Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Bice bice i pre druge faze
 
Kao sto sam i najavio nove fotografije ABloka na linku http://www.beobuild.rs/read.php/657.html tab 'construction updates'

150115-ABLOK-39.jpg

150115-ABLOK-48.jpg

150115-ABLOK-17.jpg

150115-ABLOK-44.jpg
 
Fino mada su mogli da se isprse za gazista na stepenicama
 
Za stambenu zgradu je bitno da ima ovu lajsnu kako bi gazista ostala kompaktna vremenom a varijanta sa gumenom lajsnom je dobra radi eventualnog proklizavanja i vidja se cesce u poslovnim zgradama i javnim objektima gde je upotreba stepenista veca.
 
Po stambenim zgradama najcesce po stepenicama trce deca, pa iz tog razloga bolje je da proklozavanje bude vece, kako bi im se uzitak u jurcanju stepenicama ne bi umanjio :)
Najveca frekvencija na stepenicama je na prva dva sprata, iznad mnogo manje. Ja to iz licnog iskustva, jer od kad znam za sebe, ziveo sam uvek do drugog drugog sprata, i vrlo retko koristio lift (kada su mi pune ruke stvari, ili guram kolica sa klincem).
Do sada mi se nikad nije desilo da sam se okliznuo.
 
Da su nam ovakvi standardi na drugim gradilištima gde bi nam bio kraj.

Nego, deo koji se meni lično ne sviđa su ove staklene ograde na stepeništima. Možda lepše izgledaju, ali im je mesto u poslovnim objektima, ovde gde trče deca, majstori nose svašta hodnicima, samo je pitanje vremena kada će neko staklo da se razbije.

Obične rešetke, možda ružnije, ali svrsishodnije.
 
A da ne pricamo o tome da to staklo neko mora i da opere. Ali dobro, s obzirom da investor planira da se bavi odrzavanjem objekta, to bi trebalo da bude sve kao i prvog dana. A majstori neka vode racuna, inace ce da placaju stetu.
 
Pre neki dan su mi rekli na gradilištu da još uvek čekaju gradjevinsku dozvolu od opštine za drugu fazu. Očekuju da će je dobiti vrlo brzo....
 
Izvodjacima dat rok za zavrsetak enterijera do kraja februara, nakon toga ni jedan majstor ne sme biti u zgradi.
U februaru, ako bude vreme dozvolilo krecu sipovi za 2 fazu. E sad, da li ce to dovesti do pucanja zidova, ploca... na objektima iz prve faze, videcemo. To u mnogome zavisi hoce li pobijati sipove "na suvo" ili busiti rupe pa pobijati sipove.
 
jel ima neko sliku ili link da vidim kako ce izgledati faza 2? :grand:
 
Тачно бих дозволио 2 спрата више на свим ламелама да би се надокнадиле ове три дворишне зграде. Станари би имали далеко хуманији блок, цена изградње би била нижа, а цена по квадрату виша.

Нити имамо некога да размишља у урбанистичком заводу, нити инвеститори имају два грама мозга.

jamsy69":1rq26bhi je napisao(la):
 
stf":2001u40c je napisao(la):
Тачно бих дозволио 2 спрата више на свим ламелама да би се надокнадиле ове три дворишне зграде. Станари би имали далеко хуманији блок, цена изградње би била нижа, а цена по квадрату виша.

Нити имамо некога да размишља у урбанистичком заводу, нити инвеститори имају два грама мозга.

jamsy69":2001u40c je napisao(la):

Ma samo je trebalo ukloniti ove 3 zgrade u sredini i blok bi bio definitivno mnogo bolji.
 
stf":2segb82g je napisao(la):
Тачно бих дозволио 2 спрата више на свим ламелама да би се надокнадиле ове три дворишне зграде. Станари би имали далеко хуманији блок, цена изградње би била нижа, а цена по квадрату виша.

Нити имамо некога да размишља у урбанистичком заводу, нити инвеститори имају два грама мозга.

jamsy69":2segb82g je napisao(la):

upravo tako. Držiš se spratnosti kao pijan plota, ali rokaj zauzetost parcele do besvesti.
 
Ja bih razumeo da ograničavanje spratnosti ima nekog urbanističkog smisla, ali jok. Naročito mi nije jasno ograničavanje spratnosti na 6+1 u stambenom delu a poslovni deo je p+12? Susedni Belvil takođe viši.

Naši urbanisti nemaju ni moralno ni stručno pravo da se tako izjašnjavaju. Ovakve balljezgarije su uvreda za struku.
 
Molim za savet i vasa misljenja.

Gledao sam neke stanove u A bloku, mozda bih uzimao stan u 2. fazi (lamela A, lamelu E ne bih gledao, mnogo mi je blizu poslovnog objekta od 12 spratova). U obzir dolazi dvosoban stan, sta mislite koja je pozicija najbolja?

U lameli A postoji nekoliko opcija:

severna strana - nikad nema sunca znaci mracniji stan, blizina Savade, tu bi trebalo da grade jos jednu zgradu istu kao preko puta lamele B,

zapadna strana - posle 12h suncana strana, leti przi sunce i previse tako da bi roletne cesto bile spustene, mana je sto je zgrada odmah uz ulicu Omladinskih brigada, tu je i stanica, znaci dosta buke

juzna strana - po meni mozda i najbolja, dovoljno svetlosti tokom cele godine, mana je sto gleda na unutra sa svih strana su zgrade, ali je ipak veca udaljenost od zgrade E nego sto je severna strana udaljena od Savade.

Sta mislite koji je najbolji kompromis?
 
Po meni južna strana.

Jedina strana gde ne gledaš u druge zgrade je ta zapadna uz Oml. Brigada - prometno, bučnije, veće zagađenje. Sve to po meni je za izbegavanje ako imaš izbor.
Što se tiče ostale dve pozicije, neko baš hoće južno, a opet neko više voli severno(ja lično volim južno). Ovde i sa jedne i sa druge strane gledaš na druge zgrade. S tim što sa južne strane, zgrada u koju gledaš je jedan sprat niža i postoji kakava takva zelena površina između zgrada, što nije slučaj sa severne strane.

Kada su ti rekli da počinje izgradnja druge faze? Jel prodato sve u prvoj fazi?
 
Trebalo bi uskoro da pocnu sa drugom fazom, vec se rezervisu stanovi za drugu fazu, a u prvoj fazi dvosobni su svi rezervisani.
 
Neka im i faza 3 i 4 budu stambeni delovi po uzoru na prethodne faze i iscupace blok. Inace one krmace od objekata ce progutati sve ostalo.
 
Vrh