Šta je novo?

Фасаде / Fasade

2005. godina

79850004.jpg
 
Ако добро видим још није било цевовода испред портала.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801028#p801028:3jcr6yoy je napisao(la):
Вожд » Уто Дец 08, 2020 7:52 pm[/url]":3jcr6yoy]
file.php

Где је ова лепота :shock:
 
:shock:
Nije problem samo u tome:
1. Tiple su pogrešno postavljene, postavljaju se na svakom ćošku i na sredini
2. Lepak se ne stavlja u ovakvim tufnama, nego linijski po ivicama i na sredini
3. Pokrili su ogromnu vertikalnu površinu (koja originalno nije predviđena za to), bez bar jednog horizontalnog prekida

Pitam se da li bi bilo bolje da su koristili penu umesto lepka?
 
Voleo bih da ima vise fasada od Brackog mermera. Evo juce su u Novom Sadu zavrsili i pranje fasade zgrade skupstine u okviru Banovine. Brasovanovo remek delo. Ovim sredjivanjem i skupstina i Banovina deluju kao da su izgradjeni juce, a ne 30ih.

be127e21f0ddf70917b573f6d600fb11.jpg


f7f4709b59800862a1e1e5a44b2aabab.jpg
 
Занимљиво је да је Брашован ово замислио у цигли, не знам да ли би овако ванвременска била у другом материјалу.
 
Možda je ovo samo u mojoj glavi ali da li novosađani više brinu o svoj grad nego mi beograđana?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801724#p801724:m65c3gca je napisao(la):
Плусквамперфекат » Čet Dec 10, 2020 4:18 pm[/url]":m65c3gca]Занимљиво је да је Брашован ово замислио у цигли, не знам да ли би овако ванвременска била у другом материјалу.

Tacno, originalno je trebala biti fasadna crvena opeka, kao sto je radjena na Radnickom domu (Radnickoj Komori) u susednom bloku, isto njegovo delo.

uZZa9RR.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801755#p801755:2u29lkp5 je napisao(la):
Dice » Čet Dec 10, 2020 5:21 pm[/url]":2u29lkp5]Možda je ovo samo u mojoj glavi ali da li novosađani više brinu o svoj grad nego mi beograđana?

Ne zaboravi da je Novi Sad 5 puta manji. A nije bas ni tako sjajna situacija kod nas, mada nas izvlaci ona titula Evropska Prestonica kulture pa se uzurbano spremaju fasade najvise zbog toga.
 
Mislim da se prosečan gradjanin slabo tu pita, a ako se pita, onda je strani plaćenik itd. Mislim da je stvar samo ko zajaše koji grad. Pominjali smo da zavod za zaštitu spomenika u Novom Sadu radi mnogo bolji posao u poredjenju sa onim koji je u nadležnosti u BG-u. Pogledajte podgradje Petrovaradinske tvrdjave i pogledajte Kosančićev venac, rekao bih da su na sličnom nivou po bitnosti, tamo fasade rade detaljno, skidaju klime, nema reklama preko pola zida, menjaju crepove, rade ulice u kaldrmi i to poprilično lepo. Pogledajte kako je to prošlo u BG-u, kandelabri neki najjeftiniji, fasade sredjene a kao da imaju kožnu bolest, kaldrma izgleda... ne izgleda...
 
Da ali problem je sto im je najveci izazov da premeste saobracaj iz Gradića (Podgrađe tvrđave)jer se fasade od izduvnih gasova autobusa i automobila jako brzo prljaju u uskoro ce biti - dzaba ste krecili. Vec godinama pricaju o izmestanju saobacaja ali to se jos uvek ne desava. A isti taj zavod ne radi nista o ocuvanju same tvrdjave, nemamo ni javno preduzece koje je odrzava, nema ozbiljnih ulaganja, kilometarske katakomble i paviljoni uz Dunav zatrpani sutom i smecem umesto da tu na primer naprave neku umetnicku koloniju kada vec postoji jaka struja koja ne zeli tvrdjaju na UNESCO listi a tu pre svega mislima na restorane koji su se ugnezdili u glavne objekte na platou.
 
Koga zanima, imam projekat Banovine, ne ceo, ali dosta toga sto je izlozeno na jednoj izlozbi, sve digitalizovani panoi

NCMEpZI.jpg


T5vScW5.jpg


Evo jedan preview, horoskopski sat koji nikada nije uradjen - otud i ona rupa na kuli. Kao i jos neki detalji.

izvinjavam se za offtopic.
 
Mozes to sve postaviti u temu o novom sadu jos ako imas fotke banovine odlicno...
 
Uvek mi je nesto falilo na etnografskom muzeju, videcemo kako ce biti posle obnove.
 
Ništa neće biti izgledaće isto. Max poskidaju klime i to bi bilo top.
 
Vrh