Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Da, mogli bi ovi sto zvrljaju da prestanu s tim, recimo.
Onda ne bi morali da dolazimo u situaciju gde relativizujemo zlo u stilu "dve strane istog novcica" i sl.
 
Mogli bi ovi što su zaduženi da sprovode zakon da počnu da se istim bave, recimo. "Treća strana novčića".
Uprravo to, SVE grafite treba cisititi, od budjavih tagova i skrabotina, preko onih ''umrlica'' posvecenih narkodilerima i slicnoj baraberiji pa sve do murala sa Sv. Mladicem i Prepodobnim Putinom.

Citav Beograd (a i ostali gradovi po Srbiji) zbog njih lice bre na dzinovski Bronks/Harlem!
 
Vrtimo se u krug sto se tice grafita . Ono sto bi mogli ovde na foumu da uradimo je da kroz anketu sa 5 ponudjenih odgovora vidimo do koje mere nam vandalizam i grafiti uopste smetaju. Ako se pokaze da nam zaista i u velikom procentu smetaju, onda mozemo da probamo da napravimo jednu statisticki signifikantniju anketu preko drustvenih mreza, da uz tu anketu nalepimo i jedan tekst kako ova ogromna masa grafita na svakom cosku utice na psihu (relevanta istrazivanja). Da vidimo dal zaista traumatizira ljude i utice na osecaj bespomocnosti kroz asocijaciju na nemar grada/drzave ili je to nesto sto smeta samo nama koji brinemo i malo smo svesniji od proseka....
 
Kome smeta ovakav grafit ? Lep, ne vredja nikoga? Nije nacisticki grafit ili grafit protiv jevreja itd... Sramota sta se radi. A verujte da ce ovaj grafit ponovo biti nacrtan mozda cak i lepsi.


1676744721893.png


Znaci svi koji mislimo da je KOSOVO SASTAVNI DEO SRBIJE KAO STO I JESTE I PO USTAVU i ostalo da ne idem dublje... svi mi smo nenormalni :)
 
Ovu sliku sam postavio zbog ovog prvog dela gore. U pitanju je otac od repera zvanog FOX koji je prozivao mafijasa pa posle plakao i izvinjavao se.

Ja smatram da lep grafit ne treba unistavati a ovo je lep grafit i na mestu na kom treba da bude. Koliko ima drugih grafita pa ne dodju ovi isti da ga prefarbaju i javno objave sve to :)
 
Па искрено овде на овој фасади стоји као пилету сисе. Наравно овде је циљано уклоњен графит због свог садржаја, а имамо безброј графита који више руже.
 
Ovu sliku sam postavio zbog ovog prvog dela gore. U pitanju je otac od repera zvanog FOX koji je prozivao mafijasa pa posle plakao i izvinjavao se.

Ja smatram da lep grafit ne treba unistavati a ovo je lep grafit i na mestu na kom treba da bude. Koliko ima drugih grafita pa ne dodju ovi isti da ga prefarbaju i javno objave sve to :)
Nije Fox nego Surreal.
 
Da država radi svoj posao ne bi bilo uopšte grafita i ne bi dolazili u ovu situaciju da jedni žvrljaju a drugi kao kreče pod policijskom zaštitom.
Ovo je čista demagogija.
Evo daću ti tvoj primer, ti na tvom forumu ne možeš da me sprečiš da to napišem već samo možeš da izbrišeš naknadno.
Zašto od policije tražiš ono što sam ne možeš na mikro primeru da sprovedeš.
 
Upravo tako, kada neko brlja onda ga sankcionišem, a država to ne radi tako da se počinioci osećaju slobodno.

Zapravo vidim da su danas komunalci pisali prijave ovima što su krečili.
 
Ovo sto si napisao je potpuno besmisleno, sta znaci kaznjavanje nakon saranja zida? Znaci ja ako sam nasarao zid 1997. mogu da ocekujem da me policija putem dnk otkrije i napise kaznu? Policija ili da uhvati na delu sto jako tesko ili nikako drugacije.
No da se vratimo temi, ja za sebe mogu da kazem da sam izuzetno nacionalno opredeljen ali prezirem lazni patriotizam i ovo sadasnje stanje mi je mnogo lepse od onog pre.
FpP2QduXoAEH4D8.jpeg
 
Ovo sto si napisao je potpuno besmisleno, sta znaci kaznjavanje nakon saranja zida? Znaci ja ako sam nasarao zid 1997. mogu da ocekujem da me policija putem dnk otkrije i napise kaznu? Policija ili da uhvati na delu sto jako tesko ili nikako drugacije.
No da se vratimo temi, ja za sebe mogu da kazem da sam izuzetno nacionalno opredeljen ali prezirem lazni patriotizam i ovo sadasnje stanje mi je mnogo lepse od onog pre.
Pogledajte prilog 154696
Protiv si samo zato sto je usmereno protiv Vucica, a kada su aktivisti SNS-a u Novom Sadu, organizovano sarali po fasadama na Limanu, nakon izbornog poraza sza savet MZ, nisi se bunio. Ili si principijelno protiv, ili za, a ne od slucaja do slucaja.
 
Sta je usmereno protiv Vucica majstore?
Naravno da mi je ogavno crtanje trobojki u Novom Sadu te slinavce bi natwrao da lizu to sto su usrali na Limanu ali genije ovo je forum o Beogradu a ne o Novom Sadu prema tome ne znam gde sam trebao da se bunim?
Ako nisi primetio, desne i proruske stranke, optuzuju Vucica da planira priznanje Kosova, pa sirom grada povodom toga prave grafite. Ono u NS je bilo zvanicni, stranacki projekat, a ne slinavci.
 
Поздрав свима. Ја први поздрављам сваку акцију сређивања града и уклањања графита. Ипак, у овом случају мислим да је свима јасно да су ове најблаже речено "анационалне" организације уклониле мурал због патриотског садржаја. Сигуран сам да неће наставити своју акцију уклањањем "тагова" са зидова или неких других жврљотина. А апсолутно се слажем са прошлим коментаром да држава треба да ради свој посао, да уређује град, уклони сваки графит и онда не би ни било места за овакве теме.
 
@Navip Ne znam za ns dal je to zvanicni projekat stranke ali na vracaru je zvanican projekat stranke uprsvo da se uklanjaju grafiti al boli te uvo da to primetis jel tako. Bitno da sam naprednjak. Prosetaj malo po Vracaru pa ces videti koliko je uklonjeno grafita...
Ali da se vratmo mi na aktuelnu temu, ovo moze u novu rubliku iz minuta u minut.
FpShJ6sXgAMI-5O.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:
@Navip Ne znam za ns dal je to zvanicni projekat stranke ali na vracaru je zvanican projekat stranke uprsvo da se uklanjaju grafiti al boli te uvo da to primetis jel tako. Bitno da sam naprednjak. Prosetaj malo po Vracaru pa ces videti koliko je uklonjeno grafita...
Ali da se vratmo mi na aktuelnu temu, ovo moze u novu rubliku iz minuta u minut.
Pogledajte prilog 154703
Svako uklanjnanje grafita je za pohvalu. Potrebno je angazovati vise radnika i nabaviti jos opreme za uklanjanje grafita, a mozda i osnivanje posebnog gradskog preduzeca za tu svrhu.
 
Предлог за решење овог калкана - да се посади густ низ туја који би онемогућио шарање
 
у овом случају мислим да је свима јасно да су ове најблаже речено "анационалне" организације уклониле мурал због патриотског садржаја. Сигуран сам да неће наставити своју акцију уклањањем "тагова" са зидова или неких других жврљотина.
Ima nas koji mislimo da su patriotske snage te koje su dosle da prekrece mural sa porukom nakazne ideologije koja decenijama razara Srbiju.
Ako nista drugo barem su suprotno od pozivanja u rat i na nasilje.
NISTA sto dolazi od ruke krajnje desnice, navijaca i ostalih "umetnika" se ne moze opisati kao patriotsko. Mozda samo u njihovim vlaznim snovima.
 
Искрено, заиста немам намеру да полемишем са тобом. Ипак, примећујем да си на мој пристојан коментар одговорио помало увредљиво. Да појасним, против сам графита било које врсте, треба их све уклонити, а сама порука јесте и тачна и патриотска. Ваљда се сваки нормалан Србин нада да ће се окупирано Косово и Метохија једног дана вратити. А сад ако се налазиш прозваним, ако си ти неко ко мисли да Косово није битна ствар и ако симпатишеш НВО организације овакве врсте и циљева - о томе заиста мислим све најгоре. Баш брига њих за чист и уређен град, него су сада само покушали да јефтино поентирају... Овој напаћеној земљи не треба ни простачко, примитивно тумачење патриотизма, а камоли људи оперисани од сваког осећаја за свој град, народ, језик, веру, писмо, интересе... Али добро, нећу настављати полемику, ово је ипак форум везан за грађевинарство, не желим да додатно трујемо атмосферу.
 
Vrh