Šta je novo?

Aerodrom Konstantin Veliki - Niš

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410232#p410232:32rcl9vu je napisao(la):
Era » 12 Окт 2016, 17:44[/url]":32rcl9vu]@JohnnyLee

sta reci za izrazavanje u slicicama...

морао сам да се изразим у сличици, јер сам тако можеш да видиш моју рекацију на твоје глупо питање

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410232#p410232:32rcl9vu je napisao(la):
Era » 12 Окт 2016, 17:44[/url]":32rcl9vu]Postavljeno pitanje i nista vise. Vidim da je Administrator reagovao, pa prema tome kao da mi je dao za pravo.

које је врло гупо. какве везе има што је аеродром у Нишу? нисмо ми елитисти из круга 2 па да нас заболе за остатак Србије
 
да се вратим теми. дакле, Ниш је у септембру имао 14.662 путника, а до сада у 2016. 65.216 путника, што му дође скоро па дупло у односу на целу прошлу годину (36.258 путника) и скоро 50 пута више у односу на целу 2014. годину (1.335 путника). очекује се око 100.000 до краја ове (што је и реално, јер Рајан тек треба да покрене још три линије), и око 300.000 путника следеће године, што је исто реално, јер је већина Визових овогодишњих летова кренула он августа, а Рајанови крећу тек крајем октобра. и још ће бити једна нова компанија
 
pretpostavljam da će biti uvedena ruska i turska veza koje će biti pojačane tokom sezone. Rusi bi leteli pojačano zimi a Turci leti. Pored toga veza za Norvešku i Geteborg. I Ljubljana ima potencijal, mada mislim da nema kompanija koje bi to sad mogle da opsluže.
 
Najvaljeno 6 miliona investicija od strane drzave u aerodrom Nis u narednih par godina!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410399#p410399:2h4pcqh0 je napisao(la):
Era » 13 Окт 2016, 14:35[/url]":2h4pcqh0]@JohhnyLee

e, hajde preskoci me.

ево

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0LtypIAJZrE[/youtube]

(мрзи ме да тражим други снимак)
 
Da pokusam ponovo:

izrazavanje u slicicama... psihologija...

ma ne razumes ti to.

Batali.
 
Pobeda za Moskvu ili Rajan za Paris/London bi bio pun pogodak. Sve tri destinacije su jako skupe iz Beograda ali uvek pune. Mada sumnjam najvise da ce ista za Rusiju biti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410448#p410448:e42xtemm je napisao(la):
Era » 13 Окт 2016, 16:07[/url]":e42xtemm]Da pokusam ponovo:

izrazavanje u slicicama... psihologija...

ma ne razumes ti to.

Batali.

психолог на форуму


беж'те људи
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410228#p410228:lofct1k1 je napisao(la):
11030 » 12 Окт 2016, 16:22[/url]":lofct1k1]
Tek sad sam videla da si na moj post od pre 6 meseci odgvorio pre 2 meseca i mislim da je vreme da ti repliciram :sesir:

Misaoni proces ti slabo ide od ruke. Ukoliko bi umeo da preradis procitano ne bi izvodio pogresne zakljucke i izvrtao cinjenice. Da si vaspitan napadao bi misljenje a ne osobu koja ga iznosi. Da me poznajes znao bi da se u 90% postova sprdam, jer forum je od 2011. kvalitetom otisao nadole, te vise realno osim 10% tema i 10% clanova nema sta da se procita. Da si me pitao, bez da me poznajes, znao bi moje misljenje i o Srbiji i o Bg i o provinciji, koje nikako nije u skladu sa ovom neistinom sto si naveo.

Nekada sam uzivala ovde da dodjem i saznam nesto novo, procitam sta zaista pametniji od mene imaju da kazu, sad se svodi na ''blic'' kvalitet i komentare. Cist mazohizam me drzi ovde i neka jadna navika.

Напредујемо! У почетку су нам за реплике били потребни месеци, а сада смо реакције свели на недеље. :D

Још да пробаш да чињеницама побијеш оно што сам написао, где би нам био крај. Овако, једино што се да прочитати из твог поста јесте "да ми мисаони процес иде слабо, да изводим погрешне закључке, да изврћем чињенице, да сам неваспитан, да те нападам као особу, да те не познајем, да те не питам за мишљење, да износим неистине..."

Ја се онолико расписао покушавајући да наведем здраворазумске аргументе који говоре у прилог коришћења Нишког аеродрома, а ти очекујеш да ти се верује на реч да сам све ово што набројах у претходном пасусу.
 
Gde parkirati u okolini aerodroma na par dana a da se ne plati ništa?
 
Za predstojeći praznik letim iz Niša za Berlin pa me interesuje ima li neko iskustva sa parkingom na Niškom aerodromu?
Koliko sam mogao da zaključim iz cjenovnika postovanih ovdje, kao i iz vrlo šturih informacija na netu, postoji obezbjeđen parking na aerodromu i košta 500 dinara dnevno. Dal' je neko od forumaša isprobao ovu opciju?
 
600 dinara je parking.

Ako putuješ sam iz beograda mislim da ti je dosta jeftinija opcija kombi prevoz direktno do aerodroma. Ako vas je više onda auto ili autobusom pa od autobuske stanice uhvatiti gradski prevoz.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ne putujem sam i pošto ostajemo samo 3 dana nije mi velika cijena za komfor da ne razmišljam kako alternativno da se prebacimo. Još ako je parking stvarno obezbjeđen to mi je ok opcija.
Milisave, hvala na odgovoru. Na netu sam našao negdje da je 500 din, pretpostavljam da se promjenilo...

Inače, stvarno ne mogu da shvatim komentare pojedinih članova koji imaju jedan pežurativan, podsmješljiv ton prema Aerodromu u Nišu i novim letovima sa ovog aerodroma. Zar nam nije svima u interesu da imamo što više letova sa više lokacija iz naše zemlje? A onda svako može izabrati opciju koja mu je najbliža/najpovoljnija/najkomfornija...
Mislim da nam kao narodu fali kvalitet da pohvalimo i podržimo ono što je dobro i da nam je nažalost prvi instinkt da nešto ili nekoga omalovažimo i spotaknemo ako je ikako moguće.
 
Ovi letovi iz Nisa su jedna retko lepa stvar koja se desila jugu Srbije u poslednjih par godina. Putovao sam na vise destinacija, sta reci kada mi najtezi deo puta od Minhena do Prokuplja ili od Berlina do Prokuplja bude klackanje Nis-Ekspresom od Nisa do Prokuplja :D Mislim to je 30 kilometara, ali zahvaljujuci prljavstini u tim lokalnim busevima i raspadnutoj magistrali verujte teze mi padnu tih 45 minuta nego kompletno vozikanje metrom u Minhenu do busa za Memmingen, pa bus do Memmingena, pa let do Nisa.

Dakle nema vise maltretiranja do Skoplja, Sofije, Beograda.... ako bi privukli jos barem jednu kompaniju i da pokrenu jos 2-3 linije to bi bio vrh vrhova.

Aerodromska zgrada jeste losa, nefunkcionalna, zastarela i nedovoljnog kapaciteta ali radice vec uskoro na prosirivanju terminala tako da ce biti pomaka i tu nadam se.

Ono sto je jako obecavajuce to je popunjenost letova. Jos ni jednom nisam leteo, a da to nije bio gotovo kompletno popunjen avion, sa svega par praznih sedista. I svi kazu da je uglavnom tako, dakle popunjenost u proseku ne manja od 80-90%.
 
Koliko je bezbedno sada doci svojim kolima na INI i ostaviti ih duze vreme? Da li se i u Nisu sada pojavljuju ljudi koji za male pare cuvaju kola u svom dvoristu ljudima koji odatle lete?
 
Preporučujem blablacar. Samo za cenu parkinga možeš da isfinansiraš prevoz

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
danas recimo 8.

ali to zavisi od dana do dana tj. od ponude.
 
Moj mali doprinos forumu u formi reportaže sa aerodroma Konstantin Veliki u Nišu.
Za protekli praznik odlučio sam da isprobam varijantu leta za Berlin sa niškog aerodroma, ne samo što mi je to bilo zanimljivo već i zato što se najviše finansijski isplatilo. Cijena od 75 evra po osobi je bila daleko bolja ponuda od bilo čega sa beogradskog aerodroma. Do Niša smo putovali automobilom i koristili parking na aerodromu, a pošto nas je putovalo dvoje na cifru od 75 evra treba dodati nekih 30-35 evra za troškove goriva, putarine i parkinga. Sve u svemu oko 110 evra po osobi, opet daleko jeftinije od bilo koje ponude sa Tesle za praznične termine.

Autoput do Niša kao što znamo, ne baš nekog zavidnog kvaliteta, kolovoz je dosta propao na pojedinim dionicama. Osim toga, bez velike gužve na samom autoputu a i na naplatnim stanicama. Stiže se za ispod dva sata opuštene vožnje

Aerodromska zgrada.
Pogledajte prilog 19

Obratite pažnju na bijelu ogradu desno od same zgrade.
Pogledajte prilog 18

Ne izgleda mi pretjerano sigurno...
Pogledajte prilog 17

Parking ispred aerodroma, cijena je 600 dinara po započetom danu, tako da sam platio 4 dana iako sam bio 3 dana + 2, 2 i po sata.
Pogledajte prilog 16

Reklama za šatl opciju
Pogledajte prilog 15

Unutrašnjost terminala. Dva šaltera i jedna linija za security check. Nakon toga postoje i dva šaltera za pasošku kontrolu koji se ne vide na ovoj slici.
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12

WC bolje izgleda na slici nego u stvarnosti. Forum ne dočarava mirise...
Pogledajte prilog 11

Nakon prolaska kroz kontrole dolazi se u ovaj prostor.
Pogledajte prilog 10

Ovakve stvari strašno kvare utisak. Šta ovaj stari krš radi tu, stari računar koji se ne koristi... Zar ne mogu da mu nađu mesto koje nije među putnicima..
Pogledajte prilog 9

Gate 2 u procesu osposobljavanja.
Pogledajte prilog 8

Izgradnja "tora" za ljude, vidjećete na sledećim fotografijama...
Pogledajte prilog 7

Na ovo sam mislio kada sam rekao tor za ljude, pustili su nas u tu oblast gdje smo se nagurali i smrzavali jedno 15 minuta. Dvije stolice na 100+ putnika. Oni naivni koji su požurili da izađu sa terminala čekali su i duže.
Pogledajte prilog 6

Pogled na terminal sa stajanke.
Pogledajte prilog 4

Rayanair-ova ptica.
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 3

Pozitivan utisak o unutrašnjosti Rayanair-ovih 737-800 Boinga. Dosta više mjesta za noge nego kod Wizz-a
Pogledajte prilog 2

Par slika iz vazduha, vidi se učinak kiše..

Pogledajte prilog 1

Kao što ste vidjeli niški aerodrom liči na omanju autobusku stanicu, najmanji aerodrom sa koga sam ikada putovao. Na povratku je jedan od stjuarda Ryanair-a glasno dozivao koleginicu da bi joj pokazao naš terminal. Slatko su se ismijali...
Bez obzira na sve nedostatke, drago mi je da sada imamo i ovu opciju, sve je brzo i jednostavno, plus je što nema jurnjave po aerodromu, ako kasnite mogu vas dozvati malo jačom vikom :)
Takođe, svi su bili iznenađujuće ljubazni od policajaca do aerodromskog osoblja, vjerovatno im je stalo da ovaj aerodrom zaživi. Još kada bi sklonili onaj krš...
Sve u svemu, nadam se da je budućnost za aerodrom u Nišu svijetla i da će sa većim brojem letova doći i bolja aerodromska zgrada.
 
Kako se pisalo mislio sam da je sve u raspadu da u wc otpadaju plocice matori racunar ko mator racunar
 
Vrh