Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Apsolutno, bez ovih 3 praseta bi blok bio potpuno upristojen i uivicen sa zelenom prostarnom povrsinom u sredini.
 
Čekaj te ljudi možda je arhitekta odrastao u ovom kraju, pa je pokušao da napravi nešto slično i ovde.

1259825_zps2927d6e1.jpg

Foto 1


1259824_zps799d17a3.jpg

Foto 2

Lokacija blok 11b: Ulica Aleksinačkih rudara, Ulica Palmira Toljatija i Bulevar Mihaila Pupina.
 
Mair":1cce7kn4 je napisao(la):
Može da stane ovo su standardi:

Vrata se otvaraju sa strane tj. spreda: Najmanja (ŠxVxD) 60 × 85 × 44 cm kapacitet 4-6kg; Najveća (ŠxVxD) 60 × 85 × 60 cm kapacitet 5-8kg, specijalna verzija do 12kg.

Za vrata odozgo najmanja: (ŠxVxD) 40 x 85 x 60 cm, kapacitet 4-6kg

može, ali sa poluotvornim vratima na normalnoj mašini (dubine 50, 60cm).
 
Mislim da je veći problem postaviti mašinu na to mesto, jer ne može da prođe između WC šolje i tuš kabine, tj. treba da se podigne preko WC šolje, a to je oko 60 do 80kg mase. Nadam se da je ovo samo u pokaznom stanu, a da će u zgradama biti sve u redu.
 
Inace na google mapa je pusten update pa je sada vidljiv i ablok. Izmerio sam razmak izmedju malih zgrada je oko 25m dok je od malih do velikih 33m.

Malo sam premeravao i po ostatku nbg i vidim ima dosta lokacija koje su i sa manjim razmakom i od ovih 25 i 33m stim sto je na dosta lokacija zelenilo izraslo pa se ne stice utisak blizine. Zato sam ja od pocetka pominjao zelenilo kao glavni faktor prijatnosti u ovako koncipiranom bloku. Nadam se da ce u ovim zardinjerama moci da izraste neko drvo a da nije neko manje vise dekorativno drvce i sl.
 
Nikola":3qy0e4tr je napisao(la):
Саша":3qy0e4tr je napisao(la):
Saša, ja nikad ne vidim ove galerije kad ih postaviš u svojim postovima.
... mislim da ih pogrešno linkuješ. ... u adresama tih linkova imaš samo generičke reči.

Не знам шта је посреди! Добијао сам исте опаске и путем приватне поште од оних који желе да виде ту галерију.
Занимљиво је да се мени добро отвара тако - како то?

Бићу захвалан ономе ко ме посаветује, корак по корак, како да то урадим како ваља.

Ево још два различита начина, ваља ли који од њих?

https://imageshack.com/my/images или https://imageshack.com/i/exR3Y3qjj

Мени се оба успешно отварају!
 
svsavic":3mz6yubc je napisao(la):
Kako otvoriti vrata veš mašine na mestu, na slici, gde je predviđena?! Smeta wc šolja ili tuš kabina.

У стану моделу се у купатилу налазе и туш-кабина с једне стране, и када, с друге. Мени су летос прво рекли да ће купац моћи да бира шта жели од та два.
После су прешли на причу да не може да се бира, да ће бити каде, а само у мањим становима туш-кабине.
У сваком случају, купатило на слици је пространо и има више него довољно места за веш-машину у њему без сувишног једног или другог.
Невоља је у томе што у стварном купатилу, у стварном стану који сам обишао, преко пута клозетске шоље има испупчен део зида, прилично широк и дебео, који умањује површину и изглед купатила. И у њему има места за веш-машину, али не личи више на купатило из стана-модела.
 
@Igor
Sa lokacije sam saznao da ce drveec biti niskog rasta i u zardinjerama. A cak ima govora da nece ni toga biti vec samo dekorativni zbunjici.
zanimljivo je da agenti prodaje to cak otvoreno i kazu.
 
Pa jasno je iz projekta da unutar bloka nema nikakvog drveća niti slicno, obzirom da su celom površinom stavljene garaže. Da postave velike žardinjere kao u Blue House Centru, pa da da bar neki privid zelenila, ali ne znam, to mi se čini kao nešto što zahteva ozbiljnije održavanje i dobije se patuljasta vrba.

Igore, naravno da i u starim blokovima ima delova gde su zgrade udaljene 25-30m, ali razliku pravi kada se prave pojedinačne zgrade i ove ugaone lamele koje praktično skroz opkole obkete. Ovo je ranije retko postojalo. I naravno, ranije između nisu bile ove 100% popločane površine koje ne daju da izraste nijedno drvo. Pre par nedelja sam bio u bloku 22 (novom delu) i katastrofa je kako izgleda unutrašnje dvorište ovog isto poluotvorenog bloka i tek mi je tada postalo jasno da bi izgled istog nemerljivo bio promenjen sa samo dva veća drveta ( a širina je preko 25m). Dakle, ne bi gušila prostor, a donela bi mnogo, mnogo na kvalitetu života. Ovo je "dvorište"
http://binged.it/1El0W3b

Jel neki problem ako je vodokotlic ugradjen?
 
Da napomenem da je širina ovog dvorišta u 22. bloku preko 40m...

Ipak, ajde ovo u A bloku će sigurno izgledati dosta bolje, ali uvek treba težiti još boljem i po mogućstvu humanijem :)
 
Nisu samo spolja originalni u arhitekturi, već imaju i dobar raspored prostorija, ovaj je moj favorit:

stan-115-47m2-popup.png



Stan četvorosoban 115.47m2

19.1 ULAZ 5.03m2
19.2 KUPATILO 4.24m2
19.3 HODNIK 6.69m2
19.4 KUHINJA 9.1m2
19.5 DNEVNA SOBA I TRPEZARIJA 28.45m2
19.6 SPAVAĆA SOBA 19.50m2
19.7 DEGAŽMAN 3.23m2
19.8 SPAVAĆA SOBA 20.51m2
19.9 SPAVAĆA SOBA 14.37m2
19.10 KUPATILO 4.34m2
UKUPNO STAN 115.47m2




Ovaj je isto zanimljiv, možda i jedan od najboljih u gradu mogao bih da bude na listi od prvih 10.

stan-152-81m2-popup.png


Stan petosoban 152.81m2

55.1 ULAZ 4.34m2
55.2 KUPATILO 3.84m2
55.3 KUHINJA 2.78m2
55.4 DNEVNA SOBA / TRPEZARIJA 20.13m2
55.5 OSTAVA 2.31m2
55.6 DEGAŽMAN 5.15m2
55.7 SPAVAĆA SOBA 21.03m2
55.8 SPAVAĆA SOBA 16.66m2
55.9 KUPATILO 3.25m2
55.10 GARDERIBA 3.41m2
55.11 SPAVAĆA SOBA 15.52m2
55.12 SPAVAĆA SOBA 15.30m2
55.13 KUPATILO 3.57m2
55.14 TERASA 5.58m2
55.15 TERASA 3.79m2
UNUTRAŠNJI PROSTORI 143.44m2
SPOLJAŠNJI PROSTORI 9.37m2
UKUPNO STAN 152.81m2

Izvor: Ablok.rs
 
I koliko para za taj stan od 153 kvadrata plus graraza pretpostvljam
 
Što je stan veći to je cena po kvadratu na tržištu niža, za novogradnju je verovatno isto pravilo. Za onog ko ima novca ovaj stan nije skup, jer kao što znamo cene su niže u celom gradu, a dobra novogradnja ima kupca.
 
@Mair, ne vazi :D
Ova dva stana su na povucenom spratu i cena je veca.

Meni se ne svidja ni jedan.

Manji nema terasu, na uglu je B lamele, spavanje je okrenuto na sever, "dnevni boravak" na istok.

Veci stan je "dnevnim boravkom" okrenut na sever, spavanje jug.

Dnevni boravak u oba stana pod navodnicima, sramotno mala kvadratura, nesrazmerna ukupnoj kvadraturi stana. Spavaca soba veca od dnevno-trpezarijskog bloka :krsti:

@direktore, ako sam dobro zapamtio, trenutna cena za povuceni sprat je 1.838. Garaza je sigurno 9.600 i posebno se kupuje.

Inace, kupci mogu da se raduju, useljenje ce biti skoro pa kao kod Mrkonjica, mnogo pre roka. Izuzimajuci trafo stanicu sve bi trebalo da bude potpuno gotovo do kraja februara. Ako se do tada resi i taj problem vec u martu ce prvi stanari dobiti kljuceve.
 
Koliki stan, a nema terasu?! Najmanja sp. soba ima čudnu poziciju prozora (svetlarnik?)
stan-115-47m2-popup.png

Kod oba stana mi je malo čudna pozicija TV. Inače dobri stanovi, ali imaju i kvadraturu da kompenzuju nedostatke.
 
svsavic":1725x29w je napisao(la):
Kod oba stana mi je malo čudna pozicija TV. Inače dobri stanovi, ali imaju i kvadraturu da kompenzuju nedostatke.
Ovo oko pozicije tv-a me podsetilo na fazon mislim iz Friendsa kada dal Dzoi misilm prica sa nekim ko napomene da nema tv u kuci i onda pita sagovornika nesto poput "Kada nemas tv, prema cemu su ti fotelje u dnevnoj sobi okrenute"

Inace tv je ovde ok postavljen bocno u odnosu na prozor sto je kako treba.
 
Nije svetlarnik, gleda na unutrasnjost bloka. (> Jurija Gagarina)

Nije problem u mestu na koje je postavljen Tv vec je 32" je neki maksimum koji mozes da gledas na ovako maloj razdaljini...55'" bi trebao da bude neki minimum za ovoliki stan, samo za njega ti treba cca 5 metara rastojanja a o tome ovde mozes da sanjas.

Terasa jeste (mali) problem ali sam osecaj da prozori u dnevnom boravku pocinju na nekih pola metra od poda a sa druge strane je provalija nije (bar meni) nimalo prijatan.
 
Ozbiljan prevarant je napravio ovu tablicu :D

Dijagonala x 3,5 = idealno rastojanje.
 
Ove tablice su iz različitih izvora.
Za CRT televizore i televizore manjih rezolucija su daljine mnogo veće tj. manja rezolucija, veća dijagonala daje veću daljinu gledanja.
 
Imam dilemu oko jednog stana. Po meni jedina mana je sto nema terasu. Sta vi mislite o tome?

b5fkw8.jpg
 
Нама тераса више значи него двије собе.
 
Kod malih stanova svaki [cm] je bitan, pa se tako dešava da ljudi počnu da proširuju stan na terasu i onda gube na toploti stana, a zgrada spolja postaje ružna.

Terasa je kod nas dobra za sušenje veša i zavisi od veličine terase na neke možeš da postaviš manji sto i stolice, samo što je i sušenje veša na tersi u nekim zemljama kažnjivo. Kod nas ima zgrada iz '80-tih koje su pravljenje sa posebnim prostorijama (vešarnicama) na svakom spratu, te prostorije imaju prirodnu ventilaciju i svetlost, a spolja se ne vidi da su vešarnice dok se bolje nepogleda već izgleda kao stepenište. Ima slučajeva da dođe do prenamene prostorije, ali to zavisi od projekta zgrade jer neki to iskorite da prošire spavaću sobu ako im je zajednički zid sa vešarnicom.

Da li stan sa ili bez terase? To je već ličan izbor prema svojim potrebama i navikama, neretko su te terase "spoljne ostave" i to baš kod malih stanova što opet ruži zgradu. S obzirom da je ovaj tvoj stan u kategoriji studio i to sa visokom ocenom jer ima izdvojenu spavaću sobu, terasa bi bila ovde kao neka ostava ili "žrtva" proširenja.
 
Кућа има двориште а стан треба да има терасу. Сваком пројектанту који изпројектује стан без терасе одузети лиценцу.
 
Vrh