Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519427#p519427:2m6vydpv je napisao(la):
prostorni planer » Sub Feb 24, 2018 1:48 pm[/url]":2m6vydpv]@Nikolas 27- Nismo ni bili na istom fakultetu, vidis da sam prostorni planer, a sto se tice tvog izbora stana, drago mi je da si vodio racuna o tome. Moj prvi post lepo govori da je potrebno bar dva sata direktnog suncevog zracenja i da se o tome vodilo racuna, a to u zgradi koja izgleda kao potkovica tesko da je moguce ako si u sredini unutrasnjosti.

Ja bih sad da promenim nick u "najpametniji čovek na svetu", pa da napišem, vidiš da sam najpametniji čovek na svetu :) Šalu na stranu, nisam komentarisao stanove u A bloku, već poprilično snažnu i neargumentovanu floskulu da su stanovi na severnoj strani loši i nezdravi zbog nedostatka sunca. Sve je to veoma individualno, bukvalno od stana do stana, a ne čak ni od vertikale do vertikale u istoj zgradi. Svestan sam da 99.99% ljudi ne računa buduću osvetljenost stana u izgradnji koji namerava da kupi, moja poenta je bila da ljudi malo proračunaju. U "potkovici" čak i jug može biti potpuno mračan ako je na nižim spratovima a sever odlično osvetljen ako je na višim.
 
I dalje mi nije jasno koja si struka, posto ne poznajem raspored po spratovima u zgradi arhotektonskog, Gradjevinskog i ETF-a i po cemu ti ocenjujes da je to neargumentovana flokusula, nesto sto su izucavali strucnjaci iz arhitekture, planiranja i gradjevine desetinama, da ne kazem stotinama godina. Takodje nije tacno da bi ta potkovica da je okrenuta ka jugu unutrasnjim delom bila u hladu takodje, svi stanovi u tom slucaju u unutrasnjoj strani bi imali minimum dva sata direktnog sunca.
Navescu ti primer moje zgrade, stare skoro dvadeset godina, jako kvalitetno uradjene. Jedini pocetak vlage i ostecenja fasade je upravo na severnoj strani zgrade. Sto se tice fizickih prepreka zbog blizine susednog objekta i za to su postojali standardi i u slucaju male udaljenosti od druge zgrade, ekspozicija onda ne igra nikakvu ulogu. Uopste ne zelim vise o ovome da polemisem, lepo sam napisao da postoji tendencija ismevanja i potiranja znanja jer je svako na internetu dobio mogucnost pisanja gluposti bez ikakvih posledica po izreceno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519459#p519459:2yc5z0k7 je napisao(la):
prostorni planer » Sub Feb 24, 2018 2:41 pm[/url]":2yc5z0k7]I dalje mi nije jasno koja si struka, posto ne poznajem raspored po spratovima u zgradi arhotektonskog, Gradjevinskog i ETF-a i po cemu ti ocenjujes da je to neargumentovana flokusula, nesto sto su izucavali strucnjaci iz arhitekture, planiranja i gradjevine desetinama, da ne kazem stotinama godina. Takodje nije tacno da bi ta potkovica da je okrenuta ka jugu unutrasnjim delom bila u hladu takodje, svi stanovi u tom slucaju u unutrasnjoj strani bi imali minimum dva sata direktnog sunca.

Ne poznaješ raspored po spratovima a kažeš da si sa fakulteta otišao u privatan sektor? Da nisi otišao posle mesec dana studiranja? :)

Nevezano za to koji faks je na kom spratu, argumentum ad verecundiam je za mene jako slab argument, čak i da je tvoja tvrdnja tačna.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519459#p519459:2yc5z0k7 je napisao(la):
prostorni planer » Sub Feb 24, 2018 2:41 pm[/url]":2yc5z0k7]
Navescu ti primer moje zgrade, stare skoro dvadeset godina, jako kvalitetno uradjene. Jedini pocetak vlage i ostecenja fasade je upravo na severnoj strani zgrade. Sto se tice fizickih prepreka zbog blizine susednog objekta i za to su postojali standardi i u slucaju male udaljenosti od druge zgrade, ekspozicija onda ne igra nikakvu ulogu. Uopste ne zelim vise o ovome da polemisem, lepo sam napisao da postoji tendencija ismevanja i potiranja znanja jer je svako na internetu dobio mogucnost pisanja gluposti bez ikakvih posledica po izreceno.

Ti si prvi ismejao člana koji je zadovoljan stanom u A bloku na severnoj strani i to na višem spratu. Bez posledica.

Završio bih ovu prepisku sa jednom vezanom konstatacijom - mahovina raste na severnoj strani drveća u gustoj šumi, samo pri dnu stabla. Mahovina ne raste po celoj visini drveta čak ni u gustoj šumi, niti raste na svakom drvetu pri dnu na mestu gde šuma nije gusta.
 
Nisam nikoga ismejavao, vec sam ismejavao recenicu kako przi sunce na drugim strnama. Rec przi mi je bila smesna. Prostorno planiranje nije u toj zgradi niti na tim fakultetima. Prijatan dan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519468#p519468:brw4drpe je napisao(la):
prostorni planer » Sub Feb 24, 2018 3:26 pm[/url]":brw4drpe]Nisam nikoga ismejavao, vec sam ismejavao recenicu kako przi sunce na drugim strnama. Rec przi mi je bila smesna. Prostorno planiranje nije u toj zgradi niti na tim fakultetima. Prijatan dan.

Ja ne razumem zašto si se onda pozivao baš na Arhitektonski fakultet (na kome zapravo postoji departman za urbanizam).

Prijatan dan takođe :sesir:
 
Zato sto smo saradjivali sa njima, sto mnoge arhitekte predaju i predavali su na Prostornom planiranjua zato sto su i prvi planeri u Srbiji i ex Ju bili iz arhotektonske struke...
A sada ne primecujes u predhodnim postovima da ti mene ismevas i omalovazavas? Recenica jesi otisao sa faxa posle mesec dana i sl., a ne poznajes me? Ja sam u postu kojim sam kako ti kazes ismevao nekoga obrazlozio sta i kako nauka i struke kazu, a ti se koristis ulicarskim fazonima. Mozda tebi ovaj forum sluzi za ismevanje drugih, ja ga gledam na nekom visem nivou...
 
Kad neko koristi autoritet kao argument ja ismevam upravo taj autoritet - to je i bila suština.

Nisam iz struke, ETF je na prizemlju. Mi smo oni pametnjakovići koji vole da im se sve dokaže i pokaže matematički.

Ti si se služio sve samim logičkim greškama, sad se spuštaš na nivo da si ti lično uvređen (dok se ja eto ne vređam na "napredan"), a da si stručnjak mogao si mi zapušiti usta vrlo lako i dokazati da je kupovina stana na severu najgluplja ideja ikad i da su me investitori "ofarbali", zar ne? :)

Veoma visok nivo, zaista.
 
Ja se nisam raspravljao sa tobom licno u prvom odgovoru, vec sam pisao o stanju u drustvu, sto se tice tog napredan. Cuo si i od drugih na forumu da stanovi severno orijentisani poslednji prodati. Raspitaj se i kod ljudi koji se bave nekretninama da li ljudi pitaju za orijentaciju stanova, a bavio sam se i tim i znam da je ljudima to mahom bitno, tako da tvoj argument 99.99 ne stoji. Kako bilo sta da ti dokazem kada ne verujes na rec nekome iz struke i ocekujes formulu matematicku kao dokaz. Bas ces ti da me ocenjujes da li sam strucnjak. Ja sebi ne bi ni dozvolio da npr sa tobom raspravljam o Omovim zakonima, ali eto ti i sam kazes da si pametnjakovic pa mislis da mozes o svemu da polemises. Hoces za sve matematicki dokaz, a onda pises o logici. Da uvredjen sam, arogantan si i ja ne bih sa tobom ni pokusavao na tom nivou prozivanja da polemisem.
 
Ne treba da pričamo ovde ni o tebi ni o meni, to nije tema. Ja jesam provocirao, to priznajem. Da se razumemo - iako sam bio blago rečeno iznad prosečan student i kasnije doktorant koji je napustio faks apsolutno me ne zanima šta kome piše u diplomi. Ja moju nisam upotrebio ni za šta, a ne vidim ni da drugi koriste svoju. I iz tog razloga bih molio da ne nastavimo diskusiju o nama lično. To koju ti diplomu imaš i šta ja eventualno mislim o tvom Geografskom(?) fakultetu apsolutno nije ni malo relevantno u ovoj diskusiji.

Da se vratimo na temu, ti tvrdiš da moj argument "99.99 ne stoji" i zaključak izvlačiš iz argumenta da ljudi koji kupuju stanove uvek pitaju za orijentaciju i da im je to bitno? Ponovo potpuno pogrešna generalizacija. Nadam se da shvataš šta znači 99.99% i koliko je lako napraviti grešku u generalizaciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519427#p519427:243xm3gp je napisao(la):
prostorni planer » Sub Feb 24, 2018 1:48 pm[/url]":243xm3gp]@Nikolas 27- Nismo ni bili na istom fakultetu, vidis da sam prostorni planer, a sto se tice tvog izbora stana, drago mi je da si vodio racuna o tome. Moj prvi post lepo govori da je potrebno bar dva sata direktnog suncevog zracenja i da se o tome vodilo racuna, a to u zgradi koja izgleda kao potkovica tesko da je moguce ako si u sredini unutrasnjosti.

Mi seljaci sa pinka i poklonici Zikine sarenice takve kao ti nazivamo dusebriznicima... Te tvoje titule ostavi za tvoje investitore, pa ti njih farbaj.

Mene niko nije tukao po usima da kupim stan, niti su me ubedjivali, vec sam sam odlucio (da ne bude zabune, istok zapad, ne sevet).

Mislim da je Srbija jako mala za tvoju genijalnost, srwcan put.
 
Narode, dajte za ovo prepucavanje otvorite novu temu!
Ja bih najradije istok ili zapad, ali kada sam ppzvao nije bilo nista vise od severa i juga, sever dvosobni a jug trosobni stanovi, odlucio sam se za trosobni na juznoj posto je to bio jedini izbor! Na sajtu deka pise sa uskoro pocinje prodaja 4. Faze, i kad pozoves kazu sve je prodato, uzeli smo depozite unapred! Za takvu firmu treba da se azurira sajt svakog dana a ne da obmanjuju potencionalne kupce sa tim banerom na sajtu.

Da je bio trosoban na severu verovatno da bih taj uzeo da nisu imali na juznoj strani. Koncept zivota i sigurnost investitora mi je sasvim ok za taj deo grada. Uz to sam se raspitao za west 65 za sledecu fazu gde pocinju da grade kulu id 40.spratova sa cenom u pretprodaji od 2700e!
 
Nije valjda i West rasprodat?

Kakav bum će postati taj deo NBG...
 
U trenutnoj fazi su ostala nekoliko dvosobnih stanova sa kvadraturom od 70 kvadrata.
 
Cenovni.

Markogmail":2pqdsmll je napisao(la):
U trenutnoj fazi su ostala nekoliko dvosobnih stanova sa kvadraturom od 70 kvadrata.

Video sam te stanove. Prevelike terase i hodnici.
 
Kakav dalji bum, već košta dobrano preko 2-2,500 evra. Da neće možda koštati 3000 EUR? To bi onda bio balon neizmeran, naročito pošto okolio ima prostora za izgradnju i više hiljada stanova, kada se krene od brodogradilišta, pa prođe preko toplane i stigne do polja bivšeg IMTa i ostatka industrije. Tako da ne vidim nikoga ko sa dve daske u glavi može da plati u ovom kraju stan toliko.

Ja volim NBG i živim na istom, ali zdravorazumski ima daleko boljih lokacija za krckanje tolikih para.
 
Velika mana je sto je ulica Omladinskih brigada zagadjena cesto na nivou kao i 29 Novembra. Takodje krece sa izgradnjom nova autobuska stanica, ne znam kako ce sve to izgledati na NBG kada se ista zavrsi i bude preko 1200 polazaka dnevno (kako su najavili).
 
Jurija gagarina je zagadjenija zbog istog broja traka kao i o.brigada, plus je tu i toplana i buduca autobuska! Jedino unutrasnjost bloka moze da bude za nijansu manje zagadjeniji i sa dosta manje buke.
 
DusanBG":2ftne6z0 je napisao(la):
Kakav dalji bum, već košta dobrano preko 2-2,500 evra. Da neće možda koštati 3000 EUR?
Naravno da hoće i to uskoro. Čuo sam da su penthaus stanovi u 4. fazi A Bloka već blizu 3000.

Možemo da pričamo o zagađenju ali to nema veze sa cenom. I u Parizu su najskuplji kvadrati tamo gde je zagađenje najveće. Ja ne bih živeo tamo ali investitori i zakupci se otimaju... otuda i tolika cena.

Autobuska stanica sa pratećim objektima će sigurno podići cenu kvadrata, kolko god ja lično ne bih voleo da imam stanicu pod prozorom. Dalje imate železničku stanicu NBG koja bi trebala da se renovira i poveže direktno sa aerodromom. Firme se već sad otimaju oko kancelarija na NBG pa se zato Airport city širi i grade se nove poslovne zgrade.
 
Iako sam uopšteno protiv, često kada prodjem A Blokom, navedem ovo kao dobar primer zastakljivanja terase. I sam sâm se raspitivao za zastakljivanje ovim kliznim sistemima, i nisu jeftini moram priznati. Nisu bas prikladni za balkone, ali za lođe su fenomenalni. Funkcionalno, a sa druge strane minimalno, gotovo zanemarljivo narušava izgled fasade. Pritom, ovdje se (vlasnik stana/dobavljač/city facility) vodilo računa da pvc delovi budu u boji drveta tako da ni to ne odskače od ovih panela na fasadi.
 
To jeste, izgleda kao da je tu oduvek bilo :)

Zamisli one PVC profila sa malim staklima.
 
I kad ce da mu rastakle to zasto ljudi kupuju stan sa balkonom ako ce da zastakljuju
 
Znam za tog lika, zastaklio je jednom pa su mu srusili (ne znam kako), pa je on opet zastaklio pa se sada sude
 
Vrh