Šta je novo?

Фасаде / Fasade

21022010710.jpg


21022010711.jpg


21022010713.jpg


21022010714.jpg


21022010715.jpg
 
beogradska, rupa je malo ispod raskrsnice sa krunskom
 
Sto je ta Beogradska odvratna ulica, fuj.
Ali pogledajte koliko se Vracarci zalazu za renoviranje svojh zgrada od stanovnika Starog grada ili cak Zemuna!
P.S. Vracar je mnogo cistiji od Starog grada!
 
Vracar takodje i stoji bolje ekonomski.

Znam za tu rupu,uzasna je,ne postoji nista gore od napustenog zemljista ili zgrade.Trebali su makar da posade travu i stave parkic kao na Slaviji u miticevoj rupi.
 
Tu je predvidjena gradnja nove zgrade i rusenje svih priyemnih kucica mislim da je bio negdje render na forumu ako saznam nesto javljam :kafa:
 
Gledam fotografije sa Vracara i ne mogu da verujem da je skoro svaka druga zgrada nadogradjena. Od te polovine, jedno 20-ak% se jos kao i potrudila da to uklopi u postojecu zgradu i da bar ofarba celu zgradu, pa je kako-tako ok. Ali ostalih 80% je zidalo kakao se kome svidelo. Pa nije mi je jasno da na kraju neko moze da kupi takav arhitektosnki Frankestajn i u njemu zivi. Za te pare je neko mogao da kupi pristojni stan samo malo dalje, ne razumem tu potrebu da se neko zakucava na Vracar samo da bi se zvalo da zivi na Vracaru. A i nisu mi jasni neki arhitekti - pa neko je to ipak morao sve to da nacrta. Zar mu struka nije bar malo nalagale etike da objasni bajnom investitoru da bi nadogradnja mogla bar malo da se uvuce od linije fasade da se ruglo ne sagledava sa ulice. Al' ko ce objasniti nekom ko samo vidi da ce sa prozorom koji gleda na ulicu kvadrat kostaiti 3000e, pa nema veze sto je kao puskarnica... A tek krovne badze kojih ima pa nema, krovovi izgeldaju kao da su krezavi... Mislim, teme nije nova i nije joj bas mesto ovde, ali ne mogu da odolim. :violina:

A da je Vracar sredjeniji od Starog Grada - jeste. Dobar deo Dorcola i Varos Kapije izgleda kao siroce u odnosu na Vracar. Nije mi jasno, neko rece da je Vracar ekonomski mocniji, kako ako su skoro sve vece firme zastupljene bas u Starom Gradu?
 
ukljucena je dekorativna rasveta za Konak Knjeginje Ljubice.Izgleda odlicno.Osvetljena je i zgradica restoran pored nje sto je nedavno rekonstruisana.
 
Najgore su vracarske skarabudzevine kod Hrama.....u Nebojsinoj.......Sacuvaj Boze.....
 
postavlja se skela na skupstinu Srbije...ajd nek nam je Bog u pomoci.
 
@hazard fazon hoce da srede fasadu i postave dekorativno osvetljenje :cool:
 
preksinoć je rađeno probno osvetljenje na zgradi železničke stanice
 
Vrh