogu samo preko Rostova, Krima i Rumunije.
Trenutno jedan leti tim obilaznim putem za Šarm el Šeik gde ne predstavlja preveliku promenu putanje, a na kraju krajeva moraju da pokupe turiste iz Egipta pre nego što eventualno ostanu bez ikakvih letova. Tako da im ostaje samo da lete za Rusiju, Kavkaz i Aziju, dok ruskim eksklavama poput Kalinjingradske oblasti i Srbije više nemaju pristup.

JU ne sme krenuti za Minsk jer bi to bio trn u oku zapadnim a možda čak i istočnim diplomatama, a i upitno je ko bi leteo. Baš me zanima ko leti Belavijom odavde..
 
Kako Aviatica saznaje, ukrajinska aviokompanija SkyUp odlučila je da prekine sa letovima između Kijeva i Beograda.

Letovi na ovoj liniji uspostavljeni su 31. marta, ali je interesovanje putnika bilo veoma slabo, posebno na letu od Kijeva do Beograda. Iako su na prvom letu u Beograd doputovali i brojni ukrajinski novinari i blogeri kako bi promovisali naš glavni grad kod ukrajinskih turista, njihovo interesovanje je izostalo...

Na ovoj ruti, SkyUp ima ozbiljnog konkurenta, još jednu ukrajinsku aviokompaniju Windrose koja leti tri puta nedeljno i takođe planira da održava ovu liniju do kraja oktobra.

Izvor: https://www.aviatica.rs/skyup-ukida-liniju-kijev-beograd-posle-samo-dva-meseca/
 
Прво га Писмо-глава остала са свих страна, а сад ћемо да рекламирају Београд. Емисију су снимили пре 6-7 година до дан данас се људи плаше
 
Читам ово и коментаре испод
https://www.exyuaviation.com/2021/06/th ... n-new.html

И нешто се размишљам: Ниш зврји празан. Оволика количина авиона за Београд, а при том пишу у тексту да многи иду на Копаоник, можда би било боље да део летова пребаце на Ниш, уместо што ће по својој традицији да отказују летове. То би дало са једне стране и могућност ЕрСрбији да више летова уведе ка Руским дестинацијама.
 
Било би лушче, а још лучше јесљи би направиљи самаљоти за Краљево - ближајши аеропорт гори Копаоник - али је то невозможно из-за плохој взлетно-посадочној полоси (ВПП);)

(Повратак рускословенског на Беобиљд)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855508#p855508:131znf91 je napisao(la):
Пантограф » Пет Јун 04, 2021 1:19 pm[/url]":131znf91]Било би лушче, а још лучше јесљи би направиљи самаљоти за Краљево - ближајши аеропорт гори Копаоник - али је то невозможно из-за плохој взлетно-посадочној полоси (ВПП);)

(Повратак рускословенског на Беобиљд)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Самаљот нас мало коље. Воздушнаја ладја је боље :grand:
 
Илити, чисто руски: лајнер...

Шалу на страну, ако стварно буде директан реис (као у "Перић рајзен":p) Београд - Уфа (Република Башкирија), биће то крајње неочекивано...
 
Tesla na Tesli i novi toranj i svašta nešto ali naravno fotografu amateru je zadrhtala ruka u presudnom momentu i sve je ispalo mutno.
 

Prilozi

  • tesla 10.jpg
    tesla 10.jpg
    364,3 KB · Pregleda: 1.639
  • tesla 9.jpg
    tesla 9.jpg
    502,9 KB · Pregleda: 1.638
  • tesla 8.jpg
    tesla 8.jpg
    430,2 KB · Pregleda: 1.636
  • tesla 7.jpg
    tesla 7.jpg
    482,9 KB · Pregleda: 1.643
  • tesla 6.jpg
    tesla 6.jpg
    561,4 KB · Pregleda: 1.643
  • tesla 5.jpg
    tesla 5.jpg
    476,9 KB · Pregleda: 1.634
  • tesla 4.jpg
    tesla 4.jpg
    427,8 KB · Pregleda: 1.643
  • tesla 3.jpg
    tesla 3.jpg
    452,1 KB · Pregleda: 1.640
  • Tesla 2.jpg
    Tesla 2.jpg
    559,6 KB · Pregleda: 1.642
  • Tesla 1.jpg
    Tesla 1.jpg
    569,4 KB · Pregleda: 1.637
Hvala orjene, taj snimak je stavljen još 18 maja na strani 328, u međuvremenu je T6 skinuo originalni video i isekao ga na delove.

Par noviteta sa aerodroma, iz nezvaničnih i ničim potvrđenih izvora:

Toranj je praktično dostigao vrh betonske konstrukcije. Naglasak na betonske, jer se nastavlja još malo u vis drugim materijalima.

Nastavlja se metalna konstrukcija novog, dolaznog nivoa iznad A hodnika. Do sada je uglavnom bio između A2 i A4, od pre par dana je produžen prema starim gejtovima.

Proširuje se B stajanka kako bi se povećao broj pozicija na 9 i to če biti pod pravim uglom za razliku od sadašnjih pozicija, sa B1 pozicijom za širokotrupca (verovatno za kargo avione). Navodno se proširuje i nova E platforma.

Udaljeni parking je oživeo i dobio neka staklena stajališta za bus. Navodno zaposleni koji dolaze kolima od sada moraju tamo da se parkiraju i da busom idu do centralnog dela, što izgleda ide sporo ili neorganizovano. Navodno to je urađeno da bi se sadašnji parking oslobodio za novi hotel, ali taj razlog deluje sumnjivo. Vansi je prošle jeseni već govorio da će novi parking biti otvoren kad promet poraste ove godine, što se upravo događa.
 
Kad pomenu hotel, bilo bi dobro da se sazna koji lanac je zainteresovan da uđe.
 
Ali stvarno je čudno što nemamo jedan hotel kod aerodroma.
 
Prošle nedelje ispratio prijatelja na večernji let za Moskvu.
Na aerodromu ne radi ništa od ugostiteljskih objekata. Nema čovek gde kafu da popije.
Ok, koronica je pa i razumem donekle. Ali da ni jedan aparat za kafu na celom aerodromu ne postoji to ne razumem.
 
Slično je i meni zasmetalo kada sam poslednji put bio na aerodromu. Ne postoje alternative u slučaju da nešto ne radi. Zaista neverovatno. Iznenadio sam se takodje koliko su toaleti bili u užasnom stanju, sve sam se tešio da se ne cimaju mnogo jer verovatno sve to treba da se menja, ali barem da se peru u medjuvremenu...

Pominjao sam ranije svoje iskustvo sa bus plusom, naime, u T1 na odlascima je postojala trafika koja je jedina imala prodaju bus plus kartica, a često sistem nije radio, a nije čak ni postojala informacija o tome, već redom pitate radnike na aerodromu. Nadam se da će Vansi da insisitra barem na nekim servisima, do sada je sve nekako izgledalo nedovršeno i nepristupačno, a kao sve je tu dostupno.
Takodje, pre par godina (možda 3 godine) Komercijalna banka u T2 nije imala čitač kartica, a skoro svaka pošta i prodavnica van aerodroma su bolje opremljeni. Zaista ne mogu da zamislim kakav utisak stekne neko ko se nadje tu, a da nije odavde i pripremljen na sve ove gluposti.
 
Ne bi verovao za citac kartica, pola aerodroma ( policija, carina, banke) dolaze kod mene u rent a car da pozajmljuju citac ili da im ocitam sta treba.
I za poslovne i za privatne potrebe.
 
Vrh