Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Ono što sam ja čula od dvoje stanara (iz različitih stanova) je da je hladno u stanovima......
 
Evo, juce sam upravo ostao kuci, nisam isao na posao.
Kada su radijatori na najvecem stepenu 6, onda je vecina mlaka dok neki ni mlaki nisu, moze ruka da se drzi na njemu bez problema.
Kada su radijatori na 4-om stepenu, onda su neki totalno hladani kao da su iskljuceni a neki kao da pokusavaju da se upali ali ne uspevaju, blago blago blago topao, cisto da se kaze da je upaljen.
Sa 3-im stepenom nisam ni probao, iz ociglednih razloga.
Neke sobe koliko god da se greju na 6-ici par dana, jednostavno su hladne i nema pomoci.
Eto info iz prve ruke, pa sad sami zakljucujte...
 
Eh...
'Ustinuta podstanica' je stara fora onih sto nas greju...
 
151124-ABLOK-01.jpg

151124-ABLOK-02.jpg

151124-ABLOK-03.jpg

151124-ABLOK-04.jpg

151124-ABLOK-05.jpg

151124-ABLOK-06.jpg

151124-ABLOK-07.jpg

151124-ABLOK-08.jpg

151124-ABLOK-09.jpg

151124-ABLOK-10.jpg

151124-ABLOK-11.jpg

151124-ABLOK-12.jpg

151124-ABLOK-13.jpg

151124-ABLOK-14.jpg

151124-ABLOK-15.jpg

151124-ABLOK-16.jpg

151124-ABLOK-17.jpg

151124-ABLOK-18.jpg

151124-ABLOK-19.jpg

151124-ABLOK-20.jpg

151124-ABLOK-21.jpg

151124-ABLOK-22.jpg

151124-ABLOK-23.jpg

151124-ABLOK-24.jpg

151124-ABLOK-25.jpg

151124-ABLOK-26.jpg

151124-ABLOK-27.jpg

151124-ABLOK-28.jpg

151124-ABLOK-29.jpg
 
Glave su termostatske. Kad se prostorija ugreje one isključe protok. Koliko je stepeni u stanu kad je na 4?

S3
 
Igore,koliko vidim po slikama,ovo ce biti opet pre roka?
 
Verovatno da hoce, ali provericu oko rokova sledeci put.
 
Konkurencija se raspituje problema nema problem je rijesen
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361084#p361084:rh7wzpu8 je napisao(la):
direktor » Fri Dec 04, 2015 9:36 am[/url]":rh7wzpu8]Konkurencija se raspituje problema nema problem je rijesen
Direktore, ne pricajte o stvarima o kojma nemate pojma samo da bi pricali. Ako bas morate da znate, ja nikakve veze sa Neimarom nemam, sem sto sam kupac stana kao i bilo ko drugi. A razlog zbog koga se raspitujem za problem slabog (nikakvog) grejanja u A bloku je zato sto je moj rodjeni brat tamo pazario stan a nije vican racunaru, pa to radim u njegovo ime. Trenutno je situacija takva da se ljudi i cele porodice smrzavaja sa mlakim radijatorima. Sta ce biti kad krene mius? Dzaba elitna gradjevina ako osnovna insfrastruktura ne radi kako treba.
A sa druge strane, da li je A blok neka zasticena vrsta? Jer kada god neko iznese objektivnu zamerku i problem A bloku, momentalno sledi napad vas forum boraca ili post bude izbrisan.
Dakle, Igore ako si vec u kontaktu sa celnicima A bloka na dnevnom niovu, daj nam neku informaciju zbog cega su radijatori hladni i kada ce se ovaj problem resiti? Zima je odavno stigla...

Hvala
 
A jel probao neko da zavrne grejanje i ukljuci klimu s obzirom da je inverterska trebalo bi i potrosnja da bude prihvatljiva.
 
Stvarno, kakvo je grejanje, sada i nije neka zima, ali je mesec dana ispod 15 stepeni tako da moze da se vidi efekat?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361114#p361114:2jp3b9b6 je napisao(la):
DusanBG » Fri Dec 04, 2015 12:40 pm[/url]":2jp3b9b6]Stvarno, kakvo je grejanje, sada i nije neka zima, ali je mesec dana ispod 15 stepeni tako da moze da se vidi efekat?
Kada su radijatori na 4 mlaki (vise vuku ka hladnim) a na max 6 mlako-topli, sve u svemu bas je hladno u stanu. Da ne pricam problematiku ko ima malo dete...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361150#p361150:27c6x3xa je napisao(la):
direktor » Fri Dec 04, 2015 2:51 pm[/url]":27c6x3xa]Trakzero :sesir: sto niste ti brat kupili stan u istom bloku
Zato sto se meni dizajn a bloka ne dopada a ni broj zgrada na toj povrsini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=359856#p359856:356ei2nl je napisao(la):
Milanche71 » Sre Nov 25, 2015 3:42 pm[/url]":356ei2nl]
StankoL":356ei2nl je napisao(la):
Jaffa":356ei2nl je napisao(la):
Radnici koji rade u CF su stvarno ljubazni, tu nema zamerke. Samo trazite ugovor sa njima i videcete sve. Ja sam mislila da je sve super, rade ljudi, trude se ali kada se malo udubite i u udjete u problematiku sve je jako lose postavljeno po stanare u buducnosti. A sto se tice odrzavanja i garaze naravno nema sada nikakve veze, ali imace za par godina.

Ja u Abloku imam pozitivna iskustva sa ljudima iz Citi Facilitia. Ljudi rade korektno, koiko vidim vode računa o svojim majstorima. Odrađuju dogovoreno. Meni je to dovoljno. Živeo sam i na drugim mestima i znam koilko te stvari mogu da budu loše urađene. Ovi ljudi to rade sasvim korektno. I što mi je najbitnije kad ih zovneš, brzo reaguju, pristojni su, uslužni... Sa moje strane za CF ide iskrena preporuka.

Aj kad ih već hvališ, prosledi mi neki podatak više o njima... Iz Beograda sam živim u relativno novoj zgradi, al već dve godine muku mučimo sa tim održavanjem... Šta traže? Šta nude? Kakvi su im uslovi... Hvala unapred! :)

Video sam da je neko ostavio adresu sajta City Facility, lako ćeš ih naći na Google-u... Znam samo da neće da prihvate svaku zgradu za održavanje, nego da traže i projektnu dokumentaciju zgrade. I da insistiraju da dokumentacija bude sve vreme dostupna svakom, što mi je OK, a imaju preko 300 i kusur zgrada na odražvanju... pa ti vidi :)

Što se tiče ovih problema sa grejanjem, koliko sam ja uspeo da ispratim tu temu, toplade za nove zgrade definišu 21C +-1 stepen, a znam da su ti normativi bili i drugačiji za neke starije zgrade... Valjda je fora što ove novije imaju bolju izlolaciju sve to...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=359871#p359871:9sypzfdk je napisao(la):
arado » Sre Nov 25, 2015 5:22 pm[/url]":9sypzfdk]Protiri inace ne sede na svom mestu, malo malo pa je prazno, nema nikoga zato sto su ujedno I majstori, I obezbedjenje, I video nadzor a jos malo ce biti I cistaci. Niko od njih nije primetio da u celom bloku neko konstantno vrslja I krade.

Realno to sa PP opremom je stvarno problem, a svuda se dešava. SKoro sam čuo podatak iz MUPa čini mi se da nekih 85% zgrada u BG ima problem sa tim... Što kradena, što fali oprema. Ozbiljno se pitam kome se prodaaje tolika oprema? I ima li tu intresa onih koji to prave i prodajU??!

Od prijatelja znam da su i u Belvilu imali sličan problem, a boga mi i u Yu BIznis-u...
 
I dalje nema podataka o temperaturi u stanu. Nemojte da pipkate radijatore i merite rukom temparaturu vode, već kupite termometar i izmerite temperaturu u stanu.

Narod je valjda navikao da bude po 26 stepeni u stanu sa otvorenim prozorima, sve osim toga je smrzavanje.

Živim u zgradi koja ima kalorimetre, radijatori su mlaki ali je temperatura 23 stepena, termo glave su na 3.5 nameštene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361196#p361196:3tghkfn2 je napisao(la):
Heinz » Pet Dec 04, 2015 9:59 pm[/url]":3tghkfn2]I dalje nema podataka o temperaturi u stanu. Nemojte da pipkate radijatore i merite rukom temparaturu vode, već kupite termometar i izmerite temperaturu u stanu.

Narod je valjda navikao da bude po 26 stepeni u stanu sa otvorenim prozorima, sve osim toga je smrzavanje.

Živim u zgradi koja ima kalorimetre, radijatori su mlaki ali je temperatura 23 stepena, termo glave su na 3.5 nameštene.


Jos pre mesec dana su neki od nas poceli da mere temperaturu u stanu, a na osnovu dobijenih vrednosti sam npr. ja prosledio pismenu reklamaciju Deka Inzenjeringu.

U jednoj od spavacih soba mi je max. temperatura 19 i sa termo glavom na 6. (deka i cf su izmerili u 11h 19.8 na 0.5m udaljenosti od radijatora).

Kupatilo i dnevna soba mi osciliraju u zavisnosti od toga da li stan dogrevam alternativnim uljnim radijatorom ili ne. Sa termo glavama na 6. temperatura je 20c, dok se sa alternativnim dogrevanjem popne i na 23c (ali to ce mi biti naplaceno preko racuna za struju posto mi je uljni radijator non-stop ukljucen kada mi je dete u stanu).

Zanimljivo je da kada sam pre par dana hteo da testiram kakva ce temperatura biti kada termo glave podesim na 3., po povratku sa posla sam ustanovio da su neki radijatori bili ledeni a neki jace mlaki. Ista situacija se ponovila kada sam ih naredni dan ostavio na 4.

Misljenja sam da je ovde definitivno izvodjac ili projektant napravio odredjeni propust (izgovor da je problem u elektranama i orjentaciji stana je vise nego smesan). Krivo mi je samo ako Deka nece da prizna da postoji problem posto su oni sigurno papreno platili izvodjacu za te radove, a ako ostane ovakav status ispastacemo pre svega mi (stanari) i Deka u vidu manjeg interesovanja potencijalnih kupaca za trecu fazu. Ipak, iskreno se nadam da ce Deka u narednom periodi svoje aktivnosti vise usmeriti prema Techem/u posto nema logike da svi stanari grese kada kazu da grejanje nije odgovarajuce. Toliko od mene.
 
Po meni Problem i jeste u elektranama...
Probajte (mada je to obicno tesko uraditi) da odete do podstanice i vidite koje su temperature na primarnom i sekundarnom delu izmenjivaca toplote. Takodje, dal je pumpa "redukovana" .
Beoelektrane cesto na ovakav nacin 'ustroje' sistem grejanja.
 
Da li je dozvoljeno skinuti termo glave i staviti obične glave ili neku drugu?

Meni se recimo ne sviđaju jer su glomazne, a nije mi teško da odvrćem zavrćem radijatore do kraja.
 
Koja firma je ugradila termoglave da li imate na radjatorima uredjaj koji ocitava toplotu Ili imate uredja posto je novogradnja koji ocitava potrosenu toplotu prije svakog stana .Ocigledno imate slab dotok tj cirkulaciju tople vode .Posto je covjek iz toplana pricao u opstini zvezdara svojevremeno da grejanje optimalno na 3 a da je sve preko toga veliki trosak .Da li ste dobili uptstvo od proizvidjaca termoglava i garanciju .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361256#p361256:285so6xt je napisao(la):
direktor » Sub Dec 05, 2015 12:48 pm[/url]":285so6xt]Koja firma je ugradila termoglave da li imate na radjatorima uredjaj koji ocitava toplotu Ili imate uredja posto je novogradnja koji ocitava potrosenu toplotu prije svakog stana .Ocigledno imate slab dotok tj cirkulaciju tople vode .Posto je covjek iz toplana pricao u opstini zvezdara svojevremeno da grejanje optimalno na 3 a da je sve preko toga veliki trosak .Da li ste dobili uptstvo od proizvidjaca termoglava i garanciju .

Dobili smo pratecu dokumentaciju na kojoj su napisali da je temperatura 28c sa podesenom termo-glavom na 6 i 24.5c sa podesenom termo-glavom na 5. Medjutim, kada su ljudi i Techem/a bili da provere radijatore vristali su od smeha kada im je moja supruga ukazala sta su napisali (bas savesno i primereno u situaciji kada neko ima reklamaciju na sistem grejanja koji su izveli). Ukoliko se ovakva sitacija nastavi podnecu tuzbu protiv investitora gde ce mi upravo ova dokumentacija biti jedan od dokaza sta je obecano prilkom prodaje stana. Inace, nisam od onih osoba koji sanja temperaturu od 28c ali mislim da je za ovakvu cenu kvadrata i obecani kvalitet normalno da dostigne bar 23-24c bez alternativnog dogrevanja.
 
Evo za one koji ne žive u tim zgradam i za vlasnike stanova mogu da vide kako je instlacija izvedena u ovim zgradama.
S obzirom da je u pitanju horizontalna instalacija i svaki stan ima svoje ventile nešto slično kao u zgradi gde nikada nije bilo daljinsko grejanje ili prizemna kuća, pa je naknadno uvedeno po etažama. To je valjda radi kontrolisane potrošnje i naplate prema potrošnji.

Pogledajte prilog 3

Svaki stan ima ovo ispred vrata, valjda?




Pogledajte prilog 2

Instalcija je horizontalna po podu. Sve to utiče na pritisak, ali verujem da ljudi koji znaju svoj posao znaju o čemu je reč.





Pogledajte prilog 1

Ovo je na poslednjem spratu, a isto je bitno za pritisak u cevima.







Ovo je na poslednjem spratu, a isto je bitno za pritisak u cevima.



140928-ABLOK-55.jpg


Najzanimljivija stvar radijator.
Nisam mašinski inženjer, ali znimljiv je taj princim izmenjivača toplote, na jednom mestu voda treba da uđe i da izađe?
Pogledajte priključk cevi je na jednom mestu. Nema protoka, tj. kako ovde ide protok?
Verovatno služi da "nabije" vodu - temperaturu u radijatoru i onda da je održava povremenim pritiskom?

Naravno svi koji imaju ovakav sistem u svojim novim stanovima i nekim novim zgradama verovatno znaju kako ovo funkcioniše i verovatno imaju dobro grejanje. Sistem kao što vidite ima puno ventila i puno mogućnosti za neisparavan rad i pri tome je horizontalan. To je valjda zbog nezavisne potrošnje i nezavisne naplate, kao što sam već napisao.

Sve fotografije su iz objekata iz prve faze izgradnje ovog naselja koji su od proleća ove godine useljeni.
 
Vrh