Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

spatiotecte":zspmrh1f je napisao(la):
Kamena i staklena vuna su svakako bolje izolacije od stiropora. Ali stiropor zadovoljava neki minimum sto se energetske efikasnosti tice.


Koliko znam bolje su kao zvucni izolator a sto se toplotne izolacije tice prednost bi dao stiroporu.
 
Скинуте су скеле са више од две трећине фасаде (угаоне) зграде Б - ламеле 1 и 2 - према Делта ситију, тако да кога занима њен изглед може да се прошета до тамо. Видело се и светло на једном од виших спратова синоћ.
Улица и тротоари између АБлока и СавАде су потпуно дигнути, ради се подземна инфраструктура, нови шахтови, све, тако да је тренутно тешко њоме проћи и пешке.

На три зграде СавАде је у току изградња трећег спрата. Добро је што се попречни широки пролаз између две зграде наставља између угаоних зграда АБлока.
 
Kako stvari stoje zavrsice 3 meseca pre ugovorom definisanog roka. :)
Svaka cast!
 
Слике од данас поподне - поглед из ул. Омладинских бригада:

p5uZY9o6j
p1Q0oDxrj
 
Opa skinuta platna se veceg dela fasada.

Bice zanimljivo videti kako ce centralni deo tj plato izgledati posto su betonske zardnjinjere koje imaju veliku povrsinu verovatno pri kraju.
 
Ocekvao sam kvalitetniju oblogu na gazistima stepenica
 
Igore puno hvala za slike. Radovi napreduju punom parom koliko mogu da vidim. Ocekivao sam malo vise fotografija unutrasnjih radova. Da li je to tvoja odluka da ih ne bude u ovom update-u ili ti nisu dozvolili da se previse "muvas" unutar zgrada? U svakom slucaju, hvala ti puno na trudu i veliki pozdrav! :gobb:
 
Definitivno se radi bas brzo zato su i cesci obilasci. Ovoga puta je akcenat bio na fasadi i po kojem spoljasnjem detalju jel je veci deo fasade sada vidljiv. Meni su zanimljivi detalji kada se paneli suzavaju vidi se na prvoj fotografiji u mom prvom postu. Mene kao pre svega posetioca bloka prilicno zanima sredisnji deo bloka a i pomenuo sam da je verovatno pri kraju sredisnji deo sto se ispostavilo kao tacno, mislim naravno na betonske radove.

Unutra radovi idu po nekom redosledu moze se reci od lamele do lamele naravno najvise je napredovala B lamela i najvise je zavrsnih radova uradjeno. Novost je da se ugradjuju liftovi i to David Pajic DAKA sto se vidi i na fotografiji radnika. Prilikom narednog obilaska bice vise fotografija unutrasnjosti pogotovo kada se jos malo dotegne, sredi ocisti. Post ranije je Direktor pomenuo stepeniste verovatno ce uskoro biti montirani i rukohvati pa ce stepeniste poprimiti svoj oblik.
 
Ovo je projekat koji je definitivno bolje ispao nego sto se na pocetku mislilo. Retki primer te vrste u Beogradu.
 
Има две ствари које су могле да буду боље, а ја их сматрам битним.

Једна је висина плафона (2,60 м), која је већа и у слабијим објектима као што су Дунавске терасе (2.80 м). За шест спратова разлика је незнатна и јефтина - само 1,20 м зида укупно!

Прозори који излазе на терасе су могли да имају још једно крило и пуну висину, од пода, као врата. Слабија осветљеност стана је боља захваљујући стакленој огради на терасама, али она не надомешћује у потпуности мањак светла кроз овакве, мање прозоре... А боље и модерније би изгледала и сама зграда.
 
Logicno je da ce da ugrade lift svoje firme :)
 
Ваљда ћемо до 3000-те године добити неку зграду са прозорима од пода до плафона и централном климом :roll: Иначе, фасада је ок.
 
Саша":61zganig je napisao(la):
Има две ствари које су могле да буду боље, а ја их сматрам битним.

Једна је висина плафона (2,60 м), која је већа и у слабијим објектима као што су Дунавске терасе (2.80 м). За шест спратова разлика је незнатна и јефтина - само 1,20 м зида укупно!

Прозори који излазе на терасе су могли да имају још једно крило и пуну висину, од пода, као врата. Слабија осветљеност стана је боља захваљујући стакленој огради на терасама, али она не надомешћује у потпуности мањак светла кроз овакве, мање прозоре... А боље и модерније би изгледала и сама зграда.

Visina plafona zavisi i od uslova u lokacijskoj/građevinskoj dozvoli (visina objekta).
Prozori pune visine imaju prednosti (osvetljenje, estetika..) ali i mane kao što je neracionalno iskorišćenje kvadrata (ne može se staviti nameštaj i radijator u blizini prozora), slabija energetska efikasnost i bolji pogled radoznalih od spolja. Ovaj tip prozora je za lux gradnju sa velikim kvadraturama >200m², a ne za ovaj tip gradnje, da ne kažem socijalne, za svetske standarde.

Somi303":61zganig je napisao(la):
Ваљда ћемо до 3000-те године добити неку зграду са прозорима од пода до плафона и централном климом :roll: Иначе, фасада је ок.

98-Amadeo-east.jpg

http://beodom.com/sr/construction/amadeo/progression/final-result
 
Somi pa West ima prozore od poda do plafona i centralnu klimu, za cirka 5-10% veću cenu od ove.

Ako su kvalitetni prozori nema uopšte puno uticaja na energetsku efikasnost, pa ne bi skandinavci na pola projekata šibali prozore "od poda do plafona".
 
Somi303":1b3508ad je napisao(la):
Ваљда ћемо до 3000-те године добити неку зграду са прозорима од пода до плафона и централном климом :roll: Иначе, фасада је ок.
West65 - i prozor i centralna klima:

west65_15.jpg
 
Takvi prozori mogu da dodju u obzir ali da prekoputa nemaju objekat u relativnoj blizini. Ne volim da imam utisak da sam u izlogu.
 
Cao,
Jel ima neko mozda slike trenutnog izgleda lamele D ?
Hvala unapred :)
 
Igor":2b9crn8o je napisao(la):
Takvi prozori mogu da dodju u obzir ali da prekoputa nemaju objekat u relativnoj blizini. Ne volim da imam utisak da sam u izlogu.

Onda ne mogu da dođu u obzir u novogradnji u novim blokovima:)

Šalim se, ne moraju da budu udaljeni objekti, ko želi privatnost može da iste ima na raspolaganju zavese, zastore, itd.
 
Svakako i to se da resiti ali mi je to vise za eventualno dnevnu sobu. Inace nisam ljubitelj trenda da se u stambenom prostoru osecas kao da si u nekoj kancelariji sa sve alu profilima od poda do plafona i preteranim minimalizmom u opremanju, to mi je nekako sterilno, ali naravno ukusi su razliciti.
 
svsavic":1fr1lbwh je napisao(la):
Prozori pune visine imaju (...) i mane kao što je neracionalno iskorišćenje kvadrata (ne može se staviti nameštaj i radijator u blizini prozora), slabija energetska efikasnost i bolji pogled radoznalih od spolja. Ovaj tip prozora je za lux gradnju sa velikim kvadraturama >200m², a ne za ovaj tip gradnje, da ne kažem socijalne, za svetske standarde.

Насеље Церак-виногради у јужном делу Београда има такве прозоре према терасама (чак и гарсоњере од 22 квм), и радијатори су испред њих - нисам чуо да се ико жалио на лошије грејање због тога. Има пуних 30 година од како је изграђено.

Има још зграда по Београду с таквим прозорима, у обичним, чак и у малим становима. Не представљају баш велику реткост.

Био сам летос у хотелу "Стара планина" (Фалкенштајнер) у угаоној соби која има с две стране такве прозоре, готово дуж целог зида, и веома ми је пријала велика количина светлости која је у различита доба дана улазила у собу на различите начине. Надморска висина је 1.560 м, грејање одлично с радијаторима и с централном климатизацијом (подешава се у соби).

х. "Стара планина", Стара планина
ipTKKeQEj


id4LmcUXj


Још слика: https://imageshack.com/my/images
(На две слике се виде дугачки, усправни радијатори на зиду, висине врата - на једној десно од прозора, иза телевизора, на другој - где се види зидна лампа - лево од прозора. Први пут сам видео тако постављене радијаторе тамо.)
 
Činjenica je da je gubitak toplote (koeficijent prolaza toplote) prozora sa dvostrukim staklom (niskoemisiono sa argonom) oko 1.1 W/m²K, a za zid (opeka 19cm+10cm staklena vuna) manje od 0.3W/m²K.
Razlika je očigledna i kod prozora (stakla) je emisija znatno veća.
 
Staklene zavese,kako se strucnije nazivaju veliki stakleni otvori,poseduju i dve zgrade u bloku 11,koje je radila imperijal gradnja,i izgleda odlicno.Stan deluje prostraniji,lepsi,svetliji,i smatram da razlog slabije gradnje takvih objekata lezi samo u nezainterenovasti investitora da budu malo inovativniji,moderniji i savremeniji.

Ovde,na ovom projektu,vodilo se racuna da sve deluje lepo i malo savremenije,ali se u stvari uveliko stedelo na svemu.

Npr,balkonska vrata i prozori su manjih dimenzija u odnosu na prostor,u kupatilima se ugradjuju i monoblokovi,a ne konzole,unutrasnja vrata deluju bas jeftina,ispunjena sacem,klimatizovane samo dnevne sobe ali ne i spavace,naravno bez prethodno izvedenih instalacija koje bi kupac mogao iskoristiti prilikom naknadne ugradnje,visina plafona tragicna za danasnje standarde,itd....
 
Vrh