Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Pada pada resavska 14
dsc04049.jpg

dsc04048.jpg

dsc04047.jpg

Neke treba poslati u specjalne ustanove zatvorenog tipa sa strogim nadzorom
dsc04036.jpg
 
Па сигурно су ово ноћу шкрабали, али опет су морали да користе мердевине ! И сигурно је трајало мало дуже. Вероватно их је неко од станара и видео, али....
 
Reportaža Studija B o obrušavanju fasade u Resavskoj: http://youtu.be/2n2xVFu6Jc4
 
Гага":20xn5xut je napisao(la):
Па сигурно су ово ноћу шкрабали, али опет су морали да користе мердевине ! И сигурно је трајало мало дуже. Вероватно их је неко од станара и видео, али....

Ceo deo oko Toplicinog venaca I Brankove je iscrtan, odnosno nasaran sa doticnim VMT ili ti IMSO... kr****, voleo bi da vidim koliko godina ima ta osoba jer vec godinama sara zgrade... Mislim, stvarno ne mogu da shvatim taj nivo debilizma da ti je glavni razlog postojanja da saras zgrade i ostavljas svoje inicijale, poruke ili sta vec znam sta bi ovo trebalo da znaci...
 
zrjUr.jpg

i4yPD.jpg

ZnCsY.jpg

QKcvC.jpg

yyfXC.jpg

NMvpl.jpg


Mislim da je ovo Simina, ali nisam siguran. Uglavnom, tako negde na Dorćolu. Ovaj metalni krov mi malo smeta.
 
jlaki":1jr6vusx je napisao(la):
To da se bolje uklopi u ovu zgradicu pored. I uz boju asfalta.

Iako izgleda kao još jedna baraka iz vremena posle 1945 (kao npr barake na mestu Đumrukane), to je zapravo ova zgrada

8965Karadjordjeva-Jeremija38.jpg

(Jeremija Stanojević)

Uvek sam se pitao šta se nalazi ispod ovih panela

49693411.jpg


49693400.jpg

(Teča sa Dunava)
 
jlaki":8gbr67oh je napisao(la):
To da se bolje uklopi u ovu zgradicu pored. I uz boju asfalta.

била је сива, фарбају је у то мајонез - матијевић, шта већ. ал реално лепше је 1000х
 
jlaki":2uv9du4k je napisao(la):
QKcvC.jpg



Mislim da je ovo Simina, ali nisam siguran. Uglavnom, tako negde na Dorćolu. Ovaj metalni krov mi malo smeta.


261guiq.jpg


Bolje da je nisu ni obnavljali.

Gde je nestala krovna atika?
Kakva je sad ovo ograda balkona?
Zasto je jednobojna, bela ?
 
drum1":afnv2gzw je napisao(la):
jlaki":afnv2gzw je napisao(la):
To da se bolje uklopi u ovu zgradicu pored. I uz boju asfalta.

била је сива, фарбају је у то мајонез - матијевић, шта већ. ал реално лепше је 1000х

Zapravo bila je "matijević žuta", pa je sada farbaju u sivu. Jedno vreme je tu bio restoran-pivnica "Strauss" (ista ekipa koja drži onaj ekspres restoran na Zelenjaku) ali izgleda da im nije išao posao, pa je objekat već jedno vreme pod katancem.

Promena boje verovatno znači da se neko novi useljava u objekat, a budući da izjednačavaju boju sa susednim noćnim klubom "The Box", ne bi me čudilo da je reč zapravo o proširenju kluba.

No, prema najavama promene PDR-a za ovaj deo grada, te zgradice u Karađorđevoj (izuzev broja 7) verovatno neće doživeti kraj ove decenije.
 
Rescija sta te cudi pitaj zavod za upropastavanje spomenika ali pismeno iskljucivo i odgovorice ti samo ako si arhitekta ili zainteresovana strana po njihovoj slovodnoj procjeni uspjesno upropascavanje by investitor se nastavlja mozda dodje neko normalan pa za 20 godina vrati orginalni izgled desavalo se to vec u istoriji Beograda
 
јлаки,

То је онај хотел...прошао сам јуче Карађорђевом од БАСа до Удружења банака...прелепа је улица заиста.
Сјајно је што је приватни инвеститор улепшава, па још поштујући њену стару лепоту.


хомере,

ахаа..извињавам се, због Балтазара/Бокса који знам да је био сив мислио сам да је "матијевићка" боја нова.

некако ми је жао за те кућице...поготово тако "Штрауски" сређене. но обзиром да су реално ништа посебно, а локација невероватна... а ту би реално требало да буде нешто страва.

сећам се пре пар година да је проф. Ева Ваништа-Лазаревић на предавањима на арх. факултету причала како су карађорђеву покуповали Руси и како ћемо да видимо за пар година на шта ће да нам личи поглед на град (наравно са изузетно негативном конотацијом). Надам се да није у праву...
 
Ovu fasadu u kardajordevoj ako se nevaram placa grad i to je jedna od nacjonalizovanih zaduzbina kojo se treba vrtiti funkcija
 
Evo kako se to radi u munze svako svoj balkon razlicita nijansa plave
dsc04187.jpg

Pa i ojacavanje ograde i farbanje balkona srbi i estetika dva svijeta
dsc04186.jpg
 
Prodjoh danas kroz Majke Jevrosime, broj 47 je fino sredjen (7 Juli zgrada) za nase uslove. Da se ne otvara neki hotel mozda?
 
Ovo ojacavanje ograde je dno dna, ja stvarno ne mogu ni da zamislim sta se desava u nekim glavama ljudi. Jedina ispravna upotreba za datu "ojacanu ogradu" je ovo :bash:
 
Na zgradi na uglu Njegoševe i Molerove postavljene su skele. Ne znam šta će se ovde raditi, fasada izgleda da je u dobrom stanju. Nadam se da neće biti neke nadgradnje.



 
Понедељак, 19. новембар 2012.

На Врачару трећа фаза пројекта „Да лепше изгледа”

1531030_potpisivanje_v.jpg


У општини Врачар данас је одржан састанак са председницима скупштина станара на којем су потписани уговори за реконструкцију фасада зграда у Патријарха Гаврила 17, Мишарској 5, Његошевој 22 и Голсвордијевој 25.

На трећи конкурс пријавило се 198 скупштина и савета стамбених зграда са Врачара. По овом конкурсу већ је потписано 10 уговора о реконструкцији фасада и на неколико објеката се изводе радови, док ће на осталим зградама извођење радова почети у пролеће 2013. године. По утврђеном редоследу пријављених скупштина зграда које су конкурисале, општина Врачар ће наставити да са председницима скупштинa или савета зграда потписује уговоре за реконструкцију фасада.

Општина Врачар покренула је пројекат „Да лепше изгледа” којим је предвиђено уређење улаза и предњих дворишта и реконструкција фасада стамбених зграда. Након два реализована конкурса, реконструисано је више од 80 фасада и уређено 70 дворишта и улаза стамбених зграда. Пројекат „Да лепше изгледа” један је од најзначајнијих пројеката који реализује општина Врачар.

Из општине позивају све грађане да конкуришу за суфинансирање радова које је неопходно урадити на поправци фасада, лифтова, уређењу улаза и дворишта. Утврђени су критеријуми за доделу средстава из буџета, а поред финансијске подршке, општина Врачар обезбеђује стручни надзор над извођењем радова и пружа подршку у избору најповољнијег понуђача.

Реализујући пројекат „Да лепше изгледа”, општина Врачар је заједно са грађанима омогућила да фасаде стамбених зграда буду лепе и чисте као када су сазидане, да на Врачару буду уређени јавни простори у којима живимо и да буде урбанистички и естетски уређена београдска општина.

Izvor: Grad Beograd
 
Vrh