Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

hvala vam svima, malo objektivnosti nikad nije na odmet :)
inace nama ni nije palo na pamet da stan mozda nece imati sunca
 
Poslednj sipovi za drugu fazu su pobijeni pre 7 dana. Jedan broj stanara su iz Belvila /prodali u belvile ili su bili podstanari/. Opremaju se prvi lokali. Obezbedjenje dodje i drzi vrata ako se useljavate /kako ne bi gurali svasta pod vrata i ostetili/. Liftovi su oblozeni zbog eventualnog ostecenja...ima dosta stvari koje rade a na kojima je Belvil pao. Malo su problem mrezni prikljuci jer telekom, radijus vektor, sbb nisu pravovremeno odreagovali tako da sada nista od toga ne mozete prikljuciti, ali verujem za par dana da ce moci. Ulazi u garazu su preuski dok je garaza dovoljno visoka /za razliku od belvila/.
 
dr strangelove":11tmu55e je napisao(la):
Bad-Toro":11tmu55e je napisao(la):
mesta za invalide mi imaju smisla unutar stambenog kompleksa samo ako tu zaista zive invalidi.

1. kako mogu u fazi projektovanja/gradje da znaju da li ce tu da zive invalidi?
2. i da je sada 0 invalida koji ce da zive u bloku, moze da se desi da neko od stanara danas-sutra postane invalid
3. invalidi ne mogu da dodju nekome u posetu u blok?
Naravno da ne mogu da znaju, ja se samo pitam kojom pretpostavkom su išli? Kod mene, primera radi, u ulazu živi jedan invalid, i čovek je podneo zahtev da mu se obezbedi parking mesto, što je i urađeno. Obeleženo žutom bojom, postavljen znak i gotovo. To je ujedno odgovor na drugo pitanje.
Što se tiče posete od strane osobe sa invaliditetom, to ima smisla, samo da li je broj mesta odgovarajući?
Nemojte samo da pomislite da imam nesto protiv osoba sa invaliditetom, već sam pokušao da shvatim zašto su ih tu postavili, da li postoji neka zakonska obaveza, a opet nigde druge oko bloka nema rezervisanih mesta.

Sent from my Asus ME572 using Tapatalk
 
Verovatno postoji neka statistika, mozda i standard.
Primecujem da mesta koja dobiju invalidi sirom grada imaju standardni gabarit tj. sirinu.
Ova mesta koja se unapred rezervisu i obelezavaju su skoro 1m sira.
 
uzelac":1v48qdqr je napisao(la):
Verovatno postoji neka statistika, mozda i standard.
Primecujem da mesta koja dobiju invalidi sirom grada imaju standardni gabarit tj. sirinu.
Ova mesta koja se unapred rezervisu i obelezavaju su skoro 1m sira.
Naravno. Propis je 5% od ukupnog broja parking mesta u zgradama sa preko 10 stanova. Sirine su 370cm, tj za 130cm sira od "obicnih parking mesta"
 
u belvilu su prevarili taj propis.
mesta za invalide su napravili u garažama. posle određenog vremena samo su ih obojili belom bojom i prodali kao regularna mesta.
 
Evo par noćnih fotki:

20150421223101.jpg

20150421223444.jpg


Prošetah pre par večeri kroz novi komšiluk i moram priznati da sam pomalo i razočaran. Generalno lepo je naselje, lepo zamišljeno ali mi se čini da su hteli mnogo toga da stave na relativno mali prostor. Najveće razočaranje su mi oni stanovi u prizemlju sa malim dvorištem.Jako su nisko postavljena dvorišta i nedostaje im privatnosti. I parking mesta? Deluju malo, dovoljno da parkiraš automobil ali ne i dovoljno da otvoriš vrata kao čovek i izađedeš iz kola dok je neko parkiran pored vas. Tako deluju, ne znam koja im je kvadratura. Svakako s obzirom da živim prekoputa u konkurentskom naselju :) moram priznati da mi je Ablok osvežio pogled sa atipičnim odabirom boja. Mada i dalje žalim za onom mini šumom koja je bila tu.
 
micikato":1949c0bt je napisao(la):
to je druga faza.
inace je ispod stana ulaz u garazu, a na drugom kraju je ulaz u zgradu nije ispod tog stana

znam da nije isto sta ce biti u lokalu ispod...
sve su to razlozi zasto se strasno dvoumimo...
Kasnim ali moram preneti iskustvo ljudi koje znam da su u Stepi kupili stanove iznad lokala i ulaza u garaze. Em je buka em ovi iznad garaze placaju znatno skuplje grejanje jer ispod nije zagrejana povrsina vec fakticki spoljna atmosfera sto posteno utice na racune za grejanje. A i zvuk automobila koji bruji ispod tebe nije bas najprijatniji
 
Има ли неко слику како је изгледао плац пре почетка изградње (с поменутом шумицом)?

Пратио сам изградњу овог блока, разгледао неколико станова у изградњи. Моје је мишљење да је блок одличан, да су поставили нове еталоне за конкуренцију у практично свему .
Кад је реч о становима у приземљу, с баштицом, размишљао сам о висини ограде око ње, о надстрешници, о томе да ли ће и какво растиње посадити, да ли ће бити поплочана, хоће ли имати осветљење и утичницу за струју ... О изолацији стана према локалима с уличне стране. О положају стана у односу на улаз у гаражу, изводима за вентилацију.
Практично све су урадили како треба, изнад очекивања.

Наравно, могли су на решеткасте надстрешнице да поставе полупровидне заштитне плоче, предлагао сам им (залуду) то писмено, да не би станари сами постављали различите и тако покварили изглед приземља својим додацима. Могли су за подземне контејнере да нађу боље место; одвојени улаз у гаражу је лоше постављен и пролази за кола код рампи преуски. Скоројевићка, небеоградска латиница у натписима ...!

Али, да није тога, било би савршено, које се некако не дешава у стварном животу ... Треба имати у виду да је реч о становима за средњу класу. Шта се све по Београду продаје као "ексклузивно" и по којој цени, ово је за петицу и за углед.
 
Хвала обојици!

Кад видим такву, слободну зелену парцелу у граду, одмах замислим најбољу намену за њу и подсетим се шта је у ствари истински луксуз: богато уређен парк с водоскоком/језерцетом, стазама, споменицима/скулптурама, клупама, цвећем, перивојима, одржаваним зеленилом, рафинираним стилом ... Какви су преостали из прошлости у центрима неких градова, око двораца и на другим зналачки одабраним местима.

То могу да приуште себи само богати градови и високо цивилизована друштва развијене културе.
 
Друга фаза
Ради се пуном паром и недељом, слике су од данас. Радници су опремљени прописно, они који сипају бетон су у гуменим чизмама, с рукавицама и заштитним наочарама. Ипак, чуо сам данас причу о незадовољству међу њима (в. мој прилог од данас овде: viewtopic.php?f=20&t=3143&p=330888#p330888).

image3527.jpg

image3529.jpg

image3521.jpg

image3524.jpg


Изолација изнад гаража:

image3532.jpg
 
Negde oko 20.00h sam prosetao kroz Ablok, uredjenim i pedntnim dvoristem i mogu da prokomentarisem samo jedno.
Nigde zive duse, bas sam obratio paznju i uspeo sam da snimim samo 2 - DVA upaljena svetla na onim zgradama koje su do Savade i do Delta city-a.
Bacio sam pogled i na garaza u kojoj se videla samo jedna Astra i delovala je nekako pusto.

Ne znam da li je i kada, bila dodela kljuceva vlasnicima, ali za sada ono deluje prilicno prazno i pusto.
Iskren da budem, ne zamerite, ali sve manje verujem u pricu da su svi stanovi prodati.
 
Ovo nisu stanovi za socijalno zbrinjavanje gde se ljudi brze bolje useljavaju jel nemaju kud vec mnogi biraju namestaj i sredjuju stan po svojoj zelji a to ume da potraje. Takodje ce neki verovatno i izdavati stan i sl. Potrebno je ipak malo vremena dok se veci deo ljudi ne useli i naselje ne zazivi.
 
Drugar ima problem sa dobijanjem kredita, ne veliki, ali nesto ga odlazu.
Ne bih znao sta konkretno, ali u svkaom slucaju ako ima on, sigurno ima jos takvih.
Druga osoba koja znam da je kupila kesom je dobila kljuceve i sredjuje. U tom delu se slazem sa Igorom, vecini ovde se ne zuri.
Btw. na oglasima su se vec pojavili i stanovi za rentiranje, nenamesteni za sada, sigurno ce biti i "lux" varijanti.
 
Na sajtu RGZ, gde ima baza kupoprodajnih ugovora, upitom za tu lokaciju ima preko 200 ugovora. Tako da verujem da je skoro sve iz prve faze prodato. Mogu se videti i cifre za koje su prodati.
 
У приказаном примеру су, колико језика и културе, једнако потребни браниоци Града и Државе.

Град и држава у којима свако може по свом нахођењу да поставља табле с уличним називима, на произвољно одабраном језику, не могу се сврстати у уређене.
Шта да је инвеститор јапански?
Хм, у ствари, мислим да би више поштовао језик и културу Града.

На прилазу Америчкој амбасади на Дедињу, као и на бројним другим амбасадама, натпис је (и) на званичном српском језику.
 
basbas":29ae258e je napisao(la):
http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/1/150505-ABLOK-13.jpg
Nema dezurnih branioca cirilice :(

Не "секирај" се "басбас" (тако се пише и чита твој надимак на српском језику :) )

Та и остале табле са називима улица које је поставио инвеститор су ту привремено, док се не заврши цео блок. После завршетка свих зграда биће постављене одговарајуће табле, на званичном српском језику на свим зградама, са именима улица у зависности како којој улици припадају.
 
Гага":2s67cgy6 je napisao(la):
Та и остале табле са називима улица које је поставио инвеститор су ту привремено, док се не заврши цео блок. После завршетка свих зграда биће постављене одговарајуће табле, на званичном српском језику на свим зградама, са именима улица у зависности како којој улици припадају.

a ustvari nece.

ni u belvilu nisu postavljene "odgovarajuce table" vec stoje te "privremene"
 
Vrh