Srbija će kafu i vanilu iz Ugande uvoziti preko aerodroma u Nišu
Srbija će uskoro direktno uvoziti poljoprivredne proizvode iz Ugande. Kafa, vanila i ostala roba, dolaziće preko aerodroma u Nišu. "Verujem da to može da ...
![biznis.rs](https://biznis.rs/wp-content/uploads/2022/09/cropped-biznisRS-favicon-32x32.png)
Cini mi se da je u top 3 unserved destinacija iz Beograda?Bože zašto Dablin?
Da, uz Mančester, koji je baš preko puta.Cini mi se da je u top 3 unserved destinacija iz Beograda?
Cini mi se da je u top 3 unserved destinacija iz Beograda?
Što se Irske tiče, znam da ne postoje realni razlozi da budemo visa required nation. Nažalost zbog CTA sporazuma sa UK, moraju da prate njihovu viznu politiku, tako da je tu UK problem. Ima dosta naših ljudi koji žive i rade tamo (uključujući mene). Hrvata po poslednjem popisu ima negde oko 90.000. Ja bih rekao da sigurno negde oko 15% od tog broja ima dvojno državljanstvo (SRB i CRO). To je ozbiljan broj i daje dovoljan razlog za uspostavljanje direktne avio linije između Srbije i Irske. Turistička viza se relativno lako vadi, i ne čeka se dugo. 2 do 3 nedelje ja mislim, plafon.Ne bez razloga. Ne teba nam viza za Šengen zonu, a za CTA (UK i Ireland) i dalje, iz samo njima znanih razloga, treba.
Većina koja bi putovala turistički će pre otići na neku od mnogobrojnih EU destinacija, nego gubila vreme sa vizom.
Ne bez razloga. Ne teba nam viza za Šengen zonu, a za CTA (UK i Ireland) i dalje, iz samo njima znanih razloga, treba.
Većina koja bi putovala turistički će pre otići na neku od mnogobrojnih EU destinacija, nego gubila vreme sa vizom.
Nažalost zbog CTA sporazuma sa UK, moraju da prate njihovu viznu politiku, tako da je tu UK problem.
Delimično? Tačno je u 97.5% slučajeva ako ćemo statistički da gledamoи то је делимично тачно. држављани следећих земаља могу да уђу у Ирску без визе, а не могу у Британију: Ел Салвадор, Хондурас, Фиџи, Есватини, Лесото, ЈАР и Украјина. а у Британију, а не у Ирску: Колумбија, Маршалска острва, Маурицијус, Микронезија, Палау, Папуа Нова Гвинеја и Перу
Severna Makedonija i Crna Gora su čak i u NATO, pa i dalje imaju vize sa UK.Mi imamo vizu za UK i zbog naše diplomatije, nije samo do UK, to bi se rešilo da su uopšte hteli to da reše, posebno što Britanci već imaju bezvizni režim za Srbiju pa možeš da se pozoveš na reciprocitet.
. Turistička viza se relativno lako vadi, i ne čeka se dugo. 2 do 3 nedelje ja mislim, plafon.
Vidi, 2 do 3 nedelje je neuporedivo manje nego 6 do 8 nedelja koliko je bilo. Znajući Irce, 2 do 3 nedelje je baš brzoNe čeka se dugo - samo 2-3 nedelje?! Pa šta je to, nego dugo?
Američka viza na 10 godina ti je odobrena već tokom intervjua, plus par dana da ti pošalju vizirani pasoš DHL-om.
U najgore vreme, možda čak i Slobino, za nemačku vizu se čekalo 3-4 dana (nije bilo zakazivanja, samo moraš da poraniš); Mađarska viza je išla za dan-dva. Najgora tada je bila leti španska, za koju se čekao dugo termin u ambasadi, a sama viza se dobijala odmah.
Pre par godina sam vadio UK vizu, jer sam morao poslovno da idem. Nikako nisam mogao da se zamenim da umesto mene ide neko iz Hrvatske ili Slovenije. Platim "ubrzano izdavanje vize", šalju to u Poljsku i naravno viza ne stigne na vreme, već nešto sa tipa 3-4 dana zakašnjenja.
Smešno je da može da se putuje skoro po celom Svetu bez vize i samo za nekakvu Irsku i Englesku treba viza. Nema za to opravdanja posle više od 10 godina otkako su nam ukinute vize za Šengen.
Jer Irska nije u Šengenu npr?делимично је све што није 100%не знам што ЕУ и даље дозвољава ЦТА, али добро