Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Malo dobrih i losa vest.

Prvo lose. Za sve koji su ostavili kupovinu za drugu fazu sledi poskupljenje.

A dobre (za njih): visina ide na 2,70. Ugradjivace se multi split ili VRV, u svakom slucaju sada bi svaka prostorija trebalo da bude klimatizovana. Takodje ce biti par kozmetickih promena, tipa kvake koje ce biti drugacijeg dizajna i malo skuplje od ovih koje se sada ugradjuju.

Monoblokovi ostaju ali kako su usvojili 2 od 3 "moje" glavne primedbe ja zadovoljan.

Izmenjena je dinamika radova pa bi faza 2 trebala da bude zavrsena do kraja 2015.

Za one koji su kupili veoma bitna vest je da ce prikljucak toplovoda biti zavrsen sredinom januara i da je EDB pocela sa radovima na prikljucnom viskonaponskom kablu koji dolazi iz TS u Tosinom bunaru, posle NG bi trebalo da pocnu i sa drugim koji dolazi iz toplane.

Ovo konkretno znaci, ako ih ovo nevreme ne zaustavi, da bi stanari prve faze mogli da dobiju kljuceve vec u martu.
 
I koliko je nova cena kvadrata sa PDV-om? Šta je sa cenom garažnih parking mesta?

Pohvale za visinu.

Povećanje visine plafona znači i podizanje visine zgrade? To će onda narušiti izgled celog bloka.
 
S obzirom da nisam iz arhitektonske struke, imam jedno laičko pitanje, pa molim nekog kompetentnog za objašnjenje :)
U čemu je kvalitativna prednost plafona od 2.70 u odnosu na 2.60, kada se gleda kvalitet življenja u stanu? Ili koja je razlika, ako je tako lakše objasniti?
 
Nevenkovic":3p38sw4t je napisao(la):
Znam za buku, pisalo se i ovde o tome, ali ne znam da li će Dragišiću da daju i drugu fazu. Mada, ko god da radi i sa bilo kakvim mašinama, buka bi za stanare A bloka bila nesnošljiva. Okolni blokovi bi mnogo bolje prošli ali koga boli uvo za to, najpovoljnija ponuđena cena dobija posao.
Ono što sam ja čuo jeste da će sledeća faza ići sa bušenjem a ne nabijanjem šipova. Videćemo za par nedelja kada budu krenuli sa radovima šta će biti.
 
Bad-Toro":1aq14az2 je napisao(la):
S obzirom da nisam iz arhitektonske struke, imam jedno laičko pitanje, pa molim nekog kompetentnog za objašnjenje :)
U čemu je kvalitativna prednost plafona od 2.70 u odnosu na 2.60, kada se gleda kvalitet življenja u stanu? Ili koja je razlika, ako je tako lakše objasniti?
Pricam iz ugla korisnika prostora, u pitanju je vizuelni osecaj. U stanove u Belvilu koji su 2.70 ko da je usao stekao je osecaj veceg prostora od onoga sto jeste.
Sama visina plafona ako se poveca a bez povecanja visine unutrasnjih vrata + vece povrsine prozora, onda ce biti promasaj.
 
Bad-Toro":1r9cns81 je napisao(la):
U čemu je kvalitativna prednost plafona od 2.70 u odnosu na 2.60, kada se gleda kvalitet življenja u stanu? Ili koja je razlika, ako je tako lakše objasniti?

Између та два није тако приметна, али између 2,40 и 2,70 м - јесте. Ја сам просечне висине, па ипак сам поломио неколико лустера при пресвлачењу до сада - када скидам горњи део одеће, подигнем руке, и - закачим лустер. :oops: Мој син, висок преко 190 цм, мора стално да пази на (ниске) лустере када се креће по таквом стану, понегде и на висину довратка.

Затим, ту је оно што се зове - осећај ширине (овде: висине) простора, површина зидова (за качење слика, на пример, и за полице), већа висина за високе кућне биљке, затим могућност да се направи спуштени плафон ... Кад је зид у стаклу, онда кроз виши зид улази више светлости.

Висок плафон има и мана за понеког: што је већа запремина просторије, треба више енергије за његово грејање/хлађење.
 
Ха, ха, идем одмах да искључим фрижидер из струје! :D

Могуће је да разлика постоји кад се, експериментално, затворени простор греје/хлади споља.
У стварности, системи за хлађење помоћу вентилатора терају ваздух да кружи. Тако, у самом стану троше више струје од, на пример, обичних радијатора за грејање.
 
Pozdrav forumasi!

Zanima me vase cenjeno misljenje o severno orijentisanim stanovima?
Konkretno su mi interesantni jednoiposobni stanovi sa pogledom na Savadu.
Postoji 100000 "razloga" zbog kojih treba biti obazriv prilikom kupovine ovakvog stana, pa bi vase misljenje i te kako pomoglo. :)
 
rajkapone":1jix5u7m je napisao(la):
Pozdrav forumasi!

Zanima me vase cenjeno misljenje o severno orijentisanim stanovima?
Konkretno su mi interesantni jednoiposobni stanovi sa pogledom na Savadu.
Postoji 100000 "razloga" zbog kojih treba biti obazriv prilikom kupovine ovakvog stana, pa bi vase misljenje i te kako pomoglo. :)
Koja je cena na severnoj strani?

Ako ces za izdavanje ili neki posao,onda ok. Ali ako ces za zivot malo je bezveze jer nikad nema Sunca. Drugi problem, a mozda i prvi je blizina Savaade. Zatim ulica odmah ispod prozora. Koliko god da je sada neprometna, tu ce biti guzvanjac.
 
rajkapone":b7v59j99 je napisao(la):
Pozdrav forumasi!

Zanima me vase cenjeno misljenje o severno orijentisanim stanovima?
Konkretno su mi interesantni jednoiposobni stanovi sa pogledom na Savadu.
Postoji 100000 "razloga" zbog kojih treba biti obazriv prilikom kupovine ovakvog stana, pa bi vase misljenje i te kako pomoglo. :)

Најбоља опција ти је источна страна јер је у делу блока ка Делта Ситију, ако се не варам, у плану основна школа а која ће 99% бити П+1 или П+2 у најгорем случају. Е сад, ту је јако битна позиција саме зграде, односно дворишта. Ако двориште школе буде до зграде станари у тој ламели се неће лепо провести.

Иако на северној страни нема сунца по мени је то друга најмање лоша опција. Станови који су оријентисани ка унутрашњости блока су за мој укус неприхватљиви и ту је це-зе ефекат неминован, што визуелно што звучно. И тек ће да се погорша када изграде П+12 бедем дуж Јурија Гагарина. Потражи на форуму искуство људи из новог дела блока 72. Тамо је 8 месеци у години ситуација са буком неподношљива за станаре. Битан фактор је и какво ће растиње посадити у блоку, у којој мери и на којим позицијама. Нема бољег и пријатнијег звучног изолатора од дрвећа.
 
Stan bih uzimao iskljucivo za zivot u njemu, ali su na zalost ostali samo severno orijentisani stanovi i cena je 1683e/m2.
S obzirom da su na najvisim spratovima, dnevne svetlosti ima sasvim dovoljno. Savada je na nekih 15-20m, pa tu nece biti problema.

Druga opcija je da se saceka druga faza, ali ce tu cena kvadrata biti veca i ovakvi tipovi stanova ce najverovatnije biti orijentisani zapadno (Omladinskih brigada) i opet severno (ka Savadi).
 
Ево мојих запажања о томе.

Улица између А-блока и Саваде је просечне ширине, а у сваком случају шира од многих улица са вишеспратницама у ширем центру града, и другде широм Београда, сем Новог Београда.
При том, најужи део не иде чак ни целом дужином једне зграде, већ само делом, а онда се отвара с обе стране,на оба краја. Зграде нису превисоке, тако да има довољно светлости, чак и за Нови Београд. Све зграде у Делта-ситију су скоро два пута више, и већина знатно дуже.

Кад је реч о буци, за А-блок бих рекао да има добру изолацију, догод се седи иза зидова и прозора, а за Саваду ће се тек видети (узгред, отворили су рекламно-продајну канцеларију на углу градилишта, према ул. Омладинских бригада). Мислим да ће већи проблем бити с прашином, као и другде.

Оно што се мени не свиђа с те стране јесте што ће тротоар уз зграду бити прекинут с обе стране. С једне стране је улаз у подземну гаражу (испод ламеле Б3, ако се не варам) и ту је висинска разлика између тротоара и рампе око пола метра према слободној процени, а с друге стране је висок зид другог улаза у гаражу (овај улаз није део зграде као претходни, засебан је објекат готово прилепљен уз ламелу Б6, и не изгледа лепо).
Ни зградице у дворишту нису на мањем растојању од многих зграда по (старом) Београду. Уз добру изолацију и нешто зеленила услови су знатно бољи од бројних уских улица са зградама које имају лошу изолацију, и немају прекид између зграда, а многе немају ни зеленило. Становање у граду не подразумева широк поглед у даљину на ливаду или шуму.
Кад се А-блок и Савада гледају из Белвила, стиче се утисак о насељу невеликих зграда које не затварају поглед.

Слажем се да ће зграде уз ул. Јурија Гагарина затварати цео блок с те стране и да ће својом висином и близином највише погоршати услове о којима говоримо.
 
Mislim da je problem severne strane to što je većina stanova zaklonjena ukrasnom fasadom,Alu profilima,koja prelazi preko terasa i prozora.Ovim je umanjena dnevna svetlosto u ovim stanovima,što je veliki problem.

Svaki kupac stana u ovoj fazi ima mogućnost da uđe u isti te da proveri sve navedeno na licu mesta i na taj način izbegne bunker u kome će živeti narednih 50 god ;)
 
Niksa":3tpmdi8v je napisao(la):
Mislim da je problem severne strane to što je većina stanova zaklonjena ukrasnom fasadom,... koja prelazi preko terasa i prozora.Ovim je umanjena dnevna svetlost u ovim stanovima ...

Могуће је, слажем се. Реч је највише о дневним собама, ако се не варам.
 
Северна страна ове зграде јесте под утицајем уске улице и објекта тачно прекопута (Савада), али једноставно такво је стање када су изабрали овакав распоред зграда. Белвил је заправо бољи у осветљености због чињенице да 90% прозора гледа на истог или запад и самим тим има више светла од чисто северне стране, иако су више зграде и у делу ближе. Нажалост и они су могли и боље да прођу да је ужи део ових лепезастих зграда северној страни, мада је плац неправилан па је зато вероватно овако.

НИсам знао да и фасаде додатно заклањају, тек сада када погледам видим да су прозори практично мало увученији него уобичајено. не знам колики је утицај тога.

Наравно, остављам да неко воли мрачну страну :)

Што се тиче зеленила унутар блока, надам се да оне кадице које су оставили омогућавају бар неке брезе да засаде пошто немају густу крошњу да ограниче светло, а потребно је бар мало оплеменити простор.

Све новоградње у којима сам био, и доста јефтиније, имају ок изолацију ка улици, тако да не сумњам ни на Саваду у том погледу.
 
DusanBG":3pq0xb7o je napisao(la):
Белвил је заправо бољи у осветљености због чињенице да 90% прозора гледа на истог или запад и самим тим има више светла од чисто северне стране, иако су више зграде и у делу ближе.

У Белвилу ми се допада то што су све зграде (или, већина?) постављене под углом у односу на суседне зграде, што има за добру последицу да нема две суседне граде које су паралелне једна у односу на другу, односно да прозор гледа право у наспрамни прозор. И осветљеност је захваљујући томе добра, упркос превеликој висини зграда.

Слично је у двема мерцедескама на углу Омладинских бригада и Бул. Милутина Миланковића, где су вертикални делови исте зграде под углом од 120 степени. Те троделне зграде су добре због тога, и због одличне искоришћености простора - имају један, заједнички улаз за три вертикалне ламеле, доста светао и простран.

У вези с Белвилом - више пута сам чуо да људи говоре лоше о фасадама у том насељу, у смислу њиховог квалитета. Ја у пролазу њиме још нисам приметио никаква оштећења, пукотине, промену боје, или било шта друго што би указивало на лош квалитет. За разлику од многих других зграда у Београду на којима се то добро види.
 
Саша":cj1n2mmp je napisao(la):
Оно што се мени не свиђа с те стране јесте што ће тротоар уз зграду бити прекинут с обе стране. С једне стране је улаз у подземну гаражу (испод ламеле Б3, ако се не варам) и ту је висинска разлика између тротоара и рампе око пола метра према слободној процени, а с друге стране је висок зид другог улаза у гаражу (овај улаз није део зграде као претходни, засебан је објекат готово прилепљен уз ламелу Б6, и не изгледа лепо).


Ево слике тог другог улаза у гаражу, уз ламелу Б6, који није у склопу зграде:

image2565.jpg


Улаз је мало натакарен уза зграду.
 
Саша":17vmj527 je napisao(la):
DusanBG":17vmj527 je napisao(la):
Слично је у двема мерцедескама на углу Омладинских бригада и Бул. Милутина Миланковића, где су вертикални делови исте зграде под углом од 120 степени. Те троделне зграде су добре због тога, и због одличне искоришћености простора - имају један, заједнички улаз за три вертикалне ламеле, доста светао и простран.

Свака "мерцедес" зграда има двостране улазе тј. улазе са сваке стране.
 
Гага":1lcoyf2b je napisao(la):
Саша":1lcoyf2b je napisao(la):
DusanBG":1lcoyf2b je napisao(la):
... где су вертикални делови исте зграде под углом од 120 степени. Те троделне зграде су добре због тога, и због одличне искоришћености простора - имају један, заједнички улаз за три вертикалне ламеле, доста светао и простран.
Свака "мерцедес" зграда има двостране улазе тј. улазе са сваке стране.

То имају многе зграде (нпр. предњи и задњи, дворишни улаз).
Мислио сам на чињеницу да су то практично три солитера/ламеле са заједничким степеништем и лифтовима у средини, у простору који је захваљујући томе доста широк и природно осветљен.
На било који од та два улаза се иде у средишњи део из којег се иде у све три ламеле. Оригинално, веома занимљиво и економично решење.
При том, као што већ рекох, ни један прозор та три тако блиска солитера не гледа право у други
 
Саша":2rthu7vj je napisao(la):
Саша":2rthu7vj je napisao(la):
... где су вертикални делови исте зграде под углом од 120 степени. Те троделне зграде су ... одличне искоришћености простора - имају један, заједнички улаз за три вертикалне ламеле, доста светао и простран.
... практично три солитера/ламеле са заједничким степеништем и лифтовима у средини, у простору који је захваљујући ... широк и природно осветљен. .... из којег се иде у све три ламеле. Оригинално, веома занимљиво и економично решење. При том ... ни један прозор та три тако блиска солитера не гледа право у други


:idea:
У међувремену сам се сетио да сличне зграде постоје изнад Прокопа, између Булевара Кнеза Александра и улице Стјепана Филиповића. Има их пет.
 
Да, а те зграде имају само по један улаз тј. само са једне стране. Друг ми станује у четвртој згради по реду, гледано од Мостарске петље, и много је мрачније у приземљу него код зграда "мерцедес" у блоку 38.
 
Kazu mastori izvodjaca radova da su kvalitetnije zavrsne ugradnje u lamelama C i D u odnosuna B lamelu.
 
Vrh