Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Radi se priprema terena za stambeni deo bloka. Iskopana je rupa celom duzinom prema neimaru i do sredine prema J. Gagarina :


blok67astarirender.jpg
 
Zamislite veliki park, kosarkaske i fudbalski teren, igraliste umesto E, D, C... Bilo bi 5 puta humanije...
 
Ako ovo pod C, D i E ostane to ce biti uzas, brate ko da si u Zabeli. A i da nije toga slican osecaj imace svi ciji su stanovi orijentisani prema unutrasnjosti bloka. Klasicno utvrdjenje, fale samo karaule! Sta izabrase od svih onih predloga ..
 
Pazi, da nema C, D, E bilo bi dobrih 50-60m izmedju zgrada, a mozda i vise, tesko je proceniti sa ovog rendera... Na tolikom prostoru moze lepo da se uradi park i zelenilo da paralelne zgrade ne smetaju jedna drugoj.
 
Pa neka podignu ove na coskovima za onoliko kvadrata koliko su ove tri u sredini i rijesen problem ogroman prostor u sreini se dobija
 
Uradice sigurno sa sve te tri u sredini, nemoze biti drugacije. Sad mi nekako bodu oci A i B, izgledaju ko neka ograda.

Ja sam navijao za ovaj projekat, stim sto bi i ovde uneo prepravke - da se izbaci oznaceni deo a ona mala koja je pozicionirana prema unutrasnjem delu da se pomeri jos dalje do ivice poslovnog dela tj da se vise odvoji od bliznakinje i to bi bilo to. Bilo bi mesta za sve i za zelenilo i za parking, sama forma bi bila i estetski daleko bolja i zanimljivija, ljudi bi sa svojih terasa imali bolji pogled i osecaj slobode tj neogranicenosti :


150cb5bfb72a25.jpg
 
Feanor":24sf0u7o je napisao(la):
Pazi, da nema C, D, E bilo bi dobrih 50-60m izmedju zgrada, a mozda i vise, tesko je proceniti sa ovog rendera... Na tolikom prostoru moze lepo da se uradi park i zelenilo da paralelne zgrade ne smetaju jedna drugoj.

Ima 100-110 metara. Tako da ako su ove zgrade unutar bloka široke 20 metara, izmedju tih zgrada i ovih što ogradjuju blok bice 40-45 metara rastojanja. To i nije baš tako strašno. Npr. Energoprojekt je na Bež. Kosi pre nekoliko godina izgradio zatvoren blok sa unutrašnjim dvoritem širokim oko 45 metara(pored nove škole i vrtića).
Po uzdužnoj osi bloka(po kojoj su poredjane ove male zgrade unutar bloka) rastojanje izmedju zgrada je oko 25 metara.

Naravno da bi izbacivanje ovih zgrada unutar bloka značilo mnogo, ali i izbacivanjem samo jedne bi onih 25 metra rastojanja po uzdužnoj osi poraslo na oko 40 metra i uz oni 40-45 metara po poprečnoj osi sve bi to, uz eliminisanje prakinga, u unutrašnjost bloka bilo i podnošljivo, a sa druge strane investitor bi morao da ""žrtvuje" samo tu jednu malu zgradu i da spusti i ta parking mesta u unutrašnost bloka pod zemlju. Odrekao bi se maksimalno 5% profita celog kompleksa.

Naravno, od toga nema ništa.

U svakom slučaju imate u prvom pasusu mere pa sami procenitre na osnovu nekih primera u vašoj okolini kako će biti tu živeti i da li će biti bitno drugačije. Ja sam se iskreno iznenadio sa ovih 40-45 metra po poprečnoj osi. Nije mi tako delovalo sa slika. Problem pravi ovih 25 metra po uzdužnoj osi, pogotovo što je tu i parking a ne park.
 
Nebojsa":1a82x1mr je napisao(la):
Ako ovo pod C, D i E ostane to ce biti uzas, brate ko da si u Zabeli. A i da nije toga slican osecaj imace svi ciji su stanovi orijentisani prema unutrasnjosti bloka. Klasicno utvrdjenje, fale samo karaule! Sta izabrase od svih onih predloga ..

Ti nisi nikad bio u Pragu, Becu ili Budimpesti izgleda? Zatvoreni blok je potpuno normalna pojava u urbanizmu
Istina ove zgrade u sredini zestoko kvare blok.
 
Па у старом Прагу,Бечу,Будимпешти и Београду то јесте нормална и неизбежна ствар услед историје урбанизма и развија тих средина а ако негде ниси приморан на тако нешто то је онда Нови Београд.

Ето у Бечу данас планирају нешто што је само модернизована верзија изворног Новог Београда.Нешто мања спратност,нешто подземних гаража и нешто ужи булевари. (метро то омогућује) Ово што се дешава у блоку 67 и што се већ десило у блоку 72 и донекле у Белвилу није ништа друго до прављење проблема тамо где га никад није било.
 
Синдром зн+вани Степа Степановић.

Врли урбанисти су успели да укаљају име историјског војсковође.
 
"Ti nisi nikad bio u Pragu, Becu ili Budimpesti izgleda? Zatvoreni blok je potpuno normalna pojava u urbanizmu"

A to znaci da je to super za zivot?
Izvini ali odrastao sam tamo gde je bilo sirine, slobode i prirode, a u centru glavnog grada drzave... Hvala NBG graditeljima na tome...
 
Kako se ovaj novi blok gradi u blizini moje zgrade imaćete priliku da dobijate redovne foto izveštaje kretanja izgradnje u bloku 67a. Trenutno se izvode zemljani radovi, priprema terene, kopanje temelja za prvu zgradu i ravnjanje istog. Na početku su posekli po mojoj proceni tridesetak stabala povećeg drveća jer ovu parcelu niko nije održavao pa je izrasla omanja šuma.

Da se dobije slika lokacije gde se to nalazi

7.jpg


2.jpg


Na severozapadnoj strani placa prave ovaj drveni objekat

3.jpg


4a.jpg


Kiperi non stop dolaze i odlaze, izgleda da se radi punom parom

5.jpg


6.jpg


8.jpg


Toliko za sada...
 
Sjajna pozicija i josh bolje slike, scvaka cast Bahuss za ovo izvestavanje.
 
Bahusse,lokacija ti je ko web kamera. Plus za fokte,naravno
 
Nebojsa":18gfybrq je napisao(la):
Radi se priprema terena za stambeni deo bloka. Iskopana je rupa celom duzinom prema neimaru i do sredine prema J. Gagarina :


blok67astarirender.jpg


Bahuss":18gfybrq je napisao(la):

Prema ovoj slici iskopana je rupa za objekte B,C i D. Tako su i rekli pre 4 meseca. Da će to bit prva faza. Znači ništa se nije promenilo. Rade prema tom planu.
 
To je lepa pozicija, udaljena je od direktne buke iz J.Gagarina. Da li su nekako možemo da saznamo kakav je raspored u stanovima?
 
Meni deluje da se samo B radi... Nekako mi onaj nasut sljunak sece C i D iz ove perspektivee...
 
Nikola":s5hsmjej je napisao(la):
Nebojsa":s5hsmjej je napisao(la):
Radi se priprema terena za stambeni deo bloka. Iskopana je rupa celom duzinom prema neimaru i do sredine prema J. Gagarina :


blok67astarirender.jpg



Tako mi se ucinilo kad sam na brzinu pogledao kroz ogradu od delta sitija ..
 
Igor":2yjik2pt je napisao(la):
Zanimljivo a i pozitivno je da je izvodjac radova Ex Ing B&P. Isti izvodjac je radio rekonstrukciju Interkontinentala u Crowne plazu i odradio je odlican posao. Doduse bitno je sa kojim budzetom i projektnim zadatkom raspolazu


Не кажем да није, али ме занима којим то информацијама располажеш па кажеш да су посао урадили "одлично"?
 
Video sam hotel i prilicno sam zadovoljan izvedenim radovima.
 
Vrh