Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

To je mešni ventil na radijatoru.
Loše je jer je kao i kod mene u stanu jednocevni sistem i on posle isteka garantnog roka neće moći da se prebaci Elektranama na održavanje.
Kod nas u zgradi od 16 stanova posle 3 godine su zamenjena 2 ili 3 kalorimetra na dobru volju Techema. Naš je upravo crko u 4. sezoni i sad čekam da me klepe sa jedno 200e troška. Ne verujem da ću proći sa nekim servisom jeftinijim.
Jako loše rešenje iz mog iskustva. Pre svega skupo za održavanje.

S3
 
Sad trebate izvrsiti pritisak na Deku,pa da oni pritisnu toplane,jer ceo problem je u dotoku tople vode iz podstanice.Jesnostavno,voda koja dolazi do radijatora iz podstanice nije dovolljno topla,a njena temperatura se regulise preko ventila u podstanici.Kada se on malo opusti,bice vam toplije u stanovima.Imate fejsbuk stranicu pa se preko nje organizujte i saljite dopise i mejlove.
Koliko vidim po slikama,tehnicki je sve uradjeni kako treba,horizontalne instalacije se sada rade u skoro svakoj novogradnji,izolacija odradjena kako treba,stolarija takodje,tako da ceo problem lezi u podstanici
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361098#p361098:1yfl3109 je napisao(la):
ftj » Yesterday, 11:31[/url]":1yfl3109]A jel probao neko da zavrne grejanje i ukljuci klimu s obzirom da je inverterska trebalo bi i potrosnja da bude prihvatljiva.

Ne da neće biti prihvatljiva, nego i 3-4 puta jeftinija nego na centalno grejanje. Shvatiće te jednom da puštanje/kvalitet grejanja i nije tolko bitan.
 
Dobili smo pratecu dokumentaciju na kojoj su napisali da je temperatura 28c sa podesenom termo-glavom na 6 i 24.5c sa podesenom termo-glavom na 5.

mystic, možeš li da preciznije napišeš na koju dokumentaciju misliš? Jel to deo iz tehničkog opisa koji se dobija uz kupoprodajni ugovor ili neki dokument koji si dobio pri useljavanju? Ja među dokumentacijom koju sam dobila uz ugovor nemam nigde precizno navedeno koliko stepeni bi trebalo da bude, već samo uopštene informacije o grejnom sistemu.
 
Odry, to je dokument koji sam dobio prilikom potpisivanja zapisnika o primopredaji stana mada cisto sumnjam da ce ga dobijati i stanari iz II faze posto su se neki vec pokajali sto su to napisali...
 
Peticija za prikupljanje brojnog stanja dece je aktuelna I u Abloku.
 
I mislite da ce to drzavu da grad natjerati da napravi vrtic ili skolu ili i jedno i drugo
 
Шта ћеш пробавати? К'о папагаји понављају да држава неће више правити вртиће (јаслице) и обданишта. Уздају се у приватну иницијативу. Субвенционишу родитеље који су уписали децу у приватне вртиће.
 
Imate odličnu loakciju u bloku 70a preko puta vaših zgrada za osnovnu školu. Mir, tišina i najvažnije najbezbednija lokacija za uzrast osnovne škole, i onako idete automobilom po decu, tako da prelazak preko ulice Jurija Gagarina neće biti problem za decu.
Ovu lokaciju u vašem bloku 67a, na uglu dva bulevara, ako ste pametni treba da prepustite objektu komercijalne namene ili slično.
 
Ma kakva komercijalna namena pored postojecih lokala i dodatih sadrzaja u trecoj fazi ABloka. Uostalom i Delta CIty je blizu kao i Roda mozda jos bliza itd.

Uostalom planom je zemljiste vec opredeljeno tako da bilo kakvo izmisljanje je samo gubljenje vremena i mimo logike. Za javne ustanove tog tipa je nadlezna Agencija za investicije i stanovanje i njih treba pritiskati.
 
kako se ne sete da naprave neko naselje bez zgrada? Zivot u zgradama , posebno soliterima, posebno citavim blokovima zgrada i solitera je nehuman. Primer na koga treba da se ugledaju planeri Bele Vode, cerak...
 
Lokacije na uglu dva bulevara ili ulice u tržišnoj privredi su oduvek bile "zlatna koka". U starom delu grada koji ima ispresecane ulice sa što više uglova, jer je jedan od razloga što su svi hteli da budu na uglu dve ulice zbog svojih lokala tada od 1919 do 1941 godine u zlatno vreme Srbije.
To pravilo važi i danas kod onih koji nešto znaju o trgovini i tržišnoj privredi. Novi Beograd je isto to, samo su lokacije previđene za veće objekte i jake investitore. Kada propustiš priliku da izgradiš za dobit grada komercijalni objekat, poslovna zgrada ili slično na tako kvalitetnoj lokaciji. Onda se ne treba čuditi lošem privrednom rastu u gradu i dobiti grada.


@ Igor

Koliko je nehumano objekat obrazovanja ili neku dečju ustanovu praviti na uglu dva bulevar i to dva Novobeogradska bulevara, mislim da ti je to jasno. To je čist dokaz neznanja za planere koji su izmenili GUP pre 4 - 5 godina i promenili namenu ovih lokacija.

Razumem potpuno da i tebi nije jasno zašto ovo pišem jer te niko nije učio na fakultetu kako se tržišno iskorišćavaju lokacije za gradnju. Jer nije imao ko da te nauči. Zato što se u period od 50 god. moglo otići u zatvor ako bi neko rekao da ostvaruje profit ili da kaže "ja sam kapitalista".
 
Moj odgovor je bio dat iz ugla buducih stanara celog bloka 67a i stanovnika ABbloka i njihovih potreba. I pored diskutabilnog odgovora koji si mi uputio, o ekonomiji i urbanizmu nbg-a mozemo u postojecoj temi viewtopic.php?f=3&t=86&start=575
 
Mair postoji nesto sto se zove visi interes drusta kao cjeline od profita i u jednom datom trenutku .
Eto imacesuprotan cosak sa o brigada Zamisli koliko prostora su protracili na skole i vrtice urbanisti a to se moglo unovciti
 
@direktore

Novi Beograd kao pre svega savremeno urbanistička opština većinu objekata za školski i predškolski uzrast ima izgrađene unutar bloka zbog saobraćajno bezbednosnih razloga. Zbog tišine unutar bloka da bi mogli da čuju predavača kada otvore prozor od učionice. Da bi mogli pešice da se vrate kući ako žive u istom bloku, kao i zbog sportski terena itd.

Taj manji broj objekata koji je na uglu dve saobraćajnice na Novom Beogradu je više incident nego pravilo. Kao na primer osnovna škola bivši naziv "Užička republika" novi naziv je osnovna škola "Knjeginja Milica" u bloku 62 na uglu Nehurove i Jurija Gagarina je posledica onoga što traje i dan danas.




@Igor

Uz puno uvažavanje, ono što sam ja napisao tiče se stanara ovog dela bloka 67a koji se zove "Ablok".
 
Znaci po tebi je bezbednije i bolje da deca prelaze peske ta dva bulevara o kojima govoris,nego da imaju skolu u svom bloku,a koju je usput grad i obavezan da izgradi samim tim da bi ispostovao urbanisticke i infrastrukturne uslove.Zemljiste na kojem se nalazi Ablok je grad prodao sa obavezom da parcelu pored privede nameni,a ne da i nju proda zarad komercijalizacije vec potpuno komercijalno popunjenog dela nbgda.
 
Ja sam već pisao (a verovatno i još po neko) jedno 50 strana ranije na ovoj temi, da bi bilo mnogo bolje da su centralni deo bloka, gde su krmace, ostavili za vrtić/školu, a ne parcelu uz DC. Postigli bi istu ili višu izgrađenost (sa višim zgradama ka DC), a unutar bloka je mogla da bude škola koja bi imala otvoreno dvorište posle školskog vremena/vikendom za stanovnike bloka (ono po neki teren, što se više nigde ne gradi).
Jedini problem je sto bog sami zna kada bi se onda ta parcela privela nameni, ali bi svakako bilo bolje zbog svih razloga koje je naveo Mair.
 
Колико год ја глорификовао модернизам 20. века неке ствари су ипак превазиђене. Истурене локације уз булеваре су ипак боље место за јавне објекте (па и школе) од стамбени зграда на којима имамо то заодовљство да гледамо климе, каце са купусом, гаће које се суше, антене, разне генијалне захвате самоуких мајстора на фасадама...

И још нешто, не можемо да поредимо старе, простране, отворене и генерално веома квалитетне нбг блокове као што је нпр блок 45 и онај средишњи простор у ком су вртићи и школе са овом отужном интерпретацијом централног затвоара коју популарно називају АБЛОК.

Да закључим, да је у овом блоку испоштована трунка околног урбаног наслеђа можда би средиште блока и било погодно за школу а пошто се ради о затвореном гету од блока онда је то немогуће. Да не причам о томе што би живот у целом блоку постао несносан од буке која би се стварала захваљујући тој школи и предимензионисаним стамбеним бедемма около који би ту буку појачавали и задржавали у блоку.
 
Dobro Delija ovde valjda nije ideja da gledamo kace sa kupusom i veš koji se suši po terasama. Mesto na uglu (sa Omladinskih brigada) je i rezevrisano za kancelarije ili hotel, šta već naprave. Suprotan ugao sa vrtićem mi je uvek izledao strano kada vidim dečicu koja se igraju pored ograde od metar tik uz jedan od najprometnijih gradskih bulevara.

Ja nisam arhitekta ni urbanista (niti vam ulazim u posao svakoko), ali valjda je sa nekim lepim planiranjem mogao da se organizuje blok na način na koji bi čitav središnji deo bio posvećen nekoj javnoj funkciji, a da ne smeta komšijama. Ja se prvi slažem da mi se ovako organizovan blok sa ogradom od zgrada ne sviđa. Usput, bolje i da smeta komšijama buka sa terena nego da gledaju prozor na 20 metara. bar je meni tako.

Svakako i sadašnja lokacija mi je bolja za školu, pošto se naslanja na ipak manje prometnu ulicu prema Delti.

A da, verovatno zaista i idealizujem modernizam 20. veka, ali jbga uvek delom razmišljamo i emocijama, a tu smo odrasli. A nemam ni neki primer modernog novog bloka u BG pa da me privoli na drugu stranu :)
 
Evo jedna odlična stvar! Uslovna strelica u Uroša martinovića... Ovi iz City Facility-a podneli zahtev i evo danas je postavljaju... Taman da malo smanji gužvu. Svaka čast ljudima. :)
H7CsMOU.jpg
 
Vrh