Šta je novo?

Aerodrom Konstantin Veliki - Niš

 
Да ли неко има план новог терминала, или зна где то може да се погледа, осим оне скице на билборду испред аеродрома?
 
Aerodrom Konstantin Veliki u Nišu dobio dva nova vatrogasna vozila
Jedna od najvećih prevara ove vlasti od svih koje rade je ova igra rečima.
Npr. neka opština je "dobila" nov park, put ili školu.
Gde je tu prevara? Mene žena ne pita "šta si dobio u radnji?" nego "šta si kupio u radnji?" Tako ni država ne deli ništa osim pomoći. Sve ostalo ulaže, investira itd.
Na izgled mala razlika u izražavanju dovodi po podsvesne poruke da vlast, tj. vođa daje i deli svojom slobodnom voljom bez kriterijuma.
 
Ово је сушта истина. Ја се исто борим са том подвалом, и страшно је како људи упијају терминологију.

"Добио" и "Креће". Два најгаднија примера.
"Добио" си објаснио, а "Креће" - типа планира да се крене, све је спремно, чак и мили прве милиметре, али не значи да је Кренуо, Међутим, кретање исто тако не значи да си нешто отпосчео, јер можеш бесконачно да се крећеш, крзоз етапе, припреме и разне меморандуме, а да у суштини реално ништа не почнеш да градиш.
 
Uslikah ga kako sleće
20230822_124023.jpg
20230822_124031.jpg
20230822_124037.jpg
20230822_124042.jpg
 
Ma gde se upristoji?! Grad ne liči ni na šta sa novogradnjama. Niču kao pečurke u "širem centru", tamo gde im svakako nije mesto. Svaka druga ulica je zapušena posle malo jače kiše, problem parkinga i zagušenja saobraćaja u špicu takođe. Investitorski haos na delu. Što se tiče aerodroma, imam informaciju da im je ona oluja od pre 20ak dana presekla neki bitan kabl za osvetljenje na pisti i da im to pravi noću veliki problem pa koriste neki zamenski dizel agregat. Informacija od čoveka koji radi u niškoj kontroli leta, e sad što ja ne umem baš da objasnim tačno šta je u pitanju.
 
Ma gde se upristoji?! Grad ne liči ni na šta sa novogradnjama. Niču kao pečurke u "širem centru", tamo gde im svakako nije mesto. Svaka druga ulica je zapušena posle malo jače kiše, problem parkinga i zagušenja saobraćaja u špicu takođe. Investitorski haos na delu. Što se tiče aerodroma, imam informaciju da im je ona oluja od pre 20ak dana presekla neki bitan kabl za osvetljenje na pisti i da im to pravi noću veliki problem pa koriste neki zamenski dizel agregat. Informacija od čoveka koji radi u niškoj kontroli leta, e sad što ja ne umem baš da objasnim tačno šta je u pitanju.
Govorim u izgledu zgrada u odnosu na pre 15, 20 godina
 
Neverovatno koliko je Niški aerodrom bolje povezaniji sa gradom nego Beogradski.
Kružna Linija 34A/B vas vozi do železničke stanice Crveni Krst, glavne Autobuske stanice, Glavne železničke stanice i usput pokriva dobar deo grada.
Voze solo autobusi za razliku od midibusa na Tesli.🤢
Frekvencija je 20 min i cena je 80 din bagatelna, činjenica da je aerodrom u Nišu bliži gradu, ali opet ne menja toliko poentu. Zar sve isto ne može da se uradi u Beogradu?
Nemam neko veliko iskustvo po aerodromima van Srbije, ali ubedljivo najstresnije mi je bilo poći sa Beogradskog iako mi nije uopšte stran toliko, mogu misliti kako je strancima.
U redu, gradiće se pruga do aerodroma, al zar to tada ne može nešto bolje da se organizuje s obzirom da broj putnika na aerodromu raste konstatno.

Mislim ono, prevoz do aerodroma u "selendari" (Foto: Lazar Savić)
FB_IMG_1693263412352.jpg


Prevoz do aerodroma u "velegradu"
FB_IMG_1693263568201.jpg


P.S. Nisam pljuvač, ali prijatno se iznenađujem urednim i tačnim aerodromskim autobusima na stanici u Crvenom Krstu gde ih obično hvatam ka centru pa se pitam šta sprečava i glavni grad u tome?!🤔
 
2019. je sticajem okolnosti Niš imao bolju vezu sa svojim arrodromom nego Berlin.
Danas treba razmišljati kako da se iskoristi pruga blizu aerodroma.
 
Berlin je imao (ovde mnogo puta pominjanu) stravičnu aferu oko izgradnje novog aerodroma.
Niš samo neka ćuti i gura.
Beograd ima daleko ozbiljniji problem, jer je jedini aerodrom u regionu sa 10M+ potencijalom, koji aktuelna infrastruktura nikako ne može da podnese.
 
pa kad je ovde neviđeno mafijanje da bi se pogurali taksiji. I kad izgrade prugu biće institucionalnih sabotaža. Ne bi me iznenadilo da voz za Aerodrom polazi iz Zemun Polja. Samo da se ne otme profit jednom od najunosnijih biznisa kod nas, prevoženju ljudi kolima za debele pare
 
Kad se završi kompletna izgradnja, uključujući i izgradnju novog terminala na mestu postojećeg, Niš će biti baš lep mali aerodrom
 

Са обзиром да из јужне, источне и централне Србије има пуно гастарбајтера у Немачкој, Италији, Аустрији, Холандији, Швајцарској...од ових летова само летови из Ниша за Франкфурт и Келн имају смисла и ајде за Истанбул туристички.
 
Vrh