Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

stf":a9kcbshj je napisao(la):
Ove tri u sredini bloka su čist višak. Umesto njih su mogli okolnima dozvoliti više spratova da se namiri investitor a blok na kraju ne izgleda kao KPZ.

Još jedan dokaz koliko su naši urbanisti zastranili, koliko prepisuju slepo sa zapada rešenja koja nisu primenjiva u našoj sredini. Kao što je Pantograf napisao, korbizijanski tip naselja je kod nas uspeo, i zašto onda džabe siliti nešto što našem čoveku ne odgovara ni fizički ni psihički....

To je to.

Da su umesto te tri u sredini dali "kulu" od 15 spratova ali ne. Nema naselja koje je gradjeno na NBG zadnjih godina da ima postene parkovske i javne povrsine.
 
Spatio,

Dobro, da kažemo da korbizijanska naselja i kod nas nisu uspela.... ali zašto zbog toga graditi nešto daleko odvratnije i nehumanije? Ako nemamo ništa bolje od korbizijanskog tipa naselja ... gradimo korbizijanski....

....toliko je prosto.
 
@Stf,
Da se razumemo, uopste ne branim ovaj nakaradni projekat u bloku 67.

I naravno da nismo primorani da izgradimo korbizijansko naselje, ima toliko boljih resenja od toga da bi prosto bila tuga vracati se na urbanisticke koncepte od pre 60 godina koji su se pokazali kao veoma losi u svetu, zbog cega su i obustavljeni jer da su bili dobri i dalje bi se gradilo tako.
 
Možda, ali ništa urbanistički kvalitetnije posle toga nije igrađeno....barem ne kod nas.
 
stf":19j64rgs je napisao(la):
Možda, ali ništa urbanistički kvalitetnije posle toga nije igrađeno....barem ne kod nas.

Posle toga mozda nije, ali pre toga definitivno jeste.
 
Ajde i mene zanima. Ja nisam arhitekta, ali ovde i slepac vidi da su stanari na poslednjem mestu; jednostavno nabijemo vas 300K u zgrade, napravimo minimalno rastojanje izmedju i voila. Hebes park, park ne placa infostan.

Mada meni nije jasno, zasto se ljudi plase da zive u soliteru? Pa 2013 godina je jbt...
 
"ima toliko boljih resenja"

Ajde daj neko da vidimo sta je po tebi bolje?
 
stf":yfi2ecgw je napisao(la):
spatiotecte":yfi2ecgw je napisao(la):
stf":yfi2ecgw je napisao(la):
Možda, ali ništa urbanistički kvalitetnije posle toga nije igrađeno....barem ne kod nas.

Posle toga mozda nije, ali pre toga definitivno jeste.
Nisam siguran.

Auu bre Stf,
Po tvom nije nista kvalitetnije uradjeno posle a ni pre Korbizije-a.
Ili si subjektivan ili si fanatik modernisticke arhitekture, ali sa ovakvim stavom dalja rasprava o urbanizmu nema smisla sa tobom. :?
 
Нисам то рекао.

Урбанизам Атинске повеље има своје мане док урбанизам пре ње има неке друге. Али ниједан није довољно савршен да би се могао назвати "бољим".
Уосталом, Атинска повеља и јесте настала зато што урбанизам пре ње није био добар. Исто тако је Атинска повеља замењена неким новим концептима....
 
Куку мајко баченог простора на паркинге и на воајерске станове.
 
"Neimar V" izgleda planira izgradnju sličnih zgrada u komšiluku.

Za početak raspored lokacija:

b67a-komsiluk.png


A evo i šta "Neimar V" planira da gradi:

78badfb7.jpg


1f763b91.jpg


011ffb3d.jpg


Blok 67a
Belgrade, Serbia and Montenegro

A project by: Ivana Tadic
Architecture, Urban Design

About
29.000sqm gross area
303 apartments
33 retail units
250 parking places in underground garage

Type Residential - Multi-family residence

Location Omladinskih brigada, Belgrade, 11070, Serbia and Montenegro

Client Neimar V

Building status unbuilt

Number of stories 9

Site size 18500 m2

Site type urban

Building area 29000 m2

Budget total 22600000 USD

Izvor: Architizer
 
Отужна,тачније непостојећа архитектура али је бар организација блока куд и камо пристојнија.
 
Stambeni grad, na sve strane nicu samo stambeni landrasi i po koji trzni centar a poslovni prostor i bilo sta slicno progresivno ovde nema ni sadasnjost ni buducnost. Pa ko kupuje sve te stanove od po 1800m/kv u ovako sje*******anoj drzavi i ekonomiji a u isto vreme u poslovni prostor sem pasa i macaka nema ko da udje?? Ako ovoliko lopova i kriminalaca ima u ovoj drzavi onda je ova zemlja na takvom dnu da joj nema spasa. Prodjite Vracarom, Vozdovcem, Zvezdarom, gajbe nicu ko pecurke posle kise, 1800 - 2500 prosek cena!
 
Ja ne znam gde to gajbe nicu ko pecurke. Na Vozdovcu ne znam da je u poslednje 3 godine izgradjena jedna zgrada.
 
JohnnyLee":ixmb2cj3 je napisao(la):
а шта је то Чипси сити?
Инвеститори градње у овом блоку су бивши власници фабрике чипса Марбо, а коју су продали Пепсију.
 
Гага":2m5mw0b4 je napisao(la):
JohnnyLee":2m5mw0b4 je napisao(la):
а шта је то Чипси сити?
Инвеститори градње у овом блоку су бивши власници фабрике чипса Марбо, а коју су продали Пепсију.


ааааа. ок хвала :)
 
Ovaj Neimar mi izgleda kao da je projektovan da bude produzetak Belvila.
 
Ova nazovi arh,Ivana..može da ode u Pjongjang ,rad joj je na nivou Savskog trga,njoj mesto ovde nije...iš.. :kafa:
 
Vrh