Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

kao što ste mogli da ispratite u novinama vozić je polomio ruku ženi i pregazi psa....


pod hitno da se ukinu vozići na adi.....


mogao bi eventualno da se napravi kompromis i da vozić vozi samo po nbgd strani i to van šetališta....


i napraviti pešački mostić na sredini ade.
 
Procitao sam tu vest, ali iz clanka nije jasno kako se sve tacno odigralo.
Po mojoj pretpostavci ona nije vodila psa na povodniku.
Sedela je u nekom od kafica pored staze ili se setala.
Jasno je meni da joj je pas mali, da nece nikoga ujesti , da je psu lepse bez povodnika..., ali povodnik za psa ne sluzi samo da bi sprecio psa da nekoga ujede, nego i da spreci da se nesto lose desi psu.
I sam ceo zivot imam pse, i mog psa je udario auto , kada je bio bas mali, moja krivica, nije bio vezan.
Imao je srece , ugruvao se, malo je copao i proslo je, ovaj njen nije imao srece.
Ne vidim kako , ukoliko je pas bio slobodan, krivica moze da bude na vozacu vozica ?
Psi su brzi, pokretni, u delicu sekunde se nadju tamo gde ne bi trebalo da budu.
Po meni ako je pas bio slobodan, sva odgovornost je na vlasnici, mada je njoj to verovatno tesko da prihvati, pa su joj svi drugi krivi.
 
kriv je zato što smo mi šetači na stazi predviđenoj za šetače građani drugog reda u odnosu na vozić.....

po najvećoj letnjoj gužvi svi mi moramo da se sklanjamo sa staze da njegovo visočanstvo vozić prođe....
 
Колико знам највише се исплати да се изнајми одређени број термина током једног месеца али власник нешто и није много флексибилан што се цифре тиче.
 
Nekada je bila razlika ako dodjes ujutro, bilo je jeftinije, tako mi je rekao ortak koji je isao, mada tome ima dosta godina.
I da secam se da se vratio sa ozbiljnom upalom misica :)
 
Bilo bi lepo kada bi imali na forumu temu gde bi se nalazile informacije o mestima gde se moze rentirati nesto u gradu, te koje su cene.
Primetio sam da sada mogu da se iznajme i kanui u Obrenovcu, ne znam da li ima negde u Beogradu isto to ?
Bilo bi lepo da znamo koje su cene npr, iznajmljivanja sportskih terena na Adi i ostalim mestima, iznajmljivanje bicikla, rolera, wakeboard, kuglane, teniski tereni, golf, camci, paintball, mali fudbal... i sve ostalo sto doprinosi boljem zivotu u gradu.
 
orion":2yvrmw15 je napisao(la):
Међутим, некад ми се чини да су скутери злоупотребљени и да се глисира због ужитка и фолирања.

Upravo je to problem, jer mislim da se cak u 99% slucajeva glisira zbog toga, a pritom se ugrozava bezbednost kupaca jer pri velikoj brzini nije uvek moguce videti kupaca koji pliva npr. kraul sa dugim zaronima (recimo dise na svaki 3, 5, 7 zaveslaj i sl.). Mozda bi bilo dobro da svi skuteri stoje negde na sredini jezera, i aktiviraju se SAMO na poziv spasioca, a da npr. malopre pomenutih "a la salvataggio" plovila bude vise po jezeru.
 
Da li je izvodljivo da se na recimo makiskoj strani deo plaze koji je sljunkovit zameni peskom i posade recimo palme i napravi tropski ambijent koji bi siguran sam bio pravo osvezenje i siguran sam veoma posecen deo plaze.
 
Za pesak mislim da je izvodljivo, dok palme ne znam kako bi opstale zimi, mozda eventualno maslina, limun i smokve bi opstale ali bez plodova.
 
Možda bi neko ko je ikada vozio skuter mogao da kaže kakva je vidljivost plivača? Ja se uvek malo plašim kad vidim skuter kako juri po sred jezera, ali odsustvo sudara skutera i nas plivača mi ipak govori da su plivači vidljivi.
 
мислим да је неозбиљно дозволити да се скутери могу кретати бициклистичком стазом на Ади, и овако је хаос са ролерашима и бициклистима

Бициклистичка стаза и за мале мотоцикле

У ЈП „Ада Циганлија” подсећају да вожња мотоцикала и бицикала пешачком стазом није дозвољена, као и да бициклистичком трасом могу да се крећу само мотоцикли чија запремина мотора не прелази 50 кубика.

– С обзиром на то да Саобраћајна полиција редовно обилази Аду Циганлију, кршење овог прописа је сведено на спорадичне случајеве – каже Милан Илић.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... ca.sr.html
 
skuter do 50 kubika je bicikl sa pomocnim motorom tako da je suludo njima zabraniti kretanje biciklistickom stazom. Za motore se podrazumeva...
 
Bio nekad, sad se vodi kao moped.
 
Nije uopste suludo jer tih 50 kubika mogu dobro da zalete aparat na nekog biciklistu ili rolerasa...
 
ne kažem da nema. I ne znači da će automatski svaki vozač skutera ići preko 50, ali po mom mišljenju svakako mu tu nije mesto.
 
Kakvi crni skuteri? Pa valjda je cilj tih staza da je koriste ljudi za rekreaciju, a ne da zapušuju uši i noseve i da se plaše da će neko da ih pošteno izgazi.
 
Стаза на Ади је посебан случај. Гужва је невероватна а значајан број и бициклиста и ролераша нису баш вешти у вожњи јер не возе често већ пар пута у току године изнајме неки распаднути бајс или бајс са приколицом па ту возе дете. Или возачи ролера који науче да се одржавају на точковима и онда направе круг око Aде не знајућу какви их низбрдица чека на макишкој страни. Ту су и "профи" бициклисти које нервира спора вожња па претичу као камиказе. Оно што је заједничко за све су слушалице у ушима. Е сад још само недостају возачи скутера да се пробијају кроз ову гужву.
 
Par fotografija od danas sa Ade. Ne znam koliko je nova vest ali zaslužuje fotkanje. Stare kontejnereske ambulante su penzionisane a nove kućice u funkciji, lepo su uklopljene u kraj, prijatno sam iznenađen. Video sam dve, ali mislim da ih ima bar još toliko.

dsc2598.jpg


dsc2593.jpg


dsc2597.jpg


dsc2596.jpg


dsc2595.jpg
 
Vrh