Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

majk":166cl76u je napisao(la):
Koliko sam ja upoznat,vi ste u ugovoru o kupovini imali clan kojim ovlascujete investitore da u vase ime angazuju firmu zaduzenu za odrzavanje kompleksa,i to do zavrsetka zadnje faze,a nakon toga ako se formira skupstina stanara,mozete promeniti firmu koju vi kao skupstina odredite.Tako isto je uradjeno i u Belvili i u Westu,i koliko vidim svuda funkcionise!Posto radim u blizini,ne vidim da je naselje zapusteno,pa sam zato i pitao u cemu je konkretno problem?
Naravno da necete videti da je zapusteno jer treba jednom nedeljno da pokose travu I spolja ce biti sve ok. Ali to je samo jedna od mnogo usluga kje treba da race. U Belvilu su odmah po isteku ugovor zamenili facility firmu.
 
Šta je predviđeno da se gradi u trećoj fazi - poslovni objekti, stambeni objekti, hotel?
 
Firma City Facility je blago receno katastrofa. Svuda gde su bili izbaceni su. Non stop traze nove nacine da nam nesto naplate. Kao sto rece Arado, a to je istina da su predsednici ulaza namesteni, covek u mom ulazu je sve potpisao a da nikoga iz zgade nije nista pitao????. Kada smo videli ugovor sa njima katastrofa. Ne mogu da verujem da investitor sebi dozvoljava ovakav promasaj. Garaza prokisnjava non stop, sada krpe i popravljaju, sta ce biti za 5 godina?? Ni to ne znamo kolika je i kakva je garancija. Kazu bor koji se osusio placace stanari iz investicionog fonda kostace 1500e? To je bilo objasnjenje za sta ce nam sluziti investicioni fond??
 
Katastrofa!!! Ako stvarno prokišnjava garaza onda bi to trebalo da znaju potencijalni kupci...
Dobro je da ima ovakvih foruma da se iznese istina. Sta onda oni naplacuju skoro 1900 po m2? Uzas ovo je bruka....

A sto se tice city facilijija, valjda postoji nacin da se zamene? Ako se slozi 51% stanara mora da mogu da se promene...
 
Ne da prokisnjava nego nema mesta gde nisu krpili, prosetajte nekad kroz garazu pa ce Vam sve biti jasno. Cim padne kisa dole je puno majstora krpe, popravljaju, onda sledeca kisa opet sve isto. A mesta u garazi placali 10000e. Sta reci vise.
 
Meni su roditelji uzeli stan u ABloku i za sad je sve ok (nemaju garazno mesto doduse).

Sa ljudima u City Facility sam kontaktirao par puta i nemam nikakve zamerke, cak sta vise: zgrada je cista, naselje je bas sredjeno, momak iz video nazdora pomogao mojima sa kesama par puta.

Bas sam iznenadjen sa ovim info, zvacu ih sutra.
 
Kakve veze imaju ovi iz odrzavanja sa prokisnjavanjem garaze?To je obaveza izvodjaca koliko ja znam!
E sad za bor???
 
Prvo kako je moguce kupiti stan bez garaznog mjesta
Drugo valjda je objekat garaze stanovi zgrada pod garancijom po zakonu 2 godine i investitor je duzan da otkloni sve nedostatke
Taj bor koji se osusio sta stim imaju stanri kad je jos garancija aktuelna
A fasiliti gdje se uvali tu trava ne raste
 
Jaffa":1th1s964 je napisao(la):
Firma City Facility je blago receno katastrofa. Svuda gde su bili izbaceni su. Non stop traze nove nacine da nam nesto naplate. Kao sto rece Arado, a to je istina da su predsednici ulaza namesteni, covek u mom ulazu je sve potpisao a da nikoga iz zgade nije nista pitao????. Kada smo videli ugovor sa njima katastrofa. Ne mogu da verujem da investitor sebi dozvoljava ovakav promasaj. Garaza prokisnjava non stop, sada krpe i popravljaju, sta ce biti za 5 godina?? Ni to ne znamo kolika je i kakva je garancija. Kazu bor koji se osusio placace stanari iz investicionog fonda kostace 1500e? To je bilo objasnjenje za sta ce nam sluziti investicioni fond??

Izvinjavam se,nisam najbolje shvatio,ako mogu da vas pitam,govorite li vi ovde o Belvilu ili Abloku?
 
Radnici koji rade u CF su stvarno ljubazni, tu nema zamerke. Samo trazite ugovor sa njima i videcete sve. Ja sam mislila da je sve super, rade ljudi, trude se ali kada se malo udubite i u udjete u problematiku sve je jako lose postavljeno po stanare u buducnosti. A sto se tice odrzavanja i garaze naravno nema sada nikakve veze, ali imace za par godina.
 
Jaffa":3vb5p1cb je napisao(la):
Radnici koji rade u CF su stvarno ljubazni, tu nema zamerke. Samo trazite ugovor sa njima i videcete sve. Ja sam mislila da je sve super, rade ljudi, trude se ali kada se malo udubite i u udjete u problematiku sve je jako lose postavljeno po stanare u buducnosti. A sto se tice odrzavanja i garaze naravno nema sada nikakve veze, ali imace za par godina.

jaffa, citam tvoje postove, pa mi nije jasno: da li je to cf katastrofa, manipulise i zapusta naselje ili kako kazes, ljubazni ljudi, rade i trude se?
 
malena":1do6yngg je napisao(la):
Šta je predviđeno da se gradi u trećoj fazi - poslovni objekti, stambeni objekti, hotel?

Treca faza stambeno-poslovni objekat, a cetvrta hotel!
 
Postoji razlika između toga što je neko ljubazan i njegove firme koja je ušla na mala vrata i sad bi da proširuje budzet.
 
Kako iz belvila majku mu, kolko znam tamo ne prokisnjava nista. U belvilu je first facility, firma sa odredjenim referencama i renomeom i naplacuje 0.5e po m2 a ovo je 'city facility', neka ocigledna indijanstina koja je pokusala da ih kopira al sa duplo manjom cenom i neuporedivom uslugom.
 
Koliko ja znam, garancija izvođača radova na konstrukciju je 10 godina po ugovoru, što podrazumeva i garazu.

E sad, ako oni samo krpe rupe (mislim na izvodjača radova), a nije dobro urađena izolacija u garazi, te je sva busna ko svajcarski sir, to je onda problem koji nece moci da bude saniran tek tako. Pitanje je da li ce oni naci neko sistemsko resenje ili ce pri svakoj kisici da krpe te rupe i glume kako je sve reseno, narednih x godina....

Što se tice CF-a sigurno postoji neko resenje da se zamene. Ja savetujem sve buduce kupce da u ugovoru obavezno dodaju clan da se firma zaduzena za odrzavanje kompleksa u ovom slucaju CF moze zameniti ukoliko se slozi 51% stanara i ako ne ispunjava sve ugovorom definisane uslove odrzavanja kao i da se moraju pribaviti najmanje 3 validne ponude prilikom nabavke bilo cega za kompleks (na ovaj nacin bi se moglo eventualno preduprediti da se neki tamo bor plati 1500 eur- navodim samo primer da je pola vocnjaka sa sadnicama sljivama plaćeno toliko (koji ima 50 ari), pa se vi zamislite koliko je to mnogo za jedno jb drvo)
 
malena":1dxsmhs0 je napisao(la):
Šta je predviđeno da se gradi u trećoj fazi - poslovni objekti, stambeni objekti, hotel?
3. Faza stanovi (12 spratova)
4. Faza hotel+poslovni prostor (12 spratova)
 
arado":2vqn8udk je napisao(la):
Poslednj sipovi za drugu fazu su pobijeni pre 7 dana. Jedan broj stanara su iz Belvila /prodali u belvile ili su bili podstanari/. Opremaju se prvi lokali. Obezbedjenje dodje i drzi vrata ako se useljavate /kako ne bi gurali svasta pod vrata i ostetili/. Liftovi su oblozeni zbog eventualnog ostecenja...ima dosta stvari koje rade a na kojima je Belvil pao. Malo su problem mrezni prikljuci jer telekom, radijus vektor, sbb nisu pravovremeno odreagovali tako da sada nista od toga ne mozete prikljuciti, ali verujem za par dana da ce moci. Ulazi u garazu su preuski dok je garaza dovoljno visoka /za razliku od belvila/.
 
Potpuno tacno. Ja sam se konacno iz one rupe preselio u a blok!! Kakva promena!
 
Slazem se, ja sam prebacila stvari pre nedelju dana, prezadovoljna sam!!! O svemu se vodi racuna, potpuno novi koncept zivota- ablok, od mene, sve pohvale!!!
 
Vrh