Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ova fasada u Skadarliji lepo izgleda, mada je osvetljenje malo diskutabilno...
 
Slike je objavio user Luka na forumu skyscrapercity :

t6rpmd.jpg


29e6vj4.jpg


25528vt.jpg


vzhc2a.jpg


http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=442214&page=290
 
Da oprostite, meni ovo izgleda kao da je neko upro baterlampom ili reflektorom u zgradu, a ne kao da je uključena fasadna rasveta
 
Peru fasadu uprave trezora u Pop Lukinoj :D

3090c2u.jpg


2pydrgo.jpg


23llj07.jpg


I postavljaju skelu na zgradu na ćošku Fruškogorske i Pop Lukine

ay2f6a.jpg
 
Jeli to malo svetlije sa desne strane vec oprano? Nije bas "belo".... :/
 
I postavljaju skelu na zgradu na ćošku Fruškogorske i Pop Lukine

To sto postavljaju skelu je verovatno da bi nalepili jos jedan bilboard a ne da bi sredili fasadu, nazalost... Vec vidjeno. Nazalsot, situacija je takva da se stanarima vise isplati da neku sitninu stave u svoj dzep, nego da uslove postavljivaca da im sredi fasadu... (a i da nije takva situacija, uradili bi isto...)
 
a baš čudno, ja sam mislio da će barem srediti zgradu pošto je u toj zgradi konzulat Irske.
 
Danas je u Politici izašao članak o obnovi zgrada, pa je kao dodatak napisano nešto i o Zgradi zadruge

Beogradska zadruga čeka novo "lice"
Posebno ugrožen spomenik kulture od velikog značaja, prema navodima stručnjaka iz Gradskog zavoda za zaštitu spomenika kulture, čija spoljašnjost vapi za obnovom je zgrada Beogradske zadruge smeštena iza hotela "Bristol" u Karađorđevoj ulici. Izrada projekta obnove je u završnoj fazi, a stručnjaci zavoda trenutno se bave izradom projekta uređenja krovne konstrukcije i celokupne fasade zadruge.
 
Otkrivena fasada sa renovirane zgrade u Bulevaru K.A. pored Vukovog spomenika
(to je ova zelena)

30upl3n.jpg
 
A zasto vlasti imaju obicaj da ostave sa strane cigle neogrecene i neizmalterisane.Mislim ruzno izgleda na ovoj crvenoj zgradi iako je meni ona jako lepa.
 
ta cvreno žuta je nadograđena, ona je bila duplo niža... to je investitor tako ostavio.. a na njoj je inače žuta boja pri vrhu otpala... kvalitet radova...
 
Boki, ta zgrada na ćošku sa tim golim zidom je vrlo loše odrađena, a o tome kako je investitor tek ostavio prizemlje da izgleda da ne pričam.
 
Možda se neko nada da će nadograditi i zgradu pored?

To je jedini logičan razlog zašto bi neko ostavio cigle....
 
Ne znam da li je u najavi novi skandal kada je obnova fasada u pitanju, tek, danas sam video da su na 2. spratu ''Metropola'' između prozora povučene vertikalne pruge u različitim nijansama, kao kad se isprobava buduća boja fasade. To je loše jer mislim da je fasada ''Metropola'' od nekog kamena.
 
Te pruge nisu bile vertikalne kada sam poslednji put tuda prolazio, nego približno kvadratnog oblika i sve su bile iste boje
(bar je mom oku tako delovalo)

Videću da uslikam sutra jer radim u blizini...
 
Goldstein":1omgx3m2 je napisao(la):
Ne znam da li je u najavi novi skandal kada je obnova fasada u pitanju, tek, danas sam video da su na 2. spratu ''Metropola'' između prozora povučene vertikalne pruge u različitim nijansama, kao kad se isprobava buduća boja fasade. To je loše jer mislim da je fasada ''Metropola'' od nekog kamena.
e tuga... i to ce znaci unistiti pod budnim okon strucnog zavoda za zastitu spomenika kulture... ponekad je stvarno steta sto smrtna kazna vise ne psotoji
 
Mozda ispadnem glup u drustvu, ali zasto je Metropol spomenik kulture?
Sta tu ima posebno da se stiti? Obican hotel, nista posebno sem sto je u centru grada i sto je bio poznat po lako dostupnim kuravama.
 
Metropol jul 2009

Bok - ka Karnedžijevoj
24cb3t2.jpg


Ka parku
i3wccz.jpg


Prednja strana - ka bulevaru Kralja Aleksandra
a9oxs.jpg


Sa ove poslednje slike vide se pomenute "bele fleke" na fasadi (na prvom spratu)...
Ne znam kako vama deluje, meni to drečavo belo izgleda kao da je zgrada od azbesta...
No, videćemo kako će da ispadne.
 
Београд добио мурале у оквиру пројекта „Суперзид”

Четвртак, 30. јул 2009.
Три мурала најзначајнијих уметника светског уличног сликарства Блуа, Валерија Белутија и M-Ситија од данас красе зграде Београда на Старом граду и Савском венцу. Преостала два мурала српских уметника Биљане Ђурђевић и Владимира Перића, који се осликавају на општини Врачар, биће откривена наредне недеље.
jp97yc.jpg

Сликање мурала део је овогодишњег Белефа, који је почео 2. јула и трајаће до краја месеца. Према речима директорке Белефа Милене Стојићевић, мурали су резултат пројекта „Суперзид”, у оквиру којег су осликани зидови у Дурмиторској 16, Поп Лукиној 6 и Ресавској 61, на згради ОШ „Петар Петровић Његош”. Преостала два мурала биће на зидовима у Макензијевој 42 и Милешевској 57.
Пројекат су помогле општине на чијим територијама се налазе мурали и
Izvor: Beoinfo
Link: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1353251
 
Vrh