Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762077#p762077:3reqhm6c je napisao(la):
Bender Rodriguez » Суб Авг 01, 2020 3:22 pm[/url]":3reqhm6c]Ajde da razjasnim jednom za svagda:
Nisam ja ni mislio da je neko 1920ih stavljao svastike, niti šahovnice na tadašnje zgrade sa tajnim mračnim namerama da propagira ideologije. Koje, na kraju krajeva, tada još nisu ni postojale ili bar nisu bile poznate ovde (NSDAP i Ustaštvo).

Moja poenta, od početka učešća u ovoj diskusiji, je da je besmisleno i apsurdno baviti se trivijalnim detaljima i od njih praviti večite debate. Bilo to zbog drukčijeg stuba na ogradi balkona, bilo zbog dileme da li na zgradu vratiti grb Kraljevine ili grb Srbije.

Jer vidite, kao što ovde dođe Pera pa zamera što na zgradi nije sve 100% isto kao kad je napravljena, tako će sutra da dođe Žika koji će da se buni što je na neku zgradu sve vraćeno 100% isto, pa njemu smeta što mora da gleda šahovnicu na zgradi u svojoj prestonici. I onda će tako večito da se prepucavaju i nadmudruju u krug. A i jedan i drugi tip ljudi su manjina koja u svojoj dokonosti traži povode za rasprave i gunđanje, i bave se trivijalnim detaljima koje 90% ljudi neće ni primetiti, a i da ih primete, neće ih biti briga. Ajde recite mi, koliko vas zna ljude koji su bilo šta komentarisali što se na zgradu Železnica vraća grb Kraljevine? Koliko vas zna nekog ko je gunđao što na zgradi iza Skupštine stoji Šahovnica? Koliko ljudi ima problem što ulica u centru Beograda ima naziv Cetinjska? Što je nekad bio Bulevar JNA i Ulica 29. novembra?

Koga briga za takve stvari? Ko se zagleda u faking oblik stuba ograde na balkonu? Šta sad, pa hoćemo li onda da se zagledamo i u svetleće table interfona kojih isto nije bilo 1930ih? I u limene svetle oluke? U limene krovove umesto crepova? U LED sijalice u hodniku umesto starinskih? Gde je kraj tome?

O tome ja pričam svo vreme. O tome kako postoje grupice ljudi koje će u svakom jajetu da nađu neku dlaku i da drobe o tome. A imaju grad pun hiljadu drugih mnogo važnijih i očiglednijih problema. Čuj, nije stavio isti stub kao ovaj iznad... Pa dal je bre realno da se neko bavi takvim trivijalnostima? :kafa:
Bavimo se rekonstrukcijom fasada, vraćanju duha i identiteta grada... i ne samo u oblasti fasada... mnogo šire od toga!
 
Vi se bre ljudi hvatate za oblik stuba na ogradi terase! O tome ja pričam. Ništa drugo nisam pominjao!


Šta je sledeće? Teraćete ljude da menjaju oluke da bi se bolje uklapali u vaše vizije 1920ih? Oćete i fijakere da uvedete umesto vozila gradskih prevoza? Da vratite fenjere umesto moderne rasvete? Dokle ćete da idete tako? Dok ne napravite disfunkcionalni muzej od grada?

Uhvatio si se tog oluka i ne pustas Oluk cetvrtasti ili okrugli isto kosta ako vec radis novi onda radis da ti svi oluci budu isti ako su postojeci okruli radis okrugle i obrnuto .... kakve crne vizije grada iz 1920 tih ko bre pomenuo fijakere ko je trazio fenjere niko ...
 
A vi se uhvatiste stuba na ogradi ko da je u pitanju kupola koja nedostaje, a ne detalj koji niko ni ne primećuje.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762235#p762235:pm45kgjh je napisao(la):
dex libris » Sub Avg 01, 2020 11:19 pm[/url]":pm45kgjh]
Bavimo se rekonstrukcijom fasada, vraćanju duha i identiteta grada... i ne samo u oblasti fasada... mnogo šire od toga!
Ja ja... Mogu da se kladim da većina vas nije skoknula ni na Google maps i street view da uopšte pogledate o kakvoj se zgradi radi.
Tu zgradu daleko više urniše nadogradnja koja je sprovedena tokom SFRJ nego ova ograda sa različitim stubovima.
Al naravno to vas ne zanima, jer je to bilo davno a i taj koji je to odobrio je verovatno pod zemljom. Pa ko veli ajde onda da glumimo veličine tako što ćemo javno da osuđujemo nekog običnog čoveka što za gromadu od ograde nije tražio identičan oblik stuba nego približno isti.


Navikao sam na svakakva cepidlačenja i fantaziranja n Beobuildu, ali nisam očekivao da će doći do ove tačke da ko forenzičari zagledate ljudima ograde terasa tražeći povod da osuđujete i drobite što u 2020. nešto ne izgleda kao u 1920. Blago vama kad vas ne dotiče stotine drugih prečih i očiglednijih problema u Beogradu pa vam sad još samo ostaje da ispravljate stubove na fasadama i terasama.


Ajde bre, gledao sam džukele iz kriminalnog miljea kako na zgradu koja je spomenik kulture prvo kače mreže od metalnih konstrukcija, pa zatim veštačko zelenilo, pa kroz zelenilo blješteću rasvetu, pa onda uz tu rasvetu i reflektore, da ni slučajno neko ne obrati pažnju na njihov bordel i dileraj. I nikom ništa. I s vrha glave mogu da nabrojim još 20 takvih lokacija širom grada. I to je tek početak. A vi ovde drobite što je neki tamo lik stavio drukčije stubove na ogradi... Foliranje i licemerje na kub. :kafa:
 
Znaci zgrada unistena nadogradnjom daj da je unistimo jos vise jel to poenta
Rastureno je pa daj da bude jos gore Mozda nadogradnja nema dozvolu mozda je uradjena na divlje ...
Vecina stanara nema osjecaj prema zgradi kao cijelini
Ja bi najvise volio kad bi bilo moguce ukloniti nadogradnje ili kao blaza laksa varijanta da kad se sredjuje fasada da se nadogradnja uredi tako da se uklopi kao sastavni dio zgrade na dosta zgrada je to cak i moguce....cak ni uz neke ne drasticno vece troskove ....
Zgrada u kojoj je danas vlada i ministarstvo finansija su nadogradjene npr ...
 
Ne, nego hajde da u gradu koji postaje bukvalno disfunkcionalan i opasan od toga koliko se kriminalnog ološa nakotilo po njemu, drvimo lonac oko toga što je Petar Petrović u Poenkareovoj na starudiji od zgrade stavio stub koji je 30% drugačijeg oblika nego oni iz 1920. Jel to poenta?

Gledao sam lika kako krvari na ulici nedaleko od mog prozora jer su ga izboli ilegalni migranti u divljem hostelu. A trutine iz Hitne se ne javljaju na telefon kad sam ih ja zvao dok im pandur preko Voki tokija nije zaurlao da dolete što pre. Gledao sam kako lete meci dok obezbeđenje jednog političara razmenjuje paljbu sa lerdijem koji je pokušao da se uvuče u leglo kriminala gde dolazi svaki Milogorac koji pređe granicu. Uključujući i onog što vozi Hamera na kome piše ''PiG NERAD'' i natpisima ''ne radim, valjam belo'' i ''Stranka Biroa Nerada''. Gledao sam sijaset gradskih službi, i komunalna tocila, i korumpiranu muriju, i parking servis, kako ljube ruke tim kriminalčinama koje parkiraju nasred kolovoza. Gledao sam vatrogasce kako ne uspevaju da priđu mestu gde su pozvani jer je ološ bahati zablokirao kolovoz pa ajde zovi svinje da izađu iz svojih rupa da pomere Mečke i Hamere da može FAP da prođe.

To je sve ono što sam lično gledao svojim očima. I što imam arhivirano.
A vi mi ovde drvite što je neki tamo lik u Poenkareovoj stavio drukčiji stub na ogradi fasade.
Jel vama dobro? Jel ste svesni gde živite? I koliko je mnogo drugih, prečih problema?

Što ne idete tako da javno sramite npr tu pojavu u Hameru što ređa kazne ko ubruse i što voda sa sobom lanac ko neki varvarin pa privezuje Hamer za drveće i stubove da ne mogu čak ni da probaju da ga odnesu? Hm? Što se ne bavite takvim stvarima?

Za razliku od vas tastatura heroja i sudija, ja se zapravo razmišljam da odem do te zgrade u Poenkareovoj i baš da pitam stanare o istorijatu. Da ih pitam i kad je urađena nadogradnja, i što je na jednom spratu drukčija ograda, a na onom iznad razvaljena. I uopšte, šta sve ima tu i šta se dešava.

Jer nemam zent od toga. Nemam problem da kad mi nešto smeta, da idem sam na to i rešim. Kao što sam nekoliko puta išao sam i na ove otpade koje pominjem. I sa ove i sa one strane zakona. Umesto da sedim kući i trpim dok Beograd postaje novi Nikšić i Kandahar a kao ventil da mi služi forenzika fotografija gde ću da analiziram detalje kojima se niko normalan ni ne bavi, samo da bih sebi dao legitimitet da gunđam i osuđujem nekog običnog čoveka dok po gradu vršlja varvarin u Hameru, ismeva se srpskoj državi i srpskom narodu, a na Vračaru psihopata plaćeni ubica šetka sa Uzijem usred bela dana. :bash:

I svi ćute i prave se da to ne primećuju. Al zato kad ovaj stavi drukčiji stub od ograde... iiijaaoooo... Zlo i naopako. Ajde bre... :kafa:
 
Bender, razumem u potpunosti šta želiš da kažeš, medjutim, mislim da se većina problema mora rešavati paralelno. Od svega ovoga pobrojanog, treba uzeti u obzir i da decu lečimo SMS-ovima, dok naš narod glasa milionima poruka za rijaliti probisvete, grade se kule i gradovi našim parama, baca se novac lopatama, a deca nam umiru, jednostavno je teško naći vrh prioriteta. Sve ovo je jedno debelo blato u koje smo ušli kao društvo, ali jednostavno ne smemo dozvoliti da se devastira i ono malo kulturne baštine koja nam je ostala. Ćutanjem dajemo podršku ovakvima da nastave to da rade, isto bi prošao i objekat na Kopaoniku da smo svi ćutali. Slažem se ja da je prioritet sve ostalo od same kozmetike, ali ovde je reč da mi plaćamo neke ljude u zavodu da čuvaju sve ovo, da ne dozvole ovakve ispade, da na vreme obaveste investitora da će sve to što je uradio morati da poruše ako ne urade kako treba. Tu je glavni problem, pare odlaze, lopovi na sve strane, a mi samo gledamo. Gde god može da se prodrma lonac, treba ga drmati.
 
Pročitano i primljeno k znanju. Priznajem da sam trenutno malo kratak sa strpljenjem jer mi je neshvatljivo da, posle svega što sam lično, svojim očima video... neki ljudi od celog Beograda nalaze povod za gunđanje zbog jedne razlike u stubovima ograde.

Neću ništa sad da (ti) odgovaram, i daću ti pohvalu za post, iz poštovanja što si bar uzeo i pročitao šta sam napisao i bar probao da razumeš moj stav i ugao gledanja. Toliko od mene za sad.
 
Sve to sto si nabrojao smeta i meni ali ovdje konkretno pricamo o fasadama zgrada ...
Taj sto veze auto i za to ima lijeka ...migranti i za to postoji vise rijesenja ...kako i za razne mafije ....
To nazivanje tastatura herojima smjesno iscimso sam se za ovaj grad vise nego pola njih kojima su usta puna grada a ulaz lici na otpad bjele tehnike a fasada pada ljuduma na glavu ...
Zena je svakog cetvrtka bacala sa 4 sprata smece na ulicu izmedju 13:30 i 14 h brankova ulica o cemu prcamo ...a da tema su Fasade
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762260#p762260:2ci5judu je napisao(la):
gishko » Sub Avg 01, 2020 11:44 pm[/url]":2ci5judu]Bender, razumem u potpunosti šta želiš da kažeš, medjutim, mislim da se većina problema mora rešavati paralelno. Od svega ovoga pobrojanog, treba uzeti u obzir i da decu lečimo SMS-ovima, dok naš narod glasa milionima poruka za rijaliti probisvete, grade se kule i gradovi našim parama, baca se novac lopatama, a deca nam umiru, jednostavno je teško naći vrh prioriteta. Sve ovo je jedno debelo blato u koje smo ušli kao društvo, ali jednostavno ne smemo dozvoliti da se devastira i ono malo kulturne baštine koja nam je ostala. Ćutanjem dajemo podršku ovakvima da nastave to da rade, isto bi prošao i objekat na Kopaoniku da smo svi ćutali. Slažem se ja da je prioritet sve ostalo od same kozmetike, ali ovde je reč da mi plaćamo neke ljude u zavodu da čuvaju sve ovo, da ne dozvole ovakve ispade, da na vreme obaveste investitora da će sve to što je uradio morati da poruše ako ne urade kako treba. Tu je glavni problem, pare odlaze, lopovi na sve strane, a mi samo gledamo. Gde god može da se prodrma lonac, treba ga drmati.
Svaka na mestu! Potpisujem :)
A potpuno se slazem I sa Benderom I drago mi je,pa makar I na ovom forumu, sto pametni ljudi iznose stav koji donosi nadu da ima ko da se bori za drustvo koje je sada u glibu
 
Ja se slažem sa svakom tačkom i zarezom Benderovog posta, kada govori o katastrofalnom stanju u gradu i prihvatam da je glupo diskutovati o nekom stubu kad nam ološ puca iz automobila u pokretu, ali ipak je ovo tema vezana za fasade. Idući tom logikom, cela tema je izlišna. Zato ipak mislim da bismo trebali da se držimo teme a da se otvori nova tema gde bi se detaljnije razgovaralo o svim negativnim pojavama o kojima Bender govori.

I još nešto - uvek je tako bilo u Beogradu. Sa manje ili više intenziteta.
Ovaj grad je jednostavno magnet i privlači i dobro i loše. Preveliki je, ogroman novac se u njemu vrti i uvek će na njegovim ulicama biti svega i svačega. To nikako ne znači da sa time treba da se mirimo - naprotiv!
 
Bender Rodriguez":1ttqt7s9 je napisao(la):
Ne, nego hajde da u gradu koji postaje bukvalno disfunkcionalan i opasan od toga koliko se kriminalnog ološa nakotilo po njemu, drvimo lonac oko toga što je Petar Petrović u Poenkareovoj na starudiji od zgrade stavio stub koji je 30% drugačijeg oblika nego oni iz 1920. Jel to poenta?

Gledao sam lika kako krvari na ulici nedaleko od mog prozora jer su ga izboli ilegalni migranti u divljem hostelu. A trutine iz Hitne se ne javljaju na telefon kad sam ih ja zvao dok im pandur preko Voki tokija nije zaurlao da dolete što pre. Gledao sam kako lete meci dok obezbeđenje jednog političara razmenjuje paljbu sa lerdijem koji je pokušao da se uvuče u leglo kriminala gde dolazi svaki Milogorac koji pređe granicu. Uključujući i onog što vozi Hamera na kome piše ''PiG NERAD'' i natpisima ''ne radim, valjam belo'' i ''Stranka Biroa Nerada''. Gledao sam sijaset gradskih službi, i komunalna tocila, i korumpiranu muriju, i parking servis, kako ljube ruke tim kriminalčinama koje parkiraju nasred kolovoza. Gledao sam vatrogasce kako ne uspevaju da priđu mestu gde su pozvani jer je ološ bahati zablokirao kolovoz pa ajde zovi svinje da izađu iz svojih rupa da pomere Mečke i Hamere da može FAP da prođe.

To je sve ono što sam lično gledao svojim očima. I što imam arhivirano.
A vi mi ovde drvite što je neki tamo lik u Poenkareovoj stavio drukčiji stub na ogradi fasade.
Jel vama dobro? Jel ste svesni gde živite? I koliko je mnogo drugih, prečih problema?

Što ne idete tako da javno sramite npr tu pojavu u Hameru što ređa kazne ko ubruse i što voda sa sobom lanac ko neki varvarin pa privezuje Hamer za drveće i stubove da ne mogu čak ni da probaju da ga odnesu? Hm? Što se ne bavite takvim stvarima?

Za razliku od vas tastatura heroja i sudija, ja se zapravo razmišljam da odem do te zgrade u Poenkareovoj i baš da pitam stanare o istorijatu. Da ih pitam i kad je urađena nadogradnja, i što je na jednom spratu drukčija ograda, a na onom iznad razvaljena. I uopšte, šta sve ima tu i šta se dešava.

Jer nemam zent od toga. Nemam problem da kad mi nešto smeta, da idem sam na to i rešim. Kao što sam nekoliko puta išao sam i na ove otpade koje pominjem. I sa ove i sa one strane zakona. Umesto da sedim kući i trpim dok Beograd postaje novi Nikšić i Kandahar a kao ventil da mi služi forenzika fotografija gde ću da analiziram detalje kojima se niko normalan ni ne bavi, samo da bih sebi dao legitimitet da gunđam i osuđujem nekog običnog čoveka dok po gradu vršlja varvarin u Hameru, ismeva se srpskoj državi i srpskom narodu, a na Vračaru psihopata plaćeni ubica šetka sa Uzijem usred bela dana. :bash:

I svi ćute i prave se da to ne primećuju. Al zato kad ovaj stavi drukčiji stub od ograde... iiijaaoooo... Zlo i naopako. Ajde bre... :kafa:
Па зар није то проблем сваког милионсог града?????Београд ти је најгори или нешто друкчији у односу на остале.У Италији ни полиција ни локални не иду у дњлове где су мигранти,у Немачку такође,у Француску исто,добро ти је што се овде појави полицајац.Све што си набројао је проблем сваког милионског града(обрадио сам смо мигранте),све њих муче исти проблеми.Идемо сви на село да уживамо у малим проблемима....Само да не живимо у бајкама,тога више нема....а претпоставк је да ће бити још гори услови живота ,свуда...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Nisam siguran je l ovo po treći put okrečeno ili i se čini, danas slikao
 

Prilozi

  • 20200806_144134.jpg
    20200806_144134.jpg
    361,9 KB · Pregleda: 2.358
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761063#p761063:3j13t70h je napisao(la):
GOJE » Sre Jul 29, 2020 8:09 am[/url]":3j13t70h]Evo još jednom vesele fasade OŠ Braća Baruh. Većini se sviđa, meni baš i ne - samo se nadam da će prvačići i svi ostali ići što redovnije na nastavu od 1.9. (da ne bude i bukvalno - džaba ste krečili). Online nastava može da služi samo u kratkim intervalima, inače ćemo se pokrviti.

file.php

Vec je krenulo sa dzabe ste krecili.

Juce sam silazio do reke, prosao bas tuda da vidim kako je ispala fasada i vidim da je vec isarana crvenim grafitima sa strane Cara Urosa, gde je igraliste :-(

Prodjem posle da vidim da li zatvraju ulaz kao kod mene u osnovnoj, ali ne :( ulaz u dvoriste je slobodan ocigledno u svako doba i onda me i ne cudi sto tako sara ko kako stigne. :bash:
 
Braća Baruh se nikada nije zatvarala, tamo se uvek blejalo, igralo fudbal i basket van vremena skolske nastave.
Istina ovi danasnji klinci nisu toliko sportski orijentisani koliko su zaludjeni smartfonima ali ipak se tu igra neki sport.
 
Ma i to je ok...nemam nista protiv, neka se igraju deca sto vise, ali imam protiv toga sto nema nikakvog nadzora nad objektom, tipa cuvar, domar ili ko god, osim vrv video nadzora koji naravno niko ne bi vracao zbog izpisanih grafita po tek okrecenoj fasadi. :(

Sta je poenta, da svaku zgradu u Bg okrecimo i da neko to moze da unisti za bukvalno pola minuta, a svi da sede skrstenih ruku i slezu ramenima, u fazonu, jbg, sta mozemo...i da sve ostane na tome. :bash:
 
Donji Kraj drže zvezdini navijači, kad pogledaš oko sebe svuda crveno belo, ultras, 1389, itd... teško da će to da se menja.
Isto važi i za gornji kraj koji drže grobari.
Takva je podela kao i u svakom delu grada, zvrljaju kako god, sa čuvarima ili bez.

Ne znam da li postoji način da se tako nečem stane na put, ovo ima mnogo šire okvire nego puko žvrljanje po zidovima.
 
Pristojno uradjena rekonstrukcija fasade u Rajicevoj (ugao sa Cara Lazara). Bilo bi dobro da su u isto vreme sredili krov, ali ne smeta previse. Fotografije od prosle nedelje, verujem da su u medjuvremenu zavrsili kompletno,
Screen Shot 2020-08-10 at 2.33.50 PM.png
 
A iznad ovih gornjih bocnih prozora nije bilo niceg rekso bih da fale elementi tu ....
 
U aleksandra kostica ulici divne slozne komsije

fasade01-2020-08-10-16-56-20.jpg


Grad sredio losa boja i ostavljene budzevine

fasade02-2020-08-10-16-56-20.jpg


Vucina kuca u karadjordjevoj postavljena klima za kafancinu

fasade03-2020-08-10-16-56-20.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764800#p764800:hxgemzk4 je napisao(la):
Дошљак » Pon Avg 10, 2020 5:05 pm[/url]":hxgemzk4]И већ дуже време стоји графит.

Nije samo jedan. Taj jedan grafit se na slici vidi...ima ih jos par na kraju iste fasade, sa desne strane ali se ne vide na slici...i na toj zgradi, i na zgradama preko puta. :bash:
 
svrca":3aek8t8a je napisao(la):
Рајићева

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764731#p764731:3aek8t8a je napisao(la):
direktor » 10 Aug 2020 02:49 pm[/url]":3aek8t8a]A iznad ovih gornjih bocnih prozora nije bilo niceg rekso bih da fale elementi tu ....
Cudna je ovo fasada, pogledao sam na Google mapi zgradu pre rekonstrukcije i isto nije imala ornamentiku na gornjim levim i desnim prozorima. Ocigledno je ovo bila posleratna nadogradnja, ali mogli su da sada da uniformisu fasadu. Medjutim, intervencija nije nametljiva i, ovako sredjena, fasada izgleda sasvim ok...
 
Mozda nije ni imala a mozda izgubljeno u nekim radovima to samo nas vrli zavod zna ....
 
Vrh