Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Иш?
`Се то беше каже кокошки? Је л` ово форум или живинарница?
 
2012":lrf0ulve je napisao(la):
Ova nazovi arh,Ivana..može da ode u Pjongjang ,rad joj je na nivou Savskog trga,njoj mesto ovde nije...iš.. :kafa:
A jel si i ti kolega arhitekta ili samo kompleksas?
 
Делија и Вучко +1.

Нема нам друге него да почнемо да протестујемо као струка против стварања нехуманог града. Хајде стварно, ево ван радног времена ја сам за протесте! Шаљите у ПМ, да се договоримо и да једном тражимо да се повећа спратност, не зато што смо заслепљени Западом, већ зато што желимо зеленило и јавне просторе, тргове, дешавања а не паркинге и да миришемо комшијин доручак.
 
vucko":mb6iovn3 je napisao(la):
2012":mb6iovn3 je napisao(la):
Ova nazovi arh,Ivana..može da ode u Pjongjang ,rad joj je na nivou Savskog trga,njoj mesto ovde nije...iš.. :kafa:
A jel si i ti kolega arhitekta ili samo kompleksas?
Imam oči a valjda i ti,Pjongjang sindrom.. :wink:
 
Шоми, да ли то значи да је пројекат измењен? Ово изгледа мање густо, јер је делује као мање више атриујумски блок.
 
Nije ništa promenjeno. To je taj isti projekat. Unutar tog atrijuma imas jos 3 zgrade.

382521_204603569694659_1485134309_n.jpg


Inače, gradiće se fazno. Prvo se grade objekti B,C i D. Ukupno 8 ulaza i 296 stanova.

Za ostale podatke,tipa planovi stanova i cena, znaće se detaljnije tek od septembra, oktobra.
 
Мање-више исти број станова/пословног простора у једном новопланираном блоку сличне површине у Торонту са све великим тржним центром па опет има неколико пута више слободних,зелених површина а и избегнута је "кањонизација" блока тј погледи комшији у стан/зид/терасу.

world_on_yonge2.jpg


Бг квази-планери и квази-урбанисти седите 1.
 
si lud poredis toronto i bg :O odakle para za ovako nesto :D ?
 
Сале, не верујем да би ово коштало драстично више, а неупоредиво је боље решење, + што се код нас зида што јефтиније а наплаћује што скупље и "народна" градња уваљује као "елитна". Једино нисам баш одушевљен самим визуелним моментом зграда, ал' ОК, то је већ лична ствар.
 
Мислим да је Саша био ироничан. Пример је као поручен јер се ради о истој квадратури. Људи се последњих година масовно доводе у заблуду изједначавањем висине објекта и његове величине/цене. Са финансијске стране дођу на исто две крмаче од по 10 спратова и једна кула од 20 или је чак једна кула јефтинија док су урбанистички,архитектонаски па и социолошки потпуно различити,што се и види из приложеног.
 
pa ja ovde u torontu i ne vidim neke zelene površine osim na krovu ovog TC-a i i ove male zgradice.
 
^ Ali zato prasuma na redneru 10 m dalje od kompleksa zgrada.
 
MilisaV":afku45y5 je napisao(la):
pa ja ovde u torontu i ne vidim neke zelene površine osim na krovu ovog TC-a i i ove male zgradice.

Ја видим 2/3 блока које су јавно доступна површина и што је најважније површина која није окружена зградама већ је са две стране потпуно отворен простор.

У осталом у блоку 67 неће бити ТЦ па не би било ни потребе за импровизацијом тј зеленим кровом.

А "прашума" у Торонту је чест призор између осталог и због оваквог начина градње блокова. Једна Канада се не размеће са животним простором и труди се да има што више јавних и зелених површина у граду тако да опет не преостаје ништа друго да се закључи него да је и Канада мала,сиротињска земља за Србију. :roll:
 
Не видим да је зелени кров ТЦ-а претворен у јавни парк нешто лоше. Још је Атинском повељом предвиђено да се равни кровови солитера озелењавају, не би ли тако надокнадили животни простор који заузимају.
 
Nikola":3kff7ic7 je napisao(la):
Nije ništa promenjeno. To je taj isti projekat. Unutar tog atrijuma imas jos 3 zgrade.

А ја се таман понадао. Колико је ово нехумано, то је страшно!! Квалитет је минус! Сви ови људи има да живе 5 година мање због овога, као што многи већ живе због нехуманих услова.
 
Извин'те на дигресији, али погледајте овај кампус универзитета Jussieu у Паризу. Шта рећи овде?

paris-901322101514010777.jpg
 
Грађено пре 30 или више година у земљи којој уопште нису непознати нехумани стамбени блокови. Приметићете да су кањони у овом блоку дупло мање спратности од оне у блоку 67 и то захваљујући једној вертикали у том блоку. Поврх свега,инвеститор,околина и намена тог блока донекле оправдавају то што је изграђено.
 
Ma u ovom francuskom bloku samo ozeleneti krovove i eto ti ogromno zelenilo. Uostalom studenti su mladi i zdravo ke penjati se stepenicama.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Ah, barem imaju kulu.. ako im se smuči život ,pa ne moraju do mosta :kafa:
 
Vrh