Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Kako je osvezavajuce da se vidi obradjeno stepeniste i balkoni. Ne secam se kad sam zadnji put u Kanadi videla ove elemente, a da nisu ostavljeni goli beton. Cak i unutar stanova najcesce je plafon ostavljen nezavrsen i sirov. To je na pocetku moglo da prodje kao trend, industrijskog, prkosnog izgleda, ali je ocigledno bio i ostao nacin zarade. Najlakse je to ostaviti netaknuto. Prolazite pored nove stambene zgrade, a izgleda istroseno i staro najmanje 20god. Ali svi su oguglali i to je jednostavno ovde postao standard.

Nekako u Srbiji svom srecom to ne moze da prodje. S' pravom bi pomislili da radovi nisu zavrseni ili je losa izgradnja. (Mada opet to pozitivno zaseni fasada okrecena zarko crvenom ili pastelno pink farbom.)

Nekako me ni staklo (moracu i nadimak da menjam) vise ne moze da kupi, niti je inovativno. To je postala racunica za dobit izvodjaca. Svetla ima dovoljno i kad su mali prozori ako su okrenuti prema suncevoj strani ili ga nema ako je blokirano od blizine drugog objekta. Manite se akvarijuma koji su prezasitili cityscapes. Progres ne moze da bude kopiranje komercijalnog trenda koji vidite kao turista kad posetite neku od zapadnih zemalja ili Dubaji. Smisljajte i predlazite nesto originalnije.

Da se ponovim, vi niste ni svesni koliko vam je izgradnja kvalitetnija nego u Severnoj Americi gde su fasadni zidovi od sper ploce ili u najboljem slucaju staklo, a unutrasnji samo gipsani. O ceni za takvu bezlicnu i netrajnu jazbinu ne treba koristiti suvise reci.
 
svsavic":3awnkrsr je napisao(la):
Činjenica je da je gubitak toplote (koeficijent prolaza toplote) prozora sa dvostrukim staklom (niskoemisiono sa argonom) oko 1.1 W/m²K, a za zid (opeka 19cm+10cm staklena vuna) manje od 0.3W/m²K.
Razlika je očigledna i kod prozora (stakla) je emisija znatno veća.

Чињеница је и да постоје завесе (двоструке - тање, провидне, и тешке, непровидне) с унутрашње стране, и ролетне са спољашње, које по потреби могу знатно да смање тај губитак. Кад падне мрак у пет сати зими, онда могу да се навуку обе завесе и спусте ролетне јер и онако нема светлости која би допирала споља. С друге стране, када је (директно) сунчано, просторија са зидом у стаклу се лепо греје по принципу стаклене баште и ШТЕДИ енергију која се користи за загревање.
А постоје и прозори са троструким стаклом, испуњени гасом, с добром изолацијом оквира (вишекоморни, испуњени ваздухом), а има и стакала с фолијама и премазима.
И, на крају, постоје они који ће ради више светлости и бољег изгледа радо платити нешто мало више за грејање.
 
Nedavno sam dobio usputnu informaciju da se uskoro kreće sa izgradnjom tzv. treće faze, tj. faze koja je bliže Delti.
 
А мени су рекли да у фебруару креће друга фаза (друга угаона зграда и трећа мала унутрашња), а да о трећој фази (дуж ул. Јурија Гагарина) не размишљају ...
 
Postoje i stanovi sa duplim balkon vratima. To su 2,5 sobni stanovi u "krmacama" od oko 68 m2, i oni su prvi prodati po 1760 eur.
 
Prema informacijama koje su mi dali agenti prodaje, treca faza bi krenula tek nakon zavrsetka druge faze. To se ocekuje krajem 2015-te godine ili pocetkom 2016-te.
 
Мислим да сам још летос писао инвеститору АБлока на адресу с њиховог сајта да покрију (полупровидним материјалом) бетонске решеткасте надстрешнице у баштицама станова у приземљу, јер то није предвиђено пројектом.
Ако то не ураде они сада, станари ће сами то урадити јер је изнад њих шест спратова с терасама и прозорима, и желеће да се заштите од свега онога што може да пада с њих. А, велика је вероватноћа да ће то учинити свако на свој начин, од различитих материјала, и тако наружити изглед приземља и целе те стране зграде.

Уз незнатно улагање инвеститор то може да уради на складан, истоветан начин, и тако сачува објекте од дивљих решења.

Нико ми није ништа одговорио.
 
Ugradnja DAKA liftova, koliko sam ja čuo od ljudi koji znaju stanje u toj firmi, je samo minus za buduće stanare!
Proizvodni pogon na Dorćolu im je rasturen, firma je i kupljena zbog tog placa, verovatno će ugrađivati pod firmom DAKA turske liftove sumnjivog kvaliteta!
 
A ja da te demantujem liftovi su odlicni i nemaju veze sa turksom , posto znam direktora firme
 
direktor":2gzlkxo7 je napisao(la):
A ja da te demantujem liftovi su odlicni i nemaju veze sa turksom , posto znam direktora firme

Možeš da me demantuješ, al dosta dobro znam stanje u toj firmi!
 
Ako su kvaliteta kao big pizza ne pise im se dobro :)
 
Поставили су климе и светиљке на делу тераса на угаоној згради Б.
Воде у разгледање станова.
Има ствари које ми се не допадају: у стану од 63 квадрата у приземљу има широко и дебело испупчење у купатилу испред клозетске шоље (моноблок!, чини ми се да је у стану-моделу водокотлић уграђен?) - продавац каже да је то носећи стуб зграде. Има сличан и према спољашњем зиду у спаваћој соби, између прозора и врата за баштицу. Онај у купатилу знатно смањује простор и оно је знатно друкчијег облика у односу на стан-модел.
Нисам нигде видео носеће стубове те ширине и дебљине - као да су вертикале за инсталације, али - које?

Слике од јуче:

светиљке (и ограде) на терасама:
idzXr8d6j

климе на терасама:
exWyrLtrj

угао зграде:
f0kh6rDfj

kqn42AKbj


ex8z3FATj


Још слика: https://imageshack.com/my/images
 
U Maju mesecu postojao je mali ogledni prostor u sedistu DEKA inzenjeringa na Senjaku u ulici Andre Nikolica. Tamo se mogla videti oprema buducih stanova: sanitarije, vrata, prozori, parket i sl. Imam fotografiju iz tog oglednog prostora, na kojoj se vidi da je prikazani vodokotlic ugradni...

Kada je napravljen ogledni stan na gradilistu u Novom Beogradu, u kupatilu je postavljen vodokotlic oslonjen na WC solju, znaci spoljni ili zidni ili kako se vec to zove...
Imam i tu sliku, ali kao i prvu samo na kompjuteru pa ne mogu da je postavim (ne znam ni da li je moguce i kako to uciniti direktno sa kompa)...

Pozdrav svima :gobb:
 
Саша":11la2r3q je napisao(la):
Има ствари које ми се не допадају: у стану од 63 квадрата у приземљу има широко и дебело испупчење у купатилу испред клозетске шоље (моноблок!, чини ми се да је у стану-моделу водокотлић уграђен?)
Ogledni stan
140721-ABLOK-13.jpg
 
Igor":dig67exg je napisao(la):
Саша":dig67exg je napisao(la):
(моноблок!, чини ми се да је у стану-моделу водокотлић - уграђен?)
Ogledni stan [/quote]

Хвала за исправку и подсећање! :)
Очигледно је да сам заборавио како изгледа купатило у моделу стана. :(

Градња и опрема припадају вишој [b]средњој[/b] класи, не - високој.
 
Igor":1femfxqx je napisao(la):
Саша":1femfxqx je napisao(la):
Има ствари које ми се не допадају: у стану од 63 квадрата у приземљу има широко и дебело испупчење у купатилу испред клозетске шоље (моноблок!, чини ми се да је у стану-моделу водокотлић уграђен?)
Ogledni stan
140721-ABLOK-13.jpg

Kako otvoriti vrata veš mašine na mestu, na slici, gde je predviđena?! Smeta wc šolja ili tuš kabina.
 
Ne znam za koju masinu je predvidjeno ali ja kuci koristim onu sto se puni odozgo zato sto imam prilicno tesno kupatilo.
 
Može da stane ovo su standardi:

Vrata se otvaraju sa strane tj. spreda: Najmanja (ŠxVxD) 60 × 85 × 44 cm kapacitet 4-6kg; Najveća (ŠxVxD) 60 × 85 × 60 cm kapacitet 5-8kg, specijalna verzija do 12kg.

Za vrata odozgo najmanja: (ŠxVxD) 40 x 85 x 60 cm, kapacitet 4-6kg
 
Vrh