Šta je novo?

Фасаде / Fasade

dsc09399.jpg
 


Да ми је знати која је магија опрала овај део зграде лево а њен десни угао оставила прљав?
Можда ће моћи да се примени овај систем прања (саоодржавања) на целу зграду или улицу, насеље... :)
 
Joj, pre sto godina je ovde ili na SSC forumu bio postavljen neki render nadgradnje te zgradice u Resavskoj, po kojem bi ona dobila nekakav plavo-stakleni tranzicioni dodatak... Nadam se da nije to.
 
Homer Jay":3u15pj9w je napisao(la):
Joj, pre sto godina je ovde ili na SSC forumu bio postavljen neki render nadgradnje te zgradice u Resavskoj, po kojem bi ona dobila nekakav plavo-stakleni tranzicioni dodatak... Nadam se da nije to.

Kada sam prolazio nije bilo table sa renderom.
 
dsc09553.jpg

dsc09552.jpg

dsc09549.jpg

dsc09565.jpg

sredimo fasadu do pola sramota
dsc09572.jpg

a i dvoriste zapusteno
dsc09570.jpg

dsc09574.jpg

dsc09573.jpg
 
Sta je problem sa fasadom SANU!!??

Nece valjda da se raspadne najlepsa zgrada u Beogradu???
 
Siniša Mali je sinoć u naletu euforije na Studiju B najavio novu politiku ulepšavanja grada u okviru koje će biti rekonstruisano 100 (i rečima: sto!!!) malih trgova, dok će zajednilkim sredstvima grada, donatora i stanara biti revitalizovan veliki broj fasada u gradu. Rekao je čak "renoviraćemo čitave kvartove".

Hit mi je novo gradsko rukovodstvo. Svi javni nastup su im u fazonu: red kukanja kako smo na ivici bankrota i nemamo para ni za 'leba, pa red neverovatnih obećanja o kulama, gradovima i sl. :D
 
Danas sam primetio da su počeli da rade fasadu na crkvi kod novog Merkatora, za sada rade čeoni deo iznad ulaza.

Nisam mogao da slikam, iznad vrata su postavili pozlaćenu fresku a ostatak su trenutno zamazali samo cementom. Izgleda da
će možda biti klasična bela crkva, a ne obložena mermernim pločama.

Videćemo uskoro u svakom slučaju, ovakva kakva je sa ciglama izgleda ružno.
 
dsc09635.jpg

ako ste se pitali cemu ove ograde da vas prosvjetlim stite ove vrijedne biljke [sarkazam ]
 
direktor":206ly9ci je napisao(la):

Kako god, mislim da bi ovakve i više ograde ipak trebalo ostaviti oko zgrade, čisto da budemo sigurni.

Ne znam da li znaš, ali kada su sredili fasadu OŠ Svetozar Miletić u Zemunu oko iste su postavili žičanu ogradu,
rezultat toga, evo posle koliko godina ni jedan jedini grafit.
 
Rekonstrukcija u Resavskoj gotova? Skinute skele. Zgrada na pola, nisu čak ostrugali do cigle na svim mestima. Ne kapiram.

20140708174426.jpg
 
Kao što rekoh ranije počeli su da rade fasadu crkve na Novom Beogradu kod novog Merkatora.

20140709172431android.jpg


20140709172403android.jpg


Slike su današnje.
 
konačno.

već sam počeo da mislim da je ovo bilo konačno rešenje.
 
Ulica Kraljevića Marka, nisam siguran kada je rađena fasada, u svakom slučaju osveženje u odnosu na ostale u ulici.

20140718134807android.jpg


20140718134845android.jpg


Malopre fotkano.
 
ajoooj. nadao sam se da ce ostati tako rusticna u sa betonom i opekom. lepo je isla uz nbg. bila je sirova, aopet topla zbog te opeke koje nema na nbg, medjutim bio je spoj..

u resavskoj su verovatno samo skinuli ono sto moze ljudima da padne na glavu. i to je bolje nego da ljudi ginu.
 
Bivis":1oj3x7t2 je napisao(la):
Ulica Kraljevića Marka, nisam siguran kada je rađena fasada, u svakom slučaju osveženje u odnosu na ostale u ulici.

20140718134807android.jpg


20140718134845android.jpg


Malopre fotkano.


Ne bih da kvarim otkriće, ali ovo je završeno još početkom 2012
viewtopic.php?p=175622#p175622

Homer Jay":1oj3x7t2 je napisao(la):
Kamera "Mondo" portala ima odličan pogled na Savski trg. Izgleda da je ovo skoro pa gotovo, vidim da ljuti šetaju po platou:

18.jpg


Kad smo već u komšiluku, evo jedne zanimljive rekonstrukcije iz Ulice Kraljevića Marka:

227409_img3048_f.jpg


Investitor je rukometaš Vlada Mandić.
 
Koliko se lepih fasada krije u Beogradu?

Grad Beograd formirao komisiju za obnovu fasada, a kako se najavljuje konačno će dobiti i svoj muzej.

Beograd na vodi za sada je obnovio jedno od najlepših zdanja prestonice Beogradsku zadrugu, kulturno dobro od velikog značaja. Da zablistaju nekadašnjim sjajem čekaju još mnoge zgrade sa zapuštenim fasadama građene početkom prošlog veka, koje su takođe spomenici kulture.

Zahvaljujući donaciji investitora projekta "Beograd na vodi" od dva miliona evra rekonstruisana je zgrada stara 107 godina, koja reprezentuje osnivanje modernog Beograda uz savsko priobalje. Stare beogradske fasade, nekada ukras tog dela grada, pošto godinama nisu obnavljane, postale su ruglo, ali i opasnost za prolaznike.

"Naš cilj je da se što više donatora uključi kako bi rekonstruisali ne samo spomenike kulture kao pojedinačni objekte, već čitave kvartove ili prostorne celine kao Kosančićev venac, kao deo u Savamali, da bismo dobili čisto i umiveo lice Beograda jer to Beograd zaslužuje", kaže Nela Mićović iz Zavoda za zaštitu spomenika kulture Beograda.

Plan je da se u narednih godinu dana obnove fasade na oko 100 objekata.


"Postoji veliki broj lepih zgrada koje mogu da se urede i sasvim drugačije izgledaju ne samo u očima turista već i u očima naših ljudi", kaže gradski menadžer Beograda Goran Vesić.

Prema njegovim rečima grad će sledeće godine izdvojiti deo novca za te fasade, ali će biti angažovani i donatori.

Glavna turistička ponuda evropskih prestonica su stara zdanja koja odslikavaju njihovu istoriju, a njihovom održavanju se poklanja velika pažnja. U Beogradu turisti gledaju i ruševine od NATO bombardovanja.

"Ono što prvo treba da promenimo pre nego što uzmemo četku i boje u ruke je svest. Dakle, svest o tome da je Beograd značajno turističko mesto na mapi Evrope i da sve segmente ponude upotpunimo", kaže Miodrag Popović iz Turističke organizacije Beograda.

Prema njegovim rečima, važan segment su fasade i beogradske građevine iz različtih perioda, posebno s početka 20. veka.

Na zadužbinare se računa i da bi se završio Muzej grada Beograda. Zgradu u Resavskoj ulici, koja je izgrađena kao Vojna akademija 1899. godine Ministarstvo odbrane je razmenom ustupilo gradu još 2006. godine za muzej koji će na jednom mestu obuhvatiti celu istoriju Beograda.

Izvor: RTS
 
Vrh