Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

DusanBG":1ud6up3i je napisao(la):
mada faze do Jurija Gagarina se jos ne rade, ne znam sto su i njih pocistili...

Na tom mestu je planiran uzorni stan i kancelarije uprave gradilišta.
 
Evo malo pogleda iz ptičije perspektive. Posekoše drveće za jedan dan!

 
Dobra je vest da se projekat ne zove "Mozaik" kako je na forumu pominjano i kako sam ja pre par dana preimenovao temu. Tema ce do izbora konacnog naziva nositi ime samo Blok 67a

Nadamo se nekom prikladnijem nazivu.
 
Joj znao sam da ce se neko kao inspiracijom posluziti sredisnjim objektima u bloku :)

Ako smo kod saljivih opcija onda sam definitivno za moju omiljenu filmsku triologiju

Lyonestates1955.jpg


Ako smislim nesto iole pametno i ozbiljno javljam :pob:
 
Igore, gde se seti ove scene ... :D
 
ARHfan":f5wjgukg je napisao(la):
Evo malo pogleda iz ptičije perspektive. Posekoše drveće za jedan dan!


Prvi put vidim ovaj plac bez drveća.
 
Tužno je što nisu sačuvali bar neko stablo. Nešto je sigurno moglo da se uklopi, makar bilo i divlje.
Ovako će tek za 10-15 godina biti kakav-takav hlad :(
 
Ja sam se iskreno nadao da ce tu niknuti jedan lep park poput onih na Tasu ili na Belim vodama. Naravno znao sam da su to kupili ex-Marbo i samim tim da od parka nema nista ali eto nada poslednja umire... e pa umrla je. Nema parka, jos jedan fensi blok koji ce godinama prodavati stanove. Smor. Doduse vidim da jedan deo tog zemljista nisu ogradili (ka Delta Cityu). Po planu tu bi trebala da se sagradi osnovna skola i vrtic. S obzirom da je vrtic otvoren u Belvillu a i osnova skola je planirana odmah pored tog vrtica nadam se da ce barem to parcence ostati netaknuto. Zasto? Zato sto je cela ta parcela bila jedna mala oaza gde su na prolece/leto dolazile ptice i svrkutale, gde sam video jednom cak i fazana koji je izleteo iz te sume a i dobar je cistac vazduha (suma, ne fazan :) ).
 
Igor":29yuavur je napisao(la):
Joj znao sam da ce se neko kao inspiracijom posluziti sredisnjim objektima u bloku :)

Ako smo kod saljivih opcija onda sam definitivno za moju omiljenu filmsku triologiju

Lyonestates1955.jpg


Ako smislim nesto iole pametno i ozbiljno javljam :pob:

Napred u prošlost.
 
Predvidjam da ce ta netaknuta povrsina izmedju bloka i delta citya biti parking. U samom bloku ce biti nedovoljno mesta za parkiranje, takodje ogromne su guzve svaki dan u trznom centru tako da je belvil vec postao tesan sa svojim parking kapacitetom. Pretesna je i garaza delta sitija. Ovo je odlicno mesto za jos jedan parking imajuci u vidu da ce guzve biti sve vece a prostora za parking sve manje. Takodje nezaboravimo da ce i NEIMAR poceti gradnju na svojoj parceli i da ce gledati da je iskoristi sto vise. Problem parkiranja postaje i treba da bude prioritet inace ce sindrom bloka 70 unistiti sve zelene povrsine u gradu.
 
cypher":k0t4hguy je napisao(la):
Pa parking i unistava zelene povrsine.


:gobb: NE 'unistava parking zelene povrsine' vec nedostatak parking mesta. U jednom gradu mora postojati mesta i za parking i za zelene povrsine. Dobro isplaniran prostor podrazumeva balans izmedju ove dve potrebe sto ovde vrlo cesto nije slucaj.
 
pa projektom je vec isprojektova dovoljan broj parking i garaznih mesta, a apsolutno nimalo zelenih povrsina (ovo 10-15% su prakticno travnjaci do ulaza od po par kvadrata). avo okolni placevi su vec predodredjeni kao gradjevinski, dakle nista od zelenila nece biti. Sreca u dvoristima ruske skole i moc-a ce moci da se jos vidi drvece.

Belvil i DC takodje imaju projektovan dovoljan broj parking mesta, samo sto su mnoga prazna posto se prodaju, sto taakodje uopste nije nenormalno (ajde viskoa cena mozda jeste). Guzve koje se stvaraju i divlji parking se resava kaznama, ne mozw ni da se ocekuje da u sred grada postoji dovoljno parking measta da apsolyutno svako svojim kolima dodje u DC ili pak na posao u okolne poslovne objekte. za ovo sluze parkinzi poput onog u Rodi kod Zmaja, ali nije im mesto u sred grada.

Sto se tice starih blokova na NBG vecina ima dovoljno parkinga, mada ima i drugih primera. ovde imam u vidu i parking mesta na 150-200m od zgrada koje nasi vozaci cesto bojkotuju, valjdsa bi svi zeleli invalidske nalepnice da se nameste pred svoj ulaz.
 
Somi303":6ky9bpf2 je napisao(la):
Чипси сити - чипси крмаче, у чему је чипси фазон?
Шоми, садашњи инвеститори овог дела блока 67а су бивши власници предузећа Марбо Продукт које су продали Пепси компанији (Пепсико). Као што и сам знаш Марбо производи чипс и отуда та асоцијација на чипси фазон.
Иначе бивши власници Марба, а садашњи инвеститори градње овог дела блока, су Андреј Јовановић и Бојан Миловановић.
Они су били актуелни једно време, бар је тако било по новинама пре једно две године или већ, али и сам знаш "новинаре", да наводно желе да купе Јат Ервејз, али чини ми се да су то и лично демантовали !
 
Somi303":2bvh0f1h je napisao(la):
Чипси сити - чипси крмаче, у чему је чипси фазон?

Гага ти је одговорио откуд "чипси". А можда ћемо их ускоро звати по новом ланцу "Биг пица" који им је осмислила иста жена која је поставила Марбо. Дефинитивно имају осећај да посао одраде максимално професионално. Већ су отворили пар комада, један у Ресавској, дијагонално од Београђанке.
 
Sto se tice pice neznam u zadnja 2 mjeseca prava poplava ,big pica je preuzeo mejsto amatiju u tc usce ,nicu po gradu ali i konkurencija mr pica ,u bka ,takodje i pica kat takodje u bka ,u bka je jedna vec zatvorena neka meksicka ,inace big pica sprema prostor dijagonalno od bioskopa balkan
 
Jeste da je off topic, ali ako nastave sa sirenjem(a naravno da hoce), big pica, pica cut i bucko ce pozatvarati vecinu picerija u gradu..
 
Neće. Pozatvaraće fast food kioske i pekare sa picom (i ,,picom''). Za prave picerije gde sedneš da jedeš pravu picu oni nisu pretnja. Pozatvaraće možda one neke picerije (i ,,picerije'') koje rade isključivo dostavu i čiji je proizvod lošeg kvaliteta tj. više liči na nafilovan hleb nego na picu.
 
Гага":pm8r4aeb je napisao(la):
Somi303":pm8r4aeb je napisao(la):
Чипси сити - чипси крмаче, у чему је чипси фазон?
Шоми, садашњи инвеститори овог дела блока 67а су бивши власници предузећа Марбо Продукт које су продали Пепси компанији (Пепсико). Као што и сам знаш Марбо производи чипс и отуда та асоцијација на чипси фазон.
Иначе бивши власници Марба, а садашњи инвеститори градње овог дела блока, су Андреј Јовановић и Бојан Миловановић.
Они су били актуелни једно време, бар је тако било по новинама пре једно две године или већ, али и сам знаш "новинаре", да наводно желе да купе Јат Ервејз, али чини ми се да су то и лично демантовали !
Хвала Гаго :)
sizif":pm8r4aeb je napisao(la):
Somi303":pm8r4aeb je napisao(la):
Чипси сити - чипси крмаче, у чему је чипси фазон?

Гага ти је одговорио откуд "чипси". А можда ћемо их ускоро звати по новом ланцу "Биг пица" који им је осмислила иста жена која је поставила Марбо. Дефинитивно имају осећај да посао одраде максимално професионално. Већ су отворили пар комада, један у Ресавској, дијагонално од Београђанке.
Моји за мало нови послодавци :D "Лако" је започети нови посао када имаш шта да уложиш :wink:
 
I pokupovali su par privatnih domova zdravlja!
 
Ovo ce brzo da ociste ,za razliku od zvrljotina na petlji
 
Vrh