Šta je novo?

Фасаде / Fasade

54077895.jpg

skele na ovoj fasadi i na jos jednoj zgradi u resavskoj
 
да неће да врате грб свој? вероватно неће чехословачки :)
 
Sređuju jednu lepu zgradicu u Francuskoj, no sudeći po tabli i stanju na terenu, deluje da će biti rekonstruisana samo polovina njene fasade :?

francuska1.jpg


francuska2.jpg


Zgrada na uglu Gospodar Jevremove i Cara Uroša - ne mogu da izvalim da li tek postavljaju skele ili ih demontiraju. Fasada deluje sveže, ali mi je na licu mesta izgledalo kao da se skela tek montira, pa sam se skroz zbunio.

cara-urosa.jpg
 
Homer Jay":1rnnbehh je napisao(la):
Zgrada na uglu Gospodar Jevremove i Cara Uroša - ne mogu da izvalim da li tek postavljaju skele ili ih demontiraju. Fasada deluje sveže, ali mi je na licu mesta izgledalo kao da se skela tek montira, pa sam se skroz zbunio.

cara-urosa.jpg


Radi se još deo u Gospodar Jevremovoj. Gornji deo u CaraUroša je završen. Ostalo je da se još sredi kameni deo u obe ulice i skele se skidaju do petka
 
1938_11_12_018a.png

dorcolac sa fpz
Mogla bi politika ove stre clanke da pusti kroz masinu ponovo koju slajfnu nebi bilo zgoreg samo promjene datum
 
Ove godine je ubedljivo najmanje obnovljenih fasada. Ne znam da li ima statistika, ali više od 4 fasade mesečno ne verujem da ima.
 
Nekad je postjala rublika fasade na sajtu grada i gradskog stambenog sa slikama prije i poslie sad vise nemogu da nadjem to
 
Гледам ову зградицу и дивим се колико ми је симпатична да би ми на крају за око запале проклете климе
https://www.google.rs/maps/@44.8010...ata=!3m4!1e1!3m2!1s67_cvAJfvTLO4X-8cHOnDg!2e0
Па да ли је могуће? Искрено се надам да то не значи да ће стаклени део добити исти третман када се попуни :?
 
Relja i ja se isto pitam evo obecavam kad dobijem na lotu kupujem tu stan i sredjujem fasadu i tu krovnu terasu za sledeci bb okup

Somi nje mi jasno stace im te klime zar nema centrlanu klimu :?:
 
Не знам, и ја сам мислио да имају централну :evil: Јел знаш можда име зграде или сајт где су огласи за изнајмљивање да видимо? Баш су ме разочарали :(
 
Homer Jay":gxr43qym je napisao(la):
Vesić opet drvi o fasadama i o tome kako će nekakvi donatori finansirati rekonstrukciju čak 80 fasada u gradu, a da će za prvih devet tender biti raspisan već u septembru. Ne zaboravimo da nam je grad "ostao dužan" od prošli put kada je najavio revitalizaciju osam fasada - valjda će se neke koje nikada nisu dočekale skele naći na novoj listi.

Понедељак, 04. aвгуст 2014.

Горан Весић: Град одлучан да среди београдске фасаде


Поред великих инфраструктурних радова који су кључни за функционисање града, приоритет у наредном периоду биће и сређивање комплетног изгледа Београда, рекао је градски менаџер Горан Весић.

– Заједно са Заводом за заштиту споменика културе припрема се акција како би се за више од 80 фасада које су под заштитом државе урадили пројекти за обнову. Почетком септембра објавићемо оглас у којем ћемо позвати донаторе да помогну у обнављању првих десет фасада – најавио је градски менаџер.

Град Београд први пут пописује своју имовину како би знао шта је све у његовом власништву, истакао је градски менаџер.

– То је веома важно да би оно што је потребно и остало власништво града. Оно што није потребно, попут многобројних станова, пословног простора, па чак и зграда биће продато. Примера ради, град Београд је власник једне виле на Бледу, два одмаралишта на Хвару, неколико објеката у Љигу и на планинама Србије, као и много сличних објеката на простору бивше Југославије – рекао је Горан Весић.

Он је додао да је продаја непотребне имовине један од начина да се смањи наслеђени дефицит у градском буџету.

Izvor: Grad Beograd

Jedino što je propustio da objasni kakav interes imaju donatori da finansiraju sređivanje fasada. Ipak su fasade skuplje od platana :p


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Moravac":gxr43qym je napisao(la):
Ove godine je ubedljivo najmanje obnovljenih fasada. Ne znam da li ima statistika, ali više od 4 fasade mesečno ne verujem da ima.



Šta reći... Vesić... pametnome dovoljno. :kafa:
 
Mogli su klimu pomjeriti i ovaj kabal kad ce toga da se sjete vise
 
20140905172235android.jpg




Dušu dala za neki kvalitetan mural.


@ Direktore, klima je mogla tačno da se na krov stavi, a kabl ukopa u fasadu. Ali šta ćeš, dobro je što je fasada odrađena na kraju. Inače, trebalo bi stvarno uvesti red, gde, kada kako i ko može da postavlja klime, pogotovo na starim zgradama u centru grada.
 
Vrh