Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ne moze, da si umesto sveCkog napisao sveTSkog i satelicku satelitsku onda bi dobio ovako neces dobiti ni odgovor :) ..
 
@NOVI 011
+1 :)
Za pismo upuceno gradu ,
ako si potpisao sa punim imenom , adresom i Emailom . . . .
Sigurno ce stici odgovor a koj bi voleli i ovde u celosti da vidimo
 
Nebojsa":17aca7yq je napisao(la):
Ne moze, da si umesto sveCkog napisao sveTSkog i satelicku satelitsku onda bi dobio ovako neces dobiti ni odgovor :) ..
Primećujem matori da gajiš odredjene simpatije prema mojim postovima na Beobuild-u. Toliko im se diviš da ne možeš dozvoliti da tako vrhunske stvari budu zagadjene takvim grubim pravopisnim grškama. Al da te razočaram IMAM DEČKA :violina: :violina: Pusti gramatiku dečko cilj je bitan. :bash:
 
boca-ica":31wr90fm je napisao(la):
@NOVI 011
+1 :)
Za pismo upuceno gradu ,
ako si potpisao sa punim imenom , adresom i Emailom . . . .
Sigurno ce stici odgovor a koj bi voleli i ovde u celosti da vidimo
Naravno da jesam :lol: Čim bude nekog pomaka odma obaveštavam :D
 
NOVI 011":1nn8azas je napisao(la):
Nebojsa":1nn8azas je napisao(la):
Ne moze, da si umesto sveCkog napisao sveTSkog i satelicku satelitsku onda bi dobio ovako neces dobiti ni odgovor :) ..
Primećujem matori da gajiš odredjene simpatije prema mojim postovima na Beobuild-u. Toliko im se diviš da ne možeš dozvoliti da tako vrhunske stvari budu zagadjene takvim grubim pravopisnim grškama. Al da te razočaram IMAM DEČKA :violina: :violina: Pusti gramatiku dečko cilj je bitan. :bash:

Tebra sta se ljutis vidis da se zezam jbt a neznam kad sam to ranije imao "simpatije" prema tvojim postovima!?? ,a kad smo vec kod tih "simpatija" nemas pojma kakve su bile prema mojim ponekad ..... :D

PS, sto se tice tvoje veze sa tim deckom tvoja stvar ali ipak je i pored aktuelnih tendencija glupo da takve stvari iz privatnog zivota iznosis ovde. ;)
 
Pa, to se i pise spojeno, sta ima da ga odvajam kad je ko jedna rec :D :p .....
 
Završili su zgradu u Brankovoj, ali se nisu setili da očiste i onaj metalni deo koji dominira na nižim spratovima, tako da ostaje gorak ukus u ustima, pa još kad se tome dodaju i klime koje su naravno ostale... bolje da ni nisu obnavljali.

Sa druge strane, odustali su od obnove ove fasade na slici dole, tj skinute su skele, a zgrada nije ni taknuta.

http://www.dodaj.rs/f/9/Q3/2RF25Xqf/dscn0587.jpg
 
Ne verujem da su odustali. Ne radi se to tako da postavis skelu, pa posle dva dana se smoris i kazes "aj ipak da ne radimo fasadu", razmontiras sve i odes. Ili su bili u pitanju neki drugi radovi (tipa krov ili nesto tako) ili su imali problema sa inspekcijom - neadekvatna skela ili nedostatak dozvole.

Za onu veliku zgradu sam se bas razocarao - metalni deo zauzima toliku povrsinu da sa ulice ni ne izvalis da je fasada renovirana. Tak kada malo podignes glavu vidis da su visi spratovi osvezeni :(
 
oprali su fasadu.

edit: slike


dscn0594.jpg


dscn0595.jpg
 
Siguran sam da sa stručne strane sve zamerke su na mestu

mene kao običnog građanina ipak raduje svaka umivena fasada pa i ova
potajno se nadam da ce crne i garave zgrade postati jednog dana daleka prošlost Bgda
 
Zamerka za pranje fasade je sledeća:

Ako se pere fasada od uobičajene gradske nečistoće, uopšte nema potrebe dizati skele, jer se trošak nepotrebno utrostučuje.
Dovoljno je pogledati tender za pranje Glavne pošte vredan 29 miliona dinara!!!!
Platformama sa radnom visinom 20+ metara, može se u potpunosti završiti posao (iznajmljivanje te platforme je cca 50 eur dnevno)
Osim, ako se sa investitorom ne dogovore drugačije...
 
Moravac wrote: ,, . . . . Platformama sa radnom visinom 20+ metara, može se u potpunosti završiti posao
(iznajmljivanje te platforme je cca 50 eur dnevno). . . . ,,
+ 1 :)
Pa nije dobro iznositi podatke iz ,,halo oglasa,, :laugh:
kako da se posle zaprepastimo dobrim radom onih za anti-korupciju
koliko tu ima puno rada te meseci i meseci istrage i dokazivanja a sad sve pokvari :lool: :laugh: :lool:
 
Video sam druže, ali to je toliko očajno uradjeno da nemam reči. Do juče sam živeo u studenjaku i svaki dan sam gledao tu fasadu kada se vozim na zeleni venac, i oni su je toliko loše uradili, da nisam ni primetio ''osvežavanje'', nego mi je prva pomisao bila da su odustali od sredjivanja te fasade. Vlaga na drugom spratu, neubedljivo oprane pločice na tim terasama, prljavština na potkrovlju i ivicama zgrade, preprljave ove donje ivice terasa...
 
Sawovsky":1f5dje2u je napisao(la):
Video sam druže, ali to je toliko očajno uradjeno da nemam reči. Do juče sam živeo u studenjaku i svaki dan sam gledao tu fasadu kada se vozim na zeleni venac, i oni su je toliko loše uradili, da nisam ni primetio ''osvežavanje'', nego mi je prva pomisao bila da su odustali od sredjivanja te fasade. Vlaga na drugom spratu, neubedljivo oprane pločice na tim terasama, prljavština na potkrovlju i ivicama zgrade, preprljave ove donje ivice terasa...

Sve stoji a donje ivice su poseban mrak. Za tako nesto bi se u vojsci dao "ostav" pa ponovo, dok se ne uradi kako treba. Cime je pitanje cija je to firma i koliko su za OVO naplatili od SVIH NAS samo dobija na vaznosti. U situaciji u kojoj drzava duguje masi putara i drugih preduzeca.
 
Dragi Beobuildovci, evo za vas jedne poslastice veceras :) Kao sto znate, pocelo je montiranje dekorativnog osvetljenja na glavnoj zgradi poste u Takovskoj, a sinoc su neki od nas imali prilike da vide kako izgleda ono sto je do sada uradjeno. Za one koji su propustili ovaj trenutak, evo nekoliko slicica nacinjenih mobilnim telefonom.

Ovo je krilo zgrade u kojem je Ministarstvo ekonomije. Kao sto vidite, reflektori su razlicite jacine i mislim da tu tek slede fina podesavanja kako bi se dobila adekvatna nijansa osvetljenja. Iako moj telefon dosta pojacava bljestanje, ipak se cini da je osvetljenje previse jako:

posta1.jpg


Jedna frontalna. U dnu slike se vidi kamioncic sa dizalicom i radnici koji vredno sljakaju na postavljanju osvetljenja. Najvise mi se dopada sto je novim osvetljenjem kula sa satom dosla do izrazaja. Tako sam uostalom i skontao da je ukljucen deo novog osvetljenja - jer sam sa Tasmajdana video osvetljen sat na Posti:

posta2.jpg


I za kraj jedna slikana sa Trga Nikole Pasica odakle sve sljasti kao Las Vegas :D

posta3.jpg


Imajte u vidu da ovo nije konacno osvetljenje i da cemo tek sledece godine saznati kako ce sve na kraju izgledati. Ocigledno je da u nekim fazama radova moraju da ukljucuju reflektore, pa sam samo imao srecu da sve to sinoc ukacim.

Inace, primetio sam i vrlo male bele kutije sa reflektorima montirane na zgradu Gradske biblioteke, tako da mozemo ocekivati da i ona uskoro zasija.
 
Da li su oni to uperili reflektore u stubove? Meni ovo izgleda grozno, možda je zbog lošeg kvaliteta fotki
 
Vrh