Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Nista od toga za sada, vec mesec dana skele samo oko prvog sprata.
 
Džabe sve to kada ološ žvrlja fasade. Prvo "liberali" daju podršku Petrinji tako što ižvrljaju zid, a onda im uzvrate "desničari" (očekivano). Sada se vodi polemika oko toga kako u BG-u navodno ima i dalje fašista, a niko ne obraća pažnju da se ovaj grad i dalje skrnavi. Eto vam ta lepa i kulturna gospoda koja "voli" ovaj grad. Solidarnost se može iskazati i na drugi način, a ne vandalskim činom. Suština je da su i jedni i drugi st*** i krajnje radikalni u svojim stavovima. Žvrljači su i "gospoda", i "avangarda", i huligani, i šatro "peta generacija"... Sve je lažno pa i taj njihov kosmopolitizam. Da su stvarno neka elita, ugledali bi se na neke uređene gradove Evrope! Srećna Nova godina! 2021.
 
Pozdrav svima,

morao sam da se registrujem da bih se nadovezao na prethodni post i podelio sa vama objavu na tvitteru na koju sam slučajno nabasao. Iznenadjujuć broj ljudi odobrava ovo i uništavanje sveže ofarbane fasade nazivaju slatkim i izjavom ljubavi. Ne znam šta da radimo više da podignemo svest ljudi da ne skrnave i uništavaju tudju imovinu, a ni istorijsko nasledje. Ukoliko neko zna gde možemo da prijavimo nadležnim ovu osobu i o kojoj fasadi se radi molim da me obavesti. Hvala vam svima na svemu, sve ove godine i srećna vam Nova Godina!

https://twitter.com/lasara_h/status/1344566879243927553
 

Prilozi

  • forum 12345.jpg
    forum 12345.jpg
    95,2 KB · Pregleda: 2.629
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809067#p809067:3oliqeww je napisao(la):
Bebop and Rocksteady » Pet Jan 01, 2021 11:04 am[/url]":3oliqeww]Pozdrav svima,

morao sam da se registrujem da bih se nadovezao na prethodni post i podelio sa vama objavu na tvitteru na koju sam slučajno nabasao. Iznenadjujuć broj ljudi odobrava ovo i uništavanje sveže ofarbane fasade nazivaju slatkim i izjavom ljubavi. Ne znam šta da radimo više da podignemo svest ljudi da ne skrnave i uništavaju tudju imovinu, a ni istorijsko nasledje. Ukoliko neko zna gde možemo da prijavimo nadležnim ovu osobu i o kojoj fasadi se radi molim da me obavesti. Hvala vam svima na svemu, sve ove godine i srećna vam Nova Godina!

https://twitter.com/lasara_h/status/1344566879243927553
file.php
Gluplju osobu dugo nisam video
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809069#p809069:1aa2p3eh je napisao(la):
SpikySpino » Pet Jan 01, 2021 6:47 am[/url]":1aa2p3eh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809067#p809067:1aa2p3eh je napisao(la):
Bebop and Rocksteady » Pet Jan 01, 2021 11:04 am[/url]":1aa2p3eh]Pozdrav svima,

morao sam da se registrujem da bih se nadovezao na prethodni post i podelio sa vama objavu na tvitteru na koju sam slučajno nabasao. Iznenadjujuć broj ljudi odobrava ovo i uništavanje sveže ofarbane fasade nazivaju slatkim i izjavom ljubavi. Ne znam šta da radimo više da podignemo svest ljudi da ne skrnave i uništavaju tudju imovinu, a ni istorijsko nasledje. Ukoliko neko zna gde možemo da prijavimo nadležnim ovu osobu i o kojoj fasadi se radi molim da me obavesti. Hvala vam svima na svemu, sve ove godine i srećna vam Nova Godina!

https://twitter.com/lasara_h/status/1344566879243927553
file.php
Gluplju osobu dugo nisam video

Dakle, imaju sve podatke. Lako je doći do te osobe. Samo zaboravljamo da policiju i državu boli lakat da se bave time. Oni motre na one koji vređaju "dostojanstvo" preCednika.
 
Po plocniku bih rekao da je ulica usporenog saobraćaja i to u misarskoj ulici...
 
Да смо нормална земља госпођи би стигао рачун за ово...

Следећи пут би размислила и она и сви који слично (не)размишљају...
 
Svakog ko ima potrebu da privatne poruke piše po fasadama pored svih društvenih mreža, treba poslati kod psihologa, jer tu svakako nesto nije uredu u glavi.
 
Hvala, upitanju je Mišarska 7, neki su isto već pronašli adresu. Svaka čast za prepoznavanje ulice! Takodje sam primetio da 1400 ljudi odobrava ovo ponašanje, a samo nekoliko stotina piše negativne komentare. Znam dosta ljudi koji su se preselili u Beograd poslednjih godina i svi kažu da im je odlično ali te fasade su nešto što ne mogu da gledaju više. Turisti se zgražavaju, izgledamo tako srozano i jadno pa recimo Ukrajina za nas izgleda kao uredjena zemlja. Tamo je to nazamislivo da neko uništava svoje ulice, zgrade, stanice... Najgore je što smo mi navikli, a kao što neko kaže ovde, srednjovečne žene navijaju za ovakve stvari. Šta očekivati od klinaca? Ljudi gube volju da srede spoljašnjost svojih zgrada iako imaju novac jer svakako im ovo sledi nakon nekoliko meseci.
 
Ali pazi ovu kao "jeste li ikada bili zaljubljeni". Biti zaljubljen je jedno, a biti retardiran kao oni koji ovo odobravaju i koji bi uradili ovo je druga stvar. Neka istetovira na mozgu sebi poruku pa neka posle skida tetovažu kada shvati da to nije dokaz ljubavi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809158#p809158:2wlyqdwp je napisao(la):
Bebop and Rocksteady » Fri Jan 01, 2021 7:38 pm[/url]":2wlyqdwp]Hvala, upitanju je Mišarska 7, neki su isto već pronašli adresu. Svaka čast za prepoznavanje ulice! Takodje sam primetio da 1400 ljudi odobrava ovo ponašanje, a samo nekoliko stotina piše negativne komentare. Znam dosta ljudi koji su se preselili u Beograd poslednjih godina i svi kažu da im je odlično ali te fasade su nešto što ne mogu da gledaju više. Turisti se zgražavaju, izgledamo tako srozano i jadno pa recimo Ukrajina za nas izgleda kao uredjena zemlja. Tamo je to nazamislivo da neko uništava svoje ulice, zgrade, stanice... Najgore je što smo mi navikli, a kao što neko kaže ovde, srednjovečne žene navijaju za ovakve stvari. Šta očekivati od klinaca? Ljudi gube volju da srede spoljašnjost svojih zgrada iako imaju novac jer svakako im ovo sledi nakon nekoliko meseci.
file.php

U Rusiji i Ukrajini kazne za takav vandalizam su velike i to se sprovodi, pa naravno da niko ne škraba po fasadama kao kod nas. Nemoj misliti da je tamo omladina nešto bolje vaspitana pa nema ljudi koji bi to radili, već prosto imaš sistem koji efikasno to sprečava.
 
Samo stroga kaznena politika...
Gurnuti mamlaze u društveno koristan rad.... čišćenje ulica, popravke oštećenja, teglenje cigli 4 kilometra uzbrdo, pa da ih vrate nazad, pa onda opet da ih tegle uzbrdo... i tako dok se ne opamete.

A da mame i tate sve gledaju sa ulice, kako im se njihova dobra deca prevaspitavaju...
Ako je maloletan, da mama i tata uplate u budžet 500.000 dinara, na sve ovo gore...
Pa kad se cela stvar oko kazne završi, neka odvedu kući svog ljubimca i porazgovaraju iskreno o svemu...
 
Ništa nije ruglo dok ne osvane isto na zgradi onog koji se divi ovakvim stvarima. E tada se promeni pesma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809158#p809158:arljh7lm je napisao(la):
Bebop and Rocksteady » Pet Jan 01, 2021 10:38 am[/url]":arljh7lm]Hvala, upitanju je Mišarska 7, neki su isto već pronašli adresu. Svaka čast za prepoznavanje ulice! Takodje sam primetio da 1400 ljudi odobrava ovo ponašanje, a samo nekoliko stotina piše negativne komentare. Znam dosta ljudi koji su se preselili u Beograd poslednjih godina i svi kažu da im je odlično ali te fasade su nešto što ne mogu da gledaju više. Turisti se zgražavaju, izgledamo tako srozano i jadno pa recimo Ukrajina za nas izgleda kao uredjena zemlja. Tamo je to nazamislivo da neko uništava svoje ulice, zgrade, stanice... Najgore je što smo mi navikli, a kao što neko kaže ovde, srednjovečne žene navijaju za ovakve stvari. Šta očekivati od klinaca? Ljudi gube volju da srede spoljašnjost svojih zgrada iako imaju novac jer svakako im ovo sledi nakon nekoliko meseci.
file.php

Tipični tviteraši iz "kruga dvojke" (mislim na psihološku odrednicu, ne na sam Dorćol gde živi mnogo dobrih ljudi). Kad se naslede tudji stanovi ne treba se iznenaditi kad se trenutni vlasnici ponašaju prema spoljašnosti zgrada upravo tako - kao da je tudje. Ti isti tviteraši su oni koji govore "Jaoooj kako je lepo u Minhenu i Parizu sve čisto, a ne kod nas gde st*** sve prlja i uštrokavi"...takvima treba po džepu, kad su tolki "gradjaneri" što se ne ponašaju istinsko gradski? Švrljotine na fasadi da budu "slatke"? možda svi mi ovde na forumu ne širimo dovoljno "pozitivne energije". Evo odoh da šaram po Knezu kako bi iskazao ljubav za moje najbliže :kafa:
 
Evo jos jedan "ljubavni" grafit po sred trgica. Steta sto nema smajli sa bacanjem pegle da se ispovracam kao covek.
FB_IMG_1609573799156.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809329#p809329:106bp58t je napisao(la):
McMillan » Sub Jan 02, 2021 2:29 pm[/url]":106bp58t]Vidim kako bi brinuli o Beogradu, ovi iz NDBG, licemeri...

Dovoljno je 10 min da se prodje kroz profil ove žene i da vidimo da snima ove iz NDBG i da je iz te ekipe. Žvrljotina ćirilicom bi valjda trebalo da ukaže na krivicu ovih drugih, desničara. Koja je razlika izmedju njih i Vesare? N1 slika i propagira grafite ovih drugih koji daju podršku Hrvatskoj. Beograd je bukvalno postao bojno polje tih ludaka. 100 godina jednim treba da završe nešto i onda dodju ovi drugi i razbiju deking čim bude gotov, pa dovedu novinare da to slikaju. I onda ide ono: „ijaoo kakav smo narod, pa mi smo bolesno društvo, wc evrope.” Ne kažem da smo idealni ali ovo je psihičko zlostavljanje gradjana koji sve to plaćaju. Nemamo nikakav sistem da nas zaštiti od tih ludaka kojima grad služi za izvlačenje novca i medjusobne političke i ideološke borbe.
 
grafiti "ko je rušio u Savamali" polako se priblizavaju nivou stete koje ja nastala samim rusenjem koje osudjuju
 
Да, сви ми знамо шта би требало урадити са тим наказама које урнишу фасаде и са наказама којима је то слатко и лепо, и у неком паралелном бајковитом универзуму они би били новчано кажњени и натерани на друштвено користан рад и тако даље и тако даље, али то је једнако вероватно да се деси у земљи Србији колико и да на Савски мост овог часа падне метеорит. Једноставно, досадно је како се неки људи лажно и усиљено праве фини и изигравају неко згражавање када им кажем какве казне ти нељуди стварно заслужују, али докле год је те лажне, усиљене и исфорсиране финоће и толеранције и атмосфере у којој са нељудима треба људски поступати, дотле ће ти нељуди да цветају, просперирају и урнишу нас, јер је ово друштво узгајило атмосферу у којој је то лако и доступно.
 
Petrinja sa srcem je mali znak solidarnosti,
ovo drugo sto je potom unakazeno su cista mrznja i bolestina.

Ko stavlja znak jednakosti izmedju ova dva je u najmanju ruku licemer.
 
Solidarnosti se iskaže tako što se uplati novac za pomoć a ne žvrljanjem po fasadama lažna solidarnosti....pomoć za ono malo srba proteklih u petrinji glini i okolnim selima ima opcija preko spc...
 
Vrh