Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Хвала Сизифе, искрено сам се забринуо и почео да размишљам да радим серијал са младићима поред кречених фасада...
 
Придружујем се похвалама за фотографије!!! Веома успешно пилотирење са D80! :D
 
A, gde je sada Svedska ambs? i sta je sada tamo umesto ambs.?
Stvarno je sve prelepo, samo da pociste okolo. :)
 
praguc":3ejc0vw0 je napisao(la):
Stvarno baš lepo izgleda... Skoro mi je dolazio drug iz SAD, koji je baš prokomentarisao kako su sve (barem ono što je video) fasade u BG i NS sređene za razliku od Bugarskih gradova...
Onda mora da si mu dobrim delom obilaska drzao povez preko ociju i skidao na odabranim lokacijama, pod specijalnim uglom... :lool:

Shala mala. :) Ali, vec na korak od tog coska, nanize, u nastavku slede modernisticke zgrade sa propalim fasadama. Jos je puno fasada u BG-u koje "placu" za obnovom... :I
 
Felipe":2039aam9 je napisao(la):
dziggy":2039aam9 je napisao(la):
dobro poznat cosak. po meni ispalo je fantasticno, i sad mi je jasno da postoji neko ko brine i o detaljima prilikom rekonstrukcije kao sto je normalna boja.

http://img708.imageshack.us/img708/8262/030620101200.jpg
Super je ispala ova zgrada! Jupi! :D

(zanemariti fleke :laugh: )
Sem sto su ``zaboravili`` da revitalizuju i poslednji sprat, pa izgleda jadno i bedno, i smesno, kad je gledas od Tasa!
 
Na poslednjem spratu je neka taraba, dakle u nadleznosti stanara :) mozda je i kokosinjac!
 
Mislim da je ovaj problem u Sloveniji rešen kroz uplatnice infostana,što bi trebalo uvesti i kod nas.Postoji stavka za održavanje zgrada,novac od te stavke infostan prosledjuje na račun zgrade,koja isti koristi za popravke a uplata je obavezna.Mi smo takav narod da dok nam se ne nametne sami uglavnom ništa nećemo preduzeti.
Makar nam fasade padale na glavu
 
Nenad":2ne8v2h4 je napisao(la):
Na poslednjem spratu je neka taraba, dakle u nadleznosti stanara :) mozda je i kokosinjac!
;) mozda...ali pripada fasadi, pa su trebali da je srede.
 
stf":3htm1y8z je napisao(la):
Nenad":3htm1y8z je napisao(la):
Na poslednjem spratu je neka taraba, dakle u nadleznosti stanara :) mozda je i kokosinjac!
;) mozda...ali pripada fasadi, pa su trebali da je srede.
:lool:

Moze biti, moze biti. :p
Kokosinjac, tor, golubarnik... Sve opcije uzgajivachnica domatjih zivotinja (i po koje divlje vrste) dolaze u obzir... :laugh:
 
koliko grafita ima po knezu i sporednim uličicama.. ima grafita čak i na zgradi sanu :rolleyes:
 
neki religiozni pocese po zgradama u dimitrijali da pisu citate iz biblije...

zakljucujem da je apokalipsa iza coska :lol:
 
bgexplorer":38u8scft je napisao(la):
Fasada u Kneza Sime Markovica

Fasada u Knez Mihajlovoj

2s6385i.jpg
Ova zgrada je već išarana.
 
pa zar bi im bio problem da nabace taj zaštitni sloj protiv grafita. ili moramo da gledamo po strogom centru grada snp 1389 i zvezda grafite koji stoje već ko zna koliko :rolleyes:
 
Grafiti su previ užas već godinama. Nisam ni znao da postoji neki zaštitni sloj koji sprečava pisanje grafita. Meni su najužasniji oni na spomeniku Knezu Mihajlu. Predlažem da se taj zaštitini sloj odmah primeni.
 
nevezano za fasade, pominjali su i oko rekonstrukcije garnitura beovoza da su na jednoj stavili taj zaštitni sloj pomoću koga grafiti mogu da se uklone običnom vodom. probajte anti graffiti paint ili anti graffiti coating na googleu ili youtubeu za demonstraciju
 
Vrh