Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

samo malo, drvena ili drvo-aluminijumska to je velika razlika, posebno u ceni.
aluminijum-drvo-stolarija-2.jpg

aluminijum-drvo-stolarija.jpg

Termin drvo aluminijumska stolarija podrazumeva "Osnovni konstrukcija prozora je aluminijumski profil sa termoprekidom, sa unutrašnje strane je obložen drvenim profilima. Aluminijum štiti drvo spolja od atmosferskih uticaja tako da drvo ne menja svoj izgled čak i posle 15-ak godina eksploatacije. Sam spoj aluminijuma i drveta ostvaren je specijalnim kopčama koje ne prenose naprezanja do kojih dolazi usled širenja i skupljanja materijala, te dozvoljavaju cirkulaciju vazduha sprečavajući koroziju usled kondenzacije." (def. i slike sa sajta ->>

Ako je ugradjena ovakva stolarija to tim stanovima daje veliku izolaciju, izgled bez pojave vlage i kondenzacije.
 
onda je to za pohvalu, retko se ta stolarija ugradjuje u zgradama.

p.s. koliko je kvadrat u tom naselju?
 
Da li neko može da napiše kako ide proces za povraćaj PDV-a? Koliko brzo se dobije taj novac i ko može da bude prijavljen u stanu da bi se dobio povraćaj i za kvadarturu preko 40m2?
 
U roku od par nedelja se vraca pdv,a sta ti sve treba imas mislim na sajtu poreske.Ne moras biti prijavljen na toj adresi
 
Nemaju svi stanovi staklo istog kvaliteta. Sama stolarije je extra + elektro roletne.
 
@arado Kako to nemaju svi stanovi isto staklo? Jel Vi to kažete iz prve ruke?
 
Postovane komsije ja sam buduci stanar,a imam i malo iskustva kada je u pitanju stolarija. Stolarija u A bloku je dobra.Koliko god da su dobri profili,okovi i majstori moze prilikom montaze doci do malih odstupanja u naleganju. To se resava finim stelovanjem. Trazite od investitora da posalje majstore koji ce to resiti. Sto se tice grejanja verujem da je u velikoj meri odgovorna toplana ali i drugi faktori. Sto se tice neuseljenih stanova koliko god da je dobra izolacija ti stanovi su hladni i uticu na gubitak toplotne energije u vasim stanovima. I skrenucu paznju na jos nesto. U danasnje vreme zgrade se grade veoma brzo,a skoro svi gradjevinski materijali sadrze vodu. Ta voda ne stigne u potpunosti da ispari i kada krene grejna sezona i to je problem pri zagrevanju. Imajte na umu da spoljna fasada ima malu propusnu moc tako da nije redak slucaj da se prve zime u stanivima pojavljuje vlaga najcesce u vidu kondeza na prozorima.
 
Kupio sam stan u Abloku u drugoj fazi i čekam proleće i useljenje... Jedva sam čekao useljenje i radovao sam se nameštanju stana i novom početku u novom kvartu, medjutim nakon čitanja kometara na forumu ozbiljno sam se zapitao da li sam pogrešio.
Da li je istina to za loše grejanje kao i za toplotnu i zvučnu izolaciju? Da li je istina to za stolariju? Da li je istina to za vlaženje zidova u stanovima, prokišnjavanje u garaži, loše održavanje CF, itd...?
Ako je to istina onda smo svi mi što smo kupili stan u Abloku u velikom problemu. Mnogo para je to plaćeno po m2 da bi se javljale tako krupne zamerke... Ako je to istina onda mi je bolje da odustanem od stana pa i po cenu kapare od 10% i odem i kupim polovan stan u proverenoj zgradi u susednim blokovima koja nije idealna ali ću znati da nisam kupio "mačku u džaku".
 
Opusti se. Ne postoji novogradnja kojoj je sve kako treba. Ove stvari će se srediti. Zato postoji garantni rok.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Jeste.
Eto ja sa tri meseca starosti pokisao u stanu, al dok sam prohodao, sve se sredilo :D ;)

Salu na stranu, ali zaista je tako bilo :)
 
Чини ми се да станари у весту 65 нису имали ни приближно примедби као ови.
Опет се она народна "што је брзо то је и кусо" обистињује и овде.
 
Pa, kad kupiš duplex da se osećaš na nivou :)

Sent from my K007 using Tapatalk
 
Ovo staklo ce upropastiti izgled objekata.

Do sad je sve ovo koliko toliko izgledalo pristojno ali sad se bojim da ce da pokvare ceo utisak.
 
Počeli su sa skidanjem skele, biće i ova faza gotova pre roka, znači da će uskoro i treća.
 
Da treca faza krece uskoro, stim sto skidanje skele na fasadi ne znaci da je objekat bas gotov ima tu posla oko unutrasnjeg opremanja mada i to ide bas brzo.
 
I ne mislim da je sve gotovo, ali smatram kad već skidaju skele da će valjda pre aprila da završe unutrašnjost.
 
A ako sam razumeo treća faza je samo jedna stambena zgrada, a četvrta hotel?
 
Ali 13 spratova

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
nbgcity":2wzp9vok je napisao(la):
A ako sam razumeo treća faza je samo jedna stambena zgrada, a četvrta hotel?
3. faza hotel + nesto (ne znaju ni oni jos ovek) - 13 spratova
4. faza stanovi - 13 spratova takodje

*Faze 1 i 2 imaju 6 spratova.
 
Vrh