Šta je novo?

Фасаде / Fasade

To je jedno vrlo lepo obnavljanje.. :) Ono pored (neobnovljeno sa klimama) je Dunav osiguranje..
 
Jutros su poceli da postavljaju skele na zgradu u Kneza Milosa 12(prva zgrada ispod Londona).
Radovi na rekonstrukciji fasade ce trajati cak 200 dana.Ne znam da li je rec o prvom odgovornom izvodjacu radova koji realno procenjuje potrebno vreme ili je u pitanju nesto drugo.Primera radi fasada na Zelenom Vencu na uglu s Prizrenskom se radi duplo duze nego sto pise na tabli a skele jos nisu ni krenuli da skidaju.
 
Danas sam bio na Terazijama,i zacudio sam se jer su postavili skele na onu zgradu gde je Komercijalna Banka,ona polukruzna....Toj zgradi je potrebno samo osvetljenje,a ne da fasadu renoviraju...:bash:







:gobb:

-----U pitanju je Igumanova Palata Terazije 33
 
iskreno, i meni je bilo cudno da je renoviraju...mozda se nas dvoje ne razumemo u materijal hahaha
 
Da, to je zapravo igumanovova palata, a SPC je umislila reklo bi se da je to njena zgrada jer je narod zove "igumanova". Toj fasadi nije falilo ama bas nista, barem ne nesto vidljivo. Mislim da kvockama iz Zavoda za zastitu spomenika smeta sto je bakar obojio fasadu i okvire prozorske u zeleno i sada ce to verovatno da skinu. Seljanke zene, sta ce.

Nego, kazite dragicka, postavljene su skele oko one skroz propale ogromne kruzne zgrada kod Brankovog mosta!
 
dragicka?

ne s.......i ..aaaaa ludilo!! bravo..ona sto izgleda kao neki selotejp da je zalepljen po celoj zgradi..
 
Meni se bas svidja kako su resili fasadu u Nemanjinoj 9. Ok, svako ima svoj ukus i slazem se da je moguce da nisam u pravu. Pogotovo sto nisam nekakvo strucno lice, arhitekta ili gradjevinac. Ali, meni zgrada izgleda skroz ok, pogotovo uzivo. Pa i Nemci su na slican nacin rekontruisali staru zgradu skupstine u Berlinu (kombinacija kamena i stakla) i ne vidim da joj ista fali, cak je interesantnija zbog te mesavine modernog i klasicnog.
 
@Луцифер
Драгичка :)

Што се тиче Игуманове палате, ево табле није ми баш јасан овако одређен рок, ипак пошто су извођачи овако фини са комшијама не бринем :D



Такође ево и слике новоградње у Ресавској

 
Nemoj da prichash da je selotejpara u skelama!?Ajde da i nju zakrpe,falim te boze,kad je u centru paznje pri ulasku u bg preko brankovog.
I da,ima i u Bechu tih smelih nadogradnji starih zgrada i nekih kombinacija sa staklom,bas sam pomislio kako mi se ne dopada i kako se i njima desava da omanu.Nije uteha,al eto - ocito je i to arhitektura:)
 
Hitman":1ugkec3i je napisao(la):
Meni se bas svidja kako su resili fasadu u Nemanjinoj 9. Ok, svako ima svoj ukus i slazem se da je moguce da nisam u pravu. Pogotovo sto nisam nekakvo strucno lice, arhitekta ili gradjevinac. Ali, meni zgrada izgleda skroz ok, pogotovo uzivo. Pa i Nemci su na slican nacin rekontruisali staru zgradu skupstine u Berlinu (kombinacija kamena i stakla) i ne vidim da joj ista fali, cak je interesantnija zbog te mesavine modernog i klasicnog.
To su babe i zabe. Za pocetak, Rajhstag ima u potpunosti ocuvanu originalnu fasadu koja je rekonstruisana sto ovde nije slucaj. Ovde je fasada i tehnicki i po resenju menjana. Drugo, Foster je u Berlinu napravio staklenu kupolu, iako cemo pravo nije mu bas najbrilijantniji projekat. Ali da je to ovde uradjeno, bilo bi super. Ja sam to upravo i napisao - sistem svetlarnika za poslednje spratove uz kupolu. Medjutim na zgradi sudova je bukvalno probijena originalna fasada sa svih strana da bi se obezbedilo (nepotrebno) svetlo.
 
Luci, kada govoris o staklenoj kupoli, da li je to nesto slicno onome sto nameravaju da dodaju na Narodni muzej?
 
^^^ Jeste, bukvalno isto tako:

Reichstag%20Berlin%202005.jpg


Mada, projekat za N. M. je lepsi. :D
 
Zaduzbina Sime Anderejevica Igumanova, u cijem vlasnistvu je objekat na uglu
ulica Terazije br. 31 - Trg Nikole Pasica br. 2-4 (Igumanova palata),
uputila je molbu Sekretarijatu za komunalne i stambene poslove da, kao hitne
i neodlozne, finansira fasaderske, limarske i druge radove kojima ce se
spreciti dalje propadanje Igumanove palate, a da ce Zaduzbina sopstvenim
sredstvima finasirati ostale radove na objektu.

Shodno tome Grad Beograd - Gradska uprava - Sekretarijat za komunalne i
stambene poslove ugovorio je izvodjenje radova na revitalizaciji ulicne
fasade Igumanove palate, kojima su obuhvaceni radovi na ciscenju, pranju,
restauraciji i konservaciji fasade oblozene kamenom, zameni propale bakarne
limarije (krovni pokrivac, oluci, opsivke, snegobrani...), popravci i
bojenju fasadne stolarije, ugradnji nove gromobranske instalacije sa
uredjajem za rano startovanje.

Nekadasnja grupa stojecih figura izlivenih u bronzi, visine oko 4 metra,
delo slovenackog vajara Lojzea Dolinara, nalazila se kao centralni element
na uglu objekta iznad poslednjeg sprata.

Zaduzbina Sime A. Igumanova uspela je da sakupi i sacuva 27 delova
demontirane i razbijene skulptoralne kompozicije, koji se sada nalaze u
Brezovici.

Sekretarijat za komunalne i stambene poslove ce, u sklopu radova na
revitalizaciji fasade, finansirati uklanjanje postojeceg predimenzioniranog
i izradu novog betonskog postamenta sa potrebnom aramturom za buduce
fiksiranje skulpture, a izradu bronzane skulpture na osnovu modela od
autenticnih fragmenata i arhivske dokumentacije finansirace Zaduzbina u
skladu sa svojim finansijskim planom.
 
^^ E , to je super..Jako lepo..Cak fantasticno, ispunjene su one najvise zelje... Samo , hoce li fasada biti osvetljena?
 
Na onoj nekad zelenoj zgradi na cosku kod Trga Nikole Pasica sto se renovira juce sam video na fasadi "flekice"/mustre koja bi boja mogla da se upotrebi. U igri su sve mguce varijante bez-drap ukljucujuci i rozikaste nijanse, ali i originalniji tonovi kaost sto su zelena i zeleno-siva.
 
Нисам приметио слику ове зграде да је постављена

пре

ref_izv_f_007.jpg


после

ref_izv_f_008.jpg
 
gde je to? mislim daj nam koji kraj..ma ne moras, nije vazno...
nije duplo fuj po meni..preterujes...jer ipak ti bi od pite g..... da pravis pitu od jabuka!
 
Lucifer":178kyqpm je napisao(la):
po meni duplo fuj.
:D .. pa, naravno "duplo fuuujj" na kvadrat, ali za mene ona dva dograđena sprata

sa dva put više prozora nego na originalnim spratovima - mogli su to i bolje.

Ali, što reče Ivana teško to ide sa tim pitama. :)
 
da, i meni su "zadnja dva sprata" fuj..ali opet ja gledam boju i da su fasadu doveli u neki red..a za nadogradjivanje--nemam reci..ali sreca, visoka zgrada pa ljudi ne gledaju odozdole toliko u vis...pa i ne vide ove grozne prozore haha...jbt zar su morali toliko prozora da naprave! strasno..
i ove zelene zavese non stop vidjam kod nas na prozorima..samo sto peskire i cebad ne obese kao zavesu.
 
Vrh