Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Cestitam kandidovao si se za novig moderatora. Sta ti nije jasno u onom postu i kako ne vidis vezu sa ANT....?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam i ne zelim da budem.

Prve dve recenice imaju veze sa ANT i to je OK, ali treca prosto prosirena nema pa sam zato i postavio pitanje.

Dobio sam jedan saljiv odgovor i jedan koji nisam razumeo i to je to.
 
Zar "Hleb i kifle" (Ishrana "Smederevo" AD, centralna proizvodnja) nisu od jedne devojke (žene sada) koja je neko vreme živela u Francuskoj i želela da taj način pekare prenese u Srbiju?
Ne znam čiji je Lilly. Lilly nekako vezujem za Miška, ono u stilu Banca Intesa (bivša Delta banka), Maxi i Liliy gde god da pogledaš uvek su jedno pored drugog. Tako je bilo od 2005 do 2013 god. :)
 
Ishrana tj. Hleb i Kifle i Lilly imaju istog vlasnika, nema nikakve veze sa tom nekom zenskom osobom niti sa Miskovicem.
 
Video sam neku emisiju na nekoj televiziji pre možda dve godine o tim pekarama "Hleb i kifle" i bila je ta žena. Objašnjavala je voditeljki svoj koncept i kako je počela. Kratak prilog o toj pekari, ali dobro kako god ti kažeš. Nisam detaljno pratio ko je ko na tržištu danas.
 
Ma kakva zena i koncept?? UKRAO lik Paul pekare, od A do Š. Navodno nije vise vlasnik nego je samo Lilija, njuska iz Nove Srbije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409777#p409777:29z25b56 je napisao(la):
Pegasus » 09 Oct 2016 01:46 pm[/url]":29z25b56]Vrlo jasna racunica, hvala JL.

Trenutna vrednost Aerodroma na BG Berzi sa cenom 1055dinara po akciji je oko 293-294 mil eur, a dividenda nesto je nesto veca od 50dinara = oko 5% je prinos na dividendu u dinarima.

Kako vam se to cini sa aspekta kupovine/drzanja AERO akcija umesto stednje, istice nam orocenje u banci a kamate su sve mizernije...?

Ovo i mene interesuje :)
Tj interesuje me vase misljenje.
 
купујте ако хоћете, али ћете се слабо опарити. за иоле озбиљнији принос вам треба баш доста акција
 
Mene zanima prinos u %, tj da bude znatnije veci nego u stednji u banci koje daju oko 1% samo. Iznos je nesto veci od prosecnog stednog uloga u Bg bankama.
 
не знам, не пратим, нити ме занима. знам само да се не исплати то радити, јер се добија смешно мало пара. друга је ситуација ако имаш на хиљаде акција
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410462#p410462:1rpynjon je napisao(la):
Era » Čet Okt 13, 2016 4:14 pm[/url]":1rpynjon]Ishrana tj. Hleb i Kifle i Lilly imaju istog vlasnika, nema nikakve veze sa tom nekom zenskom osobom niti sa Miskovicem.

Tamara Zujovic inace sestra od pomenutog Grujica na koju je preneo vlasnistvo vecine firmi. Spominjala se Francuska jer je Hleb i Kifle tuzen od strane lanca pekara u Francuskoj pod nazivom Paul.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410675#p410675:2zvzeyk6 je napisao(la):
JohnnyLee » 14 Oct 2016 01:32 pm[/url]":2zvzeyk6]не знам, не пратим, нити ме занима. знам само да се не исплати то радити, јер се добија смешно мало пара. друга је ситуација ако имаш на хиљаде акција

Zarada je u % imao ti jednu ili milion akcija.

Ja prognoziram da ce akcije skociti na 1300-1500 u najskorijem periodu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410693#p410693:2cf62ug0 je napisao(la):
Lord » 14 Oct 2016 02:39 pm[/url]":2cf62ug0]Budući fingerski hodnik "C" Terminala 2

file.php

Lord +1 za sliku.
Jel si ti projektovao fingerski hodnik?
 
@spatiotecte

Samo čelilčnu konstrukciju, odnosno to što se vidi na slici, na osnovu idejnog projekta koji je radio Mašinoprojekt.
 
Aha uradio si inzenjerski projekat tj proracune za sekcije profila i raspona prema Masinoprojektovom projektu. Lepo lepo. :kk:
Imas li mozda neke insajderske informacije kad bi pocela gradnja?
 
@spatiotecte

Upravo tako. Čuo sam da je PGD urađen, ali i da Aerodrom ne žuri preterano sa njegvim izvođenjem. Moje mišeljenje je da to neće skoro.
 
Hitniji je A6-A10 i T1 sredjivanje
 
A sta to drastično bi moglo bolje da se uradi sa A-6 A-7 A-8 A-9 :roll:

i ptanje za @Lord-a
Svidja mi se konstrukcija- deluje mocno i jednostavno :kk:
Da li je ta celična konstrukcija za ,,C,,projektovana tipski ,
tako da se projekat moze izvesti bilo gde ?
ili da direktnije pitam sa nadom da necu izazvati bes kod drugih :
dali moze da se primeni bez korekcija i na aerodromu u Bataji , deo uz N Pazovu
u slučaju da jednog dana postane mix , civilni - vojni ?
 
@boca-ica

Mislim da su lokalni uslovi u Batajnici vezano za uticaj vetra, snega i seizmike isti kao i u Sručinu, tako da bi ista ta konstrukcija mogla i tamo da se izvede (bez izmena). Eventualno bi možda fundiranje bilo drugačije što bi se odrazilo na izmenjenu dubinu šipova ali to ne utiče na konstrukciju iznad. Ali nemamo mi ni interesa ni kulture da recikliramo projekte, ako se ikad bude radilo u Batajnici tako nešto siguran sam da će se ponovo raditi neki novi projekat :)
 
Ipak pričuvaj taj projekat
jednog dana , ako bude pameti za povoljno i dobro rešenje
i tvoje ime ce se i tamo naci uklesano u neku kamenu počicu :D
 
Лорде, знаш ли цену ове челичне конструкције? Или ако не можеш тај податак да поделиш може и тежина, лако ћу после и сам прерачунати. :)
 
cca 880t. Kako se danas dampinguju cene ne bi me čudilo da se neko prihvati da radi ovo za 1.000.000 € (govorim samo o čeličnoj konstrukciji)
 
Vrh