Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Najgore je sto sam ja ubedjen da ta antena danas nicemu ne sluzi vec da obitava gore zato sto nekog mrzi da se popne i skine je - kao one praistorijske klime na prozorima poslovnih zgrada iz doba SFRJ.
 
Homer Jay":1tafy5gk je napisao(la):
Najgore je sto sam ja ubedjen da ta antena danas nicemu ne sluzi vec da obitava gore zato sto nekog mrzi da se popne i skine je - kao one praistorijske klime na prozorima poslovnih zgrada iz doba SFRJ.

Pa da nas ministar za zivotnu sredinu i prostorno planiranje nije zauzet svime osim svojim poslom mogla bi se organizovati velika akcija ciscenja te skalamerije. Na beogradskim krovovima su TONE metalnih antena a i tanjira koje vise nicemu ne sluze. O neradecim prastarim klimama da se i ne govori. Tacno bi svaka 3 meseca mogli da imamo redovne akcije ciscenja, sto parkova i zelenih povrsina, sto balkona, sto krovova...
 
Homer Jay":1wtsv2vp je napisao(la):
Najgore je sto sam ja ubedjen da ta antena danas nicemu ne sluzi vec da obitava gore zato sto nekog mrzi da se popne i skine je - kao one praistorijske klime na prozorima poslovnih zgrada iz doba SFRJ.

Pa to sigurno, ali prosle godine je radjena kompletna obnova (ciscenje) ove fasade i skele su bile od prizemlja do krova - tada su mogli da je demontiraju bez ikakvog problema... To samo znaci da nema koordinacije pri takvim radovima. Dobro, nisam rekao nista novo, ali me zanima da li se neko iz Zavoda dok je radio nadzor (ako je radio - a koliko znam to im je obaveza...) bar zapitao sta ta antena radi na mestu gde treba da je skulptura??? Ocigledno nije ali im zato nije smetalo da odmah kazu da je skulptura izgubljena i tesko da ce se raditi ponovo. Mnogi su se javljali, mislim cak i na ovom forumu, da kazu da delovi skulpture leze u dvoristu Primenjene i da je negde ostavljen kalup, ali se ocigledno niko ne prihvata tog posla. Nema interesa... :violina:
 
A da damo malo starog pleha kumovima :laugh:

Pravo malo bogatstvo zaboravljeno leži po Bgd krovovima
a nije zanemrljiva ni potecijalna opasnost
svaki put kada je košava , ona može po neki stari tanjir da svuće sa krova i unesreči prolaznike

Dimničari kao najčešći posetioci Beogradskih krovova bi mogli da nakupe
podosta tog starog ,,pleha,, novcem od istog svoju službu da poprilično modernizuju

Zapravo bilo koja služba koja je zainteresovana uz odobrenje grada ako vlasnici sami ne uklone bi pomogla i Bgdu i sebi .
Bgdu - otklanjajući opasnost -
sebi pribavljanje dodatnog prihoda

Sličan princip važi i za stare klime

Sve u cilju lepšeg i bezbednijeg Bgda :)
 
Skultura SE ZOVE SIMA IGUMANOV PRIZRENAC SA SIROCICIMA postoji sacuvani djelovi cak se negdje bila i slika skultura je volsebno nestal kad su dosli oslobodiocijende noci .Inace postoji plan o vracanju iste neznam gdje je zapelo :kafa:
 
jlaki":1tsefdrp je napisao(la):
Ma gde je antena šta pričate
И ја се питам где је та антена и на ком је месту ? Гледам слике по ко зна који пут и ништа невидох ! Јел може нека слика која је снимљена по дану ?

Можда на тањиру те антене пише и ово:
:lol:
 
Evo kako je nekad izgledala ta skulptura na vrhu
igumanova-palata1.jpg


a evo danas satelitske antene na njenom mestu
IGUMANOVA-PALATA.jpg
 
@Felix55
+1 :)
pravi čarolijaš BB, kad kod zatreba eto fotke iz rukava :) :kk: :)
 
Lep slike, Felix, stvarno bi trebalo vratiti tu skulpturu.

Već dugo me zanima pošto redovno prelazim tu raskrsnicukome/čemu je spomenik onaj crni stub koji se vidi na donjoj slici?
 
Kokos":1vrb1bra je napisao(la):
Lep slike, Felix, stvarno bi trebalo vratiti tu skulpturu.

Već dugo me zanima pošto redovno prelazim tu raskrsnicukome/čemu je spomenik onaj crni stub koji se vidi na donjoj slici?

Na tom mestu su u leto 1941 Nemci obesili srpske patriote. Nasumice je bilo skupljeno nekoliko seljaka, zanatlija i studenata koji su obeseni na ocigled prolaznika. Bila je to prva organizovana odmazda po okupaciji koja je za cilj imala zastrasivanje Srba... Doduse i dalje postoje mnoge kontroverze oko ovog dogadjaja, ali to je vec neki drugi topic... Spomenik je podignut pre 10-ak godina, a kuriozitet je da bronzana tabla na trotoaru nestaje svakih par meseci...Doduse, to i nije vise kuriozitet - to je postala praksa...
 
Letos sam postovao ovde , da me fascinatna fasada upravo zbog zelenog ,,preliva,, preko belog kamena duž prozora
što se baš sada lepo i vidi na slici (kada je fasada obnavljana, kamen je bio beo )
Voleo bih da mi neko objasni kako se dobija isti ,,preliv,,
Moje viđenje za postizanje takvog divnog efekta :
Izmeđju spojeva kamena se uzida i malo bakra pa prirodnim putem slivanjem kišnice ona i tonira i kamen :rolleyes:
 
Skulptura "Sima Igumanov sa siročićima", rad vajara Lojze Dolinara. Visina 3,7 metara.
igumanova-palata-5-v.jpg


Na ovoj fotki se bolje vidi kako bi Igumanova palata izgledala ako bi joj se vratila ta skulptura.
krstic%2Bigumanov.png
 
FELIKS +Predivna SLIKA cak su i zastave na jarbolima.A iznad ulaza u danasnju kom banku neko stoji kako bi bolje osmotrio defile vojnika KJ plus sine na terazijama sa skretanjem na trg N.Pasica :kafa:
 
Joj direktore zamisli kada bi se prosetali na jedan dan po predratnim Terazijama...Uh :)

EDIT:

Pogledajte sta sam nasao na forumu Beograd kojeg vise nema :) Igumanova palata sa srpom i cekicem :o

terazijeizajul3.jpg
 
@jentevoz
+1 :)

Hajd da ponovim pitanje



boca-ica":1zhjulfo je napisao(la):
Letos sam postovao ovde , da me fascinatna fasada upravo zbog zelenog ,,preliva,, preko belog kamena duž prozora
što se baš sada lepo i vidi na slici (kada je fasada obnavljana, kamen je bio beo )
Voleo bih da mi neko objasni kako se dobija isti ,,preliv,,
Moje viđenje za postizanje takvog divnog efekta :
Izmeđju spojeva kamena se uzida i malo bakra pa prirodnim putem slivanjem kišnice ona i tonira i kamen :rolleyes:
 
zexland":ezxsoa9j je napisao(la):
Pogledajte sta sam nasao na forumu Beograd kojeg vise nema :) Igumanova palata sa srpom i cekicem :o
Да, али скулптура је и даље на месту.
 
Felix55":d92brecr je napisao(la):
Skulptura "Sima Igumanov sa siročićima", rad vajara Lojze Dolinara. Visina 3,7 metara.
igumanova-palata-5-v.jpg


Na ovoj fotki se bolje vidi kako bi Igumanova palata izgledala ako bi joj se vratila ta skulptura.
krstic%2Bigumanov.png
Ovo slika kad je bila gay parada,vidim da je mek sje*******an :kk:
 
Da li postoji verovatnoća i mogućnost da se na vrh zgrade IGUMANOVE PALATE,koja je dobila novu fasadu i osvetljenje vrati Bista igumana sa siročićima koja je bila tu do oslobodjenja beograda posle drugogo sveckog rata. Naravno znam da nema original,ali može replika. I još jedna molba,ako ste u mogućnosti da skinete onu satelicku antenu sa vrha zgrade. Sažeto pismo Gradu Beogradu koje sam poslao
 
Vrh