Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Hvala na odgovorima!

Ne brine me buka kada su zatvoreni prozori. Verujem da je izolacija dobra. Medjutim, da li ste vi koji ste ziveli/zivite u prometnim ulicama mogli duze da opusteno sedite na terasi i popijete kafu/pivo? Meni terasa vredi vise od "sobe vise" - sto bi se reklo ;) E sad, tu su mane buka i prasina. A opet u unutrasnjosti - komsijski pogledi (sto se opet moze zakloniti npr nekim tujama na terasi, cvecem), ali i izostanak "dobrog pogleda". Nista.. ja samo malo naglas razmisljam :)

Uostalom pitanje je gde ce se nalaziti koji stanovi, pa ce verovatno struktura stana presuditi u odabiru.
 
Smatram da je jako bitan pogled iz stana ili sa tersae,odnosno veoma bitna stavka prlikom odabira stana.Dzaba ti i najlepsi stan ako gledas konstantno u zgradu preko puta,a meni to deluje jako depresivno.Ovde je jako tesko naci i dobar pogled i po meni dobru stranu,jer ja preferiram vise jugo-istok nego cist zapad.Zapad leti moze biti jako naporan,tj,kad ti je najtoplije jos ti dodje i sunce u stan,i onda navlacis roletne i dzaba ti sunce.Za razliku od juzne strane,koja ti sigurno vise prija leti,a zimi je fenomenalna jer daje dosta svetlosti i toplote.
E sad problem Abloka je taj to je jug uz Jurija Gagarina,jako velika buka,a opet ako se povuces u unutrasnjost bloka,ulazis u problematiku o kojoj sam pisao.Takodje,najvecu buku ne proizvode automobili ili autobusi,vec tramvaji.Kad protutnji nocu,nije ti dobro.
Jedino prihvatljivo resenje,u slucaju da je stan vece kvadrature,da bude dvostran,tako da spavaci deo gleda na unutrasnjost bloka gde je mirnije,a dnevni na omladinskih brigada ili J.Gagarina.
Ako sam ista pomogao,jako je tesko uklopiti da bude sjajno,zato cekam i dalje.
 
Jeca Peca":kbfusy6s je napisao(la):
... da li ste vi koji ste ziveli/zivite u prometnim ulicama mogli duze da opusteno sedite na terasi i popijete kafu/pivo? Meni terasa vredi vise od "sobe vise" ...


Ни говора!
Ја сам живео неко време у ул. Кнеза Милоша код Општине Савски венац, на шестом спрату. Прозори ка улици су били стално затворени, стан се ветрио преко прозора с унутрашње стране. Отворена, незастакљена и ничим заштићена тераса не служи ни зашта (изузимам од тога могућност остављања бицикла, бурета за купус, и разне друге складишне намене).
Од буке се унутра штитите затвореним прозорима и прилагођавањем на њу, али од прашине и буке на тераси - ничим.
Има чистијих дана током године, чак и лепих, када се тераса може користити, али то представља - изузетак.
 
Jel se zna kada će se završiti radovi na prvoj fazi???
 
majk":15379ysj je napisao(la):
Smatram da je jako bitan pogled iz stana ili sa tersae,odnosno veoma bitna stavka prlikom odabira stana.Dzaba ti i najlepsi stan ako gledas konstantno u zgradu preko puta,a meni to deluje jako depresivno.Ovde je jako tesko naci i dobar pogled i po meni dobru stranu,jer ja preferiram vise jugo-istok nego cist zapad.Zapad leti moze biti jako naporan,tj,kad ti je najtoplije jos ti dodje i sunce u stan,i onda navlacis roletne i dzaba ti sunce.Za razliku od juzne strane,koja ti sigurno vise prija leti,a zimi je fenomenalna jer daje dosta svetlosti i toplote.
E sad problem Abloka je taj to je jug uz Jurija Gagarina,jako velika buka,a opet ako se povuces u unutrasnjost bloka,ulazis u problematiku o kojoj sam pisao.Takodje,najvecu buku ne proizvode automobili ili autobusi,vec tramvaji.Kad protutnji nocu,nije ti dobro.
Jedino prihvatljivo resenje,u slucaju da je stan vece kvadrature,da bude dvostran,tako da spavaci deo gleda na unutrasnjost bloka gde je mirnije,a dnevni na omladinskih brigada ili J.Gagarina.
Ako sam ista pomogao,jako je tesko uklopiti da bude sjajno,zato cekam i dalje.

Mislim da vecina ljudi ima ''istancan'' ukus kada se radi o nekretninama, sto je i logicno sobzirom da je uglavnom dugorocno.
Medjutim, nakon tvog post-a, mislim da ce se vecina opredeliti za kamp prikolicu :mrgreen:
 
nbgcity":3b1xv3rp je napisao(la):
Jel se zna kada će se završiti radovi na prvoj fazi???

Na njihovim bilbordima se najavljuje useljenje u maju a zavrsetak radova u aprilu.
Stim sto ce oni izgleda zavrsiti i ranije, izgleda da zaista sve moze sa tim prokletim parama. :roll:
 
Splinter365":56fse0ks je napisao(la):
Pozdrav, trackzero.
U pocetku sam bio jako zainteresovan za SAVADU dok nisam saznao koliko je lose uradjen njihov projekat u Vukasovicevoj. O tome je ''Z & J'' koga zaista ne poznajem, pisao na ''Savada'' strani. NeimarV je gradio i Savograd koji se ispostavio kao jako dobar projekat sto zapravo govori o tome da investitor moze da uradi posao. Postavlja se pitanje koliku korist ima od njega i kakvi su mu planovi. Sobzirom da zivim u blizini, pratio sam gradnju oba investitora i vidi se da Ablok ima mnogo vise novca i mnogo mu je vise stalo da sto pre ''obrne'' isti. Sobzirom da su vlasnici partneri koji su prodali CHIPSY, morace da opravdaju poverenje ako misle idalje da ulazu u ovo trziste.
Za sada mi se mnogo vise svidja struktura stanova u SAVADI ali su same zgrade nekako isuvise obicne. Dobra stvar je sto ce moci da se kontrolise grejanje i da se ustedi. Mislim da ce se oba projekta investitorima isplatiti i da ce se prodati brze nego belvil koji jos uvek ima nekoliko desetina stanova u prodaju.
Ja sam odustao od SAVADE vise zbog investitora nego zbog samog projekta, ne svidja mi se ni blizina Tehnickoj skoli. To je nesto zanemarljivo i vise licno ali svejedno.

Za kraj, nadajmo se da se nece prodati svi dobri stanovi u 2. FAZAMA koje ce biti uz Omladinskih brigada ulicu i da cemo moci da procitamo komentare ljudi koji su uselili u prvu. Ovo je ipak Srbija, ne treba se zaleteti, nisu to male pare. Pozdrav
Cao Splinter , hvala na odgovoru.

I ja sam bio skeptican oko te famozne Vukasioviceve na NBG, ali onda smo seli u auto i otisli do te lokacije.
Spolja to sasvim deluje dobro uradjeno. Kruzili smo oko zgrade 30ak minuta trazeci mane. Mana (estetskih uglavnom) , ima naravno, ali to nije nesto sto bi vas odgovorili od kupovine stana. Posle 30 minuta , uspeli smo da sretnemo zenu sa detetom kako ulazi u zgradu. Pitali smo je , da li bi bila ljubazna da nam kaze njene zamerke i utiske, rekla je da imaju 3 stana unutra , da im je jedan stan office, drugi rentiraju a da u trecem (80m2) zive. Sto se tice izolacije i kvaliteta zavrsnih radova zena je prezadovoljna , stize im info stan (u grejnoj sezoni) za 80m2 oko ~4000 din. Buke u zgradi nema, stanari se ne cuju. Napominjem , da "Vukasoviceva" ima energetski pasos C kategorije, dok ce savada imati B kategoriju (klasa vise!). Ono sto je zena zamerila, jeste visoka cena kvadrata (~1500) i sto su im terase podeljene sa komsijama.
Po razgovoru od 20ak min, pustila nas je u zgradu da obidjemo sve. Sve je uredjeno veoma lepo, kvalitetno i cisto. Vozali smo se liftom, obalizili skoro svaki sprat, i na kraju otisli u famozne garaze (-1,-2 nivo), suvo kao barut, cisto i uredno.
Ko ne veruje , neka slobodno ode do lokacije i pogleda sam.
Sto se tice kvaliteta izrade Savade, pogledajte ulicu koja deli savadu i A blok. Tamo cete videti da se posle betona/bloka stavljaju razno razne izolacije i da se na sve to onda dodaje red cigle i jos jedna izolacija pa tek onda fasada (*napominjem da nisam gradjevinac , pa objasnjavam kao laik), sto deluje veoma dobro po mom misljenju.


Sad , sto se tice A bloka. I nama se "na prvu" odmah dopao A blok, medjutim... Posle dugog razmisljanja i uporedjivanja sa savadom A blok je otpao. A objasnicu vam i zasto.
Prvo, organizovanost kvadrature u stanovima je bas losa. Stanovi koji su nas zanimali su bili tu oko ~65m2 , i raspored je dosta lose uradjen. Za razliku SAVADE gde su stanovi iste kvadrature iskorisceni 100% + imaju TERASU!
Drugo, svi stanovi u A bloku te velicine su prodati vec. Receno nam je da ce u drugoj fazi A bloka cena kvadrata biti verovatno veca (iako je i sada papreno visoka), i na sve to treba se DOSTA cekati i dati novac za nesto sto cak nije ni krenulo da se zida (*U zemlji Srbiji sve je moguce) sto je po nama rizik. (kao da Savada nije,ali bar postoji nesto sazidano)
Trece, svi stanovi u Abloku (ulazili smo na gradiliste) koji gledaju ka "unutra" su uzasno blizu jedni drugih. Napominjem da na svu tu nabijenost treba dodati + 2 dvanaestospratnice koje ce biti izgradjene u Fazi 2 i Fazi 3, sto je po nama veliki propust i ogromna gramzivost. Ili je trebalo izbaciti one male zgrade u sredini, ili se trebalo odustati od te 2 zgrade od po 12 spratova! Jedino stanovi u fazi 2 koji gledaju ka Omladinskih Brigada su koliko toliko prihvatiljivi, kao i stanovi koji gledaju ka A bloku, sve ostalo je preblizu jedno drugog da bi osecao opusteno.
Cetvrto, upravu ste kada kazete da "Marbo" ima para i da zele da se dokazu na ovom njima prvom projektu. Ono sto meni smeta ovde je da se ta "Marbo firma" bavi i ostalim delatnostima , npr Big Pizza itd.., a ne samo gradjevinom. NeimarV , sa drugo strane vec zida 20ak godina , i da su svoje projekte manje vise uradili korektno.

A Blok i Savada su 2 dobra kompleksa (koja kostaju papreno), na preloepoj lokaciji. Verujem da ce buduci kupci biti zadovoljni i u jednom i u drgom bloku. A samo vreme koje je pred nama moze da pokaze kvalitet i pouzdanost kompanija koje su ga radile. Na kraju dana, sve je ovo jedna vrsta njihove vizit karte za buduce projekte, tako da verujem da je i njima u interesu da se korektno pokazu.
 
Splinter365":36ufq9kv je napisao(la):
nbgcity":36ufq9kv je napisao(la):
Jel se zna kada će se završiti radovi na prvoj fazi???

Na njihovim bilbordima se najavljuje useljenje u maju a zavrsetak radova u aprilu.
Stim sto ce oni izgleda zavrsiti i ranije, izgleda da zaista sve moze sa tim prokletim parama. :roll:

Ma sve se može kad se ima para :) Nego sam mislio da će završiti pre roka s¨obzirom da rade brzo.
 
Mozda se stanari ne cuju zato sto ih nema puno.

Oko strukture SAVADE i Ablok-a se za sada slazemo da je prva faza bolja kod SAVADE.
Ne slazem se da su cene ''papreno'' visoke. U Srbiji ne vazi pravilo ponude/traznje nego investitor sam odredi koliko mu treba, a da opet moze da nadje dovoljno kupaca. Cene su za takvo stanje ''anarhije'' na trzistu nekretnine, vrlo korektne.
Da nisu, ne bi se Ablok tako brzo ''prodavao'' u prvoj fazi.

Slazem se da ce blok biti ''maskimalno iskoriscen'', mozda cak i previse.
Ne znam koji investitor nije ''gramziv'', kuckaj na googl-u Tokio ili Sangaj. Ko je nama kriv sto imamo neke smesne zakone protiv solitera i sto nam je politika takva. Mislim da se svi slazu da su 3 zgrade u sredini, takozvane ''krmacice'', suvisne.

Ovo sa ''Big Pizzom'' ti je zaista glup primer i ''razlog''. Pa naravno da ce da koriste takvu priliku za marketing na Novom Beogradu koji ima 220.000 ljudi. Mislis da drugi investitori, njihovi vlasnici i direktori nemaju druge investicije i zanimanja ?
Neimar gradi 20 godina a ja cuo da hvale samo Savograd, pa ti vidi.

Ne bih bas rekao da je ''prelepa'' lokacija. Opkoljeni starim i depresivnim blokovima gde sam izmedju ostalog i odrastao. Kineskim trznim centrom i da ne nabrajam dalje, jedino ih vade Airport city, Delta city i jos po neki city...

Ja cu svakako pruziti priliku i jednima i drugima pa cemo videti ko ce da mi ''izmuze'' pare na kraju. :violina:
 
Prelepa lokacija nije, dobra jeste. Lokaciju vadi raskrnica dva bulevara (iako se ne zovu bulevarima) zbog koje je eksta povezana, relativna blizina reke. Nekima je možda i bitno da su blizu delta citya, meni ne.

Što se tiče starih blokova, nekima depresivni, drugima ne, ja bih i dalje preferirao iste da je iole bolje održavanje u ovoj zemlji. Šta pričam, pa i preferiram :)
 
Posto se cesto uporedjuje A blok i SavAda evo kako ja to vidim.
Prednosti A bloka: bolja stolarija, keramika, sanitarije, izvesnost zavrsetka, fasada.
Prednosti Savade: sendvic zid, dobra iskoriscenost stanova
Mane A bloka: zgusnutost, i u jednom delu losa iskoriscenost stanova, odstupanje u vreme gradnje od plana koji je prezentovan kupcima, neki stanovi nemaju terasu.
Mane Savade: neizvesnost zavrsetka, lose reference iz proslosti, zgusnutost, zatvoreni spoljni parking prostor, pvc stolariia, kompenzacije za sve i svasta.

U svakom slucaju bolji izbor je A blok ako se ima prilika kupiti stan u sredisnjoj zgradi (D) jer su najvecim delom dvostrani te gledaju van bloka.
 
Dugo nisam pisao u ovoj temi ali sam pratio sta se desava.
Imam prijatelje koji su kupili stan u A bloku, isto kao i prijatelje koji rade za Deku, tako da povremeno dobijam informacije sa obe strane.
Ja sam se u A blok uselio (u glavi), jos kada su postavljali ogradu, i svakodnvno prolazio pored gradilista (igrom slucaja mi je kancelarija 350 metara od gradilista, pa moram da prodjem pored na putu do posla/kuce). I bas sam se nadao da ce to da ispadne onako kako to meni odgovara. A za blok 67a sam se zapalio jos kad sam video na Neimarovom sajtu da ce tu da grade. Inace, i njihovu zgradu u Vukasovicevoj sam ispratio od prvog sprata pa do fasade.
Elem, kada sam otisao da pogledam projekat, jedino sto mi se dopalo jesu dvostrani stanovi u lamelama C i D. Smatram da je krmacica u sredini najhumaniji objekat i to samo juznim delom, jer je dovoljno udaljena od ulice, i nece biti zabarikadirana dvanestospratnicom i hotelom.
Tu mi se i dopao stan u potkrovlju, ali mi se nije dopalo sledece:
- cena (iako je ovo jedna od najkvalitetnijih novogradnji za koje znam sa takvom cenom, smatram da su cene stanova i dalje preskupe)
- prenatrpanost
- nedostatak zelenila
- kupovina neceg sto jos uvek nije gotovo
Ubedjen sam da ce ovaj projekat biti veoma kvalitetan kada ga zavrse, znajuci vlasnike Deka inzenjeringa, koji se nece zaje*******avati sa svojom reputacijom. Izmedju ostalog, nije samo novac to sto je uticalo daje na gradilistu kao u kosnici, nego je i odnos prema onome u sta se ulaze doprineo tome (jedan od vlasnika je u dva navrata postrojavao radnike i nadzorni organ zbog discipline na gradilistu). Cak i garancija na objekat je 10 godina (ne znam da li neko daje vise).
Vise puta sam preispitivao svoje zahteve za kupovinu stana, i jos uvek ne znam da li cu ga tu uzeti :)
Nekad je neophodno da covek napravi kompromis sa samim sobom kako bi dosao do najbolje opcije. Ipak su samo retke stvari savrsene :)
 
dsc03688.jpg


dsc03685.jpg
 
Прошао сам и ја данас поред А-Блока и закључио да су велике вентилаторе које сам једном споменуо поставили на кров. Рекао бих да се виде и на горњим сликама.
У току је и изградња улице која иде поред угаоне зграде - ламеле Б1, Б2 и Б3 - дела који гледа ка Белвилу.

Нова зграда у Весту 65 - према прузи и Бул. Милутина Миланковића - дошла је до последњег спрата и у фазу изградње као и зграде у Савади. Изводе се радови у темељној рупи за зграду која се наслања на њу и иде паралелно оној већ изграђеној. Биће прилично близу једна другој.
 
Саша":ltlv3nqy je napisao(la):
Прошао сам и ја данас поред А-Блока и закључио да су велике вентилаторе које сам једном споменуо поставили на кров. Рекао бих да се виде и на горњим сликама.
Значи имаће централни расхладни систем, што је јако добро. А не онако начичкане климе.
 
Za centralnu klimatizciju se ne koriste ventilatori, već klima komore, čileri i slična oprema, a ovo su ventilatori za ventilaciju i odimljavanje garaže.
Za klimatizaciju stanova su ovde predviđene klasične zidne klime. To je i dalje najjeftinije rešenje.

Na žalost niko od naših Investitora ne želi da uloži više para u nešto kao VRV centralni sistem klimatizacije, gde jedna spoljna (doduše veća) jedinica koja stoji na krovu opslužuje i do 64 unutrašnjih jedinica.
 
Да, климе су већ постављене на терасе, сликао сам их пре два-три месеца.

Централну климатизацију има Вест 65, излази с решетком иду из пода дуж спољашњих зидова с прозорима.
 
Саша":31lp0a4i je napisao(la):
Прошао сам и ја данас поред А-Блока ... У току је изградња улице која иде поред угаоне зграде - ламеле Б1, Б2 и Б3 - дела који гледа ка Белвилу.

Ево слике:

image2525.jpg



А-Блок и Савада (у изградњи) виђени из Белвила, иза ТЦ Делта сити:

image2526.jpg
 
Ako su vec sadu u zavrsnoj fazi postavke parketa i uredjenja zelenila, zasto bi se cekalo na useljenje do maja?

Izgleda da je prizemne lokale u lameli D kupio coffee dream. Zar nije malo suludo to raditi ako se zna da naselje nece zaziveti bar za 4 god /toliko je trebalo Belville koji je daleko veci po broju stanova/, blizina DC, gradnja hotela...
 
Pa sto naselje ne bi zazivelo ranije ako se useli tj prodaju svi stanovi? Valjda je interes usluge i komercijale neke da se nadje u bloku.
 
Naselje nece zaziveti pre Maja tj. Juna iz razloga sto se ceka zavrsetak "grubih radova" na ostalim lamelama...To su reci investitora.
 
stemar":vqzwkdyv je napisao(la):
Na žalost niko od naših Investitora ne želi da uloži više para u nešto kao VRV centralni sistem klimatizacije, gde jedna spoljna (doduše veća) jedinica koja stoji na krovu opslužuje i do 64 unutrašnjih jedinica.

Zašto bi kada to nije rešenje previđeno za stambeni prostor? Centralna klima je potencijalni izvor zaraza (legionella itd...) čak i u poslovnim prostorima gde se ne obitava 24/7, a ne u stambenim gde ima dece, ljudi tu spavaju noću itd... Održavanje takvog sistema i čišćenje i dezinfekcija niše baš nešto što je poželjno npr. u sobi u kojoj spavaš. Respiratorne bolesti povezane sa centralnom klimom se upravo i javljaju po hotelima i bolnicama gde mahom postoje takvi sistemi...
 
Eri Čeri nam održa predavanje o štetnosti centralne klimatizacije a ni ne zna šta je to VRV :D

Može da se desi da useljenje bude i ranije, već sam pisao da ako sve bude OK stanovi će biti završeni do kraja februara, ostaje problem EDB-a i priključka. Trenutno je usporeno postavljanje parketa, nisu košuljice potpuno suve.

I neće se čekati završetak grubih radova na sledećoj fazi da bi se kupci useljavali već samo hoće da završe pobijanje šipova, nakon toga nije tolika buka.
 
Nevenkovic":3p1bj272 je napisao(la):
I neće se čekati završetak grubih radova na sledećoj fazi da bi se kupci useljavali već samo hoće da završe pobijanje šipova, nakon toga nije tolika buka.

Да не буде само да од вибрација при побијању шипова буде напуклих зидова и неких оштећења :( Ионако раде са старом опремом, а бука се то сви знамо, чула по целом Новом Београду, па и овде код мене у насељу Бежанијска коса.
 
Znam za buku, pisalo se i ovde o tome, ali ne znam da li će Dragišiću da daju i drugu fazu. Mada, ko god da radi i sa bilo kakvim mašinama, buka bi za stanare A bloka bila nesnošljiva. Okolni blokovi bi mnogo bolje prošli ali koga boli uvo za to, najpovoljnija ponuđena cena dobija posao.
 
Vrh