Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411517#p411517:1ztmh2f8 je napisao(la):
tragac » 18 Oct 2016 10:54 pm[/url]":1ztmh2f8]Pre bih uložio u NIIS, nafta je na putu rasta. :)
Opa krenula potraznja za AERO akcijama. Prica se po gradu da neki veliki fondovi dolaze.
 
Bogami ovde Vradovic ispade u pravu( iako se sa vecinom njegovih postova ne slazem za Bgh20).

Nazalost nisam uspeo prosle nedelje da kupim planiranu kolicinu akcija Aera, vec samo manji deo po ceni nesto vecoj od 1000din, trebao sam jace da poslusam svoj instikt i vesti o ponovnom rastu broja putnika :( Ali cena je bila u padu i broker rece da misli da moze da ode do 1000din jer je bila slaba traznja.

Danas je cena vec otisla na 1200dinara, zarada mi je prebrzih i neplaniranih 16-17%, cak se vec razmisljam i da ih prodam, kada baksus nisam smeo da kupim sve odjednom a moglo je :(
 
Kao sto rekoh ....

Moj ti je savet nemoj jos da prodajes. Bice mozda mali pad ali ocekujem da AERO akcije idu do 1600-1700 dinara.
 
Ovom forumu samo su falile ložačke spekulacije na finansijske transakcije, horoskopi i recepti za zimnicu. Idemo dalje... nema veze
 
Mogu da otvore temu u odeljku relax u vezi trgovanja na berzi ;)
 
Mislio sam da nije ipak offtopic ,a pitao sam ovde jer ipak ima poznavalaca aerodroma u smislu njegove konacne vrednosti prilikom preuzimanja ili koncesije, naravno da nemam nameru dnevne spekulativne promene cene da ovde pominjem stalno...

Cesto sam tako na temama o nekretninama pisao pre par godina moja razmisljanja zasto su cene nekretnina nerealno visoke i zbog cega sam mislio da ce doci do sigurnog pada, pa se niko nije zalio na takva manja skretanja sa glavne teme ali ipak u okviru uopstene teme doticnih topica.

Ako je ipak van pravila nek se izbrisu postovi, a ja se u tom slucaju unapred izvinjavam...
 
за цену акција аеродрома на берзи може само да се спекулише. ако овима дуне да оборе цене, само ће да оборе. ако хоће да зараде силне паре, вештачки ће напумпати те цене
 
наравно да ће утицати. е сад, у коликом обиму, зависи од недељне фреквенције и капацитета авиона који буде ишао
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411763#p411763:22ye3wsq je napisao(la):
GOJE » 20 Oct 2016 08:23 am[/url]":22ye3wsq]Ovom forumu samo su falile ložačke spekulacije na finansijske transakcije, horoskopi i recepti za zimnicu. Idemo dalje... nema veze

:D ...Samo jedna stvar u tudjoj ruci raste.....!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411763#p411763:1ejsu9vk je napisao(la):
GOJE » 20 Oct 2016 13:23[/url]":1ejsu9vk]Ovom forumu samo su falile ložačke spekulacije na finansijske transakcije, horoskopi i recepti za zimnicu. Idemo dalje... nema veze

Sobzirom da su jedno vreme baš na aerodromu uzgajali pečurke bukovaču i prodavali je
evo i recepta da ne zafali :lool:
Na ulju propržiti iseckani crni luk. Kada luk postane staklastdodati oprane i ocišćene pečurke i nastaviti sa dinstanjem. Kada pečurke omekšaju dodati oljušten i sitno iseckan paradajz i sitno iseckan beli luk. Zatim dodati brašno, tucanu papriku, izmesati i naliti vodom do željene gustine. Pred kraj kuvanja dodati so, začin i sitno seckan peršunov list.

Hala se nalazi kada kolima silazite nizbrdo na medjunardone dolaske pa sa desne strane
garažni ulaz vodi do te velike hale bez prozora :sesir:

mogu i opet da proizvode i prodaju bukovaču radi uvecavanja dobiti :lol:
 
^ Nisam znao da su se time bavili!

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
наравно да води, и то убедљиво. и остаће тако још дуже време. тешко да и један хрватски аеродром може да сустигне Теслу
 
Ево и бројки:


Аеродром Никола Тесла у октобру услужио рекордних 438.980 путника

БЕОГРАД, 1. новембра 2016. (Бета) - Београдски аеродром "Никола Тесла" данас је саопштио да је у октобру услужио 438.980 путника, што је месечни рекорд и за девет одсто више него у истом месецу прошле године.

У октобру је са тог аеродрома обављено 5.098 полетања и слетања, пет одсто више у односу на исти период прошле године, док је повећање промета робе и поште износило 19 одсто.

Од почетка 2016. године Аеродром "Никола Тесла" је услужио 4,25 милиона путника.

Укупни приходи компаније за девет месеци 2016. године износили су 54,4 милиона евра, док су пословни приход били 52,8 милиона евра и већи су за пет одсто у односу на исти период претходне године. Нето добит је увећана 13 одсто, на 19 милиона евра.

Како је саопштено, београдски аеродром је у буџет Србије уплатио 14 милиона евра по основу дивиденде и међудивиденде за 2015. годину, а у новембру ће уплатити још око 2,5 милиона евра по основу међудивиденде за 2016. годину.
 
Nekako je to i ocekivano, medjutim zbirno gledano, Hrvatski aerodromi imaju mnogo vecu frekvenciju putnika, a cak 5 aerodroma ima preko 400 000 putnika.

Tuzla ima poprilicno stabilan rast za sad, dok Banja Luka ima ocajnu statistiku.

Sta mislite, moze li se doci do 5 miliona na kraju godine?
 
Хрватска је светска туристичка хит-дестинација и то је једино реално.
 
Hrvatski aerodromi svi zbirno imaju veći rast kad ima barem 10 aktivnih međunarodnih aerodroma, a kod nas ukupno dva, pri čemu je niški (uprkos sjajnom rastu u poslednjih godinu i po dana) i dalje neuporedivo iza beogradskog.

Moraju da se pokrenu i Užice i Kraljevo.
 
Хрватска има толико путника само због сезоне. од октобра до априла пустош, тек по неки лет ка Загребу, Риму и Немачкој (из Сплита и Дубровника, остали аеродроми су пусти, али буквално)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413820#p413820:1ahi4nqq je napisao(la):
Galeks » 01 Нов 2016, 11:31[/url]":1ahi4nqq]Sta mislite, moze li se doci do 5 miliona na kraju godine?

раније сам рекао да је мало теже. највише зависи од новембра. ако новембар оствари преко 350 хиљада, онда се може очекивати 5 милиона. ако не, нема ништа од 5 милиона. јер, сумњам да децембар може да буде преко 400-410 хиљада
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413830#p413830:3o1t9twk je napisao(la):
JohnnyLee » 01 Nov 2016 11:45[/url]":3o1t9twk]Хрватска има толико путника само због сезоне. од октобра до априла пустош, тек по неки лет ка Загребу, Риму и Немачкој (из Сплита и Дубровника, остали аеродроми су пусти, али буквално).....
Upravo zato poredjenje nije adekvatno
svi dr. aerodromimi exyu nikada nisu mogli da se porede sa Bgdom (niti ce moci)
takvo poredjenje služi samo onima koj žele da malo predstave vecim

Ispravno poredjenje bi bilo porediti
koliki je procentualni rast ostvario 2015 , 2016 Frankfurt, Pariz, Prag.... tj bilo koja dr. metropola
sa postignutim procentom u Bgdu

Ovakvo poredjenje naše metropole sa varošicama nije ni fer prema njima niti daje pravu sliku
:sesir:
 
Vrh