Šta je novo?

Фасаде / Fasade

inquiry":36to8ofn je napisao(la):
Zgrada fenomenalno izgleda! :)
слажем се, блага је реч феноменална, пре бих рекао супер-феноменална :kk:
 
kao da smo u parizu...znaci extra extra zgrada..
Jovanovm-koji je to broj u resavskoj? ka kojem delu te ulice? cesto setam u resav.i nikad je nisam spazila...
 
Sta bi sa dekorativnim osvetljenjem Doma Narodne Skupstine.Najavljivali su ga od proslog juma ......??????????
 
Eeee, da se na ovaj način radila rekonstrukcija Beograda nakon WWII, sad bi Bg izgledao kao Madrid u pojedinim delovima, a ne bi dobio one ruuuužne zgrade, kao npr, pojedine na Terazijama ili u Knezu :(
 
@ durlevic

pre jednog vremena su se vadili na standardno objasnjenje - propao tender za izvodjaca radova :p ali u svakom slucaju je u planu i za to su izdvojena sredstva - znam, posto su se u skupstini pre izvesnog vremena svadjali oko toga da li je "u doba finansijske krize" neophodno raditi dekorativno osvetljenje Doma Narodne skupstine.
 
ivana-bg":1efp63dm je napisao(la):
kao da smo u parizu...znaci extra extra zgrada..
Jovanovm-koji je to broj u resavskoj? ka kojem delu te ulice? cesto setam u resav.i nikad je nisam spazila...
Između Nemanjine i Birčaninove, iza one ogromne zgrade u Nemanjinoj 22-26 u kojoj su razna ministarstva.
 
durlevic":yyjt9c65 je napisao(la):
Sta bi sa dekorativnim osvetljenjem Doma Narodne Skupstine.Najavljivali su ga od proslog juma ......??????????
Пројекат се ради и требало би да ускоро буде завршен.
 
jovanovm":10h6x0fa je napisao(la):
nb9e80.jpg
Podseca me na zgrade u Kanu
 
Moram i ja da se priključim oduševljenjima. Zgrada je zaista fenomenalna.
 
Eto, malo pozitive u Beogradu. Idite pa iščekirajte i sami. Naravno, ima podzemnu garažu i ostale dodatke... :)

@ivana-bg
Već ti je odgovorio Goldi, ali eto da potvrdim, to je ta zgrada, od ugla između Nemanjine i Resavske kreneš u pravcu ka Kliničkom centru...
 
Svetski izgleda, a ne deluje onako kič. Vrlo je ukusno odrađena. Svaka im čast!
 
Ditrih":54bn31uo je napisao(la):
Kad je bila organizacija pesme Evrovizije u Beogradu, španski novinar koji je prvi put došao u Beograd je opisao Beograd ovim rečima (arhitektonski): " Beograd je spoj socrealističke arhitekture i ruševina posle drugog svetskog rata...". E sad socrealistička arhitektura je Novi Beograd..... a ruševine su verovatno stari deo grada (na ulazu na Brankov most, Kosančićev Venac , Brankova i čitav taj potez.......valjda , je*** li ga...
Dragi Ditrih nije lepo siriti dezinformacije!
Prvo nije u pitanju novinar, vec komicar!
Drugo nije u pitanju izvestaj iz Beograda vec sala
Trece imas o ovome na temi Relax- Smehoteka, okacio sam i video sa sve prevodom na engleski.
 
Sve sama odusevljenja. A zasto??? Pa bar nama u Beogradu jeftine eklektike ne nedostaje. Prosetajte samo manjim ulicama pored fakulteta!!
(Razocarani vodozemac) :notok:
 
Zanimljiva zgrada... ruže je ekspoziture čak dve banke u prizemlju (da ih ne reklamiram, jedna je na CRNOJ listi Narodne banke)... lepše bi izgledalo da je tu otvorena neka pekara, lep restoran ili kafić... no dobro. Mana je što se zgrada nalazi tik uz Urološku kliniku, tj. u blizini rendgen aparata tako da... Ali u svakom slučaju, nadam se da će se u Beogradu graditi više ovakvih zgrada...
 
Goldstein":3hhpidie je napisao(la):
Nisu. I dalje je antena :(
A da li se zna da ce statua biti vracena? Mislim, cemu rekonstrukcija ako se ne vrati?!? Znam da je bila prica da je zagubljena itd. ali verujem da moze da se nadju originalni crtezi ili kalup - bar se nadam...
 
Revitalizacija (ili rekonstrukcija, ili ponovoizmišljenje) fasada iz socrealističkog perioda na Vidikovcu, soliteri preko puta Garden centra... na zadnjoj slici se vidi nedovršen deo... pretpostavljam da je to zajedno u priči sa nekom nadogradnjom, no meni se svidelo kako izgleda uživo.

i5b1gp.jpg


ogkzgy.jpg


111rric.jpg
 
a jel si se raspitao da li će to uraditi sa celom zgradom?? (ili samo u prolasku primetio).. i meni se sviđa
 
Nisam uspeo dobro da slikam, a i trebao sam da napomenem - to ne rade samo sa celom zgradom, već sa celim kompleksom zgrada... Ima ih dve-tri (koliko se sećam) koje su već kompletno urađene. Slike su iz februara ili marta ove godine, tako da bi mogao neko ko živi blizu da se isfura tamo?
 
Ja sam to video i prvo sam bio zaprepašćen, zato što je užasno jeftino izgledalo dok je trajala nadogradnja.

Oko 3 sprata su dodali na svaku zgradu otprilike.

Tek kasnije sam video da sređuju i celu fasadu i oduševio se kako to izgleda. Završene zgrade izgledaju kao nove. Neuporedivo lepše nego ranije.

Super projekat.

Baš me interesuje ko stoji iza toga. Možda je neki investitor došao da dogradi i proda stanove, a zauzvrat stanarima da okreči fasadu i eventualno remontuje lift? Hm.

Odličan projekat.
 
Ovo je zvanicno prvi visi objekat u Beogradu koji se obnavlja! Pitao sam se kada ce soliteri doci na red! Lepo.
 
Meni ovo izgleda nakaradno.

Uopšte, nadogradnje sa kosim krovovima koje se rade po soliterima koji su prethodno imali ravne krovove su mi fuj. Bez obzira na obnovu fasade, ovo je očaj. Da li iko u ovome gradu ume da izvede kvalitetan ravan krov? I zaista, samo da su zadržali formu ravnog krova, ne bih imao nikakve zamerke, ovako je baš loše.
 
I ja sam to primetio da je loše. Neke zgrade čak umesto ravnog krova imaju zaobljen krov. To je tek ružno.

Ali opraštam zbog fine skladne fasade. :)

Ceo kraj je će biti apsolutno osvežen, ceo Vidikovac.
 
Vrh