Šta je novo?

Фасаде / Fasade

ta zgrada iz vec poztnatog razloga nije obnovljena najbolkje sto je moglo, ali kada su je vec farbali, stvarno su izabrali lepe boje.
 
luci nasta mislis nisu je jos zavrsili prizemlje i dio fasade na potkrovlju inace boe su ok samo da srede onu do nje i one dvije preko puta i puno bolje bi sve izgledalo :/
 
^^^ ona zelena fasada, zgrade u cijem prizemlju je Agrobanka, bi super izgledala kada bi je revitalizovali - da ne pominjem veliku stambenu zgradu preko puta Metropola!

Mada, vec sada taj kraj daleko bolje izgleda nego kada sam studirao u komsiluku.. :vops:
 
Minus za fleke - mozda su tu zbog onih grafita, a ionako ce neko da prelepi neki bilbord preko njih :rolleyes:

Inace je fasada osvezenje - svidja mi se izbor boja, ceo kraj oko Pravnog deluje manje depresivno.
 
Nisu zbog grafita, jer jos jednim mazanjem ne bi bila ovolika razlika. Mogu biti 3. razloga
-Da majstori nisu skidali predjasnji malter sa cele povrsine zida, pa imamo malo starog okrecenog maltera, malo novog.
-Da nisu koristili istu nijansu boje.
-Da nisu premazivali u dva sloja, kao sto bi trebalo da se radi.

Pre bih rekao da je po sredi treca varijanta.

Ali pohvala za izbor nijansi, tako se kreci a ne rozom, zelenom i zutom, kao do sada. Ova zgrada je konacno dosla do izrazaja, a i njena arhitektura, koja zapravo uopste nije ruzna, kako se cinilo.
 
dobro poznat cosak. po meni ispalo je fantasticno, i sad mi je jasno da postoji neko ko brine i o detaljima prilikom rekonstrukcije kao sto je normalna boja.

030620101200.jpg
 
Koliko to cveće može da ulepša svaku fasadu ;) Kada bi na fasadu hotela Palace stavili tako cveće bilo bi mnogo lepše, čak bi me podsećalo na Plaza Athenee u Parizu..
 
Nisam mogao da odolim ovoj slici, pa je prenosim sa SSC-a:
b892l3.jpg

Autor: Luka

Jedan od redjih uglova gde su sve fasade sredjene. Sav uzdrhtim kada pomislim na potencijal koji se krije u propalim fasadama :)
 
Stvarno baš lepo izgleda... Skoro mi je dolazio drug iz SAD, koji je baš prokomentarisao kako su sve (barem ono što je video) fasade u BG i NS sređene za razliku od Bugarskih gradova...
 
Evo jos par primera sa SSC-a:

Juzni Bulevar (prva obnova jednog solitera u Beogradu - revolucionarno! :) )
24v2uxv.jpg
by Wuxa

Vila kod Kalemegdana (bivsa Svedska ambasada):
9rpnrs.jpg
by Luka

Veterinarski fakultet
2hcddmc.jpg
by Luka
 
Pitanje je vremena kada ce se i ostatak sredjivati. Ja to sve nekako dovodim u vezu sa Karadjordjevom koja nosi neslavnu funkciju obilaznice Beograda. Kada se zavrsi most Zemun-Borca, sve ce se iz korena promeniti u tom kraju.

@Ambassador
Dok ljudi ne shvate da moraju sami da krenu da obnavljaju svoje, nacekacemo se jos dugo da vidimo sve solitere da sljaste :)
 
zaffa":10d0l7wp je napisao(la):
Nenad":10d0l7wp je napisao(la):
Vila kod Kalemegdana (bivsa Svedska ambasada):
http://i49.tinypic.com/9rpnrs.jpg by Luka
koliko je ovo dobro :o ali zato sve okolo :(
Već sam negde napisao da bi to sve trebalo da se sruši, i napravi naki lep parkić, ili fontana umesto tih gnusnih kućerina, koje su tu tako veštački nakalemljene. Bivša švedska ambasada bi trebalo da predstavlja poslednju zgradu gledano naniže.
 
Прошао сам и ја данас кроз Скадарлију, предивна је.
Јул10
DSC_2643.jpg

DSC_2655.jpg
 
Kог јој сад Луцифере врага фали? Јесте мршава је али елегантно хода...
 
Jos je, lucifere, cini mi se ova zgrada radjena u tvojoj omiljenoj puc tehnici.
 
Nije. Krecena je. Puc nema ovakvu, da kazem, "glazuru", nego izgleda kao fini beton u boji. Mada, meni se trenutno svidja, ali videcemo kako ce izgledati za pet godina.
 
Nurko7000":3ay2d1hz je napisao(la):
Kог јој сад Луцифере врага фали? Јесте мршава је али елегантно хода...
:lool:

Нурко, то што ти се ретко захваљујемо за прелепе фотке нашег града је зато што си нас размазио. Пуно плусева.:gobb:
 
Vrh