Šta je novo?

Фасаде / Fasade

25sn7g6.jpg


Juzni bul. :kk:

Boze, pomozi nam da cesce vidjamo ovo :/
 
Na koju nakazu na vidikovcu mislis
 
Mislim da su to oni pored garden centra blize ibarskoj magistrali. Mogu ti reci da je to jos i odlicno uradjena rekonstrukcija i nadogradnja pogotovo imajuci u vidu da je fasada tih zgrada tj tog kruga zgrada kako smo to mi u kraju zvali bila najmanje receno katastrofalna. Te zgrade su se prakticno od svog pocetka raspadale dok sada su prilicno unificirano uradjene. Meni je mnogo skandaloznije sta je uradjeno recimo sa nadogradnjom na vidikovcu ali zgrada kod poste i maxija na vidikovcu tj u tom polu krugu. Eto je vec kriminal i unistavanje totalno. Tu su nikle neke pecurke mimo svako logike a materijali koji su korisceni nemaju ama bas nikakve veze sa originalnom fasadom pa izgleda katastrofa.
 
Slazem se sa Igorom. Te zgrade kod Ibarske su odlicno odradjene, lepse izgledaju nego ranije i takodje se ne primecuje da se tu radila nadogradnja. Dok kod slucaja sa zgradama na Vidikovcu, e to se zove katastrofa. Samo se nadam da u buducnosti nece nesto nadogradjivati na crvenim soliterima pored Ibarske(tj ulice gde prolazi 53,23,56,89, kod maxia) one fino izgledaju
 
Ja da se pitam, sve zgrade ispod te (bivša švedksa ambasada), bih porušio i pretvorio taj deo u neku zanimljivu fontanu sa padom i cvetni aranžman. Naročito poslednja zgrada, štrči totalno bezveze. Kad se gleda sa reka i ušća, tačno se vidi koliko smeta.
 
Možda će tu da dođe neka nova ambasada ;). Ionako Azerbejdžanska ambasada treba da se otvori u Srbiji 28. maja, tako da hm hm hm ;) Ko zna ;)
 
GOJE":3imizxxv je napisao(la):
Ja da se pitam, sve zgrade ispod te (bivša švedksa ambasada), bih porušio i pretvorio taj deo u neku zanimljivu fontanu sa padom i cvetni aranžman. Naročito poslednja zgrada, štrči totalno bezveze. Kad se gleda sa reka i ušća, tačno se vidi koliko smeta.
Slazem se,tako bi se ulepsao i pogled a i ona trenutno nesretna karadjordjeva ulica
 
vucko":5hrg432t je napisao(la):
GOJE":5hrg432t je napisao(la):
Ja da se pitam, sve zgrade ispod te (bivša švedksa ambasada), bih porušio i pretvorio taj deo u neku zanimljivu fontanu sa padom i cvetni aranžman. Naročito poslednja zgrada, štrči totalno bezveze. Kad se gleda sa reka i ušća, tačno se vidi koliko smeta.
Slazem se,tako bi se ulepsao i pogled a i ona trenutno nesretna karadjordjeva ulica
U Karadjordevoj su dozvoljene visespratnice, ali nijedan vlasnik nece da proda zemljiste. Sa druge strane, tu ima dosta laguma, koji bi bili zatrpani, zarad garaza nekih novih guzonja koje bi tu imali stanove, tako da se pitam, da li uopste treba tu zidati nesto, ili je prosto samo renovirati sadasnje fasade.....
 
Ja sam za renoviranje sadasnjih fasada, i da se ocuvaju sve stare kuce na tom potezu. Ako nesto treba da se rusi, samo udzerice ili ako je nesto bas onako ruzno
 
Sime Markovica postaje polako ali sigurno jedna od 'svetlijih tacaka ' u starom delu grada sto se fasada tice...taj ugao su bas lepo sredili a ono sto mi se svidja su i ti jednostavni trotoari bez onih ploca u sto i jednoj boji i crni stubici. :kk:
Jedino mi nije jasno kako je tu taj restoran zauzeo citav trotoar pa su cak stavili i te odgradice gotovo skroz do ulice da pesaci ne mogu ni da prodju :shok:
 
Sve je super ali bi tom restoranu skinuo tu ogradicu,ajd da je veci trotoar pa da je stave ali ovo ne moze ovako.
 
Ponedeljak, 03. maj 2010.
Revitalizacija devet fasada pod zaštitom države

1390113_Fasade_s.jpg

Sekretarijat za komunalne i stambene poslove pokrenuo je postupak javne nabavke za radove na revitalizaciji devet fasada pod zaštitom države.

Radi se o obnovi fasada u Siminoj 19-21 (zgrada i Dom društva Crvenog krsta), Resavskoj 51 (Institut za urologiju i nefrologiju KCS), Svetozara Markovića 52a, Admirala Geprata 15, Francuskoj 37a, Džordža Vašingtona 26, Prote Mateje 52 i 25-25a i u ulici Cara Dušana 92.

Radovi na revitalizaciji fasada biće finansirani iz gradskog budžeta.
Izvor: BEO Info
 
Radi se fasada rudarskog faksa i jos par fasada po dorcolu
 
Fasada koja se radi na zgradi preko puta pravnog faksa u visini 4/5 sprata osvanula sa velikim crvenim grafitom monstrumi du se popeli preko skele i preko noci napravili grafit :bash: :bash: i odcjepil zastitno platno sa skele kako bi se vidjela njihova zvrljotina :bash:
 
ajde da je neki grafit, ali ono je kako ti kazes obicna zvrljotina. strasno :|
 
direktor":2b372uex je napisao(la):
Fasada koja se radi na zgradi preko puta pravnog faksa u visini 4/5 sprata osvanula sa velikim crvenim grafitom monstrumi du se popeli preko skele i preko noci napravili grafit :bash: :bash: i odcjepil zastitno platno sa skele kako bi se vidjela njihova zvrljotina :bash:
Svako ko nažvrlja grafit na bilo kojoj fasadi trebalo bi da bude kažnjen sa najmanje 5 godina besplatnog rada u rudniku, ili na građevini na skelama...
 
pa to je u sklopu rekonstrukcije,on je valjda koriscnen za podlogu za kolovoz.ipak je slika od 28 aprila u jeku radova na bulevaru
 
Nick Slaughter":aw0yx780 je napisao(la):
dziggy":aw0yx780 je napisao(la):
sta sve moze u 21. veku
Nije mi jasno?!
Jel to istovaren šljunak ispred "Lipovog lada"? zar nije u toku rekonstrukcija kolovoza u Bulevaru kralja Aleksandra?
Covek je mislio na zutu fasadu, ne na sljunak. Lipov lad sada izgleda kao seoska zadruga.
 
Prošao sam pored renovirane fasade preko puta Pravnog fakulteta, i ako je i bilo nekog crvenog grafita na njoj, sada ga svakako više nema.
 
Vrh