Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Ja mislim da nece skoro s obzirom da pored stepe,belvila i vesta 65 ce trziste biti podosta zasiceno novim stanovima.
 
Ne mora da znači. Tržište nije toliko statično, tj. vreme izgradnje ne mora nužno da bude prednost. "Ko prvi devojci..." ne mora uvek da važi - novi projekat može da "sahrani" postojeći ako kupcima ponudi nešto bolje. Zato svi toliko kukamo da nam treba konkurencija.

Npr. kažemo da je West skup, onda dođu "čipsijevci" i počnu da grade stanove koji su npr. kvaliteta Westa 65, a imaju cenu kao u Belvilu. Šta onda rade Miško i Gruja? Mogu da čekaju ili da se prilagode situaciji - Gruja ima lošiju lokaciju od Bloka 67a, znači morao bi da spusti cenu kako bi bio konkurentan. Miško ima lošije stanove od Bloka 67a, praktično na istoj lokaciji - dakle, mora da smanjuje cene! A zašto "čipsijevci" moraju da prodaju kvalitetne stanove po nižoj ceni? Pa, moraju da ih prodaju, a kako drugačije? Moraju da ulete klizećim startom. Kao VIP kada je uleteo kao mobilni operater - mora da nudi xy promocija i paketa kako bi privoleo ljude da pređu sa postojećih mreža kod njih, a onda ovi drugi moraju da reaguju i zadrže klijente. Zato se danas retko hvatamo za fiksni telefon!

Ali, nažalost ipak mislim da je naše tržište i dalje previše zatvoreno i kontrolisano, kao i da investitori nemaju ni herca, ni pameti da se takmiče na takav način. Tako da mislim da je Vučko bliže istini.

Inače, blokovsku gradnju već kontroliše država, tj. grad - kroz urbanističke uslove koji favorizuju ovako zgusnute blokove :(
 
Homer Jay":3sh21cs9 je napisao(la):
Inače, blokovsku gradnju već kontroliše država, tj. grad - kroz urbanističke uslove koji favorizuju ovako zgusnute blokove :(

+1 Управо то. :(
 
Добро људи а који је за то разлог?

Ако смо апсолвирали да је ниско а широко једнако исплативо као и уско а високо зашто су се наши квазиурбанисти одлучили за ову лошију варијанту?
 
Ja pretpostavljam da je razlog što su naši urbanisti odlučili da guraju ovakve projekte činjenica da pojma nemaju o svom poslu i da se svi vode samo sa akronimom IMT. Kako drugačije objasniti činjenicu da na NBG ne razumeju da pojam otvorenog bloka ne ide u istoj rečenici sa indeksom izgrađenosti 3 i zauzetošću parcele preko 20%.
Videli su da se na Vračaru na placu od 4 ara podiže petospratnica, pa samo pomnožili koliko para mogu da uzmu ako to primene na veću parcelu na NBG, a dodatna korist što su uglavnom to parcele u vlasništvu grada (svaka opštinska vlast gleda šta može da ućari dok je na vlasti). To što uništavaju i koncept i viziju NBG kao dela grada gde možeš da vidiš nebo kada izađeš iz zgrade i ne čeka te parkiran auto na 75cm od ulaza koji moraš da preskačeš, ne razumeju kao problem.
Pomenuo sam na jednoj drugoj temi dokle je ovo otišlo, da se sada menjaju i planovi za placeve koji su dati u zakup po starom planu kada je bila predviđen manji koeficijent to se sada menja. Primer (za koji znam) je parcela u bloku 63 preko puta Imocentra koja se sada prodaje. pogledajte samo oglas gde jasno piše da su dobili povećanje indeksa na 3
http://www.ekapija.com/website/sr/page/431196
Našao sam i ovaj projekat, nadam se samo da ova košnica neće da nikne na tom mestu
http://www.creinternational.com/project ... -63-sr.php

Malo sam odlutao od B67, ali dođe mu na isto, više se ne razmišlja o javnim površinama, ovim novim urabanistima je izgleda samo broj parking mesta bitan za kvalitet života. Gde je smajli za povraćanje?
 
a jel pratite vi malo tržište nekretnina. stanovi u zgradama preko 5-6 spratova jednostavno nisu na ceni. pogledajte kolko košta stan u mercedeskama posle 6 sprata, i pogledajte cenu stana u nižim zgradama u istom bloku. jednostano ljudi glasaju novčanicima i oni su izabrali gustu gradnju do 6 spratova. urbanisti su se samo prilagodili tome.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja se potpuno slažem da mogu da se prave samo zgrade sa 5-6 spratova (mada mi ne smetaju ni neboderi gde im je mesto), ali problem nije visina zgrada nego broj kvadrata koji se pravi ili će se praviti. Pa Belvil je mogao da bude lepo naselje da su izbacili svaku drugu zgradu i zadržali ovaj veći broj spratova. Ovako sam zalutao jednom tamo i nisam verovao da se iz zgrade od 8 spratova izlazi direkt na ulicu/parking uz koji stoji "igralište" za decu od ~50 kvm a onda druga zgrada. Zeleni pojas oko zgrada uglavnom ne postoji. Sa ovakvim planiranjem i Blok 67a će imati istu sudbinu. Džaba kvalitet gradnje i slično kada je kvalitet života je nepopravljivo narušen.
 
Milisav,

Ајде да ставимо на страну што наша средина има и даље стереотипе о високим зградама (сећате се приче о подизању палате Албаније? Које су то приче биле...),

Разлози смањене цене су последица наше аљкаве средине. Чињеница да су лифтови непоуздани, да често ни водоводне инсталације не раде како треба су се одразили на такав став. Али тих опасности више нема, јер су дошли приватни инвеститори са приватним системом одржавања зграда (Белвил, Вест).

Када на то додамо да су у доба СФРЈ најлошији и најмањи станови рађени на последњим спратовима, а врхунац су солитери у В.Степе којима су дуплекси на прва два спрата а остали спратови за обичне смртнике......а последњи спрат је подрум!!!!
....док се у исто време у развијеном свету дуплекси и пентхауси обавезно граде на вишим спратовима, где су најлуксузнији станови на врху са феноменалним погледима на град, а сиротиња живи доле.....у смогу, буци, прљавштини, опасности од крађа и провала, наркомана, смрада урина....
Када будем куповао стан, гледаћу да купим на што вишем спрату, јер се осећам сигурније, а и поглед је лепши. Рецимо моја колегиница је купила стан на последњем спрату (6) из истих разлога, а узела би и виши спрат да је било. (опција новоградња).


Ајде да разумем да у Скопљу не иде продаја виших спратова, јер и поред анализе јапанских стручњака пре пар деценија, који су рекли да не сме да се гради више од ваљда 6 спратова и поред страха од земљотреса неки ...."паметнији" људи граде стамбене солитере.....


На крају крајева, ако заосталу психу не можеш променити, а ја мислим да се то може, мислим да се итекако исплати и тај начин размишљања. Што виши спрат то мања цена по м2. На тај начин би и сиромашнији слој могао да себи обезбеди стан у граду.
 
Ma i 6 spratova bi bilo ok da je zauzece parcele od maks 20% svetinja... Kad su retardi nek su retardi, ali da ne prave vise krmace bez metra zelenila i parkova... Komunisticki urbanisti su bili carevi za ove moderne evropske urbanisti...
 
bravo stf.. ako su stanovi na visim spratovima jeftiniji brze ce se prodati. i moj san je da jednog dana zivim na nekom 20+ spratu.. odozgo svi ljudi izgledaju lepse i cistije, najlon kese i tetrapaci u travi izgledaju kao cvece a i pogled prebacuje komsijsku terasu na susednoj zgradi pa umesto potkosulja i kaca za kupus mogu da vidim npr zalazaz sunca u daljini.

jbg, ovo je naopaka zemlja i ne bi me cudilo i da sutureni budu najekskluzivniji jer oni onako ukopani mogu da izdrze i nuklearni udar
 
i ja sam cuo da ce cena biti oko 1650 e bez pdv, za kvalitetnu sendivc zid gradnju. to bi vec bilo OK. Iz Neimara sam saznao da vec imaju jednu rezervaciju na 3 spratu :)
 
Vukota, je li to cena za "Neimarov" projekat ili projekat bivših vlasnika "Marba"?
 
29. 11. 2012.| 11:40
Akademci se sele na drugu stranu reke - Fakultet za bezbednost gradi nastavni objekat u Novom Beogradu vredan 5 mil EUR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
fakultet_bezbednosti_1_291112.jpg

(Budući izgled Fakulteta za bezbednost u novobeogradskom bloku 67A)

Sadašnji brucoši Fakulteta za bezbednost nastavu treće godine trebalo bi da pohađaju u novoj zgradi u novobegradskom bloku 67A, gde je planirana izgradnja novog objekta ove visokoškolske ustanove.

Plac veličine 1,04 ha koji je grad Beograd ustupio Republici Srbiji za potrebe izgradnje Fakulteta bezbednosti, nalazi se u neposrednoj blizini tržnog centra "Delta City".

Kako je za "eKapiju" rekao Vladimir Cvetković, prodekan za finansije fakulteta i šef radne grupe zadužene za izgradnju, nova zgrada fakulteta zauzimaće površinu od oko 10.000 m2, a u objekat će biti uloženo oko 5 mil EUR.

- Novac za izgradnju biće obezbeđen iz više izvora, najvećim delom iz kredita Evropske banke, a očekujemo i da se neko od naših inostranih partnera uključi u izgradnju.

fakultet_bezbednosti_plac_291112.jpg

(Plac za izgradnju nove zgrade Fakulteta za bezbednost)

Fakultet za bezbednost jedan je od najtraženijih fakulteta u Srbiji. Nastava se trenutno odvija u prostorijama fakulteta u Gospodara Vučića na oko 1500m2, i na osnovu ugovora u dva amfiteatra na Vojnoj akademiji, pa je akademcima ove visokoškolske ustanove novi prostor neophodan.

Izgradnja bi, prema Cvetkovićevim rečima, trebalo da krene čim se završi pravna procedura oko iseljavanja firmi koje ovaj prostor koriste.

- Nekoliko firmi nelegalno je na predviđenom placu izgradilo neku vrstu objekata za popravku autobusa i u toku je pravna procedura oko njihovog iseljavanja. Čim ona bude završena nelegalno izgrađeni objekti biće srušeni a mi ćemo krenuti sa radovima.

fakultet_bezbednosti_3_291112.jpg


Idejni projekat buduće zgrade Fakulteta bezbednosti u Novom Beogradu uradio je Arhitektonski fakultet. Ostalo je, prema rečima sagovornika "eKapije", da se uradi glavni projekat, a sama gradnja će, kako je rekao Cvetković, trajati oko godinu dana. Optimalno je očekivati da nova zgrada u funkciji bude za oko 3 godine.

Na osnovu idejnog projekta, Fakulet bi u novom ruhu trebalo da ima 2 sprata. S obzirom na specifičnost rada, osim učionica, amfirteatra, kabineta i biblioteke u suterenu su predviđene i streljana na oko 315 i mini fitnes sala na oko 159 m2.

Za studente i zaposlene na fakultetu, kao i za posetioce biće obezbeđeno oko 60 parking mesta u dvorištu fakulteta i 16 u fakultetskoj garaži.

fakultet_bezbednosti_2_291112.jpg


U dvorištu je planirana i vodena površina sa fontanom, a u skopu fakulteta i kafe bar.

Kabineti i učionice buduće visokoškolske ustanove u Novom Beogradu, biće opremljeni po najvišim standardima. Zgrada će biti i energetski efikasna. Predviđeno je vertikalno ozelenjavanje nekoliko fasadnih površina, uređenje 4 krovne bašte i postavljanje solarnih panela na krov objekta.

Očekuje se da će za manje od 5 godina zgrada moći sama sebe da održava.

I.B.

Izvor: eKapija
 
Ima li neki novi info za ostale projekte u ovom bloku? Neimar i Ex-Marbo?

@Vukota
Pominješ cenu i rezervaciju na konkretan stan. Znači oni već imaju projekat. Može li to negde da se vidi ako već nema javno objavljeno?

Jel ta cena od 1650+PDV za rezervaciju, a ne ono plati 80% cene unapred da bi dobio povoljnije(tako je bilo za objekte na Bež. Kosi i u Vukasovićevoj)?
Ako nije ono 80% sigurno traže neku lovu i za rezervaciju. Koliko je to? I da li onda plaćaš sukcesivno kako se gradi ili tek kad završe zgradu? Možda ovo zna neko ko se interesovao za projekte na Bež. Kosi i u Vakasovićevoj. Ne verujem da će ovde biti drugačije.
 
страва је пројекат факултета. једино што ме плаши је што су материјали непознати.
 
Ako ima neko informaciju kada ce krenuti sa gradnjom na ovoj lokaciji bivsi vlasnici Marba i Neimar V, neka objavi u ovoj temi, bash se oduzilo od dobijanja lokacije je proslo vishe od 1.5god.
 
I Brana Mitrović je objavio svoje konkursno rešenje za Blok 67a. Podsećam da i dalje nije poznato po čijem rešenju će se graditi novo naselje, niti kakva je sudbina ovog projekta.

Stvarno je velika šteta što je spratnost ograničena jer smo u svim konkursnim rešenjima do sada mogli da je gomila kvadrata nagurana u lavirinte i stambene bedeme :(

150cb5bfb72a25.jpg


150cb5c0a57846.jpg


150cb5c1b29dff.jpg


150cb5c25e4d0d.jpg


150cb5c3cefe8c.jpg


150cb5c50965d8.jpg


150cb5c5c409af.jpg


150cb5c6bcaca7.jpg


150cb5c7c6b577.jpg


150cb5c8cd609a.jpg


Izvor: Mitarh
 
"Stvarno je velika šteta što je spratnost ograničena jer smo u svim konkursnim rešenjima do sada mogli da je gomila kvadrata nagurana u lavirinte i stambene bedeme"

Meni je bukvalno zao ljudi koji kupuju nove stanove i nemaju prilike da zive u nekim "komunistickim blokovima" koji su najljudskije stanovanje koje u BG mozes dobiti...
 
To bi bilo kada pogledas kroz prozor ili izadjes na terasu i 10 metara dalje vidis ogromnu komsijsku zgradu i nista vise...
 
Vrh