Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Sorry, direktore, ne videh da si ovde preneo Miskerovu fotku, pa sam je okačio na temu o obnovi Zadruge :p
 
Talog ljudskog roda ili naši poslanici nisu hteli da se odreknu tromesečnog paušala koje bi poklonili nastaradilam u poplavama, i umesto toga iz skupštinskog budžeta nastradalima je odobreno 100 miliona dinara, koji su inače bili namenjeni za popravku fasade Doma Narodne skupštine.


Dobro da je ipak nešto otišlo nastradalima, ali ostaje gorak ukus u ustima znajući kakav nas ološ prestavlja u skupštinskim klupama.
 
Bivis":kg83rkz3 je napisao(la):
Talog ljudskog roda ili naši poslanici nisu hteli da se odreknu tromesečnog paušala koje bi poklonili nastaradilam u poplavama, i umesto toga iz skupštinskog budžeta nastradalima je odobreno 100 miliona dinara, koji su inače bili namenjeni za popravku fasade Doma Narodne skupštine.


Dobro da je ipak nešto otišlo nastradalima, ali ostaje gorak ukus u ustima znajući kakav nas ološ prestavlja u skupštinskim klupama.
Па шта сад поправљају? Имали су скеле месецима.. :roll:
 
Београд: Фасада младићу пала на главу
Новости онлине | 25. мај 2014. 23:10 | Коментара: 0

Отпала фасада у Улици 27. марта пала на главу седамнаесетогодишњем дечаку
bgd-pala-fasada-dzordza-.jpg

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... a-na-glavu
 
:(

Ja sam živeo u zabludi da je ovo jedna od fasada koja je u boljem stanju. Pre godinu-dve su najavljivali da će dobiti raskošnu dekorativnu rasvetu, a umesto toga je okovana ovim groznim mrežama...
 
Navodno su otpadali komadi , pa su morali da stave mreze , inace stosta su najavljvali za sanu pa nista
 
1.jpg



Pitanje šta raditi sa huliganskim ološem koji opseda Beograd i kome ništa nije sveto?

Da li pod:

a) Seći ruke na licu mesta

b) Skinuti ih gole i po njima išarati slavimo titulu, srbija srbima itd.

c) poslati ih u Obrenovac da čiste kanalizaciju

d) kazniti i njihove roditelje, i njihovim očevima uraditi hemijsku kastraciju

Eto, to je samo par predloga koja su mi pala na pamet, slobodno dopunite ako imate koju ideju.
 
Ok, malo preterah sa šerijatskim pravom, ali stvarno bi nesto trebalo uciniti po ovom pitanju. Plasim se da smo zakasnili i da su neke generacije bespovratno unistene. Sve polazi od porodice, ti klinci su se otrgli svake kontrole. Razmisljaju čoporskim mentalitetom a ne svojom glavom!

Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
Па највише би смо урадили када би им понудили сигурност ван кланова, братства, странака. Када човек има осећај да нема шта да изгуби, да ништа није вредно...
Само да се интегришу у неки систем вредности, да буду део нечега другог. Ако се постављамо према њима као према олошу, ако их изопштимо, олош ће и остати па ће још више да се везују међусобно и поносе тиме.

Треба их колико год тешко некој глави то било, посматрати као млађег буразера који греши и којег треба научити, одбранити и повести са собом. А има увек модела како се грешке плаћају, најбољи је искупљење преобраћеног, који схвата шта је урадио. То је навећа корист за друштво.
 
Šomi, priznajem preterao sam. Fasada je lepo sređena, grafit me je momentalno izbacio iz takta.
A da ne pominjem da su se po ko zna koji put "pokakili" grobari, pa dan kasnije i zvezdasi po fasadi moje zgrade. Koju smo po ko zna koji put nas par stanara iz svog džepa sređivali. Ali jednostavno, ne vredi...
Privlače ih čiste fasade kao govna muve, neverovatno!


Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
Bivis":tj5989mi je napisao(la):
Privlače ih čiste fasade kao govna muve, neverovatno!

Па и мозгови тих момака су слични мозговима мува говнара ...
 
Debilima sto saraju fasade, drustveno korisni rad..i to kad bude 40 stepeni, pa im vise nikad nece pasti na pamet da uzmu sprej u ruke..
 
Moram da pitam, ako iko zna. Sve ove zgrade poput ove gore i druge predratne koje su u prilično lošem stanju.

Kada su one poslednji put rekonstruisane, i da li su uopšte rađene fasade još od njihove izgradnje. Mislim pre svega na
komuniste koji su posle II svetsko rata preuzeli rukovođenje državom i gradom.

Nekako mi se čini da se u tom vremenu nije mnogo radilo na fasadama.

A svi znamo za onu ''ovi danas ne mogu da okreče sve što su komunisti izgradili'', da li se to može odnositi i na
same crvene posle preuzimanja grada 1945?
 
To su i za njih govorili da nece stici da okrece sto je kraljevina napravila , ali ih to nije mnogo uzbudjivalo
 
Neke zgrade jesu rekonstruisane posle Drugog svetskog rata, ali velika većina fasada nije.
I dan danas se mogu videti fasade sa tragovima gelera i puščane municije - pratkično "simbol Beograda".

Jedini razlog da se koji meni pada na pamet - na ključnim položajima su se nalazili ljudi koji to nisu smatrali za bitan problem.
 
Vrh