Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Pegasus, obe te velike zgrade su poslovne, tj. jedna je poslovna a druga hotel. Iznenadio sam se tom informacijom kada su mi rekli u Deki.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ja sam razumeo da je ona desna(bliza Agostina Neta) stambena, a leva da je poslovna+hotel.
 
Tako sam i ja razumeo, ali su me razuverili kada sam gledao projekat.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Delija":3d4znlw8 je napisao(la):
04.jpg

Savrseno!

A ovo u Milanu je ozbiljan pokusaj, angazovani vrhunski arhitekti (Libskind, Hadid, Isozaki) jos uvek se radi. Pratiti na SSC-Italijanski forum. Nazalost, I po mom misljenju Milano ostaje ruzan grad. Ali se bar trude.
 
Jaoooo koji smo mi slepci brate, tek kad vidis sta se preko gradi onda shvatis kakav se kic ovde zida na sve strane(uglavnom). Onda opet dolazimo na ekonomsku stranu svega, tj isplati li se ovde investitorima da uopste pomisljaju da grade nesto poput ovoga u milanu? Koji bi bili troskovi gradnje i cene kvadrata? Evo Gruja je stao, nema nastavka gradnje a west izgleda kao da je iz sesdesetih u odnosu na sve ono, jbg. Steta bas smo brate beda
 
Delija, lepe i dobre primere si dao, dobra arhitektura, ali cena izgradnje i prodaje nije ni priblizno slicna beogradu. Cak mi realnije zvuci hleb za 3 dinara.

Nevenkovic":9pgiucg1 je napisao(la):
@racundzije
Ne shvatam toliku potrebu da se ulazi i udje u "dzep" investitoru. Kada bi imali sve podatke i parametre, jos i da razumem da neko vezba matematiku iz osnovne skole, ovako, kada se sve kalkulacije izvlace iz "rukava", to bi "trebalo" da kosta ovoliko ili onoliko....NHF.
Rancundzija je ovo "vezbao" u praksi izmedju 5 i 10 puta za sad, a inace se radi i na fakultetu, samo retko ko tad shvata da ova racunica prodaje projekat. Racundzija ne "zavlaci ruku u dzep investitoru" vec pokusava da pokaze na koji nacin se vrsi obracun povrsina, sta se prodaje a sta ne, i u odnosu na to kako se dobija profit i formira cena ;)

@Pegasus: toplotni komfor bi bio veci sa vecom termoizolacijom, pre nego sa debljim zidom od bloka

b.S":9pgiucg1 je napisao(la):
ali imaju mogucnost koriscenja terase koja nije uknjizena od 40 kvadrata pa stoga i veca cena...
opet cu biti rancundzija :) i reci da je ovo klasicno "skrivanje" kvadrata

i na kraju ono sto sam obecao, slicice i analize iz Peroviceve knjige, pa koga zanima nek otvara slicice:
Nemam snage za detaljno objasnjavanje, sve u svemu zanimljiv mi je prikazan odnos novog beograda i starog grada, zasto smatram da je dobro naci kompromis, izbalansirati jedno i drugo u smislu i izgradjenosti, intezitetu koriscenja, formiranju ulicnh frontova i zasto je to vazno, pesacku dostupnost i dr.
U ostalom nek svako timaci slike kako mu je volja :)



i jednu sliku izdvajam, a to je odnos sa trgovima, vise zbog teme o Starom mlinu i koliko sam video zalom za vecim trgom. To je po meni bespotrebno iimamo na primer srazmeru trga u Veneciji koje je jedan od najposecenijih mesta u svetu i u opste srazmeru i odnos slobodnog prostora kao mesta okupljanja u odnosu na stepen koriscenja.

 
milanche":3dimxyjw je napisao(la):
Nevenkovic":3dimxyjw je napisao(la):
@racundzije
Ne shvatam toliku potrebu da se ulazi i udje u "dzep" investitoru. Kada bi imali sve podatke i parametre, jos i da razumem da neko vezba matematiku iz osnovne skole, ovako, kada se sve kalkulacije izvlace iz "rukava", to bi "trebalo" da kosta ovoliko ili onoliko....NHF.
Rancundzija je ovo "vezbao" u praksi izmedju 5 i 10 puta za sad, a inace se radi i na fakultetu, samo retko ko tad shvata da ova racunica prodaje projekat. Racundzija ne "zavlaci ruku u dzep investitoru" vec pokusava da pokaze na koji nacin se vrsi obracun povrsina, sta se prodaje a sta ne, i u odnosu na to kako se dobija profit i formira cena ;)
Da si pazljivo provitao moj post koji si kvotovao shvatii bi na sta se odnose primedbe i da je u tvom pokaznom primeru pogresno sledece:

-gradnja: ne znam kako bi mogla da kosta manje od X
-zemljiste placeno Y/m2 , tako sto sam ukupnu cenu placa podelio sa orijentacionom imaginarnom kolicinom kvadrata koji ce biti u prodaji, bez saznanja kada je i da li je zemljiste placeno, da lj je ostvaren popust na placanje ili se placa na rate, koja vrsta kapitala je pitanju jer je po ovom trosku postoji aktivno vremensko ragranicenje, povrat kapitala je na rok 4-6 godina.

-uredjenje zemljista kosta Z/m2, tako sto je "uprosecena" naknada po m2, gde se ne zna ni stvaran broj kvadrata, niti odnos stambeni/poslovni, niti tarifa za naknadu po nameni.

-U pokaznom primeru nema W- troskova projektovanja

- u pokaznom primeru nema Q trosak kapitala

- u pokaznom primeru nema A trosak upravljanja projektom.

- pokaznom primeru nema B trosak MiTo.

- U pokaznom primeru nema C - operativni troskovi, marketing, prodaja, postprodaja...

Ajde da kazemo da si W Q A B i C utrpao u X. Ne ide bas ali 'ajde. I dalje imamo:

X+Y+Z= ?

Nevenkovic light mode on:

E ti si na faksu ucio pa ti je to 1.159 i zakljucio si da ce investitor da zaradi ~25%. Mozda i hoce mozda i nece, ali baba Vanga bi to preciznije pogodila. Kazu da nju sere to pogadjanje, tvoj bekgraund po tom pitanju nije potvrdjen.
 
Pored ovoga sto si nabrojao, dolazi i "aktivacija" dodatnih kvadrata koji su "sakriveni" ili se vrsi prenamena. I to se sve taksatvino nabraja gde se sta moze "aktivirati" i koji je ocekivani prihod od toga, ali eto ni to nisam spomenuo.

Inace naravno da sam uprostio, i da je to gruba procena sto sam i rekao jer nemam sve podatke niti me zanima da se raspitujem, bitan je princip koji sam hteo da pokazem i da se nikad ne dobija 60,80,100,200% profita, bar ja da znam za taj primer.
 
Predlazem da temu o isplativosti izgradnje i ivesticiji u stanogradnju prebacimo u posebnu temu posto je u pitanju velika tema.

viewtopic.php?f=21&t=3202

U ovoj temi nastavljamo pricu iskljucivo o ABloku
 
Izvor: Beobuild.rs

ABlok: Počela promotivna prodaja

140523-ABLOK-17.jpg


Stambeni projekat u bloku 67a ubrzano realizuje prvu fazu, odnosno prve tri stambene zgrade u okviru šireg kompleksa kombinovane namene. Čitav kompleks nazvan “ABlok” podrazumeva 6 stambenih zgrada sa 20 lamela i jednim poslovno-hotelskim objektom.

Realizacija je počela u martu ove godine, a izgradnja objekata prve faze napreduje krupnim koracima. Posebno je primetno da se ovaj blok gradi u obe smene i pod reflektorima kada padne mrak, što je danas postala prava retkost na gradilištima.

Kompletnu veliku foto reportazu pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/659.html
 
Simpaticni stanovi. Pogotovu ovaj od 55m2.
Jedino sto mi se ne dopada tipicno blokovsko slaganje zgrada. Jedna uz drugu, privatnosti ni malo. :\
 
Ne znam sta je ovde lepo?
Kupatilo bez prirodne ventilacije,kuhinja takodje,a u spavacu sobu se ulazi iz dnevne???!!!
Uz sve to,jednostran.
 
Нисам скоро видео нову зграду где купатило има природну вентилацију и шта фали уласку у спаваћу из дневне?
 
Za kupatilo stvarno nije nikakav problem da nema prirodnu ventilaciju dok kod kuhinje u kojoj se duze boravi jeste preporuka da se omoguci prirodna ventilacija u suprotnom aspirator. Koliko sam video na sajtu pojedini dvoiposobni koji su po nekoj mojoj meri imaju iz kuhinje izlaz na terasu tako da sa te strane mogu biti provetreni u toku kuvanja.
 
Kuhinja mora da ima aspirator i sa prirodnom ventilacijom. Šank u kuhinji je prinudno rešenje zbog nedostatka dnevnog svetla, inače šank ima samo dekorativni efekat, a što se tiče funkcionalnosti, to zaključite sami.
Uglavnom (98%) svi novi stanovi (zbog velikih ušteda za investitora) se kuhinja i trpezarija trpaju u dnevnu sobu.
Spavaća soba treba da bude odvojena od dnevne (ulaz iz hodnika) zbog izolovanosti spavaćeg dela od dnevnog (zvukovi iz kuhinje i dn. sobe, TV, HIFI, itd).
Ovi stanovi gore, jedino odgovaraju samcu ili paru bez dece.
Stanovi su urađeni školski, sa naglaskom maksimalne uštede za izvođača.
Još primećujem, da je položaj dimnjaka takav da će smetati planovima uređenja enterijera.
Terase su fine.
 
Lamela B je po meni socijalna, jer su skoro svi stanovi jednosobni i dvodobni. Da ne pricam o nebulozi koja je kod nas praksa da se dnevna soba računa u sobu, i da smo mi toliko ludi pa smatramo da tu treba i spavati. Ali hajde, to su ostaci posleratnih socijalnih načina kako smestiti što više ljudi pod krov.
Elem, u lamelama C, D i E stanovi su bolje organizovani, posebno trosobni i cetvorosobni. Kuhinje imaju prirodnu ventilaciju, a osim u cetvorosobnim, nigde dnevna nije odlepljena od spavaće. Stedili su se kvadrati koji bi otišli na hodnike. Čudno je jedino, bolje da kazem neuobičajeno za nas, da pojedini trosobni imaju dva kompletna kupatila, jedno sa kadom, drugo sa tuš kabinom.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
To sto nema prirodne ventilacije mi ne bi toliko smetalo da se radi o stanovima koji kostaju oko 1000e,ali ovde se govori o ceni skoro duplo vecoj.
Koliko sam primetio na sajtu,osim cetvorosobnog,kod svih stanova je ulaz u spavacu sobu iz dnevne,sto je najlosije resenje.
Ako nekoga interesuje,neka pogleda projekat dvosobnog stana kod arene,energoprojektove zgrade,ali mislim da su isti takvi I u gdsu,
 
Mnogo ste ih nahvalili, ocekivao sam neki spektakl od stanova.
U najmanju ruku smesno, ovakve stanove mozemo videti u onim zgradama koje grade par ortaka iz kraja na Medaku, Borci, Altini.
Ulaz u spavacu iz dnevne, kuhinja trpezarija i dnevna sve u jednom, pa nas ni najmoderniji aspirator nece postedeti direktnog uticaja mirisa sa sporeta, a tek zvuk zaprske uz caskanje sa prijateljima, neprocenljivo, to se tako ne radi.
Sto se kupatila tice, to sto nema prirodne ventilacije i nije neki problem.

Moji roditelji zive u stanu od 56 kvadrata, koji je gradjen 95e godine i to zgrada iz fonda solidarnosti, ali ima lep hodnik iz njega ulaz u dnevnu iz dnevne klizna vrata do odvojene trpezarije (u koju se moze iz hodnika), a iz trpezarije u kuhinju.
Na drugoj strani ostaje predsoblje sa ugradnim plakarom, kupatilo i spavaca soba, tako da se u dnevnoj moze galamiti, a u spavacoj nesmetano odmarata i uz to uvek nesmetano prosetati do kupatila, za razliku od gore prikazanog stana.

Tako da od mene imaju jedan veliki -
Za taj novac koji oni traze, ovo je smesno, zali Boze dobre lokacije.
 
Ja samo na dva rendera vidim direktan ulazak iz dnevne u spavacu dok je kod ostalih cini mi se ok. Mada meni se svakako po konfiguraciji vise svidjaju dvoiposobni
 
Pitanje za Bad-toru,imaju li se gde videti strukture stanova po lamelama?Mislim,na netu?
 
Šta mislite o Lameli C i D? Prednosti i mane?
Da li je zaista moguće, kao što su mi rekli, da su veliki broj stanova prodali?
Ja baš ne bi da kupujem stan a da ne uđem i da ga vidim... a sviđa mi se lokacija...
 
Nije moguće. To je standarnda priča svih koji prodaju stanove. Kao glume neku exkluzivu.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Gluposti , kako je moguce da su prodali veliki broj stanova kada je prodaja krenula pre 10ak dana , nema nikakve logike, to se ne bi desilo ni da je 2007-2008ma godina...

Lokacija je ok, ali obrati paznju na izgled i zgusnutost naselja, po meni se to nikako ne uklapa u koncept zivota na NBG.

Prosetaj do Savskih blokova 70a,70, 44, 45, pa ce ti biti jasno o cemu pricam , razlika u gustini naseljenosti je cini mi se preko 20 puta(!!!) u odnosu na npr blok 70 i 45
 
Vrh