Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Potkrovlje računaju kao trinaesti sprat.

Sent from my K007 using Tapatalk
 
3.faza,koja je trenutno u prodaji je stambena zgrada,imaze render na sajtu.A 4.faza je poslovni objekat.
 
Bad-Toro":2r5be4t5 je napisao(la):
Potkrovlje računaju kao trinaesti sprat.

Sent from my K007 using Tapatalk
Nije u pitanju potkrovlje vec tzv povuceni sprat i smatra se u potpunosti regularnom stambenom etazom ili poslovnom zavisi od namene objekta. Potkrovlje je deo objekta sa uglavnom kosim krovom i tavanskim prostorom koji moze biti pretvoren u mahom stambeni prostor.
 
Раде на санирању прокишњавања у подземни гаражни простор:

20151115153648.jpg

20151115153654.jpg

20151115153716.jpg


........................

Кад сам први пут видео слике Саваде, а знао сам макету А-Блока, мислио сам да ће се плато између две попречне зграде у Савади настављати преко пута између две дугачке зграде А-Блока (на макети су гараже биле приказане умањене и није било подигнутих травњака, колико се сећам), према средњој мањој згради у унутрашњости блока. Помишљао сам и на неку врсту трга ...

Ништа од тога!
Два улаза у гаражу и између њих два издигнута травњака потпуно затварају пролаз између две споменуте дугачке зграде. Може се проћи само уским пролазом уза саму зграду лево од леве гараже, и уским пролазом уза саму зграду десно од десне гараже. Како се то каже - около, наоколо. Штета.

20151115153348.jpg
 
Саша у потпуности се слажем. Овакве ствари у сваком пројекту значајно утичу и на коначан изглед и услове живота у самом насељу. На рендеру се и мени чини да је улазак у гаражу требало да буде испод зграде, не поред.

Иначе, ово је врло чест пропуст код нових зграда, улази у гаражу врло често праве чисту препреку несметаном проласку пешака, у неким блоковима око арене је ово још горе решено - буквално се тротоар прекида зидом да би се омогућио улаз у арену.

----

Друга тема, колико год ме одушевило да се простор између зграда у овом насељу оплеменио зеленилом и поред чињенице да је гаражни простор испод целог насеља, толико ме и разочарава што сада видимо да се јављају ови проблеми са прокушњавањем, надам се да није испод зелених делова и да неће обесхрабрити друге градитеље да још боље уреде овакве просторе.

А зашто још боље, па зато што сам се жив сморио када сам за викенд на ХРТу погледао емисију о кровним баштама у Британији и покрету да се оне поново уведу у моду (испаде да су биле популарне пре другог светског рата). Еј, они су пре 80 година цео хектар на крову робне куће претворили у парк са разним дрвећем, јебени ХРАСТОВИ тамо расту, а ми се испада одушевљавамо када неко на гаражи направи овако нешто. Код нас је достигнуће када се убаци пар бреза и по две три жардињере са цвеђем (овде не мислим на А блок који је колко толко светао пример).

То су наши мајстори, којима је раван кров непремостив технички проблем (ма стави цреп, нисмо ми поднебље за раван кров :bash: )
 
Ako moze pitanje za stanare ili bilo koga ko zna: kakva je procedura oko useljenja, pretpostavljam da zgrada mora prvo da prodje tehnicku kontrolu i da dobije upotrebnu dozvolu? Koliko to traje od zavrsetka radova? Kada i koliko komplikovano se vrsi uknjizavanje stana i koliko kosta? Hvala unapred...
 
odry":2r57vaii je napisao(la):
@arado Kako to nemaju svi stanovi isto staklo? Jel Vi to kažete iz prve ruke?

Informacija je dobijena od ljudi iz Exing-a i verodostojna je sigurno (sam sam proverio). Vrlo je jednostavno pravilo, u jeftinijim stanovima nisu ugrađivali.
 
DusanBG":1lcmfhgp je napisao(la):
Саша у потпуности се слажем. Овакве ствари у сваком пројекту значајно утичу и на коначан изглед и услове живота у самом насељу. На рендеру се и мени чини да је улазак у гаражу требало да буде испод зграде, не поред.

Иначе, ово је врло чест пропуст код нових зграда, улази у гаражу врло често праве чисту препреку несметаном проласку пешака, у неким блоковима око арене је ово још горе решено - буквално се тротоар прекида зидом да би се омогућио улаз у арену.

----

Друга тема, колико год ме одушевило да се простор између зграда у овом насељу оплеменио зеленилом и поред чињенице да је гаражни простор испод целог насеља, толико ме и разочарава што сада видимо да се јављају ови проблеми са прокушњавањем, надам се да није испод зелених делова и да неће обесхрабрити друге градитеље да још боље уреде овакве просторе.

А зашто још боље, па зато што сам се жив сморио када сам за викенд на ХРТу погледао емисију о кровним баштама у Британији и покрету да се оне поново уведу у моду (испаде да су биле популарне пре другог светског рата). Еј, они су пре 80 година цео хектар на крову робне куће претворили у парк са разним дрвећем, јебени ХРАСТОВИ тамо расту, а ми се испада одушевљавамо када неко на гаражи направи овако нешто. Код нас је достигнуће када се убаци пар бреза и по две три жардињере са цвеђем (овде не мислим на А блок који је колко толко светао пример).

То су наши мајстори, којима је раван кров непремостив технички проблем (ма стави цреп, нисмо ми поднебље за раван кров :bash: )

U prvobitnim renderima (koji su još aktivni) može se videti da ulaz u garažu nije bio ovako zamišljen. Međutim, verovatno se videlo da se može dobiti još jedan lokal ako se izmesti van temelja zgrade :)
Da, na ranijim renderima se videlo visoko rastinje oko bloka a sada od toga ni traga.
Na kraju, mislim da ne trebamo biti puno nezadovoljni jer ipak je ovo Srbija. Posebno se tešim kad pogledam SavaAdu (šta je obećano a šta će dobiti)
 
Igor":k75jkwn7 je napisao(la):
Mislim da je bolje ovako posto bi se u suprotnome presecalo pesacko kretanje u srediste bloka
http://beobuild.rs/visuals/data/media/1 ... LOK-44.jpg

Ovo je nuđeno kupcima (sekcija ABlok/visualisation)
http://beobuild.rs/ablok--počela-promotivna-prodaja-p2405.html

Estetika je stvar ukusa, ali ne bih da sam na mestu čoveka koji je kupio stan na prvom spratu a onda kad je dobio ključeve shvatio da je kupio u prizemlju (zbog podignute kosine ulaza)
 
Ja nisam ni pominjao estetiku vec funkciju koja je bolja kada se ulaz odvoji.

E sad posto si citirao vest kada je pocela promotivna prodaja (maj 2014) videces da je garaza dobrim delom izgradjena i da je pocela da se izvlaci armatura za ulaz.
http://beobuild.rs/visuals/data/media/1 ... LOK-10.jpg
http://beobuild.rs/visuals/data/media/1 ... LOK-11.jpg

Da bi tokom juna tj sledeceg meseca vec uveliko bila izvucena armatura i ubrzo bilo ulaz izbetoniran.
http://beobuild.rs/visuals/data/media/1 ... LOK-16.jpg
 
Igor":3iam9opj je napisao(la):
Ja nisam ni pominjao estetiku vec funkciju koja je bolja kada se ulaz odvoji.

E sad posto si citirao vest kada je pocela promotivna prodaja (maj 2014) videces da je garaza dobrim delom izgradjena i da je pocela da se izvlaci armatura za ulaz.
http://beobuild.rs/visuals/data/media/1 ... LOK-10.jpg
http://beobuild.rs/visuals/data/media/1 ... LOK-11.jpg

Da bi tokom juna tj sledeceg meseca vec uveliko bila izvucena armatura i ubrzo bilo ulaz izbetoniran.
http://beobuild.rs/visuals/data/media/1 ... LOK-16.jpg

Da, ali kupac ovo nije mogao da vidi jer nije imao pristup gradilištu ili nije dovoljno stručan da zaključi. Ili je kupio sve to dok je gledao samo rendere tj. dok se vršio iskop što je dosta ljudi uradilo.
Sami prodavci iz Deke su rekli da su bili iznenadjeni kad su videli kako će biti ulaz u garažu. Čak su vlasnici tražili drugo rešenje ali je bilo kasno (to je u isto vreme kada su se rušili pešački ulazi u garažu od betona, kružni centralni deo koji je bio predviđen za igralište).
I dalje mislim da je bolje bilo da je ulaz u garažu bio ispod same zgrade (kao što je slučaj sa drugim ulazom). Estetski bi bilo lepše verovatno, funkcionalno sigurno ako gledamo iz ugla prohodnosti pešaka ali i komšijama/vlasnicima lokala pored te kosine sigurno prihvatljivije (ne bih da sam bio u koži vlasnika lokala koji je isti kupio videvši render a posle dobio zid ispred ulaza).
 
Lokali se nisu ni prodavali do pred kraj izgradnje,tako da je potencijalni kupac bio upoznat sta kupuje.
Ne kazem da estetski ne bi bilo lepse da je ulaz garaze ispod zgrade,ali ipak dobra stvar ove improvizacije je zasticenost centralnog platoa,pa samim tim i buduceg decijeg igralista od saobracaja.A u neku ruku i od buke.
Takodje,mala je verovatnoca da je neko u izgradnji kupio bas prvi sprat.
 
Jaffa":o76p8nft je napisao(la):
Radnici koji rade u CF su stvarno ljubazni, tu nema zamerke. Samo trazite ugovor sa njima i videcete sve. Ja sam mislila da je sve super, rade ljudi, trude se ali kada se malo udubite i u udjete u problematiku sve je jako lose postavljeno po stanare u buducnosti. A sto se tice odrzavanja i garaze naravno nema sada nikakve veze, ali imace za par godina.

Ja u Abloku imam pozitivna iskustva sa ljudima iz Citi Facilitia. Ljudi rade korektno, koiko vidim vode računa o svojim majstorima. Odrađuju dogovoreno. Meni je to dovoljno. Živeo sam i na drugim mestima i znam koilko te stvari mogu da budu loše urađene. Ovi ljudi to rade sasvim korektno. I što mi je najbitnije kad ih zovneš, brzo reaguju, pristojni su, uslužni... Sa moje strane za CF ide iskrena preporuka.
 
Pokrali su sve protivpozarne aparate i creva, iz svih lamela njima pred ocima i pored svih kamera u bloku?
O cemu ti pricas?
 
StankoL":3vbfhm3w je napisao(la):
Jaffa":3vbfhm3w je napisao(la):
Radnici koji rade u CF su stvarno ljubazni, tu nema zamerke. Samo trazite ugovor sa njima i videcete sve. Ja sam mislila da je sve super, rade ljudi, trude se ali kada se malo udubite i u udjete u problematiku sve je jako lose postavljeno po stanare u buducnosti. A sto se tice odrzavanja i garaze naravno nema sada nikakve veze, ali imace za par godina.

Ja u Abloku imam pozitivna iskustva sa ljudima iz Citi Facilitia. Ljudi rade korektno, koiko vidim vode računa o svojim majstorima. Odrađuju dogovoreno. Meni je to dovoljno. Živeo sam i na drugim mestima i znam koilko te stvari mogu da budu loše urađene. Ovi ljudi to rade sasvim korektno. I što mi je najbitnije kad ih zovneš, brzo reaguju, pristojni su, uslužni... Sa moje strane za CF ide iskrena preporuka.

Aj kad ih već hvališ, prosledi mi neki podatak više o njima... Iz Beograda sam živim u relativno novoj zgradi, al već dve godine muku mučimo sa tim održavanjem... Šta traže? Šta nude? Kakvi su im uslovi... Hvala unapred! :)
 
Protiri inace ne sede na svom mestu, malo malo pa je prazno, nema nikoga zato sto su ujedno I majstori, I obezbedjenje, I video nadzor a jos malo ce biti I cistaci. Niko od njih nije primetio da u celom bloku neko konstantno vrslja I krade.
 
stanarABloka":3ldfzoxl je napisao(la):
Pokrali su sve protivpozarne aparate i creva, iz svih lamela njima pred ocima i pored svih kamera u bloku?
O cemu ti pricas?

То је гарант онај што је и нама покрао сва противпожарна црева. Снимили смо га надзорном камером, поднели пријаву и видео запис, и ником ништа. Е једино што нас он више не посећује.
 
Potpuno neverovatno da neko to krade, pa sta rade sa tim protivpozarnim crevima.
 
Може рецимо за наводњавање, пумпање воде у неке базене, ...
 
Pitanje za stanare,kakvog je kvaliteta grejanje,ima li poboljsanja ili je sve po starom?
 
Milanche71":1r094uyl je napisao(la):
StankoL":1r094uyl je napisao(la):
Jaffa":1r094uyl je napisao(la):
Radnici koji rade u CF su stvarno ljubazni, tu nema zamerke. Samo trazite ugovor sa njima i videcete sve. Ja sam mislila da je sve super, rade ljudi, trude se ali kada se malo udubite i u udjete u problematiku sve je jako lose postavljeno po stanare u buducnosti. A sto se tice odrzavanja i garaze naravno nema sada nikakve veze, ali imace za par godina.

Ja u Abloku imam pozitivna iskustva sa ljudima iz Citi Facilitia. Ljudi rade korektno, koiko vidim vode računa o svojim majstorima. Odrađuju dogovoreno. Meni je to dovoljno. Živeo sam i na drugim mestima i znam koilko te stvari mogu da budu loše urađene. Ovi ljudi to rade sasvim korektno. I što mi je najbitnije kad ih zovneš, brzo reaguju, pristojni su, uslužni... Sa moje strane za CF ide iskrena preporuka.

Aj kad ih već hvališ, prosledi mi neki podatak više o njima... Iz Beograda sam živim u relativno novoj zgradi, al već dve godine muku mučimo sa tim održavanjem... Šta traže? Šta nude? Kakvi su im uslovi... Hvala unapred! :)

Ja sam ih pronašao na Google-u. Evo ti njihov sajt: http://www.city-facility.rs/

Ono što sam ja video je da koliko sam shvatio nude objedinjenu uslugu. Održavnaje svih instalacija u zgradi, pa čak i okoline... Zelene površine i tako to. Meni se sviđa to što je upakovana priča... Mislim da ću predložiti i u mojoj zradi da probamo da ih angažujemo. Jel može neko više informacija šta traže prilikom početka saradnje? Stanko, ili neko? Hvala :)
 
Vrh